НОВИНИ

Нереалізований потенціал Інтернету речей

2017-08-18
Автор: Телесфера

Одного разу Томас Едісон сказав: «У мене не було ніяких невдач. Я з успіхом знайшов п'ять тисяч і способів, які нікуди не годяться». Хоча невдачі і є важливим і природним етапом при створенні нових рішень, все ж ми прагнемо до успіху і намагаємося уникати непотрібних поразок. На жаль, в світі Інтернету речей сьогодні ми спостерігаємо дуже багато промахів, яких можна б було уникнути.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим компанією Cisco ( "Cisco: Most IoT projects not a complete success"), ця тенденція стає все більш вираженою. Згідно з результатами опитування, три чверті всіх IoT-проектів можна вважати «повністю успішними». 60% застопорилися на стадії опрацювання концепції, що свідчить про відсутність у компаній необхідних інструментів для належної реалізації IoT-проектів. І це дуже прикро, адже Інтернет речей обіцяє чималі можливості для підприємств, дозволяючи підвищити ефективність, поліпшити якість обслуговування замовників і збільшити виручку.

В ході опитування були виявлені наступні основні фактори, що перешкоджають успішній реалізації IoT-проектів:

  • Скромна власна експертиза в області Інтернету речей
  • Тривалі терміни, необхідні для завершення проектів
  • Низька якість даних
  • Недостатній рівень інтеграції між різними командами
  • перевитрата бюджету

На щастя, існують способи, що дозволяють подолати всі ці труднощі.

Ключ - у спільній роботі

Багато підприємств могли б виграти від експертних консультаційних послуг з розробки надійної інфраструктури безпеки для IoT проектів або створення ефективних і своєчасних рішень, і з їх допомогою уникнути невдач, що традиційно супроводжуються великими фінансовими і трудовими витратами. Асоціація GSMA в своїх рекомендаціях щодо забезпечення безпеки в IoT проектах недавно звернула увагу на важливість оцінки ризиків до впровадження проектів і на роль управління життєвим циклом, закликаючи корпорації задіяти зовнішніх партнерів для створення адаптивних і надійних моделей безпеки, які дозволяли б протидіяти методам кібератак що швидко розвиваються. Крім того, подібні співпраці дозволяють корпораціям зосередитися на тих сферах, де вони здатні створити найбільшу цінність, і надати рішення складних завдань, пов'язаних з впровадженням IoT-проектів, фахівцям. Завдяки застосуванню спеціалізованих пристроїв і платформ для передачі даних в хмару, вони можуть моментально створювати нові IoT-сервіси на базі вже зарекомендованих себе елементів. Все це дозволяє подолати складності, мінімізувати витрати, прискорити час виведення нових сервісів на ринок і усунути ризики, пов'язані з запуском амбітних IoT-проектів.

Одним з цікавих прикладів подібних проектів служить спільне рішення з берлінською компанією Bonaverde, що пропонує рішення для приготування ідеальної кави з зерен, що значно відрізняються, зібраних в різний час в різних місцях - кожен мішок кави позначений RFID-міткою, що містить інструкції для кава-машини з урахуванням індивідуальних якостей кавових зерен. Завдяки використанню хмарних технологій, покупцям також стають доступні додаткові матеріали про виробників - історії, відео та фотографії - надають їм більшої індивідуальності і впізнаваності.

Побудова довіри в екосистемі Інтернету речей

Забезпечення безпеки - це один з аспектів, який здатний віддалити успішну реалізацію IoT-проектів. Ми спостерігали чимало гучних випадків, коли хакерам вдавалося скористатися уразливостями і отримати доступ до конфіденційних даних або навіть зупиняти роботу цілих мереж. Компанії можуть підготуватися до подібних сценаріїв шляхом реалізації так званого підходу «вбудованої безпеки» ( «security by design»), з використанням суворої інфраструктури безпеки, вони впроваджують на IoT пристрої на самих ранніх етапах. Інвестуючи в грамотні практики і користуючись консультаціями експертів, компанії можуть підвищити безпеку всіх учасників проекту, а самі IoT-ініціативи будуть більше виправдовувати їх очікування. Крім того, безпечні інфраструктури створюють умови для розвитку IoT-пристроїв, оскільки оновлення безпеки можуть випускатися на всьому протязі їх часом досить тривалих життєвих циклів.

Від збору даних до якісного аналізу

Інвестиції в Інтернет речей означають, що в розпорядженні підприємств з'явиться більше даних, які можна буде використовувати в стратегічному плануванні або для виявлення областей, які потребують поліпшення. Грамотна реалізація стратегій монетизації Інтернету речей здатна забезпечити реальне уявлення про те, яким чином замовники споживають продукти або послуги. Це дозволить перетворити компанії в адаптивні підприємства і допоможе їм впроваджувати нові сервіси або моделі з оплатою за фактом використання, які б забезпечували стабільне джерело доходів навіть через багато часу після того, як їх замовники зробили свою першу покупку. Якщо всі, хто бере участь у запуску проекту, будуть в курсі, що відкриваються, цілком ймовірно, ми побачимо більше ентузіазму при реалізації та впровадженні IoT-ініціатив.

Хоча в останні кілька років в сфері Інтернету речей можна спостерігати величезні успіхи, компанії як і раніше стикаються з певними труднощами. У світі Інтернету речей можна з великою часткою впевненості гарантувати, що ті компанії, які вирішили вдатися до послуг фахівців і звертаються до них за консультаціями, з набагато більш високою ймовірністю зможуть успішно реалізувати свої IoT-проекти.

А на ваш погляд, що є ключовим фактором, завдяки якому компанії можуть повністю реалізувати потенціал свого IoT-проекту?

Джерело: https://habrahabr.ru/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.