НОВИНИ

Cisco розповіла про ключові мережеві тренди на 2021 рік

2020-12-06
Автор: Телесфера

 

Cisco представила дослідження на тему глобальних мережевих трендів 2021 Global Networking Trends Report: Business Resilience Special Edition. Даний звіт розповідає про тенденції, які керівники мережевих і ІТ-служб повинні враховувати в рамках забезпечення безперебійної роботи своєї організації.

5 найбільш значних мережевих трендів на 2021 рік стосуються таких напрямків, як штат співробітників, робочі місця, навантаження на мережу та ІТ-операції.

«За період пандемії світ змінився дуже сильно. Інструменти і рішення, що прискорюють цифрову трансформацію, стали грати ще більш важливу роль, - коментує Андрій Кузьмич, директор за технологіями Cisco в Росії. - Компанія Cisco, будучи лідером ринку цифрової трансформації і багато в чому формуючи напрямки його розвитку, традиційно публікує мережеву аналітику, яка допомагає тисячам компаній по всьому світу розвивати свої корпоративні мережі. Упевнений, що дане дослідження допоможе нашим замовникам сфокусуватися на найбільш важливих технологічних тенденціях і найкращим способом адаптувати свої бізнеси до «нової нормальності».

Тренд 1: Забезпечення безпеки для віддалених співробітників.

В умовах «нової нормальності» ІТ-відділи стикаються з новими вимогами. Це, в першу чергу, необхідність розширювати можливості для віддаленої роботи, а також надавати співробітникам доступ до корпоративних сервісів і додатків з домашніх систем. Виконання цих вимог пов'язане з багатьма труднощами. Зокрема, забезпечення безпеки стає все більш важливим завданням, адже при використанні особистих пристроїв для доступу до корпоративних додатків співробітники особливо уразливі.

Щоб посилити їх захищеність, Cisco рекомендує дотримуватися кількох простих правил.

 • Використовуйте VPN: це як і раніше є одними з найбільш ефективних і швидких способів посилити захист як співробітників, так і корпоративних мереж в цілому.
 • Використання багатофакторної аутентифікації (MFA) для захисту додатків. Такий підхід дозволяє ідентифікувати кожного користувача, перш ніж дозволити доступ в мережу або до конфіденційних програм та даних.
 • Налаштуйте периферійний сервіс безпечного доступу (SASE), щоб забезпечити захищений доступ в багатохмарному середовищі. Це допоможе захиститися від інтернет-загроз незалежно від типу віддаленого підключення, пристрою з якого здійснюється підключення і хмарного сервісу, який використовується.

Тренд 2: Забезпечення безпечного повернення в офіс.

Очевидно, що робота в офісі після пандемії зажадає нововведень. Готуючись до цього, багато компаній вже розвивають такі рішення, як відеоконференцзв'язок і геолокація на основі Wi-Fi, впроваджують сервіси моніторингу дотримання соціальної дистанції, вдосконалюють автоматизацію робочих місць і навіть починають використовувати роботів.

Загальне у всіх вищеописаних нововведення - це сучасна інтелектуальна мережева інфраструктура. Вона є критично важливим механізмом, який допоможе забезпечити безпечне повернення співробітників в офіс.

Cisco рекомендує враховувати наступні аспекти:

 • Тестування навантаження мережі: якщо мережа не працювала протягом кількох тижнів. Не факт, що вона як і раніше може надавати необхідні провідні та безпровідні послуги.
 • Автоматизація безпечного доступу на основі ідентифікації: організаціям необхідна можливість управління, захисту та сегментації підключень, незалежно від того, знаходяться користувачі вдома або в офісі.
 • Підвищіть безпеку співробітників за допомогою аналітики на основі геопозиціювання. Моніторинг робочого місця за рахунок використання Wi-Fi, оповіщення та аналітика допоможуть захистити здоров'я і безпеку співробітників.

Тренд 3: Використання багатохмарної стратегії для підвищення стійкості бізнесу.

В умовах пандемії ІТ-керівники використовують хмарні сервіси для підвищення стійкості бізнесу. Однак в майбутньому все активніше буде впроваджуватися модель мультихмари - тобто розподіл додатків, робочих навантажень і даних між локальними ЦОД і постачальниками загальнодоступних хмар. Такий підхід дозволяє знижувати витрати, підвищувати гнучкість, посилювати захист від можливих збоїв.

Щоб забезпечити однаковість взаємодії користувачів з командами DevOps, організаціям необхідна проактивна мережева стратегія з кількома хмарними системами. При створенні такої стратегії важливо спиратися на наступні три основних принципи:

 • Оптимізація навантаження на мережу: впровадження хмарної операційної моделі для спрощення політик, безпеки та управління навантаженнями на мережу і послугами в локальних центрах обробки даних, розрізнених хмарах і інших обчислювальних середовищах.
 • Використання SD-WAN і SASE, щоб забезпечити постійний безпечний мультихмарний (включаючи SaaS) доступ для користувачів і пристроїв в корпоративних і загальнодоступних мережах з кампусу, філії, вдома або в дорозі.
 • Фокус на Безпеку: зниження ризиків, пов'язаних з користувачами, пристроями та додатками, розподіленими в декількох хмарах і інших обчислювальних середовищах.

