НОВИНИ

Основні прогнози щодо розвитку IoT на 2021 рік

2021-02-28
Автор: Телесфера

У міру поширення пандемії COVID-19 багато компаній зіткнулися з негативними змінами. Незважаючи на виклики минулого року, технології Інтернету речей процвітають. Світ швидко перейшов до віддаленої роботи та навчання, а важливість підключених пристроїв стала більш очевидною. Це підтверджують висновки IoT Analytics. У звіті консалтингової компанії сказано, що до Інтернету речей було підключено в 2020 році 11,7 млрд пристроїв, тоді як до звичайного інтернету - 11 млрд. Така перевага сталася вперше в історії.

Одне з довгограючих наслідків пандемії 2020 року - це усвідомлення того, що цифрова трансформація може статися в одну мить, а інновації можуть застосовуватися швидше, ніж раніше.

Представники Thales Group згадали, які прогнози для Інтернету речей підготували різні консалтингові компанії і представили результати в звіті «Прогнози Інтернету речей-2021».

Охорона здоров'я стає розумнішою

Охорона здоров'я очолила список сегментів з найбільшим зростанням впровадження IoT. За нею йдуть розумна електроенергія, підключені автомобілі і додатки для розумних міст. Так, IoT в секторі охорони здоров'я виросте майже на 39% і досягне $ 188,2 млрд до 2025 року (за підсумками 2020 року цей показник склав $ 72,5 млрд), відзначається в звіті Research and Markets.

Поширення IoT в медичному середовищі в 2020 році не дивно: лікарні були переповнені пацієнтами з коронавірусом. Лікарі почали застосовувати дистанційні консультації та цифрові методи лікування для задоволення потреб охорони здоров'я.

На допомогу лікарям прийшли носимі медичні пристрої та периферійні обчислення. Медперсонал міг відстежувати стан пацієнтів в режимі реального часу дистанційно, а допомога надавалася в міру необхідності. Це дозволило розвантажити ліжка в стаціонарах.

Також в охороні здоров'я активніше застосовуються інтелектуальні технології, хмарні платформи і підключене хірургічне обладнання. В синергії з штучним інтелектом (AI) і зв'язком в реальному часі покращилася діагностика, стали доступнішими віддалені хірургічні операції, що до того ж скоротило витрати.

Однак загострилися проблеми з конфіденційністю і безпекою даних пацієнтів. Питання кібербезпеки мають першорядне значення в міру розвитку підключеної охорони здоров'я.

По електромережам запускають IoT

Світовий енергетичний ринок також переживає безпрецедентний ріст і трансформацію. Справа в тому, що світова спільнота планує вирішити питання зміни клімату. В результаті впроваджується виробництво відновлюваної енергії та нові бізнес-моделі, в тому числі - невеликими виробниками енергії. Подібні зміни неможливі без розвиненої вимірювальної інфраструктури.

Основою нової енергетичної екосистеми стають розумні лічильники, підключені до LPWAN-мереж. Для управлінців стали важливими віддалений доступ до енергооб'єктів та лічильників, дистанційне списання показників. Інновації в сегменті енергетики в підсумку призводять до підвищення рівня відмовостійкості мережі.

З IoT і вітерцем

Автомобільна промисловість прагне підвищити рівень зручності і комфорту підключених транспортних засобів без шкоди для безпеки та конфіденційності даних для водіїв і пасажирів. Наприклад, створюються нові правила для регулювання сегмента підключених автомобілів. А ООН проводить Всесвітній форум з гармонізації правил в галузі транспортних засобів.

Розвиток сегменту підключених автомобілів, а в кінцевому рахунку автономного транспорту, буде залежати від надійного підключення і сильної архітектури кібербезпеки. Інакше такі підключення стануть шлюзом для кібератак.

