НОВИНИ

Основні прогнози щодо розвитку IoT на 2021 рік

2021-02-28
Автор: Телесфера

У міру поширення пандемії COVID-19 багато компаній зіткнулися з негативними змінами. Незважаючи на виклики минулого року, технології Інтернету речей процвітають. Світ швидко перейшов до віддаленої роботи та навчання, а важливість підключених пристроїв стала більш очевидною. Це підтверджують висновки IoT Analytics. У звіті консалтингової компанії сказано, що до Інтернету речей було підключено в 2020 році 11,7 млрд пристроїв, тоді як до звичайного інтернету - 11 млрд. Така перевага сталася вперше в історії.

Одне з довгограючих наслідків пандемії 2020 року - це усвідомлення того, що цифрова трансформація може статися в одну мить, а інновації можуть застосовуватися швидше, ніж раніше.

Представники Thales Group згадали, які прогнози для Інтернету речей підготували різні консалтингові компанії і представили результати в звіті «Прогнози Інтернету речей-2021».

Охорона здоров'я стає розумнішою

Охорона здоров'я очолила список сегментів з найбільшим зростанням впровадження IoT. За нею йдуть розумна електроенергія, підключені автомобілі і додатки для розумних міст. Так, IoT в секторі охорони здоров'я виросте майже на 39% і досягне $ 188,2 млрд до 2025 року (за підсумками 2020 року цей показник склав $ 72,5 млрд), відзначається в звіті Research and Markets.

Поширення IoT в медичному середовищі в 2020 році не дивно: лікарні були переповнені пацієнтами з коронавірусом. Лікарі почали застосовувати дистанційні консультації та цифрові методи лікування для задоволення потреб охорони здоров'я.

На допомогу лікарям прийшли носимі медичні пристрої та периферійні обчислення. Медперсонал міг відстежувати стан пацієнтів в режимі реального часу дистанційно, а допомога надавалася в міру необхідності. Це дозволило розвантажити ліжка в стаціонарах.

Також в охороні здоров'я активніше застосовуються інтелектуальні технології, хмарні платформи і підключене хірургічне обладнання. В синергії з штучним інтелектом (AI) і зв'язком в реальному часі покращилася діагностика, стали доступнішими віддалені хірургічні операції, що до того ж скоротило витрати.

Однак загострилися проблеми з конфіденційністю і безпекою даних пацієнтів. Питання кібербезпеки мають першорядне значення в міру розвитку підключеної охорони здоров'я.

По електромережам запускають IoT

Світовий енергетичний ринок також переживає безпрецедентний ріст і трансформацію. Справа в тому, що світова спільнота планує вирішити питання зміни клімату. В результаті впроваджується виробництво відновлюваної енергії та нові бізнес-моделі, в тому числі - невеликими виробниками енергії. Подібні зміни неможливі без розвиненої вимірювальної інфраструктури.

Основою нової енергетичної екосистеми стають розумні лічильники, підключені до LPWAN-мереж. Для управлінців стали важливими віддалений доступ до енергооб'єктів та лічильників, дистанційне списання показників. Інновації в сегменті енергетики в підсумку призводять до підвищення рівня відмовостійкості мережі.

З IoT і вітерцем

Автомобільна промисловість прагне підвищити рівень зручності і комфорту підключених транспортних засобів без шкоди для безпеки та конфіденційності даних для водіїв і пасажирів. Наприклад, створюються нові правила для регулювання сегмента підключених автомобілів. А ООН проводить Всесвітній форум з гармонізації правил в галузі транспортних засобів.

Розвиток сегменту підключених автомобілів, а в кінцевому рахунку автономного транспорту, буде залежати від надійного підключення і сильної архітектури кібербезпеки. Інакше такі підключення стануть шлюзом для кібератак.

