НОВИНИ

У звіті Cisco VNI прогнозується потроєння IP-трафіку до 2020 р

2016-06-13
Автор: Телесфера

У найближчі п'ять років обсяг світового IP-трафіку майже потроїться, при цьому темпи його приросту складуть 22% - такі дані наводяться в звіті Cisco «Наочний індекс розвитку мережевих технологій: повний прогноз на період 2015- 2020 рр. »(Cisco Visual Networking Index ™ (VNI) Complete Forecast for 2015 to 2020). До світового інтернет-спільноти приєднаються понад мільярд нових користувачів, їх число за аналізований період зросте з трьох до 4,1 мільярду. Ще більший ефект на зростання трафіку нададуть глобальні перетворення, пов'язані з цифровизацією , в основі яких лежить поширення персональних пристроїв і розвиток межмашинного (machine-to-machine, M2M) комунікацій. У найближчі п'ять років в світових IP-мережах з'явиться 10 млрд нових пристроїв і з'єднань - їх число до 2020 р виросте з 16,3 млрд (2015) до 26,3 млрд. До 2020 р на кожного жителя Землі припадатиме 3,4 пристрою і з'єднання (в 2015 році цей показник становив 2,2).

Cisco VNI

Глобальні тенденції

Стимулювати зростання IP-трафіку продовжує розвиток Інтернету речей. Відеоспостереження, «розумні» лічильники, цифрові медичні монітори та інші M2M-додатки і сервіси пред'являють до мережі нові вимоги і поступово нарощують трафік. Число M2M-з'єднань в світі за період 2015-2020 рр. виросте майже втричі, з 4,9 до 12,2 мільярдів, і на них доведеться майже половина (46%) всіх підключених пристроїв. Найбільші темпи зростання M2M-з'єднання отримають в споживчому сегменті підключеного охорони здоров'я, де їх число за аналізований період виросте п'ятикратно, з 144 до 729 мільйонів. За обсягами ж на перше місце вийде сегмент підключених будинків, де число M2M-з'єднань виросте з 2,4 млрд в 2015 р до 5,8 млрд до 2020 р що складе майже половину від їх загальної кількості.

Домінуючими додатками залишаться відеосервіси і передача контенту. До 2020 р частка відео в світовому інтернет-трафіку складе 79% (в 2015 р - 63%). До 2020 р в світі щомісяця буде транслюватися три трильйони хвилин відео, що еквівалентно п'яти мільйонам років відео в місяць. На передачу відео в форматах HD і Ultra HD в Інтернеті До 2020 р доведеться 82% всього відеотрафіка (в 2015 році цей показник становив 53%).

Питання безпеки все частіше виходять на перше місце у сервіс-провайдерів, державних структур, бізнесу і споживачів, чия залежність від мобільних і фіксованих широкосмугових мереж постійно росте. Цього разу Cisco вперше привернула до складання прогнозу компанію Arbor Networks, яка допомогла кількісно виміряти ступінь небезпеки поточних і майбутніх DDoS-атак (такі атаки здатні паралізувати функціонування мереж, посилаючи на сервери і мережеві пристрої запити з безлічі IP-джерел). Недавній аналіз DDoS-атак показав, що частка шкідливого трафіку в момент їх здійснення може досягати 10% всього інтернет-трафіку країни. За прогнозами, в найближчі п'ять років число DDoS-атак виросте з 6,6 до 17 мільйонів. Ці перші результати підкреслюють необхідність прийняття більш досконалих заходів для захисту даних і зменшення уразливості мереж.

«Сьогодні цифрова трансформація стала реальністю для мільярдів компаній і споживачів у всьому світі, - сказав Дуг Уебстер (Doug Webster), віце-президент компанії Cisco по маркетингу продуктів і рішень для сервіс-провайдерів. - Інновації просто необхідні, якщо Cisco і її замовники - сервіс-провайдери хочуть надавати масштабовані, безпечні і високоякісні сервіси в широкосмугових мережах будь-якого типу ».

Глобальні прогнози трафіку і тенденції впровадження сервісів: ключові результати і орієнтири

1. Стабільне зростання IP- та інтернет-трафіку

 • У найближчі п'ять років світовий IP-трафік збільшиться втричі.
 • Інтернет-трафік в години пік зростає швидше, ніж інтернет-трафік в середньому, за аналізований період піковий трафік зросте майже п'ятикратно, в 4,7 рази.

