НОВИНИ

Засоби Cisco для безпечної віддаленої роботи

2020-05-10
Автор: Телесфера

На тлі пандемії помітно зріс інтерес до засобів для віддаленої роботи. Однак не всі вони, як з'ясувалося, забезпечують належний рівень безпеки і конфіденційності. Саме на забезпечення цих функцій робить ставку Cisco в своїх рішеннях для комунікацій. Компанія провела серію вебінарів, присвячених таким системам

Системний інженер київського офісу Cisco Ігор Сукайло почав свою презентацію з декількох прикладів того, як можуть перешкодити зловмисники вашим комунікаціям. Так, підмінивши номер, вони можуть зателефонувати з «вашого» телефону куди завгодно і кому завгодно. Проблема впізнавання голосу також була вирішена. У грудні 2019 був не надто гучний анонс про те, що ІІ може імітувати голос абонента. Український стартап створив програму, яка на льоту може змінювати голос абонента на будь-який інший. Комбінуючи ці дві можливості, можна віддати будь-яке розпорядження будь-якій людині. бухгалтеру, наприклад. Тобто, фактично, всі публічні засоби зв'язку на сьогоднішній день не є довірчими. Тому багато компаній і відомств починають використовувати корпоративні уніфіковані комунікації (UC).

Потім доповідач розглянув деякі заходи, які можна вжити в ситуації, що склалася. Одна з них - це впровадження хмарних сервісів. У цій області Cisco може розгорнути інфраструктуру на майданчику замовника, а також впровадити гібридну інфраструктуру, тобто, об'єднати хмарну і локальну інфраструктури. Зокрема, до гібридної інфраструктури відносяться компоненти WebEx Rich. Можливість інтеграції хмарного сервісу не тільки з календарем, не тільки з директоріями, не тільки з корпоративною Key Management System, а й з телефонною та відео складовими, локалізованими на майданчику компанії.

Далі, сьогодні в якості пілотного проекту Cisco може впровадити повний спектр засобів для дистанційної та спільної роботи - Jabber, Expressway, конференції. У ньому, практично, відсутні обмеження на кількість учасників і конференцій, які проводяться одночасно, так і сумарно, без будь-яких функціональних обмежень. Обмеження можуть виникнути тільки через обчислювальні ресурси, хоча вимоги до них дуже скромні.

Що стосується розвитку Jabber і MRA (Mobile and Remote Access), то, починаючи з версії 12.5, голосовий трафік між пристроями передається по протоколу точка-точка. Це означає, що для двох використовуваних для зв'язку пристроїв немає переходу «земля-хмара». Тобто, немає затримок, немає втрати пакетів, вище якість. Звичайно, голос і сигналізація шифрується за допомогою 264-бітного ключа - це достатня надійність для захисту від злому на поточний момент.

Зараз дуже актуальна можливість винесення додому будь-якого відеотелефона, будь-якого відеотерміналу, будь-якого пристрою, який було підключено до корпоративної інфраструктурі. При цьому публічний доступ до Інтернету буде збережений.

Флагманський продукт Cisco для проведення відеоконференцій Meeting Server, за словами виступаючого, не тільки самий передовий, але і найдешевший. До того ж, він сумісний з будь-яким обладнанням, і його можна розгорнути на віртуальних машинах. Ліцензування виконується не за кількістю учасників, а за кількістю одночасно проведених конференцій.

Оскільки самоізоляція потрібна у всіх організаціях, то постало питання не тільки внутрішнього, але і міжвідомчого зв'язку. Поїхати до колег не можна, а простий телефонний зв'язок не дає тієї ефективності, що особисте спілкування. Cisco може побудувати міжвідомчі уніфіковані комунікації. При цьому центральним вузлом може служити звичайний DNS в Інтернеті. Природно, з'єднання шифрується.

Приклади практичних випадків були обрані з банківської сфери. У банках є ряд сервісів, які вимагають візуальної ідентифікації. Щоб не приходити в банк в ситуації, що склалася, там встановлюється Cisco Meeting Server (CMS). Для зв'язку з клієнтом менеджер відправляє йому посилання з паролем. Клієнт натискає на посилання, в браузері відкривається вікно, клієнт вводить пароль і в відеосесії починає спілкування з менеджером.

При банківських операціях необхідно також захиститися від дзвінків з підміною номера. Для цього можна побудувати свій канал. У цьому бере участь хмарний сервіс на базі WebEx Teams. Він надає повністю відкритий API, щоб замовник вмонтував в свої мобільні додатки необхідні компоненти WebEx Teams. Вони дозволяють подзвонити клієнтові в корпоративний контакт-центр, написати, організувати відеодзвінок, і, що є в даний час унікальним, банк може зателефонувати на мобільний додаток клієнта.

Зараз також виникла потреба в дистанційних нарадах. Їх не можна організувати за допомогою тільки відеоконференцій - їх недостатньо. У одного з партнерів Cisco є система «Засідання», і Cisco інтегрувала в неї відеоконференцію. Тепер у дистанційного учасника будуть проекти, будуть постанови та інші документи. Весь процес записується на відео.

Повертаючись до WebEx, докладчик звернув увагу на його основні переваги. Перше, це простота використання; друге - інтегрованість з різними базовими офісними програмами, такими як системи CRM, третє - робота як з внутрішніми, так і з зовнішніми учасниками. Підключатися до WebEx можна з будь-якого пристрою. Тобто, фактично, WebEx є універсальною платформою.

