НОВИНИ

IoT vs COVID-19. Як Інтернет речей допомагає бізнесу працювати в умовах карантину

2020-12-18
Автор: Телесфера

Коли говорять про те, як пандемія COVID-19 змінила ставлення до технологій, згадують, в першу чергу, про віддалену роботу компаній і більш трепетне ставлення бізнесу до кібербезпеки. При цьому, практичні аспекти застосування технологій для стримування поширення захворювання і організації безпечного робочого простору чомусь йдуть на другий плани.

Разом з системним інтегратором рішень Інтернету речей iotji ми розбираємося, чи став IoT відповіддю на питання як працювати в умовах карантину.

Поки вакцинація від COVID-19 тільки набирає обертів в окремих країнах, на перший план виходить питання про те, як технології IoT допомагають стримати поширення коронавируса. Сьогодні експерти виділяють цілий ряд напрямків застосування Інтернету речей в боротьбі з пандемією: виявлення ризику хвороб та цільовий карантин (коли Інтернет речей і штучний інтелект використовуються для аналізу прогнозування спалахів захворювання), контроль за дотриманням карантину (Інтернет речей як інструмент контролю дотримання карантину і відстеження контактів ), віддалений догляд за пацієнтами (IoT як технологія, що дозволяє пацієнтам на карантині проходити медичне обстеження без прямого контакту з медперсоналом - вимірювати температуру, рівень кисню, вивантажувати дані в хмару для аналізу і т.д.), контроль зберігання лікарських засобів (використання IoT-датчиків і систем для забезпечення і контролю оптимальних умов зберігання лікарських препаратів - в холодильниках, аптечках і т.д.).

- Але стримування пандемії - завдання не тільки медиків, а й соціуму в цілому і відповідального бізнесу зокрема. Правильна організація роботи бізнесу в умовах пандемії це - стабільність виробничих процесів і збереження життів і здоров'я співробітників, - коментує керівник проекту iotji Денис Овсянніков. - Бізнесу, який в умовах пандемії для свого виживання не може просто взяти і перевести співробітників «на удаленку» критично важливою стає швидка автоматизація процесів виробництва та організація безпечного робочого середовища.

Тут слід детальніше вивчити можливості технології LoRaWAN. Відкритий стандарт зв'язку LoRaWAN - один з ключових для мереж широкого радіусу дії з низьким рівнем енергоспоживання (LPWAN), який орієнтований на «користувачів-машин» - пристрої і датчики. Крім енергоефективності (пристрої можуть працювати автономно по кілька років), дальності дії (одна базова станція - до 10 км на відкритій місцевості і 1-2 км в міській забудові), можливості проникати у важкодоступні місця, перевага мережі LoRaWAN - робота в неліцензованому спектрі, яка не потребує узгодження з чиновниками. Отже, розгорнути таку мережу на виробництві можна в лічені дні.

Але поговоримо про практичне застосування технології при організації роботи в пандемію.

Відстеження робочих контактів. iotji вже сьогодні впроваджує системи організації безпечної роботи, які допомагають підтримувати безперервність бізнес-процесів при дотриманні правил соціального дистанціювання.

- Раціональний підхід до виявлення контактів хворого робить роботу під час пандемії не тільки більш безпечною, але і позбавляє бізнес від ризику закриття робочих місць або цілих підприємств. Щоб зберегти виробництво в умовах COVID-19, часто досить проінформувати тільки тих, хто останнім часом перебував біля хворого, дати їм можливість самоізолюватись, і забезпечити доступ до регулярного медичного обстеження. Бізнес, таким чином, може продовжувати роботу не порушуючи санітарних норм і правил, - пояснює Денис Овсянніков.

Для відстеження контактів використовуються анонімні Bluetooth-браслети з трекером, який визначає місцезнаходження співробітників за допомогою технології BLE (Bluetooth Low Energy). Точність передачі розташування об'єктів на значних територіях, можливість фіксувати місцезнаходження рухомих і нерухомих об'єктів, анонімність, а також низький рівень споживання енергії - невід'ємні частини рішення Kerlink Wanesy Wave.

Що досить важливо: такі пристрої, які носяться, дозволяють зберігати приватність - система не зберігає персональну інформацію співробітників, а тільки унікальні ID трекерів і Bluetooth-маячків. Лише якщо хтось із колективу захворів, контакти хворого дешифруються фахівцями HR-відділів, службою безпеки або службою охорони праці.

