НОВИНИ

MSA QSFP-DD800 прокладає шлях для каналів 800G в дата-центрах

2020-01-21
Автор: Телесфера

Мережевий трафік центру обробки даних продовжує зростати, і, як завжди, Cisco готова надати найкращі в галузі варіанти інфраструктури. Згідно з прогнозом Cisco VNI Global IP Traffic Forecast, зростання трафіку з 2017 по 2022 рік становитиме 26% на рік. Кількість пристроїв, підключених до IP-мереж, збільшиться до більш ніж yf 28 мільярдів. Це більше 3,5 на душу населення в усьому світі!

Діаграма на малюнку 1 показує, як комбінація пристроїв і з'єднань, які змінюються,  впливає на зростання трафіку.

Cisco-VNI

Малюнок 1. Глобальний IP-трафік на пристроях.

Очевидно, що ринкові сили будуть як і раніше задовольняти потребу в мережевому обладнанні і з'єднаннях з більш високою пропускною здатністю. Понад рік тому ці сили змусили такі компанії, як Cisco, надати обладнання для комутації та маршрутизації з портами 400GE QSFP-DD з сумарною пропускною спроможністю понад 12 Тбіт/с в одному RU. Ці порти 400GE були спроектовані з 8-канальними інтерфейсами даних, працюючими зі швидкістю 50 Гбіт/с кожен, які підключаються безпосередньо до комутації/маршрутизації ASIC. Оскільки прогнозується, що IP-трафік буде продовжувати рости, збільшиться попит на обладнання з більш високою пропускною здатністю і більш високошвидкісними портами.

В рамках підготовки до неминучого зростання Cisco разом з іншими лідерами галузі (Broadcom, Finisar, Intel, Juniper Networks, Marvell, Molex і Samtec) сформували групу MSA QSFP-DD800 для розширення смуги пропускання форм-фактора змінного модуля QSFP-DD з 400 Гбіт/с до 800 Гбіт/с. Використовуючи успіх змінного форм-фактора QSFP-DD для додатків 400 Гбіт/с, новий модуль буде як і раніше сумісний з усіма іншими поколіннями модулів QSFP, включаючи QSFP +, QSFP28, QSFP56 і 400G QSFP-DD. За ці роки галузь вже інвестувала в модулі QSFP близько 9 мільярдів доларів. Порти, які сумісні з низькошвидкісними модулями, дають мережевим операторам можливість повторно використовувати модулі, в які вони вже вклали кошти. Крім того, вони можуть збирати трафік з низькошвидкісних портів і управляти міграцією на обладнання нового покоління без необхідності придбання додаткових адаптерів портів або нових модулів.

MSA QSFP-DD800 зосередить свої початкові зусилля на визначенні базових специфікацій для модуля, роз'єму і з'єднувача в стеку. Вона також визначить гібридний роз'єм, який є варіантом ByPass/Flyover, який може усунути втрати сигналу на традиційній друкованій платі. Вони планують випустити базову специфікацію в кінці цього року. Очікується, що додаткові члени приєднаються до MSA, щоб внести свій внесок у виконання вимог.

Налаштування, зроблені в специфікаціях, будуть враховувати не тільки форм-фактор, але і прогрес технології на стороні комутатора/маршрутизатора. Ще в 2017 році IEEE прогнозував, що швидкості комутатора/маршрутизатора ASIC SERDES в кінцевому підсумку збільшаться до 100 Гбіт/с. На малюнку 2 очікується, що для смуг пропускання комутатора 25 Тбіт/с потрібна полосова швидкість 100 Гбіт/с. В даний час цільова група IEEE 802.3ck працює над вимогами SERDES 100 Гбіт/с і планує завершити специфікацію в 2021 році.

IEEE-March-2017

Малюнок 2. Історична перспектива - чому зараз 100 Гбіт/с?

Тому форм-фактор QSFP-DD800 буде розрахований на 8 ліній SERDES зі швидкістю 100 Гбіт/с, які, як очікується, будуть впроваджені в ASIC для наступного покоління кремнію і мережевого устаткування. Це допоможе впоратися з підвищеним глобальним споживанням смуги пропускання завдяки використанню інтерфейсів з дуже високою пропускною здатністю.

Перші продукти QSFP-DD800, ймовірно, будуть 2x модульними з 400GE. Модулі, такі як 2x 400G-FR4 або 400G-DR4, збільшують пропускну здатність порту, зберігаючи можливість взаємодії з модулями 400GE, які, як очікується, будуть широко поширені. В даний час не існує стандартів для оптичних інтерфейсів для 800GE, і, ймовірно, буде потрібно кілька років для їх створення.

MSA планує представити першу специфікацію в найближчі кілька місяців. Деякі прогнозисти ринку очікують появи продуктів в найближчі кілька років. «Наша прогнозована модель LightCounting показує, що операторам хмарних центрів обробки даних необхідно буде розгорнути оптику 800G до 2023-24 рр., щоб не відставати від зростання трафіку даних», - заявив засновник і генеральний директор LightCounting Market Research, Володимир Козлов, кандидат наук.

Джерело: https://blogs.cisco.com/sp/tmg2


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Сфера Інтернету речей стала останнім часом одним із найдинамічніших напрямків ІТ-ринку. Тож не дивно, що провідні виробники електроніки активно працюють над перспективними ідеями, які дозволять розширити цей сегмент. Одна з них – Zero-Power Communication. Одним із найскладніших викликів напрямку IoT є енергоефективність, оскільки найчастіше розумні пристрої можуть отримувати енергопостачання лише від вбудованих акумуляторів. А обмежені ресурси останніх значно обмежують термін життя. Виходом могла б стати технологія нульового енергоспоживання (Zero-Power Communication), яка дозволяє відмовитися від батарейок, а використовувати для енергопостачання радіовипромінювання, що перетворюються в електрику, такі як сигнали Bluetooth, Wi-Fi та мобільного зв'язку. Присвячений цьому питанню документ "Zero-Power Communication white paper" опублікував дослідний інститут OPPO.