«Охорона здоров'я, інтелектуальні вимірювання і технології підключених автомобілів безумовно покажуть значне зростання в майбутньому році. Це сприяє подальшому розвитку стільникового IoT, LPWAN, 4G і 5G. Але роль 2G і 3G нівелюється і поступово зійде на «ні»», - вважає Френсіс Д'Суза, керівник відділу стратегічної аналітики та Інтернету речей в Thales Group.

Безпека - в пріоритеті IoT

До 2025 року кількість підключень до Інтернету речей подвоїться і досягне 25 млрд, вважають в GSMA. У міру зростання популярності IoT виростає ризик кібератак. Кібербезпека Інтернету речей викликала занепокоєння у респондентів, які взяли участь в опитуванні Thales Group. Так, «дуже стурбовані» уразливостями 40% респондентів, а 88% вказали, що підтримують впровадження правил для безпеки IoT і прийняття галузевих стандартів для управління передовими методами кібербезпеки.

Не дивно, що обсяг ринку кібербезпеки для IoT виросте до $ 36,6 млрд до 2025 року (за підсумками 2020 року об`єм ринку склав $ 12,5 млрд).

Розподілені атаки типу «відмова в обслуговуванні» (DDoS) і атаки з використання програм вимагачів представляють зростаючу загрозу для погано захищених пристроїв Інтернету речей. Однак багато OEM-виробників можуть знизити ризики за допомогою простого підходу до забезпечення безпеки. Це забезпечує вбудований захист на кожному етапі виробництва і впровадження продукту, а також протягом усього терміну служби додатку.

Яка безпека потрібна IoT

Цифрові ідентифікатори пристроїв і надійна технологія аутентифікації можуть захистити підключені до IoT рішення і дані від кібератак, вважають 86% респондентів. Примітно, що IoT-пристрої отримують цифрові ідентифікатори під час виробництва. Технологія суворої аутентифікації запобігає доступ хакерів і неавторизованих сторін до пристроїв і хмарних платформ. Реалізувати надійну архітектуру безпеки непросто, тому консультації експертів у сфері безпеки мають вирішальне значення для успіху.

5G просуває IoT

5G - це найбільш швидкозростаюча мобільна технологія в історії бездротового зв'язку. 33% респондентів називають 5G найбільш важливою технологією, що забезпечує подальше розширення і зростання IoT. За їх же прогнозами, 5G буде найпомітнішою технологією підключення до IoT в наступні п'ять років (26%). Забезпечення плавного розвитку і комутації мереж не менш важливо для 5G в підтримці зростання Інтернету речей, вказали опитані Thales Group респонденти.

2021 рік стане роком, коли доступність мереж 5G стане реальністю. До 2025 року кількість підключень 5G виросте до 1,8 мільярда в порівнянні 10 мільйонами в кінці 2019 року, повідомляли аналітики GSMA. 5G привнесе фундаментальні зміни в мобільній екосистемі. Так, високі швидкості, розширені пропускні смуги, найменші показники затримки, висока потужність можуть стимулювати мільярди нових IoT-підключень.

LPWAN і 4G, незважаючи на стрімкий розвиток мереж 5G, як і раніше будуть відігравати помітну роль в сегменті IoT.

Технологія eSIM, адаптована для довговічних промислових додатків Інтернету речей, сильно змінить правила гри, вважає Френсіс Д'Суза. За його словами, eSIM підтримує гнучкі сервісні контракти, необхідні для відмовостійкої мережі і перспективних програм.

«Якщо взяти, наприклад, інтелектуальні вимірювання, то eSIM значно поліпшить роботу лічильників і менеджерів мереж за рахунок спрощення підключення і віддаленого управління підпискою», - зазначив експерт. За його словами, масовий перехід на віддалену роботу в минулому році викликав прискорену цифрову трансформацію. Зміни допомогли підвищити продуктивність, ефективність і бізнес-результати в умовах повсюдних обмежень через новий коронавірус, зазначив Френсіс Д'Суза.


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82 

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.