НОВИНИ

Aruba: мережі Wi-Fi 6 важливіші для підприємств, ніж 5G

2019-10-21
Автор: Телесфера

Останні версії мережевих технологій Wi-Fi 6 і 5G будуть багато в чому доповнювати один одного, але все ж в найближчому майбутньому підприємства віддадуть перевагу першій, оскільки вона дозволяє підтримувати зв'язок всередині будівель, стверджує на порталі eWeek провідний технолог СТО-департаменту компанії Aruba (входить в HPE) Стюарт Стрікленд.

Корпоративні ІТ все більше орієнтуються на дані, стаючи широко розподіленим середовищем, яке в самому найближчому часі буде складатися з десятків мільярдів підключених інтелектуальних пристроїв. Фактично, це середовище стане основою для формування Інтернету речей (IoT), де будуть генеруватися петабайти даних, а численні публічні і гібридні хмарні платформи, сучасні програми будуть спиратися на такі технології, як штучний інтелект, машинне навчання, великі дані і розширену аналітику. Центральне місце у всьому цьому займають бездротові мережі - сполучна тканина, яка пов'язує всі IoT-пристрої, переміщує величезні масиви даних, об'єднує хмарні служби і задовольняє різноманітні вимоги сучасних робочих навантажень в швидкості, ємності та пропускної здатності.

У ролі новітніх протоколів для забезпечення зв'язку виступатимуть Wi-Fi 6 і 5G. Призначені для обслуговування швидко зростаючої кількості призначених для користувача і корпоративних пристроїв, а також для задоволення всіх вимог, які пред'являються широким спектром нових додатків до смуги доступу і часу обробки запитів, обидві ці технології можуть похвалитися значним приростом в швидкості, ємності, пропускної спроможності, надійності і щільності підключень.

Wi-Fi і стільникові WAN традиційно грають різні ролі - Wi-Fi переважно застосовується для обслуговування локальних, високомобільних мереж, тоді як стільникові мережі грають на макрорівні. У майбутньому Wi-Fi 6 і 5G працюватимуть разом навіть краще, ніж нинішні мережі Wi-Fi і LTE, що забезпечить підвищену мобільність, продуктивність і швидкість передачі даних. Ці характеристики мають життєво важливе значення для бізнесу в мінливому, все більш мобільному світі.

Нижче наводиться інформація про відмінності між Wi-Fi 6 і 5G, а також їх взаємодоповнюючий функціонал.

Wi-Fi 6 і 5G - це комплементарні технології. Вони входять в число взаємодоповнюючих технологій, до яких також належать Bluetooth Low Energy і Zigbee, і призначені для підключення зростаючого числа користувачів, пристроїв, додатків, а також для обміну інформацією. Оскільки архітектура 5G відокремлює послуги стільникового зв'язку на рівні ядра від конкретної мережі радіодоступу (RAN), ці послуги можуть надаватися через будь-які види зовнішніх інтерфейсів - Wi-Fi, LTE або навіть фіксовану дротову мережу. Керуючись економічними вигодами і високою продуктивністю Wi-Fi 6, багато постачальників послуг в якості призначеного для користувача радіо-інтерфейсу для своїх систем 5G виберуть Wi-Fi, а не альтернативу у вигляді активних розподілених антенних систем (distributed antenna system, DAS), або малопотужних вузлів радіодоступу стільникового зв'язку (малі стільники).

Залишаючись на своїх шпальтах: Wi-Fi - локальні сервіси, 5G - глобальні. Стільникові мережі виділяються на тлі інших видів мереж з точки зору забезпечення глобальності мережевого покриття та вискошвидкісної передачі даних. Незважаючи на те, що 5G отримала нові функції, які покликані зробити цей протокол більш привабливим для підприємств, ніж 4G LTE, Wi-Fi по ряду причин залишиться основним вибором для більшості корпоративних сценаріїв застосування. Наприклад, 5G забезпечує велику швидкість передачі даних, але скористатися цією перевагою можна тільки в міліметрових діапазонах хвиль, а для того, щоб вони проникли всередину приміщень, потрібна установка дорогого устаткування. На відміну від централізованих мереж 4G LTE, зменшення мережевих затримок в 5G забезпечується за рахунок переміщення ресурсів ближче до кордону мережі, але підприємства вже давно застосовують для чутливих до затримок корпоративних програм поєднання периферійних обчислень з мережами Wi-Fi.