Розумні датчики для вимірювання якості повітря. Правильна вентиляція виробничих приміщень завжди була проблемою. Але як ніколи гостро питання стало зараз, коли вентиляція приміщення стала однією з ключових заходів безпеки для запобігання зараження COVID-19. SARS-CoV-2 виявився більш стійкий, ніж передбачалося спочатку його вивчення, може залишатися в атмосфері довше, а тому моніторинг якості повітря набуває ще більшої актуальності.

Одним з найшвидших і відносно дешевих рішень є установка датчиків, що збирають інформацію про якість повітря. IoT-датчики легко і швидко підключаються до системи штучного інтелекту, яка може активувати і деактивувати системи кондиціонування повітря в міру необхідності.

Складський облік. Контроль складських запасів в умовах пандемії COVID-19 став однією з найбільших проблем, з якими зіткнулися як роздрібний, так і оптовий бізнес в самих різних сферах. Установка розумних датчиків наповненості різних сховищ, датчиків контролю місця (за принципом розумних парковок) дозволяє автоматизувати контроль простору складу, облік ресурсів на складі і мінімізувати при цьому людський фактор.

Контроль доставки товару. Системи відстеження доставки, використовувані деякими компаніями-перевізниками, виявилися необхідними для підтримки повноцінної роботи електронної комерції і для управління доставкою в режимі реального часу.

Загальний контроль споживання ресурсів, стану приміщень та обладнання. Мережа LoRaWAN дозволяє одночасно організувати на промисловому об'єкті або офісі повний контроль споживання ресурсів і стану об'єкта. Так розумні датчики можуть здійснювати контроль витрати електроенергії, газу, води, знімаючи показання з лічильників і відправляючи їх оператору для віддаленого контролю, або, з використанням систем ШІ, безпосередній оптимізації витрат ресурсів в режимі реального часу. IoT-датчики відкриття/закриття дверей і вікон на виробництві використовуються для контролю проникнення, контролю освітлення, кондиціонування повітря і т.д. Ті ж датчики освітлення можуть регулювати витрати електроенергії і істотно підвищити енергоефективність виробництва; датчики температури, вологості повітря - створити оптимальний мікроклімат (особливо цінно в тепличному господарстві); а настільки специфічні датчики Інтернету речей як датчики контролю вібрації підшипників в виробничому обладнанні - для запобігання поломок і організації процесу обслуговування промислових машин.

Якщо говорити про Інтернет речей і технології LoRaWAN, не можна не згадати масштабованість рішень. В умовах економічної кризи це - безсумнівний плюс. Розгортання мережі LoRaWAN на виробництві дозволяє поступово впроваджувати різні рішення без істотних витрат, керуючись лише пріоритетами бізнесу. У той же час, відкритість стандарту гарантує повну сумісність пристроїв різних постачальників - це не тільки гарантія того, що власник технології на власний розсуд буде роздувати ціни на рішення, то і гарантія оптимального співвідношення ціна/якість, підтримувана високо конкурентним ринком.

Джерело: https://expert.com.ua/137141-iot-vs-covid-19-kak-internet-veshhej-pomogaet-biznesu-rabotat-v-usloviyax-karantina.html


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: портфоліо промислових 5G-маршрутизаторів для IoT

Cisco: портфоліо промислових 5G-маршрутизаторів для IoT

Cisco представила нове портфоліо промислових граничних маршрутизаторів Catalyst, завдяки яким весь функціонал корпоративних мереж реалізується на кордоні гнучко, безпечно і масштабовано, що необхідно для успішного впровадження Інтернету речей (IoT).

Нові функції Cisco Webex націлені на проведення гібридних заходів

Нові функції Cisco Webex націлені на проведення гібридних заходів

Компанія Cisco представила Webex Suite з нововведеннями, які повинні послужити фундаментом для гібридної роботи і різних заходів. За прогнозами Cisco, 98% нарад будуть включати як мінімум одного віддаленого учасника. Нові вимоги, що пред'являються до гібридних подій і гібридного персоналу, зажадають розширення інвестицій, які не повинні обмежуватися оснащенням традиційної переговорної кімнати.

Cisco робить акцент на розвитку рішень для гібридних хмар

Cisco робить акцент на розвитку рішень для гібридних хмар

Світ, в якому ми живемо, гіперпідключений і розподілений, все більше покладається на хмарні технології. При цьому ІТ-службам стає все складніше забезпечувати оптимальні параметри цифрової взаємодії для користувачів, яким потрібен доступ в будь-якому місці і в будь-який час. Щоб впоратися зі зростаючою розподіленістю додатків, користувачів і технічного персоналу, бізнес переходить на хмарні операційні моделі, які забезпечують швидкість, аналітику і контроль.