НОВИНИ

IoT: розвиватися або залишитися позаду?

2017-08-04
Автор: Телесфера

IoT

Ера Інтернету речей приносить і перспективи, і виклики. Керівники бізнесу та ІТ-директори діляться своїми планами щодо впровадження технологій Інтернету речей (IoT) в новому дослідженні.

Коли певний тип проектів постійно перевершує очікування, варто звернути на нього увагу. Саме це зараз відбувається з проектами в галузі Інтернету речей. Згідно з дослідженням «IoT Today and Tomorrow», всього 16% керівників прогнозували значне зростання прибутку від інвестицій в IoT. Однак за результатами впровадження вдвічі більше респондентів - 32% - відзначили, що їх прибуток виріс.

Багато організацій реагують на цей тренд. Це підтверджує і дослідження, проведене за підтримки HPE Aruba, в якому взяли участь 3100 керівників бізнесу та ІТ-директорів з 20 країн. Відповідно до їхніх відповідей, до 2019 року 85% організацій розроблять стратегію по IoT, виходячи з потреби в інноваціях і підвищенні ефективності бізнесу.

Однак шлях до прибутку не такий простий. Багатьом учасникам опитування не вистачає розуміння IoT і того, як він може вплинути на їх організацію. Вони не розуміють можливі вигоди, ROI та трансформативний потенціал. І, що не менш важливо, вони не розуміють пов'язані ризики.

Експерт з технологій Кевін Ештон, який створив термін «Інтернет речей», називав його своєрідною нервовою системою планети, яка дозволила б комп'ютерам «розуміти», що відбувається. Хоча ця нервова система планети все ще формується, IoT вже надає реальний вплив на п'ять галузей економіки:

  • Бізнес: розумне робоче місце. 72% організацій, які брали участь в опитуванні, впровадили пристрої IoT на робочих місцях. Найчастіші сценарії використання - це віддалений моніторинг деяких функцій, наприклад, витрачання електроенергії, а також послуги, які використовують визначення місця розташування. 78% респондентів вважають, що IoT підвищує ефективність їх ІТ-відділу, а 75% заявили про зростання прибутковості.
  • Виробництво - скорочення ризиків і простою. 62% вже застосували технології IoT; більшість - для моніторингу і техобслуговування. 55% учасників опитування впевнені, що IoT знижує операційні ризики, а 44% - що Інтернет речей сприяє скороченню простоїв.
  • Охорона здоров'я - скорочення витрат і впровадження інновацій. 60% респондентів використовують IoT, в основному з цілями моніторингу та підтримки. Приблизно 80% стверджують, що їх рішення завдяки цьому стали більш інноваційними, а 73% кажуть про економію коштів.
  • Торгівля - залучення покупців за допомогою визначення місця розташування. 49% рітейлерів використовують IoT, і 80% з цього числа підтверджують, що Інтернет речей поліпшив сприйняття клієнтом якості обслуговування. Сервіси геолокації в магазинах допомагають доставляти покупцям релевантні і персоналізовані пропозиції та інформацію про продукти.
  • Міська влада - скорочення витрат. 42% впровадили елементи IoT, але 35% керівників недостатньо добре розуміють технологію, і тому галузь поки відстає від інших. Тут моніторинг і технічне обслуговування теж є пріоритетними сценаріями використання. Хоча 49% відчувають проблеми в зв'язку з застарілими технологіями, 71% респондентів відзначили поліпшений огляд інфраструктури в організації в результаті впровадження IoT.

Ці показники вражають, однак ще залишається достатньо можливостей для розвитку. 98% організацій, що впровадили IoT, заявляють, що здатні аналізувати дані; в той же час, 97% не збирають і не аналізують дані всередині корпоративних мереж, і не покладаються на дані при прийнятті рішень. І тривожна статистика: 84% респондентів повідомили про інцидент в ІТ-безпеки, пов'язаний з IoT.

Щоб дійсно розкрити потенціал IoT, необхідно поліпшити як безпеку, так і можливості вилучення цінної аналітичної інформації. Що ж стосується безпеки IoT, тут необхідним є зсув у сприйнятті. Довгий час ІТ-безпека фокусувалася на користувача. Тепер фокус необхідно змістити на пристрої.

Огляд інфраструктури тут критично важливий. Чому? Тому що «хороші» пристрою можуть стати шкідливими. А інші пристрої можуть спочатку бути «поганими». Деякі пристрої можуть підключатися до мережі, не викликаючи підозр. Але з часом їх поведінка може завдати шкоди вашій організації, і вам необхідно про це знати..

Політики також важливі. Наприклад, чи підключені принтери до Інтернету? Чи є у них доступ до фінансової інформації? Якщо ви відповіли ствердно на обидва питання, вам потрібно вжити превентивних заходів, інакше ви можете поставити організацію під загрозу катастрофічного витоку даних .

Коли кількість підключених IoT-пристроїв буде обчислюватися сотнями тисяч, загроз буде ставати все більше. З цієї причини таке рішення як Niara, яке нещодавно придбала HPE Aruba, особливо цінне. Niara застосовує можливості машинного навчання до поведінкового аналізу, щоб визначати підозрілих користувачів, безтурботних співробітників і інсайдерів-зловмисників.

Не так вже й часто в бізнесі результати значно перевершують очікування. IoT - це новий рубіж, за яким безліч можливостей і ризиків. Ті, хто зможуть прийняти виклик і використовувати Інтернет речей по максимуму, отримають значну конкурентну перевагу.

Джерело: https://community.hpe.com/t5/ИТ-для-нового-стиля-бизнеса/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.