НОВИНИ

Aruba: в авангарді Wi-Fi 6. Кому і для чого потрібні точки доступу нового покоління

2020-10-12
Автор: Телесфера

Нещодавно компанія Aruba випустила на ринок лінійку пристроїв, що підтримують новий стандарт бездротової передачі даних - Wi-Fi 6. Точки доступу Aruba Wi-Fi 6, різноманітність серій і моделей в якій може задовольнити найрізноманітніші запити - від побудови бюджетної до самої вимогливої інфраструктури, - вже доступні у офіційних дистриб'юторів Aruba. ICT-Online.ru з'ясовує, чим нова технологія краща за попередню, якими конкурентними перевагами і ноу-хау володіє вендор, а також в яких випадках безконтролерна мережева архітектура може стати альтернативою контролерній.

Чи настав час Wi-Fi 6?

Розвиток мереж зв'язку може відбуватися по-різному, часто навіть в темпі, набагато випереджаючому ринок: багато в чому так сталося з технологією 5G, яку спочатку сильно розпіарили, а потім почали думати про те, як її розгорнути і в яких сценаріях застосовувати. З Wi-Fi 6 - інша історія: ця технологія з'явилася у відповідь на реальні потреби користувачів і недоліки попередніх поколінь. Незважаючи на відомі обмеження у використанні сьогодні - наприклад, на відсутність критичної маси гаджетів, які підтримують цю технологію, а також неготовність компаній разом оновлювати звичну мережеву інфраструктуру - в перспективі 2-3 років Wi-Fi 6 безперечно стане найбільш затребуваною серед стандартів серії 802.11.

Причин цьому багато. Найбільш очевидні з них - суттєве скорочення швидкості передачі даних на користувацький пристрій при великому скупченні таких пристроїв - наприклад, в офісі, торговому центрі або вестибюлі метро, а також конфлікти між сусідніми точками доступу. Такі проблеми існували як на Wi-Fi 4 (до речі, цей стандарт як і раніше єдиний, який підтримується більшістю бюджетних смартфонів і планшетів), так і на Wi-Fi 5. Серед достоїнств Wi-Fi шостого покоління - ряд технологій, які прискорюють передачу і прийом даних в подібних сценаріях, а також роблять сигнал стабільніше.

Наприклад, OFDMA (orthogonal frequency-division multiplexing, множинний доступ з ортогональним частотним поділом) - технологія поділу бездротового каналу на безліч підканалів (підчастот), кожен з яких передає через роутер інформацію, призначену для конкретного пристрою. Така схема позбавить пристрої, підключені до однієї точки доступу, від «черг» за своїм пакетом даних. Відповідно, відбудеться збільшення ефективності і ємності мережі, а також зменшення затримок, що особливо критично для пристроїв Інтернету речей, які обмінюються короткими фрагментами даних з великою частотою.

Інші інновації Wi-Fi 6 - це, наприклад, поліпшена розрахована на багато користувачів технологія MU-MIMO, яка тепер працює не тільки на downlink (як це було реалізовано в Wi-Fi 5), але і на uplink. Це важливо для передачі ресурсоємних додатків, таких, як відео в форматі HD і вище або «важкі» файли. Або - технологія «розцвічування» спектра (BSS Coloring), своєрідний електронний підпис або кодування мережі, який дозволяє клієнтському пристрою набагато швидше розпізнати пакет даних, отриманий від «своєї» точки доступу в оточенні безлічі мереж, що працюють в тому ж діапазоні. Нарешті, технологія Target Wake Time (TWT), при якій точка доступу може планувати «сон» станцій в залежності від очікуваного трафіку і їх включення тільки в тому випадку, коли клієнтський пристрій готовий прийняти дані: це також підвищує енергоефективність смартфонів або IoT-пристроїв в мережі.

У Wi-Fi 6 знову доступний діапазон 2,4 ГГц, який був виключений в п'ятому поколінні через дефіцит спектра в цьому діапазоні. Зрозуміло, що 2,4 ГГц, навіть при своїй «перевантаженості», в порівнянні з 5 ГГц має низку переваг, від яких в різних сценаріях відмовлятися не варто.

Варто сказати і про саму очевидну річ - швидкість з'єднання. У порівнянні з Wi-Fi 4 (150 Мбіт/с) і Wi-Fi 5 (867 Мбіт/с), максимальна швидкість на мережі Wi-Fi 6 може досягати революційних 1,2 Гбіт/с на один канал шириною 160 МГц.

«В умовах зростаючого числа мобільних пристроїв і IoT-пристроїв ключовим фактором успіху стає підвищення ефективності бездротової мережі, а також те, як вона справляється з перевантаженням і постійно зростаючими вимогами до її пропускної здатності», - говорить менеджер по роботі з партнерами та дистриб'юторами Aruba в Росії Наталія Зеніна. Новітній стандарт вирішує найактуальніші проблеми Wi-Fi мережі: продуктивність, збільшення щільності пристроїв і різноманітність програм. Крім того, він дозволяє підвищити енергоефективність клієнтських пристроїв за рахунок економії заряду акумуляторів і безпеку Wi-Fi мереж.