Тренд 4: Автоматизація мережевих операцій.

Стрімке зростання числа віддалених співробітників - не єдине, що створює величезне навантаження на сьогоднішні команди NetOps. Пандемія викликала зміни у ставленні кількості клієнтів, моделей трафіку додатків і нових мережевих сервісів, таких, як електронне навчання, відеоконференції, віртуальні заходи, віддалене обслуговування, автоматизація процесів та інші.

Не дивно, що сьогодні половина мережевих фахівців вважає автоматизацію мережі критично важливою вимогою.

Команди NetOps можуть домогтися успіху і швидше реагувати на зростаюче число збоїв і загроз, застосовуючи покроковий підхід:

 • Автоматизуйте повторювані адміністративні завдання, щоб знизити адміністративне навантаження і поліпшити відповідність вимогам в кожному домені.
 • Автоматизуйте процес підключення до мережі, адаптацію і сегментацію для захисту груп розподілених користувачів і пристроїв від кібератак.
 • Автоматизуйте мережеві політики в корпоративному ЦОД за допомогою сегментації, орієнтованої на додатки, яка захищає додатки і дані, а також відстежує навантаження на мережу.
 • Автоматизуйте політику за межами ЦОД в хмарі за допомогою хмарної операційної моделі, яка забезпечує узгоджену політику додатків для локальних і гібридних хмарних середовищ.
 • Автоматизуйте наскрізну сегментацію на основі політик для кількох доменів, щоб встановити узгоджену наскрізну модель доступу на базі підходу zero-trust.

Тренд 5: Використання мережевої аналітики на базі штучного інтелекту для більш ефективної роботи з даними.

Зараз, коли більшість мережевих операцій відбуваються не тільки з традиційної корпоративної мережі, а й за її межами, командам NetOps необхідні інструменти, що підвищують прозорість роботи мереж і надають максимум мережевої аналітики. Кращі помічники в цій області - системи мережевої аналітики і забезпечення безпеки на базі ШІ. Вони допомагають досягти таких результатів:

 • Автоматичне виявлення проблем всередині мережі та між доменами.
 • Швидке усунення проблем. Автоматичне співставлення всіх мережевих подій дозволяє оперативно виявляти першопричини проблем і уникати їх у майбутньому.
 • Автоматизоване управління політиками: виявляйте пристрої, додатки і тенденції їх використання для своєчасного оновлення політик.
 • Підвищення надійності: виявляйте закономірності і тенденції і надавайте контекстну аналітичну інформацію, яка прискорює проактивні коригувальні та запобіжні дії.
 • Порівняльний аналіз: надання відомостей і аналітики, які допомагають адміністраторам мережі порівнювати продуктивність своєї мережі з глобальними, галузевими або регіональними показниками.

Джерело: https://www.cnews.ru/news/line/2020-12-04_cisco_rasskazala_o_klyuchevyh


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: портфоліо промислових 5G-маршрутизаторів для IoT

Cisco: портфоліо промислових 5G-маршрутизаторів для IoT

Cisco представила нове портфоліо промислових граничних маршрутизаторів Catalyst, завдяки яким весь функціонал корпоративних мереж реалізується на кордоні гнучко, безпечно і масштабовано, що необхідно для успішного впровадження Інтернету речей (IoT).

Нові функції Cisco Webex націлені на проведення гібридних заходів

Нові функції Cisco Webex націлені на проведення гібридних заходів

Компанія Cisco представила Webex Suite з нововведеннями, які повинні послужити фундаментом для гібридної роботи і різних заходів. За прогнозами Cisco, 98% нарад будуть включати як мінімум одного віддаленого учасника. Нові вимоги, що пред'являються до гібридних подій і гібридного персоналу, зажадають розширення інвестицій, які не повинні обмежуватися оснащенням традиційної переговорної кімнати.

Cisco робить акцент на розвитку рішень для гібридних хмар

Cisco робить акцент на розвитку рішень для гібридних хмар

Світ, в якому ми живемо, гіперпідключений і розподілений, все більше покладається на хмарні технології. При цьому ІТ-службам стає все складніше забезпечувати оптимальні параметри цифрової взаємодії для користувачів, яким потрібен доступ в будь-якому місці і в будь-який час. Щоб впоратися зі зростаючою розподіленістю додатків, користувачів і технічного персоналу, бізнес переходить на хмарні операційні моделі, які забезпечують швидкість, аналітику і контроль.