2. Поширення протоколу IPv6 сприяє глобальної цифровізації

 • До 2020 р 48,2% всіх пристроїв і з'єднань у фіксованих і мобільних мережах будуть підтримувати протокол IPv6 (показник 2015 р -23,3%).

3. Швидкості фіксованою широкосмугової передачі майже подвояться

 • Швидкості широкосмугової передачі майже подвояться і досягнуть до 2020 р 47,7 Мбіт / с (показник 2015 року - 24,7 Мбіт / с).

4. Трафік смартфонів перевищить трафік персональних комп'ютерів

 • Для доступу в IP-мережі та Інтернет споживачі і бізнес-користувачі все частіше вважають за краще мобільні пристрої персональних комп'ютерів. До 2020 р 71% сукупного IP-трафіку будуть генерувати НЕ ПК, а планшети, смартфони та телевізори (показник 2015 року - 47%).
 • До 2020 р смартфони будуть генерувати 30% сукупного IP-трафіку, тоді як частка IP-трафіку ПК впаде до 29%.

5. Відео залишиться домінуючим видом інтернет-трафіку (в поєднанні з новими тенденціями)

 • Обсяг відеотрафіку в Інтернеті за період 2015-2020 рр. виросте вчетверо.
 • Частка споживчого відеотрафіку в Інтернеті До 2020 р складе 82% всього споживчого інтернет-трафіку (показник 2015 року - 68%).
 • Частка бізнес-відеотрафіку в Інтернеті До 2020 р складе 66% всього бізнес-інтернет-трафіку (показник 2015 року - 44%).
 • За останній рік обсяг трафіку відеоспостереження практично подвоївся, а до 2020 р виросте у десять разів.
 • Трафік віртуальної реальності за останній рік виріс вчетверо, до 2020 р він виросте в 61 разів.

6. Тенденції впровадження сервісів: житловий сектор, мобільний зв'язок, споживчий і бізнес-сегменти

 • Швидше за інших в житловому секторі буде зростати ігровий сегмент: число користувачів ігрових сервісів за аналізований період збільшиться з 1,1 до 1,4 млрд.
 • Найбільш швидкозростаючим споживчим мобільним сервісом стане облік місця розташування (location-based service, LBS), до 2020 р число користувачів досягне 2,3 млрд (показник 2015 року - 807 млн).
 • У бізнес-сегменті найбільші темпи зростання продемонструє відеоконференцзв'язок (із застосуванням настільних і персональних пристроїв), число користувачів цього сервісу зросте з 95 млн в 2015 до 248 млн в 2020 р

7. Глобальне поширення Wi-Fi

 • Число точок доступу Wi-Fi в світі (включаючи домашні) виросте семикратно і до 2020 р досягне 432 млн (показник 2015 року - 64 млн).
 • Розширений Wi-Fi-доступ надасть мережевим операторам різноманітні можливості масштабування і оптимізації (збільшення розвантаження мобільного трафіку, повсюдний сервіс VoWiFi, сервіси для «розумного» міста, підключений транспорт і відповідні IoT-стратегії). Ця тенденція також розширює можливості операторів в плані надання послуг Інтернету, телебачення, телефонії і мобільного зв'язку і забезпечує додатковий доступ до сервісів «ТВ всюди» (TV everywhere).

8. Споживачі і бізнес воліють мобільні мережі фіксованим

 • У 2015 р пристрої, підключені до Wi-Fi і мобільних мереж, згенерували 62% інтернет-трафіку (Wi-Fi - 55%, стільникові мережі - 7%, фіксовані мережі - 38%). До 2020 року цей показник зросте до 78% (Wi-Fi - 55%, стільникові мережі - 19%, фіксовані мережі - 22%).

Методологія прогнозування

При складанні вказаного звіту Cisco VNI використовувалися прогнози незалежних аналітиків і дослідження реального трафіку мережевої передачі даних. На цій основі будувалися власні оцінки Cisco по поширенню сервісів і обсягами світового IP-трафіку. Детальний опис методології наведено в тексті звіту. За свою одинадцятирічну історію щорічні звіти Cisco VNI придбали репутацію високонадійного джерела даних про зростання Інтернету. При плануванні цифрового майбутнього ним користуються національні урядові структури, мережеві регулятори, академічні кола, телекомунікаційні компанії, технічні фахівці, галузеві та бізнес-аналітики та засоби масової інформації.

 


 Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.