«Охорона здоров'я, інтелектуальні вимірювання і технології підключених автомобілів безумовно покажуть значне зростання в майбутньому році. Це сприяє подальшому розвитку стільникового IoT, LPWAN, 4G і 5G. Але роль 2G і 3G нівелюється і поступово зійде на «ні»», - вважає Френсіс Д'Суза, керівник відділу стратегічної аналітики та Інтернету речей в Thales Group.

Безпека - в пріоритеті IoT

До 2025 року кількість підключень до Інтернету речей подвоїться і досягне 25 млрд, вважають в GSMA. У міру зростання популярності IoT виростає ризик кібератак. Кібербезпека Інтернету речей викликала занепокоєння у респондентів, які взяли участь в опитуванні Thales Group. Так, «дуже стурбовані» уразливостями 40% респондентів, а 88% вказали, що підтримують впровадження правил для безпеки IoT і прийняття галузевих стандартів для управління передовими методами кібербезпеки.

Не дивно, що обсяг ринку кібербезпеки для IoT виросте до $ 36,6 млрд до 2025 року (за підсумками 2020 року об`єм ринку склав $ 12,5 млрд).

Розподілені атаки типу «відмова в обслуговуванні» (DDoS) і атаки з використання програм вимагачів представляють зростаючу загрозу для погано захищених пристроїв Інтернету речей. Однак багато OEM-виробників можуть знизити ризики за допомогою простого підходу до забезпечення безпеки. Це забезпечує вбудований захист на кожному етапі виробництва і впровадження продукту, а також протягом усього терміну служби додатку.

Яка безпека потрібна IoT

Цифрові ідентифікатори пристроїв і надійна технологія аутентифікації можуть захистити підключені до IoT рішення і дані від кібератак, вважають 86% респондентів. Примітно, що IoT-пристрої отримують цифрові ідентифікатори під час виробництва. Технологія суворої аутентифікації запобігає доступ хакерів і неавторизованих сторін до пристроїв і хмарних платформ. Реалізувати надійну архітектуру безпеки непросто, тому консультації експертів у сфері безпеки мають вирішальне значення для успіху.

5G просуває IoT

5G - це найбільш швидкозростаюча мобільна технологія в історії бездротового зв'язку. 33% респондентів називають 5G найбільш важливою технологією, що забезпечує подальше розширення і зростання IoT. За їх же прогнозами, 5G буде найпомітнішою технологією підключення до IoT в наступні п'ять років (26%). Забезпечення плавного розвитку і комутації мереж не менш важливо для 5G в підтримці зростання Інтернету речей, вказали опитані Thales Group респонденти.

2021 рік стане роком, коли доступність мереж 5G стане реальністю. До 2025 року кількість підключень 5G виросте до 1,8 мільярда в порівнянні 10 мільйонами в кінці 2019 року, повідомляли аналітики GSMA. 5G привнесе фундаментальні зміни в мобільній екосистемі. Так, високі швидкості, розширені пропускні смуги, найменші показники затримки, висока потужність можуть стимулювати мільярди нових IoT-підключень.

LPWAN і 4G, незважаючи на стрімкий розвиток мереж 5G, як і раніше будуть відігравати помітну роль в сегменті IoT.

Технологія eSIM, адаптована для довговічних промислових додатків Інтернету речей, сильно змінить правила гри, вважає Френсіс Д'Суза. За його словами, eSIM підтримує гнучкі сервісні контракти, необхідні для відмовостійкої мережі і перспективних програм.

«Якщо взяти, наприклад, інтелектуальні вимірювання, то eSIM значно поліпшить роботу лічильників і менеджерів мереж за рахунок спрощення підключення і віддаленого управління підпискою», - зазначив експерт. За його словами, масовий перехід на віддалену роботу в минулому році викликав прискорену цифрову трансформацію. Зміни допомогли підвищити продуктивність, ефективність і бізнес-результати в умовах повсюдних обмежень через новий коронавірус, зазначив Френсіс Д'Суза.


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82 

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.