НОВИНИ

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

2022-01-24
Автор: Телесфера

Сфера Інтернету речей стала останнім часом одним із найдинамічніших напрямків ІТ-ринку. Тож не дивно, що провідні виробники електроніки активно працюють над перспективними ідеями, які дозволять розширити цей сегмент. Одна з них – Zero-Power Communication.

Одним із найскладніших викликів напрямку IoT є енергоефективність, оскільки найчастіше розумні пристрої можуть отримувати енергопостачання лише від вбудованих акумуляторів. А обмежені ресурси останніх значно обмежують термін життя. Виходом могла б стати технологія нульового енергоспоживання (Zero-Power Communication), яка дозволяє відмовитися від батарейок, а використовувати для енергопостачання радіовипромінювання, що перетворюються в електрику, такі як сигнали Bluetooth, Wi-Fi та мобільного зв'язку. Присвячений цьому питанню документ "Zero-Power Communication white paper" опублікував дослідний інститут OPPO.

Варто нагадати, що технологія пасивного зв'язку вже існує в рамках технології радіочастотної ідентифікації (RFID), проте вона страждає від таких проблем, як коротка відстань зв'язку, низька ефективність і мала ємність системи. На відміну від RFID, пристрої з нульовим енергоспоживанням можуть використовувати як джерело енергії навколишні радіосигнали, що передаються з таких джерел, як базові станції стільникового зв'язку та точки доступу Wi-Fi.

Система зв'язку з нульовим енергоспоживанням може бути побудована на трьох типах архітектур: стільниковому зв'язку, двосторонньому зв'язку або їх обох у гібридному режимі. Варіант організації рішення за принципом стільникового зв'язку найкраще підходить для програм промислових сенсорних мереж, наприклад, додатків, де пристрої можуть бути розгорнуті в екстремальних умовах, де кількість пристроїв в мережі велика, або витрати на розгортання та обслуговування традиційних активних пристроїв занадто високі. З іншого боку, використання принципу двостороннього зв'язку більше підходить для недорогого зв'язку на коротких відстанях, наприклад для пристроїв, що носяться, або технологій розумного будинку, де пристрої також можуть використовуватися для обробки отриманих даних. Гібридний підхід, що використовує як стільникові, так і двосторонні методи зв'язку, дозволить розробникам залучити більше програм, що використовують системи зв'язку з нульовим споживанням енергії.

За заявою OPPO, компанія вже успішно побудувала свою власну систему зв'язку з нульовим енергоспоживанням та продемонструвала, що ця концепція є життєздатним підходом до майбутніх мереж зв'язку. У міру просування галузі до технології 6G, OPPO вважає, що зв'язок з нульовим енергоспоживанням буде тісно взаємодіяти з іншими ключовими технологіями, такими як інтелектуальні поверхні, що реконфігуруються, симбіотичне радіо, неортогональний множинний доступ (NOMA) і штучний інтелект, щоб розкрити весь потенціал 6G.

Джерело: https://ko.com.ua/perspektivy_svyazi_s_nulevym_jenergopotrebleniem_140062


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.