НОВИНИ

Інтелектуальні мережеві пристрої і периферійні обчислення як нова догма ІТ

2020-11-22
Автор: Телесфера

Згідно з прогнозами Gartner, в найближчі два роки понад 50% даних будуть створюватися на кордоні мережі. У той час як світова економіка відновлюється після пандемії, ці дані відіграють важливу роль, допомагаючи компаніям вижити і стійко розвиватися в нових умовах. За останні місяці ми стали свідками безпрецедентно великої кількості змін, які призвели до того, що багато організацій прискорили цифрову трансформацію свого бізнесу, при цьому в основі їх стратегій лежать саме дані.

Однак дані як такі не завжди є цінним ресурсом самі по собі. Для подальшого розвитку компанії повинні мати можливість безпечно зберігати, обробляти і аналізувати дані, витягуючи з них реальні знання і користь для свого бізнесу.

Щоб скористатися всіма можливими перевагами даних, згенерованих інтелектуальними мережевими пристроями, організаціям необхідна захищена, стійка і безпечна мережа. Виходячи з цього, представляємо три ключові чинники, необхідні для успішних цифрових перетворень та ефективного управління даними в постковідну еру.

Автоматизація

Стрімке зростання числа пристроїв, що генерують дані, привів до того, що мережевий трафік зростає набагато більше, ніж будь-коли. Сьогодні ІТ-командам потрібна можливість повноцінного управління доступом зі зворотним зв'язком з того моменту, коли пристрої підключаються до мережі. Однак, з огляду на величезну різноманітність пристроїв, що підключаються, ручне управління перестає бути ефективним. Саме тут приходить на допомогу штучний інтелект (ШІ).

Використовуючи штучний інтелект як «шосте відчуття», ІТ-команди можуть розробляти політики з урахуванням таких факторів, як роль користувача, тип пристрою, статус сертифіката, місце розташування або додаток з тим, щоб завжди швидко і точно, а головне - автоматично, приймати правильні рішення. При грамотному використанні, ШІ може навіть виробляти необхідні корективи ще до того, як виникнуть проблеми з мережею. Аналітика, заснована на ШІ, гарантує, що при підозрілій поведінці будь-якого пристрою, він автоматично буде ізольований від решти трафіку, забезпечуючи його безпеку.

Гнучкість

COVID-19 також загострив проблему надмірно складно організованих мереж, що використовують різні архітектури, оскільки організації раніше прагнули вибирати оптимальне рішення для кожної площадки. Для вирішення цієї проблеми бізнесу варто використовувати мережеві платформи з уніфікованою інфраструктурою. Централізоване управління всією мережею за допомогою всього однієї платформи набагато ефективніше, ніж за допомогою окремих додатків для кожної з мереж - дротової, бездротової і мережі SD-WAN.

Це також позбавляє ІТ-команди від необхідності вручну тиражувати зміни - від головних офісів до філій, від центрів обробки даних до віддалених співробітників. Для управління мережею адміністратору більше не доведеться встигати управляти відразу декількома системами, централізована платформа дозволяє працювати з набагато більшою швидкістю і ефективністю.

Збільшення масштабів дистанційної роботи, а також прагнення адміністраторів мереж отримати більшу прозорість і контроль над розрізненими мережами, викликали підвищений інтерес до хмарних системам управління. Хмарні платформи є більш гнучкими, пропонуючи організаціям простий і інтуїтивно зрозумілий спосіб управління розгортанням мережі і забезпечення її працездатності з однієї консолі - для бездротових, дротових і SD-WAN-топологій.

Хмарні мережеві рішення стануть ще більш актуальними в міру адаптації компаній до «нової нормальності» і необхідності пошуку ефективних способів підтримки віддаленої роботи, соціального дистанціювання і відстежують рішень Track and Trace. Централізована система управління мережею дозволяє вносити корективи у всіх доменах одночасно, скорочує час локалізації та вирішення проблем, число помилок, що виникають при ручному режимі управління, підвищуючи, в кінцевому рахунку, стабільність і гнучкість бізнесу.

Безпека

Мобільність персоналу і дистанційна робота з дому продовжують розширювати межі ІТ-структур компаній, адже їх співробітники часто здійснюють доступ до корпоративних ресурсів з особистих пристроїв через загальнодоступні Wi-Fi-мережі, які, до речі, абсолютно небезпечні. Зі збільшенням кількості додатків, які переміщуються в хмару - незалежно від того, чи виконується це під контролем ІТ-відділу чи ні - захист даних організації стає ще більш складним завданням.

З огляду на це, компанії повинні подумати над створенням систем безпеки, заснованих на концепції взаємодії з усіма об'єктами - як всередині, так і за межами мережевого периметра - з підвищеною обережністю (наприклад, модель безпеки «нульової довіри» Zero Trust).

На практиці такий підхід повинен забезпечувати ідентифікацію кінцевих пристроїв з подальшим застосуванням до них політик безпеки за допомогою брандмауера з розбором додатків. Більш того, мережеві платформи повинні підтримувати механізми взаємодії, що включають в себе обмін інформацією з іншими платформами безпеки і динамічну зміну політик безпеки для кінцевих пристроїв в мережі.

За даними IDC, протягом найближчих двох років до мереж підключиться 55 мільярдів пристроїв, при цьому очікується, що до 2025 року вони будуть генерувати 79,4 зеттабайт даних (1 ЗБ = 1021 байт). Зіставивши цю інформацію з необоротним переходом на дистанційну роботу і підтримкою територіально розподілених співробітників, стане ясно, що і мережі, і ІТ-відділи потребують таких інструментів, які дозволять їм йти в ногу з часом. При цьому автоматизація, уніфікована інфраструктура і безпека - відмінні вихідні характеристики, які говорять на користь впровадження цих інструментів.

Джерело: https://www.crn.ru/news/detail.php?ID=149802


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.