НОВИНИ

MSA QSFP-DD800 прокладає шлях для каналів 800G в дата-центрах

2020-01-21
Автор: Телесфера

Мережевий трафік центру обробки даних продовжує зростати, і, як завжди, Cisco готова надати найкращі в галузі варіанти інфраструктури. Згідно з прогнозом Cisco VNI Global IP Traffic Forecast, зростання трафіку з 2017 по 2022 рік становитиме 26% на рік. Кількість пристроїв, підключених до IP-мереж, збільшиться до більш ніж yf 28 мільярдів. Це більше 3,5 на душу населення в усьому світі!

Діаграма на малюнку 1 показує, як комбінація пристроїв і з'єднань, які змінюються,  впливає на зростання трафіку.

Cisco-VNI

Малюнок 1. Глобальний IP-трафік на пристроях.

Очевидно, що ринкові сили будуть як і раніше задовольняти потребу в мережевому обладнанні і з'єднаннях з більш високою пропускною здатністю. Понад рік тому ці сили змусили такі компанії, як Cisco, надати обладнання для комутації та маршрутизації з портами 400GE QSFP-DD з сумарною пропускною спроможністю понад 12 Тбіт/с в одному RU. Ці порти 400GE були спроектовані з 8-канальними інтерфейсами даних, працюючими зі швидкістю 50 Гбіт/с кожен, які підключаються безпосередньо до комутації/маршрутизації ASIC. Оскільки прогнозується, що IP-трафік буде продовжувати рости, збільшиться попит на обладнання з більш високою пропускною здатністю і більш високошвидкісними портами.

В рамках підготовки до неминучого зростання Cisco разом з іншими лідерами галузі (Broadcom, Finisar, Intel, Juniper Networks, Marvell, Molex і Samtec) сформували групу MSA QSFP-DD800 для розширення смуги пропускання форм-фактора змінного модуля QSFP-DD з 400 Гбіт/с до 800 Гбіт/с. Використовуючи успіх змінного форм-фактора QSFP-DD для додатків 400 Гбіт/с, новий модуль буде як і раніше сумісний з усіма іншими поколіннями модулів QSFP, включаючи QSFP +, QSFP28, QSFP56 і 400G QSFP-DD. За ці роки галузь вже інвестувала в модулі QSFP близько 9 мільярдів доларів. Порти, які сумісні з низькошвидкісними модулями, дають мережевим операторам можливість повторно використовувати модулі, в які вони вже вклали кошти. Крім того, вони можуть збирати трафік з низькошвидкісних портів і управляти міграцією на обладнання нового покоління без необхідності придбання додаткових адаптерів портів або нових модулів.

MSA QSFP-DD800 зосередить свої початкові зусилля на визначенні базових специфікацій для модуля, роз'єму і з'єднувача в стеку. Вона також визначить гібридний роз'єм, який є варіантом ByPass/Flyover, який може усунути втрати сигналу на традиційній друкованій платі. Вони планують випустити базову специфікацію в кінці цього року. Очікується, що додаткові члени приєднаються до MSA, щоб внести свій внесок у виконання вимог.

Налаштування, зроблені в специфікаціях, будуть враховувати не тільки форм-фактор, але і прогрес технології на стороні комутатора/маршрутизатора. Ще в 2017 році IEEE прогнозував, що швидкості комутатора/маршрутизатора ASIC SERDES в кінцевому підсумку збільшаться до 100 Гбіт/с. На малюнку 2 очікується, що для смуг пропускання комутатора 25 Тбіт/с потрібна полосова швидкість 100 Гбіт/с. В даний час цільова група IEEE 802.3ck працює над вимогами SERDES 100 Гбіт/с і планує завершити специфікацію в 2021 році.

IEEE-March-2017

Малюнок 2. Історична перспектива - чому зараз 100 Гбіт/с?

Тому форм-фактор QSFP-DD800 буде розрахований на 8 ліній SERDES зі швидкістю 100 Гбіт/с, які, як очікується, будуть впроваджені в ASIC для наступного покоління кремнію і мережевого устаткування. Це допоможе впоратися з підвищеним глобальним споживанням смуги пропускання завдяки використанню інтерфейсів з дуже високою пропускною здатністю.

Перші продукти QSFP-DD800, ймовірно, будуть 2x модульними з 400GE. Модулі, такі як 2x 400G-FR4 або 400G-DR4, збільшують пропускну здатність порту, зберігаючи можливість взаємодії з модулями 400GE, які, як очікується, будуть широко поширені. В даний час не існує стандартів для оптичних інтерфейсів для 800GE, і, ймовірно, буде потрібно кілька років для їх створення.

MSA планує представити першу специфікацію в найближчі кілька місяців. Деякі прогнозисти ринку очікують появи продуктів в найближчі кілька років. «Наша прогнозована модель LightCounting показує, що операторам хмарних центрів обробки даних необхідно буде розгорнути оптику 800G до 2023-24 рр., щоб не відставати від зростання трафіку даних», - заявив засновник і генеральний директор LightCounting Market Research, Володимир Козлов, кандидат наук.

Джерело: https://blogs.cisco.com/sp/tmg2


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.

HPE Alletra - хмарна платформа для зберігання і управління даними

HPE Alletra - хмарна платформа для зберігання і управління даними

Компанія Hewlett Packard Enterprise (HPE) оголосила про випуск нових продуктів і платформ, які трансформують HPE Storage в підрозділ, що надає хмарні сервіси по роботі з даними. Серед них - платформа керування даними HPE Alletra, яка реалізує концепцію Unified DataOps, яка передбачає використання хмарної моделі роботи і управління даними незалежно від місця їх розташування в ЦОД або в хмарі і уніфікацію операцій з даними. Нова платформа призначена для вирішення проблеми вилучення користі зі стрімко зростаючого обсягу даних від кордонів ІТ-інфраструктури до ЦОД і хмари. Всі дані, де б вони не зберігалися, управляються з єдиної консолі.