НОВИНИ

Новий захист IoT від бездротових атак використовує теорію ігор

2019-08-13
Автор: Телесфера

З кожним днем все більше пристроїв підключаються в мережу для збору, відправки та отримання даних. Приклади по-справжньому масштабних реалізацій Інтернету Речей (IoT) поки ще рідкісні, проте незабаром вони можуть набути широкого поширення. Це створить значні ризики для підприємств і державних служб, оскільки зловмисники зможуть атакувати не тільки комп'ютери і смартфони, але і безліч інших пристроїв, таких як планшети, розумні годинники, системи розумного будинку, транспортні системи і так далі.

Поставивши перед собою завдання мінімізувати ці нові ризики, двоє дослідників з китайського Університету наук і мистецтв недавно розробили метод захисту пристроїв середовища IoT від нападів через бездротові мережі.

Про це рішення, що комбінує нейронні мережі глибокого навчання з моделлю теорії ігор, розповідається в статті, яка була опублікована в International Journal of Wireless Information Networks видавництва Springer.

Приступаючи до роботи їх алгоритм на підставі інформації про топологію і уразливості мережі будує карту всіх можливих шляхів атаки і захисту. Потім він вираховує ймовірність успіху кожного з цих «шляхів атаки», індекси небезпеки і застосовності різних атак, а також стратегії захисту, які використовуються при досягненні мережею певних станів безпеки.

Крім того, взаємодія між атакою і захистом абстрагується в некооперативну, ненульову і гібридну модель теорії ігор, яка застосовується до завдань, пов'язаних з суперництвом між декількома гравцями, в тому числі до проблем нападу і захисту.

Така оптимальна модель нападу і захисту включає в себе заходи щодо запобігання і контролю вразливих точок. Нечітка система потім кількісно оцінює фактор ризику інформаційної безпеки і передає його в нейронну мережу з радіальною базисною функцією (RBF). Для навчання нейромережі дослідники використовували оптимізаційний алгоритм рою частинок.

В остаточному підсумку всі ці кроки дозволили отримати оптимізовану модель захисту. Вона добре показала себе в серії перевірочних симуляцій: середня помилка не перевищувала 2%.

Джерело: https://ko.com.ua/novaya_zashhita_iot_ot_besprovodnyh_atak_ispolzuet_teoriyu_igr_128925


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Сфера Інтернету речей стала останнім часом одним із найдинамічніших напрямків ІТ-ринку. Тож не дивно, що провідні виробники електроніки активно працюють над перспективними ідеями, які дозволять розширити цей сегмент. Одна з них – Zero-Power Communication. Одним із найскладніших викликів напрямку IoT є енергоефективність, оскільки найчастіше розумні пристрої можуть отримувати енергопостачання лише від вбудованих акумуляторів. А обмежені ресурси останніх значно обмежують термін життя. Виходом могла б стати технологія нульового енергоспоживання (Zero-Power Communication), яка дозволяє відмовитися від батарейок, а використовувати для енергопостачання радіовипромінювання, що перетворюються в електрику, такі як сигнали Bluetooth, Wi-Fi та мобільного зв'язку. Присвячений цьому питанню документ "Zero-Power Communication white paper" опублікував дослідний інститут OPPO.