Оснащені такими функціями, як network slicing ( «мережева нарізка»), які призначені для сегментування мережі, мережі 5G більш гнучкі для підприємства, ніж монолітні мережі 4G LTE, але мережі Wi-Fi також пристосовані для поділу користувачів і мережевих ресурсів таким чином, що дозволяють підприємствам налаштовувати мережі відповідно до їх конкретних потреб. Додатково до всього оператори стільникового зв'язку продовжують модернізувати мережі 4G за допомогою технологій LTE-Advanced і LTE Pro, не бажаючи збільшувати інвестиції в нові мережі 5G або жертвувати обмеженим діапазоном середніх частот, виділених для 4G, якщо в більшості сценаріїв застосування розрив в продуктивності між ними не дуже значний.

На додаток до вищезазначених доводів, такі нововведення в Wi-Fi 6, як множинний доступ з ортогональним частотним розділенням каналів висхідній і низхідній лінії зв'язку (orthogonal frequency division multiple access, OFDMA), формування променя передачі (або просторова фільтрація - метод обробки сигналів, який використовується в матрицях датчиків для спрямованої передачі або прийому сигналів), режим 1024-квадратурної амплітудної модуляції (quadrature amplitude modulation mode, QAM) і цільовий час пробудження (target wake time, TWT), задовольняють вимогам підприємств до продуктивності ості локальних мереж з високою щільністю обслуговування, тому навряд чи вони виберуть інший тип мереж.

Проте, Wi-Fi ніколи не був глобальною мережею, отже, ця технологія, як і раніше буде застосовуватися як високоякісне покриття для розгортання локальних сервісів, тоді як для охоплення більш широких територій вибором операторів в найближчій перспективі стане комбінація технологій 4G і 5G.

5G - нова технологія, нові витрати. Деякі ринкові спостерігачі вважають, що 5G має достатній потенціал, щоб замінити Wi-Fi в якості основного інструменту для мережевого доступу всередині приміщень. Навіть якщо це і так, витрати по її впровадженню можуть лягти непомірним тягарем на підприємства. По-перше, базові станції стільникового зв'язку коштують у кілька разів дорожче, ніж точки доступу Wi-Fi (WAP), при цьому основною причиною їх підвищеної ціни є вартість ліцензування стільникової технології. По-друге, установка 5G передбачає підтримку декількох операторів, що потребують розгортання багаторівневих малопотужних вузлів радіодоступу, тоді як для Wi-Fi досить одного нейтрального хост-рівня.

По-третє, дорожче коштують самі клієнтські стільникові пристрої, що пов'язано як з вартістю апаратного забезпечення, так і дорожнечею інфраструктури. Ще більше доцільність впровадження 5G знижує абонентська плата. Це особливо важливо для підприємств, яким необхідно підключати велику кількість пристроїв і датчиків IoT. По-четверте, для досягнення порівнянної з Wi-Fi 6 продуктивності і аналогічної зони покриття необхідно, щоб 5G працювала в міліметрових діапазонах хвиль і були встановлені додаткові підсилювачі сигналу.

Ще один мінус мереж п'ятого покоління: на відміну від 4G деякі їх варіанти хоч і забезпечують кращу пропускну здатність, але не можуть похвалитися якісним рівнем мобільності. Нарешті, перехід від Wi-Fi до стільникових мереж 5G на підприємстві потребують або паралельних інвестицій в інфраструктуру, що підтримує обидві нові технології, або негайного поновлення всіх пристроїв, оскільки стільникові мережі не мають зворотну сумісність.

Зворотня сумістність. Підприємства вклали величезні кошти в успадковані мережеві компоненти і пристрої, тому для них є важливим оновлювати їх незалежно від зміни поколінь мережевих архітектур. Це область, в якій принципи дизайну IEEE (для Wi-Fi) і 3GPP (для стільникового зв'язку) принципово відрізняються. IEEE при виході кожного нового покоління протоколу Wi-Fi прагне підтримувати всі застарілі пристрої, щоб вони могли підключатися як до нової інфраструктури, так і попередніх версій протоколу. У той же час кожне нове покоління мобільних технологій починається з чистого аркуша.

Плюс цього підходу полягає в тому, що інженери, що працюють над новими мобільними технологіями, не обтяжені минулим, а мінус в тому, що мережі 5G не підтримуватимуть пристрої попереднього покоління, це також стосується клієнтської бази пристроїв 4G - призначений для мереж 4G спектр частот недоступний для 5G. У той же час нові пристрої 5G зможуть працювати в мережах 4G LTE - це стосується тих ситуацій, коли для 5G буде відсутнє покриття. Робота 5G-гаджетів в мережах четвертого покоління буде забезпечуватися шляхом додаткових витрат на підтримку декількох модемів в кожному пристрої.

