НОВИНИ

Топ-10 інструментів IoT-розробки в 2020

2020-11-09
Автор: ТелесфераІнтернет речей (IoT) багатобічно впливає на наше життя, починаючи з ТВ, яке ви можете контролювати зі смартфона і закінчуючи розумними годинниками, які відстежують вправи, які виконуються вами щодня. Це велика мережа, яка пов'язана з безліччю різних гаджетів, що мають вбудовані датчики. IoT забезпечує платформу для отримання з цих пристроїв інформації, а також спільну мову для їх взаємодії. Ця технологія дозволяє ефективніше реалізовувати проекти, а також допомагає заощадити гроші. Результати великого дослідження показали, що на 2015 рік число підключених до цієї мережі пристроїв становило 15,41 мільярдів, в 2020 році це число зросло до 26,66, а до 2025 очікується перевищення показника аж в 75 мільярдів. Але оскільки область розробки IoT-інструментів зростає, в ній з'являється все більше різних додатків і рішень.

Проекти для інтернету речей реалізуються у багатьох сферах, включаючи охорону здоров'я, промисловість і бізнес. Існує незліченна кількість рішень для розробки в області IoT, тому нерідко спантеличує вибір найбільш відповідного інструменту. Вас чекає короткий огляд 10 найбільш актуальних з них на випадок, якщо ви зберетеся найняти IoT-розробників для побудови IoT платформи або просто цікавитеся цим питанням в інших цілях.

Eclipse IoT

Eclipse IoT - це один з найбільш корисних інструментів розробки для IoT. Він є продуктом спільних зусиль декількох організацій з різних галузей. З його допомогою можна створювати фреймворки, отримувати реалізації з відкритим вихідним кодом, надавати сервіси, що допомагають у використанні IoT-рішень, а також створювати інструменти для самих розробників в цій області.

Він зарекомендував себе як інструмент, що надає високоякісні послуги доступним і прогнозованим чином. Це дивовижний засіб розробки, переваги якого оцінили вже дуже багато людей.

IBM Watson

IBM Watson використовується компаніями при впровадженні штучного інтелекту, виявляючись також корисним для тих, хто тільки починає свій бізнес або працює в банківській, виробничній та інших сферах. З його допомогою ви зможете надати клієнтам індивідуальний досвід використання продукту, мінімізувати ризики і стимулювати інновації. В даному випадку всі сервіси надаються експертами, що прискорює роботу і надає гарантії надійності.

Ця програма дозволить вам прогнозувати майбутні зміни і вносити необхідні відповідні коригування. Крім іншого дана платформа надає послуги в області блокчейну і аналітики.

Arduino

Arduino є одним з популярних засобів розробки для IoT. Він легкий у використанні і дозволяє налаштувати управління зручним вам способом. Мікроконтролери Arduino проектуються для виконання найрізноманітніших завдань. На введення цих пристроїв можна подавати інформацію, керуючи таким чином різними пристроями, а за допомогою виведення можна відображати і зберігати дані, наприклад на ПК. Крім цього, даний інструмент також дозволяє об'єднувати декілька пристроїв і керувати ними віддалено.

Arduino може послужити дуже корисним додатком у ваші проекти, так як спектр його можливостей дійсно величезний.

Node-Red

Цей засіб завойовує все більшу популярність у світі технологій та інтернету речей, зокрема. Node-Red - це дуже гнучкий і корисний візуальний редактор з відкритим кодом, який дозволяє розробникам будь-якого рівня налагоджувати взаємозв'язок між хмарними системами, базами даних, API і не тільки.

Працювати він може в тому числі і на низькобюджетних машинах, включаючи недорогі хмарні рішення і Raspberry Pi. Складається даний інструмент з 225,000 модулів, що полегшує розширення палітри вузлів для додавання нових можливостей. Node-Red розроблений IBM, тому за допомогою даного редактора можна створювати Java-функції, які в підсумку можна зберігати для подальшого використання, так само як шаблони і потоки.

Particle

Ця платформа була запущена в 2013 році, надаючи полегшену взаємодію з IoT як розробникам, так і бізнесменам. Крім того, потрапивши в число швидкозростаючих інноваційних компаній, вона була відзначена в доповіді Gartner серед передових рішень в сфері IoT.

