НОВИНИ

«Тримай удар з Cisco MSLA!»

2020-05-03
Автор: Телесфера

В рамках онлайн-конференції Cisco Tech Talks компанія «Мегатрейд» познайомила з рішеннями з лінійки Cisco MSLA, що просуваються нею, які дозволяють розвивати ІТ-інфраструктуру підприємств в умовах карантину.

З особливостями рішень сімейства Cisco MSLA познайомили фахівці «Мегатрейд» Павло Лапада і Андрій Лавренко. Як зазначається, головною їх відмінністю від інших продуктів виробника є те, що для їх побудови не потрібні апаратні платформи, так як вони пропонуються або у вигляді віртуальних машин, або в формі хмарних сервісів. Це, зокрема, дозволяє уникнути логістичних проблем через закриття кордонів у зв'язку з пандемією COVID-19. Важливою перевагою також є можливість переходу від капітальних витрат до операційних. І якщо раніше в комплекті з апаратним пристроєм доводилося купувати ліцензію як мінімум на один рік, то тепер оплата виконується щомісяця.

Павло Лапада: "Вартість володіння рішень з лінійки Cisco MSLA виявляється набагато нижче, ніж у апаратних аналогів при розрахунковому терміні експлуатації протягом трьох років"

За оцінкою Gartner, близько 70-80 %% ІТ-бюджету витрачається на підтримку діючої інформаційної інфраструктури. Крім того, аналітики оцінили, що близько 75% фінансових директорів беруть участь в ІТ-закупівлях. Тому для них більш привабливими виглядають рішення, що дозволяють перевести капітальні витрати в операційні, що вивільняє кошти на інші більш нагальні завдання компанії, включаючи маркетинг і впровадження нових проектів з розвитку основного бізнесу. Варто також мати на увазі, що, за оцінкою Cisco, вартість володіння рішень з лінійки Cisco MSLA виявляється набагато нижче, ніж у апаратних аналогів при розрахунковому терміні експлуатації протягом трьох років.

Проведене за замовленням Cisco аналітичної компанії AMI-Partners глобальне дослідження показало, що найбільш затребуваною є схема оплати послуг за фактом їх надання. Зокрема, в регіоні Центральної та Східної Європи вона отримала підтримку у представників 44% великих компаній. Тому не дивно, що всі рішення лінійки Cisco MSLA надаються саме за таким принципом.

У своєму виступі Павло Лапада навів приклад використання рішення серії Umbrella. У разі його придбання за класичною моделлю, доводилося відразу ж закуповувати максимальне число ліцензій на осяжний період експлуатації. Скажімо, підприємство на рік оцінило цю потребу в 50 клієнтів. Але якщо їх число зменшиться через самі непередбачувані причини, такі витрати залишаться незатребуваними. Тоді як у разі надання того ж сервісу за допомогою Cisco MSLA буде щомісяця враховуватися тільки реально використане число ліцензій.

Стосується це і тих рішень, які ліцензуються по пропускній здатності, як, наприклад, що входить в дану лінійку Adaptive Security Virtual Appliance (ASAv). Тому при його впровадженні можна стартувати з 1 Гб/с, а в подальшому щомісячно нарощувати цей параметр в міру збільшення потреби. Доступний і зворотний процес скорочення пропускної здатності при зменшенні навантаження.

За оцінкою Cisco, близько 65% ІТ-активів в світі вже знаходиться поза офісом, тоді як в нашій країні 85% активів розміщено на території підприємства. Тим же ІТ-директорам, які мають намір рухатися відповідно до світових трендів, варто мати на увазі, що лінійка Cisco MSLA пропонує рішення трьох категорій: інфраструктура, безпека і мультихмарність. В першу чергу, в неї потрапили ті, що були найбільш популярні у вигляді апаратних платформ.

Лінійка рішень Cisco MSLA буде значно розширена найближчим часом

Важливою відмінністю схеми придбання рішень Cisco MSLA є відсутність необхідності придбання сервісу на тривалий період, що становить як мінімум рік, а то й три. Справа в тому, що він вже входить в комплект всіх продуктів сімейства Cisco MSLA і забезпечується в режимі 24/7 і для партнерів, і для кінцевих замовників.

Модель поставки рішень Cisco MSLA працює в Україні з липня 2019 г. На старті в її рамках було доступно 10 продуктів. В даний час їх кількість зросла до 15, а найближчим часом очікується подальше поповнення лінійки приблизно ще п'ятнадцятьма.

Андрій Лавренко представив кілька рішень Cisco MSLA і порівняв їх з аналогами, доступними за традиційною схемою придбання. Почав він з віртуального маршрутизатора Cloud Services Router 1000v (CSR1Kv) на базі ОС Cisco IOS SE, який оптимізований для роботи із середовищами віртуалізації VMware ESXi, Microsoft HyperV і Linux KVM. У традиційній схемі вартість способу становить $ 1820 до чого потрібно ще додати плату за сервіс протягом року - $ 418,6. Тоді як загальні річні витрати по моделі Cisco MSLA становлять $ 1 620 з помісячною виплатою $ 135. Порівняння протягом трьох років експлуатації показує суму в $ 6215,8 для класичної схеми проти $ 4860 для Cisco MSLA.

