НОВИНИ

ТОП-3 галузі, в яких буде розвиватися Інтернет речей

2021-01-10
Автор: Телесфера

У яких сферах технології Інтернету речей (IoT) стануть найбільш затребуваними в найближчій перспективі? Спойлер - агро, ЖКГ та промисловість

Схоже, 2020 рік ще більше наблизить людство до четвертої промислової революції. Бізнеси і структури різного розміру намагалися автоматизувати якомога більше процесів в своїй діяльності. Але не всім це вдалося в настільки непередбачуваних і шокуючих умовах.

Наприклад, європейському автопрому, якому довелося тимчасово зупинити свої виробництва на карантині, щоб, в тому числі, захистити робітників. Або київській владі, які зіткнулися з несподіваним падінням ліхтарів на Шулявському мосту.

Напевно багато хто замислився, як можна уникнути таких подій в майбутньому. Примітно, що в обох прикладах може допомогти одна концепція - Інтернет речей (IoT). На думку фахівців міжнародної консалтингової компанії McKinsey&Company, саме впровадження IoT здатне допомогти виробництвам стати більш гнучкими і відновитися після кризи.

Це ж стосується і міст, які за допомогою IoT стають не тільки більш комфортними, але і безпечними у всіх сенсах.

У партнерському матеріалі з ІТ-Інтегратор і Cisco розповідаємо на прикладі кейсів, чим IoT може бути корисний в різних галузях.

Промисловий Інтернет речей

У промисловому секторі IoT, по суті, являє собою систему або мережу підключених "розумних" датчиків, які збирають всілякі дані. Але це тільки перший шар, якому необхідна інтелектуальна обробка. При правильній реалізації Інтернет речей виконує на промисловому підприємстві свої прямі завдання - він зможе підвищити ефективність виробничого процесу, забезпечити безпеку співробітників, запобігти простоям і  браку. Таким чином можна оптимізувати витрати і знизити собівартість кінцевого продукту.

Ось кілька прикладів використання IoT в світових компаніях:

- Найбільший і завантажений порт Європи Роттердам, який щороку обслуговує 130 000 судів, обробляє близько 8 мільйонів контейнерів і понад 468 мільйонів тонн вантажів за допомогою IoT технологій оптимізує всі процеси, включаючи маршрути судів, і так залишається конкурентоспроможним. Порт підключив мережу датчиків, розташованих в стратегічно важливих точках, щоб збирати дані про воду і погодні умови в реальному часі, а на їх підставі планувати і направляти суди в порт.

Хорошим прикладом того, наскільки важливим може бути цей процес, є проектування приливних вікон для суден з великою осадкою. З огляду на те, що деякі великі судна можуть заходити тільки під час припливу, щоб зберегти безпечний просвіт під кілем, а приливні вікна в порту - складати всього 30 хвилин в день, потрібна надточність планування маршрутів на основі безлічі даних, які генеруються і аналізуються як раз за допомогою IoT-рішень.

- Китайський завод Microsoft в Сучжоу зміг скоротити витрати на інвентаризацію на 200 мільйонів доларів завдяки тому, що технологія IoT проаналізувала дані і виявила запаси, які наближалися до застаріння. "Дані були завжди, але ми не бачили їх, поки Інтернет речей не підкреслив", - говорить представник компанії.

- Компанія FANUC, яка виробляє промислових роботів, змогла поліпшити післяпродажне обслуговування і підвищити цінність машин в порівнянні з конкурентами, завдяки можливості збирати дані про роботу своїх продуктів. Раніше компанія продавала обладнання клієнтам і не знала, як воно працює, поки не з'являвся запит на ремонт. За допомогою рішення Connected Machine на базі Cisco виробник зміг підключити сотні роботів, щоб відстежувати дані про їхню роботу і заздалегідь попереджати клієнтів про потенційні проблеми, а також ремонтувати їх до того, як обладнання вийде з ладу.

В українській промисловості технології IoT поки мало поширені, але кейси вже є і плануються. Наприклад, ІТ-Інтегратор в партнерстві з Cisco розробив пілотний проект для однієї з українських гірничодобувних компаній. Вона використовує обладнання, яке працює без можливості віддаленого моніторингу. І якщо трапляються якісь збої або екстрені ситуації, то диспетчерський центр дізнається про це не так оперативно, як слід було б для такого виробничого процесу.

Змінити це можна за допомогою IoT-рішень. Наприклад, встановити датчики, які допоможуть розуміти погодні умови, що важливо для подібної роботи, відстежувати пересування техніки по кар'єру і відразу розуміти, коли вона зупинилася, а також поставити відеокамери, щоб диспетчерський центр міг спостерігати за процесом видобутку. Крім того, можна налаштувати віддалене управління цією технікою прямо з диспетчерського центру, розповідає директор департаменту галузевих рішень компанії "ІТ-Інтегратор" Микола Ломенко.