Дана платформа характеризується надійністю і захищеністю, дозволяючи програмістам розробляти, підключати, об'єднувати і адмініструвати IoT-рішення швидко і без особливих зусиль. Багато інженерів з різних країн використовують цей сервіс для організації і управління розробкою IoT-продуктів

Kaa

Kaa відноситься до числа найбільш гнучких і розширюваних платформ, що дозволяють як створювати IoT-рішення, так і управляти підключеними пристроями. Вона пропонує багатий набір можливостей, включаючи збір і обробку даних, аналітику, управління конфігурацією, візуалізацію даних і багато іншого. Kaa підтримує відкриті протоколи IoT і забезпечує повноцінну безпеку для користувацької інформації. Вона дає вам повний контроль над пристроями, при цьому ви можете вибирати зручний для вас варіант хостингу, будь то публічна хмара або приватні локальні сервери.

З її допомогою можна підключати і управляти пристроями, використовуючи графічний UPI або REST API. Крім того, вона проста у використанні і має високу сумісність. Творці Kaa, маючи багатий досвід в цій області, вклали в неї можливість обслуговування всіх відомих сфер життєдіяльності, включаючи різні корпорації і більш дрібні стартапи.

ThingsBoard

Ця IoT-платформа допоможе вам організувати для своїх проектів збір та обробку даних, управління пристроями і візуалізацію. При її використанні вивід продукту на ринок займає мінімум часу, а можливі технічні складності вирішуються дуже ефективно. Вона дозволяє відстежувати тисячі і навіть мільйони пристроїв, здійснюючи взаємозв'язок за допомогою таких протоколів як HTTP, MQTT і ряду інших.

Використовуючи ThingsBoard, ви можете моніторити стек технологій і вільно вибирати провайдерів хмарних послуг. Цей сервіс дозволяє моделювати файли проектів, налаштовувати пристрої, а також отримувати на основі їх даних потрібну інформацію, роблячи ці процеси більш ефективними

Blynk IoT Platform

Також досить популярна IoT-платформа, що відрізняється рядом унікальних можливостей, таких як відображення, зберігання і візуалізація даних. За допомогою бібліотеки Blynk можна підключати більше 400 моделей обладнання, організовуючи з'єднання через Wi-Fi, Ethernet, 2G, 3G, 4G, LTE і т.д. Вся платформа поділяється на три головні компоненти:

  • Додаток Blynk надає віджети, за допомогою яких ви можете створювати інтерфейси для своїх проектів.
  • Сервер Blynk дозволяє управляти тисячами пристроїв, а також налагоджувати зв'язок між обладнанням і смартфонами.
  • Бібліотеки Blynk забезпечують взаємодію з сервером і обробку команд.

Це відкрита платформа, здатна працювати в будь-якому середовищі. Для неї характерна швидкість, надійність, а також можливість обробки мільярдів інформаційних потоків і запитів, одержуваних з пристроїв.

Device Hive

Device Hive теж є відкритим інструментом, що допомагає підключати до вашого додатку пристрої і додавати в нього об'єкти. Підключення пристроїв здійснюється через WebSocket, REST API або MQTT. Платформа підтримує кілька мов програмування, що робить її універсальною для всіх пристроїв.

Крім іншого, вона надає учасникам можливість обговорення розробки або бізнесу, а також пропонує багатообіцяючі підходи до створення ПЗ в комерційних цілях. Підключення пристрою можна контролювати без використання мережі конфігурації. Ви також можете оперативно проводити аналітику зручним для вас способом, здобуваючи кращі в світі рішення для роботи з даними.

ThingWorx

ThingWorx - чудова платформа, за допомогою якої як програмісти, так і інші клієнти створюють незліченні рішення для інтелектуальних підключених операцій (smart connected operations) і продуктів в сфері медицини, промисловості і виробництва. Цей ресурс надає провідні в області IoT можливості для промислових організацій, які дозволяють ефективніше використовувати бізнес-моделі і нарощувати сам бізнес.

Ви можете з мінімальними витратами використовувати дані, одержувані від підключених продуктів, підвищуючи продуктивність і ефективність підприємства. ThingWorx дає можливість безпечно реалізовувати сервіси, продукти та операції, будучи надійним і гнучким засобом, який постійно підвищує якість обслуговування своїх клієнтів.

Джерело: https://habr.com/ru/company/ruvds/blog/525798/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.