Безшовне перемикання між Wi-Fi 6 і 5G. Більшість користувачів протягом дня звикли перемикатися між мережею та Wi-Fi, однак гнучкість перемикання між ними завжди залишала бажати кращого. Наприклад, стільниковий телефон може втратити підключення до мережі при вході в будівлю під час мобільного конференц-зв'язку за винятком випадків, коли користувач перед цим встиг переключитися на Wi-Fi. Wi-Fi 6 і 5G будуть позбавлені цих недоліків. Базові специфікації 5G передбачають більш передовий спосіб зв'язку з мережами Wi-Fi, навіть тими, які управляються не тільки операторами зв'язку, а й приватними організаціями. Wi-Fi 6 і 5G зможуть обмінюватися набагато більшим обсягом інформації, такими як периметр покриття, мінімальні швидкості передачі даних, максимальна затримка і їх поточне навантаження, що дозволить мережі приймати інтелектуальні рішення про передачу обслуговування і розвантаження. Ідея розробників полягає в тому, щоб мережі Wi-Fi 6 відображалися в мережі як інший вузол інтегрованої мережі без будь-якого втручання користувача.

Потреба в швидкості і ємності мережі. Якщо попередні покоління Wi-Fi зазвичай дозволяли підключати до однієї точки доступу тільки кілька десятків пристроїв, то Wi-Fi 6 забезпечить одночасне підключення 1 тис. гаджетів - вирішальний фактор в епоху Інтернету речей, коли зростає не тільки кількість пристроїв, але і стає більше типів пристроїв, якими потрібно управляти. Аналогічно, мережа 5G також буде підтримувати більше пристроїв, ніж 4G, але в порівнянні з Wi-Fi її місткість обмежена. Компенсувати це можна тільки за рахунок покриття із застосуванням високочастотних міліметрових хвиль.

Високий рівень безпеки. Безпека - одна з ключових областей, де позначається перевага Wi-Fi 6 і 5G в порівнянні з попередниками. Технологія 5G пропонує кілька методів аутентифікації, краще управління ключами і шифрування трафіку. Крім того, «нарізка мережі» дозволяє отримати більш деталізований контроль доступу. У той же час Wi-Fi 6 застосовує нові стандарти безпеки WPA3 і Enhanced Open, які забезпечують надійне шифрування і спрощене налаштування безпеки IoT-пристроїв. Enhanced Open доповнює захист WPA3, забезпечуючи конфіденційність даних, але при цьому не ускладнює застосування Wi-Fi 6 в публічних мережах, таких як кафе, аеропорти і стадіони, де з'єднання будуть зашифровані без необхідності аутентифікації користувача.

Висновки

Wi-Fi і стільниковий зв'язок перетворилися в ключові драйвери еволюції мобільності. Якісний зв'язок як ніколи важливий в епоху Інтернету речей, хмарних і периферійних обчислень. Незважаючи на те, що Wi-Fi 6 і 5G у багатьох відношеннях відрізняються, разом вони будуть доповнювати одна одну, малюючи образ всепроникного, безпечного і надійної зв'язку, який буде потрібен в світі з десятків мільярдів підключених пристроїв. У світі, де додатки і дані зберігаються в незліченній кількості місць, де потрібна безперешкодна передача робочих навантажень, і де нові технології, такі як ІІ і аналіз великих даних, змінюють спосіб ведення бізнесу.

Джерело: https://www.itweek.ru/mobile/article/detail.php?ID=209751


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»

Наступного тижня на конференції CiscoLive!, яка вперше проведиться в онлайн форматі, Cisco представить нові продукти для портфоліо Cisco Designed, покликані допомогти в рішенні п'яти ключових технологічних проблем малого бізнесу та допомогти повернутися до нормального функціонування після зняття карантинних заходів.

Засоби Cisco для безпечної віддаленої роботи

Засоби Cisco для безпечної віддаленої роботи

На тлі пандемії помітно зріс інтерес до засобів для віддаленої роботи. Однак не всі вони, як з'ясувалося, забезпечують належний рівень безпеки і конфіденційності. Саме на забезпечення цих функцій робить ставку Cisco в своїх рішеннях для комунікацій. Компанія провела серію вебінарів, присвячених таким системам

«Тримай удар з Cisco MSLA!»

«Тримай удар з Cisco MSLA!»

В рамках онлайн-конференції Cisco Tech Talks компанія «Мегатрейд» познайомила з рішеннями з лінійки Cisco MSLA, що просуваються нею, які дозволяють розвивати ІТ-інфраструктуру підприємств в умовах карантину.