Впровадження цих рішень дозволить підвищити ефективність виробництва і мінімізувати час простоїв обладнання.

Розумні міста

Впровадження IoT в сфері управління ЖКГ не менш актуально. Міські адміністрації в останні роки активно впроваджують муніципальні програми, які покликані підвищити рівень безпеки і комфорту. Ідеальний Smart&Safe City - це місто, в якому всі фізичні служби та системи об'єднані в одну мережу за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій.

Іншими словами, всі важливі для розумного міста процеси відстежуються за допомогою датчиків і управляються дистанційно: наприклад, можна моніторити стан вуличних ліхтарів в режимі реального часу, управляти ступенем їх освітлення, відслідковувати споживання комунальних послуг і вчасно реагувати на аварії, стежити за якістю повітря, безпекою на вулицях і контролювати рівень викидів, регулювати трафік, заповнюваність парковок і багато іншого.

Можливо, якби у Києва була така повноцінна система, а також спеціалізовані датчики вібрації і моніторингу стану об'єкта (інклінометр), то недавнє несподіване падіння ліхтарів на Шулявському мосту можна було б передбачити і уникнути. Українські міста роблять кроки в бік smart, але поки це якраз рівень установки датчиків і збору інформації, яку аналізують люди.

Наприклад, в Києві вже встановлена досить велика мережа камер відеоспостереження, - близько 7000 одиниць, які допомагають поліції оперативно розкривати злочини. У Дніпрі та Львові розумні світлофори допомагають віддалено контролювати завантаженість доріг. А у Вінниці автоматизували систему управління ЖКГ.

Верхівкою системи повинна стати спеціальна платформа, як, наприклад, Cisco IoT керуюча платформа, яка зможе самостійно обробляти всі зібрані дані і оповіщати міські служби про потенційні збої, аварії, нетипові ситуації і т.д. Детальніше про те, чому в українських містах все ще немає такої платформи, ми вже писали разом з компанією ІТ-Інтегратор, яка займається інтеграцією подібних систем.

Технологічні поля

В українських реаліях агросферу, напевно, можна назвати найбільш просунутою в плані впровадження IoT-технологій. Великі агрохолдинги вже давно використовують GPS-трекери, щоб стежити за технікою, датчики моніторингу палива і системи, які не дозволяють пересипати урожай в несанкціоновані машини, запобігаючи крадіжкам і мільйонним втратам.

Однак і тут є ще що оптимізувати. Однією з основних проблем фермерів є збільшення прибутковості за рахунок зменшення собівартості виробництва продукції, в тому числі шляхом використання оптимального обсягу ресурсів.

"Спілкуючись з агропропідприємствами, ми виявили, що вони використовують великі поливні машини, але при цьому не мають даних про те місце, в якому машина виконує його: чи достатньо полили, чи не переборщили, скільки води використали. Крім того, у них немає даних про вологість грунту, щоб розуміти, чи потрібно взагалі зараз включати полив. Але ж це безпосередньо впливає на якість і обсяг врожаю. Підприємства просто за регламентом включають полив на дві години, а потім вимикають ", - розповідає Микола Ломенко.

На підставі цих даних в "ІТ-Інтегратор" розробили систему, яка самостійно вирішує, коли і в якій кількості потрібно включити полив. Вона збирає точні дані від бездротових датчиків вологості і температури грунту з поля і на їх підставі приймає рішення або підказує агроному, коли варто "дати воду". Керувати цим процесом можна віддалено через web-інтерфейс. Зараз це рішення вже тестується в пілотному проекті з автоматизації поливу в розпліднику декоративних рослин в Фастівському районі Київської області.

Ці ж датчики використовуються для розширення даних з метеостанцій, які теж важливі для аграріїв. "Як правило, ці дані агрогосподарства отримують за передплатою від спеціалізованих компаній. Але вони не настільки точні, як хотілося б. Проблема в тому, що метеостанції дорогі, тому їх небагато, і дані вони збирають в межах своєї локації. А наші сенсори допоможуть зробити їх більш точними, оскільки їх можна розміщувати прямо в полях. Це дозволить агрофермам краще планувати свою роботу ", - підсумував Микола.

Майбутнє сьогодні

Всі вищезгадані кейси говорять про те, що IoT - це не далеке майбутнє, доступне тільки компаніям і містам виключно розвинених країн. Це реальність, яку нашим компаніям необхідно впроваджувати вже зараз, щоб залишатися конкурентними, гнучкими і стійкими до криз. Тим більше, в Україні є навіть не одна компанія, яка може допомогти визначити ваші потреби, підібрати необхідні рішення і інтегрувати їх у виробництво або міські процеси.

Джерело: https://tech.liga.net/technology/article/top-3-otrasli-v-kotoryh-budet-razvivatsya-internet-veschey


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.