WebEx - не просто інструмент для віддалених зустрічей. Він включає в себе також WebEx Meetings, WebEx Training Center, WebEx Event Center і WebEx Support Center. Всі ці продукти оптимізовані для певних функцій. Така спеціалізація вже існує більше 10 років, і вона викликана вимогами клієнтів Cisco.

WebEx може інтегруватися з рядом бізнес-додатків. У їх число входить Slack - досить популярне середовище для комунікацій. Однак з його допомогою можна організувати відеоконференції. WebEx Meetings інтегрований зі Slack на рівні команд. Є також можливість інтегрувати Slack з Google Gmail. Якщо у замовника є G Suite, то він може виконати нативну інтеграцію з G Suite. А інтеграція WebEx Meetings з Google Class дає подобу легкої версії Learning Management System, підвищуючи зручність роботи викладачів і учнів.

WebEx, а конкретніше, WebEx Meetings, також інтегрується з деякими продуктами Microsoft. Коли користувач планує в Outlook якусь конференцію або зустріч, досить в поле «Де» вказати @WebEx. Календар-коннектор Cisco, який інтегрований в корпоративну структуру, відправить цей запит в WebEx, і всім учасникам прийде відповідне посилання. Звичайно ж, WebEx інтегрується зі Skype for business. Була підкреслена можливість інтеграції WebEx Meetings і Microsoft Teams.

Одним з моментів, який цікавить багатьох замовників, це інтеграція відеопристроїв, оскільки у Microsoft в черговий раз змінилися протоколи відеозв'язку, традиційно без суміщення зі старими протоколами. Тут є кілька варіантів. Перший, Cisco уклала з Microsoft угоду про інтеграцію терміналів Cisco і Microsoft Teams за допомогою CVI (Cloud Video Interop). Другий, інтеграція через В2В-додатки, встановлених на пристроях. Третій варіант - це інтеграція Microsoft Teams і WebEx Meetings, про яку вже згадувалося раніше. Нарешті, інтеграція за допомогою CVI. Вона з'єднує дві хмари, хмара WebEx і хмара Microsoft Teams, у яких між собою є певний коннектор з транскодером. Коли планується зустріч, через календар відправляється запит в хмару WebEx, на всіх відеотерміналах з'являється для участі у відеоконференції кнопка One Button to Push. У потрібний момент часу відеотермінал після натискання кнопки дзвонить в Microsoft Teams, і клієнти Microsoft Teams беруть участь в цій конференції. Однак всі дзвінки проходять через хмару WebEx, а потім вже передаються в Microsoft Teams.

У чому ж різниця між підключенням через CVI і підключенням через WebRTC (Web Real Time Communications)? У першому випадку надається участь в рамках своєї компанії. У другому - замовник може брати участь в будь-якій веб-конференції Microsoft. Але якщо в CVI здійснюється двунаправлена передача контенту, то в разі WebRTC інформація надходить тільки від Microsoft до замовника. CVI дозволяє підключати будь-які SIP-пристрої, тоді як WebRTC - тільки сучасні. Є ще ряд відмінностей, зокрема, в процедурі реєстрації.

Що стосується інтеграції з корпоративною інфраструктурою, то можна підключати комп'ютери, програми на мобільному телефоні, можна з будь-якого відеотерміналу зателефонувати на WebEx, можна зробити зворотній дзвінок на будь-який SIP і видеотерминал. І, як підкреслив виступаючий, можна безкоштовно інтегруватися з корпоративною телефонною станцією. До платних сервісів відносяться зворотній дзвінок і прийняття дзвінка з міського телефонного номера.

На завершення були представлені нові WebEx-пристрої. Так, на зміну старій системі прийшла інша триекранна система. Для відео призначені два екрани. Це рішення спрямоване для проведення важливих переговорів. Вперше в індустрії реалізована зручна спільна робота саме в відеоконференціях. Це було зроблено за рахунок підключення до кімнатної системі ще однієї камери, яка встановлюється навпроти видеотерминалу. Правда, продукт призначений для великої переговорної кімнати. Можна також через хмарну службу WebEx розділяти контент ноутбука з дошкою. Хітом 2020 р за словами Ігоря Сукайло, буде інтеграція WebEx Room Kit Mini з телевізором Samsung Flip, у якого для цього є спеціальна прошивка. Вона перетворює цей телевізор в повноцінний відеотермінал для спільної роботи.

Крім цього з'явився ще один новий пристрій - WebEx Room Kit USB. Це звичайний Room Kit Mini, але у якого ліцензійно вимкнений codec, тобто, сенсорна панель відсутня, є тільки пульт. Пристрій можна використовувати як вдосконалену веб-камеру. При необхідності систему можна підвищити до Room Kit Mini.

Пристрій WebEx Desk Pro, нове в портфелі Cisco, призначене для персональної роботи. На відміну від DX80 воно розраховане для одного-двох чоловік. Це не заміна DX80, яке як і раніше продовжує випускатися. Основні можливості WebEx Desk Pro включають бездротовий доступ до контенту, поділ та отримання контенту, 27-дюймовий дисплей дозволом 4К. Він обладнаний роз'ємом USB-C, який робить його док-станцією і основним монітором з можливостями сенсорного перенаправлення. Підтримується режим команд, правда, тільки на англійській мові. Є сенсорне перенаправлення на Windows-комп'ютери, автоматичне кадрування. Реалізована також підстановка будь-якого фону.

Дане рішення можна використовувати для дистанційної спільної роботи, наприклад, для телемедицини або використовувати як веб-камеру.

Джерело: https://ko.com.ua/sredstva_cisco_dlya_udalennoj_raboty_132646


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

 

 

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.