Наступним прикладом стало рішення для оптимізації WAN-трафіку Virtual Wide Area Application Services (vWAAS). Воно рекомендовано для установки в мережі організації, де велика частина навантаження припадає на роботу з онлайновими офісними пакетами, такими як Google Docs або Microsoft Office 365. Для цього продукту доступні три варіанти поставки: програмне для установки на віртуальну машину, апаратна платформа і хмарний сервіс. У разі використання моделі Cisco MSLA вартість на рік становить $ 1428 з щомісячною виплатою по $ 119. Варіант поставки для ВМ обійдеться в $ 5958 за рік, а апаратна платформа - в $ 4159,6.

Доступний в лінійці Cisco MSLA і віртуальний міжмережевий екран Adaptive Security Virtual Appliance (ASAv). У ньому використовується та ж операційна система Cisco IOS SE, що і в «залізних» рішеннях. Продукт також оптимізований для роботи з віртуалізованими платформами VMware ESXi, Microsoft HyperV і Linux KVM. Варіант поставки на рік по моделі Cisco MSLA обійдеться в $ 11556, тоді як класична поставка віртуального рішення коштує $ 25513, а апаратна - $ 32755. І навіть протягом трьох років MSLA-варіант залишається набагато доступніше за ціною: $ 34668 проти $ 36551 і $ 38275.

Пропонується в лінійці Cisco MSLA також віртуальний міжмережевий екран нового покоління Next Gen Firewall virtual (NGFWv). У ньому реалізовані такі просунуті функції як Intrusion Detection і Intrusion Prevention, а також Advanced Malware Protection for Networks і URL-фільтрація. У рік його експлуатація по MSLA-моделі обійдеться в $ 19200, проти $ 25375 для апаратної реалізації і $ 16716 у вигляді віртуальної машини.

Андрій Лавренко представив у своїй презентації Advanced Malware Protection (AMP) for Endpoints - хмарне рішення для захисту кінцевих пристроїв від кіберзагроз та шкідливих програм, а також націлене на розширений аналіз на кінцевих пристроях. AMP працює на широкому спектрі операційних систем, включаючи Microsoft Windows, MacOS, Android, iOS, RedHat Linux. При реалізації даного продукту по традиційній моделі передбачено придбання як мінімум 25 ліцензій, тоді як для Cisco MSLA таких обмежень немає. Але навіть порівняння при однаковій кількості ліцензій показує перевагу MSLA-моделі: в її випадку в рік потрібно витратити $ 2100 проти $ 2340 для класичної поставки.

Для захисту електронної пошти Cisco пропонує рішення Email Security (ESAv), що допомагає вирішити проблеми спаму і фішингу та дозволяє перевіряти вкладення для виключення ризику злому корпоративних мереж шкідливими програмами, включаючи шифрувальників. Придбання на рік 100 ліцензій за MSLA-моделі обійдеться в $ 1716, тоді як класична поставка віртуальної машини коштує $ 3183, а апаратна платформа - $ 12429. При цьому Cisco MSLA не вимагає покупки як мінімум 100 ліцензій.

Cisco Umbrella - хмарна платформа безпеки на рівні DNS. Вона допомагає захистити мережу, коли пристрій запитує адресу з доменного імені. У лінійці Cisco MSLA є кілька пакетів сімейства Umbrella, але виступаючий зупинився на двох популярних. Так Insights підтримує інтеграцію з AD для розмежування політик доступу, має в своєму розпорядженні функції створення «чорного» і «білого» списків, а також розширеного логування. Варто відзначити, що платформа Umbrella Insights не має обмежень по числу користувачів на компанію. Порівняння вартості варіантів поставки робилося по одній ліцензії: для MSLA-моделі одна обійдеться в $ 48 в рік, і $ 72,96 - для класичної поставки.

Umbrella MSP представляє собою більш доступний варіант і призначений для організацій зі штатом до 250 співробітників. Вартість однієї ліцензії на рік за умовами Cisco MSLA для цього пакета становить $ 54, а для класичної моделі - $ 59,4.

Платформа Cisco Tetration призначена для захисту робочих навантажень в дата-центрах на основі моделі з нульовою довірою. Рішення може виявити відхилення в поведінці додатків, характерні для шкідливого коду, і застосувати політики безпеки для боротьби зі спробами вторгнення. Є також можливість управління доступом користувачів до додатків. Вартість рішення в формі ВМ на 100 кінцевих точок на один рік обійдеться в $ 35040, а MSLA-варіант - в $ 30000. Втім, для ліцензування по числу робочих навантажень класична поставка передбачає платіж в розмірі $ 23460, а MSLA-аналог все ті ж $ 30000, але з розподілом по щомісячним платежам в $ 2500.

Рішення Stealthwatch Cloud пропонує функції телеметрії і аналізу поведінки елементів в мережі. Це виконується на основі зібраної статистики, що дозволяє створити модель нормальної поведінки мережі. Воно дозволяє оперативно відреагувати на появу аномалій, які можуть бути викликані з найрізноманітніших причин. При мінімальній купівлі 100 ліцензій традиційна покупка обійдеться в $ 3829, а MSLA-варіант передбачає оплату $ 8256.

Cisco SD-WAN передбачає програмно-визначаєме підключення філії. Серед його переваг спрощення роботи за рахунок автоматизації та використання хмарного управління. Традиційна схема передбачає покупку як мінімум на три роки і вимагає витрат в розмірі $ 4399, а для MSLA-моделі - $ 5292. Але в останньому випадку є можливість щомісячної оплати за $ 147.

Джерело: https://ko.com.ua/derzhi_udar_s_cisco_msla_132804


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.