НОВИНИ

Інтелектуальні мережеві пристрої і периферійні обчислення як нова догма ІТ

2020-11-22
Автор: Телесфера

Згідно з прогнозами Gartner, в найближчі два роки понад 50% даних будуть створюватися на кордоні мережі. У той час як світова економіка відновлюється після пандемії, ці дані відіграють важливу роль, допомагаючи компаніям вижити і стійко розвиватися в нових умовах. За останні місяці ми стали свідками безпрецедентно великої кількості змін, які призвели до того, що багато організацій прискорили цифрову трансформацію свого бізнесу, при цьому в основі їх стратегій лежать саме дані.

Однак дані як такі не завжди є цінним ресурсом самі по собі. Для подальшого розвитку компанії повинні мати можливість безпечно зберігати, обробляти і аналізувати дані, витягуючи з них реальні знання і користь для свого бізнесу.

Щоб скористатися всіма можливими перевагами даних, згенерованих інтелектуальними мережевими пристроями, організаціям необхідна захищена, стійка і безпечна мережа. Виходячи з цього, представляємо три ключові чинники, необхідні для успішних цифрових перетворень та ефективного управління даними в постковідну еру.

Автоматизація

Стрімке зростання числа пристроїв, що генерують дані, привів до того, що мережевий трафік зростає набагато більше, ніж будь-коли. Сьогодні ІТ-командам потрібна можливість повноцінного управління доступом зі зворотним зв'язком з того моменту, коли пристрої підключаються до мережі. Однак, з огляду на величезну різноманітність пристроїв, що підключаються, ручне управління перестає бути ефективним. Саме тут приходить на допомогу штучний інтелект (ШІ).

Використовуючи штучний інтелект як «шосте відчуття», ІТ-команди можуть розробляти політики з урахуванням таких факторів, як роль користувача, тип пристрою, статус сертифіката, місце розташування або додаток з тим, щоб завжди швидко і точно, а головне - автоматично, приймати правильні рішення. При грамотному використанні, ШІ може навіть виробляти необхідні корективи ще до того, як виникнуть проблеми з мережею. Аналітика, заснована на ШІ, гарантує, що при підозрілій поведінці будь-якого пристрою, він автоматично буде ізольований від решти трафіку, забезпечуючи його безпеку.

Гнучкість

COVID-19 також загострив проблему надмірно складно організованих мереж, що використовують різні архітектури, оскільки організації раніше прагнули вибирати оптимальне рішення для кожної площадки. Для вирішення цієї проблеми бізнесу варто використовувати мережеві платформи з уніфікованою інфраструктурою. Централізоване управління всією мережею за допомогою всього однієї платформи набагато ефективніше, ніж за допомогою окремих додатків для кожної з мереж - дротової, бездротової і мережі SD-WAN.

Це також позбавляє ІТ-команди від необхідності вручну тиражувати зміни - від головних офісів до філій, від центрів обробки даних до віддалених співробітників. Для управління мережею адміністратору більше не доведеться встигати управляти відразу декількома системами, централізована платформа дозволяє працювати з набагато більшою швидкістю і ефективністю.

Збільшення масштабів дистанційної роботи, а також прагнення адміністраторів мереж отримати більшу прозорість і контроль над розрізненими мережами, викликали підвищений інтерес до хмарних системам управління. Хмарні платформи є більш гнучкими, пропонуючи організаціям простий і інтуїтивно зрозумілий спосіб управління розгортанням мережі і забезпечення її працездатності з однієї консолі - для бездротових, дротових і SD-WAN-топологій.

Хмарні мережеві рішення стануть ще більш актуальними в міру адаптації компаній до «нової нормальності» і необхідності пошуку ефективних способів підтримки віддаленої роботи, соціального дистанціювання і відстежують рішень Track and Trace. Централізована система управління мережею дозволяє вносити корективи у всіх доменах одночасно, скорочує час локалізації та вирішення проблем, число помилок, що виникають при ручному режимі управління, підвищуючи, в кінцевому рахунку, стабільність і гнучкість бізнесу.

Безпека

Мобільність персоналу і дистанційна робота з дому продовжують розширювати межі ІТ-структур компаній, адже їх співробітники часто здійснюють доступ до корпоративних ресурсів з особистих пристроїв через загальнодоступні Wi-Fi-мережі, які, до речі, абсолютно небезпечні. Зі збільшенням кількості додатків, які переміщуються в хмару - незалежно від того, чи виконується це під контролем ІТ-відділу чи ні - захист даних організації стає ще більш складним завданням.

З огляду на це, компанії повинні подумати над створенням систем безпеки, заснованих на концепції взаємодії з усіма об'єктами - як всередині, так і за межами мережевого периметра - з підвищеною обережністю (наприклад, модель безпеки «нульової довіри» Zero Trust).

На практиці такий підхід повинен забезпечувати ідентифікацію кінцевих пристроїв з подальшим застосуванням до них політик безпеки за допомогою брандмауера з розбором додатків. Більш того, мережеві платформи повинні підтримувати механізми взаємодії, що включають в себе обмін інформацією з іншими платформами безпеки і динамічну зміну політик безпеки для кінцевих пристроїв в мережі.

За даними IDC, протягом найближчих двох років до мереж підключиться 55 мільярдів пристроїв, при цьому очікується, що до 2025 року вони будуть генерувати 79,4 зеттабайт даних (1 ЗБ = 1021 байт). Зіставивши цю інформацію з необоротним переходом на дистанційну роботу і підтримкою територіально розподілених співробітників, стане ясно, що і мережі, і ІТ-відділи потребують таких інструментів, які дозволять їм йти в ногу з часом. При цьому автоматизація, уніфікована інфраструктура і безпека - відмінні вихідні характеристики, які говорять на користь впровадження цих інструментів.

Джерело: https://www.crn.ru/news/detail.php?ID=149802


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.