«Технологія буде корисна при розгортанні Wi-Fi мереж з високою щільністю. Окремі рішення, наприклад, MU-MIMO і OFDMA поліпшать якість зв'язку в громадському транспорті, корпоративному середовищі, торгових залах, готелях або на стадіонах», - додає Наталія Зеніна.

Помітимо ще й те, що одночасно з появою стандарту Wi-Fi 6, восени 2018 року, відбулося перейменування попередніх технологій Wi-Fi: версія 802.11n стала називатися Wi-Fi 4, а 802.11ac - Wi-Fi 5. Відповідно, Wi- Fi 6 має іншу назву - 802.11ax. Сьогодні ці позначення часто можна зустріти разом. Варто також згадати, що точки доступу з Wi-Fi 6 підтримують всі попередні покоління бездротового зв'язку.

Aruba: інновації в останньому поколінні

Aruba - один з лідерів на ринку дротового і бездротового обладнання для корпоративних мереж передачі даних. Компанія 14 років знаходиться в зоні Лідерів «магічного квадранта» Gartner, також вона лідер рейтингів Forrester New Wave і IDC MarketScape. Ідеї Aruba - один з драйверів розвитку протоколів WPA3 і Enhanced Open. Лінійки продуктів Aruba включають найрізноманітніші рішення для зовнішньої і внутрішньої установки, від бюджетних до преміальних, вибухозахищені пристрої, а також додаткове обладнання - комутатори, маршрутизатори, контролери бездротової мережі, сенсори і систему управління, рішення гостьового доступу, рішення для інтеграції з мобільними пристроями, рішення для управління BYOD/IoT.

Зрозуміло, в продуктовому портфелі Aruba також з'явилися точки доступу, що підтримують технологію Wi-Fi 6 - йдеться про нову лінійку Aruba Wi-Fi 6, що включає серії indoor 500, 510, 530, 550, 500 Н, 518 і outdoor 560, 570, різні за характеристиками. Так, найдоступніші з них - Aruba AP-505 (з вбудованими антенами) і AP-504 (з зовнішніми антенами). Незважаючи на бюджетний статус пристроїв, в них реалізовано більшість перерахованих вище нововведень Wi-Fi 6: OFDMA, MU-MIMO, TWT. Моделі AP-505 і AP-504 з двома антенами (2x2 MIMO) здатні передавати дані зі швидкістю до 1,2 Гбіт/с в діапазоні 5 ГГц і до 575 Мбіт/с в діапазоні 2,4 ГГц і забезпечити зв'язком до 512 клієнтів.

Старші моделі володіють більш вражаючими характеристиками. Наприклад, флагманська модель Aruba AP-555 має 8 антен (8x8 MIMO), працює на швидкості до 5,37 Гбіт/с і підтримує до 1024 клієнтів в мережі. Вона максимально навантажена корисними технологіями - такими, як режим сну deep-sleep mode або вдосконалене керування живленням hitless failover (Smart POE).

Додатково клієнтам Aruba доступні повноцінна DPI (Deep Packet Inspection, перевірка мережевих пакетів) фільтрація на рівні L4-L7, категоріювання додатків і URL для можливості фільтрації даних, IPS, L2/L3 роумінг клієнтів, функція Captive portal, можливість швидко перевести будь-яку точку під управління фізичного контролера або управління з хмари і багато іншого.

До зазначених переваг і можливостей компанія додала власні унікальні розробки: AirWave, ClearPass і Meridian. AirWave - це система управління і моніторингу мережі (дротового або бездротового) для моніторингу стану і завантаження компонентів інфраструктури (точок доступу, контролерів, комутаторів), вибору конфігурації існуючих пристроїв і додавання нових.

ClearPass - сервер управління політиками доступу користувачів до мережі і до конкретних мережевих ресурсів, який доступний як дротовим, так і бездротовим користувачам: для останніх контроль доступу завжди особливо актуальний. Meridian - платформа для позиціонування або навігації в приміщеннях, яка дозволяє визначати місце розташування мобільного пристрою користувача на основі даних мережі Wi-Fi, доповненої маячками Bluetooth Low Energy (BLE).

До абсолютно нового функціоналу відноситься Air Slice - технологія, що забезпечує гарантовану смугу пропускання і передбачувану затримку для додатків на основі інтелектуального планувальника. Важливо, що Air Slice в точках доступу Aruba Wi-Fi 6 призначена навіть для тих клієнтів, які не підтримують Wi-Fi 6.

Нарешті, для проектів Промислового інтернету речей Aruba надає універсальне підключення для IoT пристроїв на основі радіоінтерфейсу 802.15.4 - це база для таких технологій, як ZigBee, WirelessHART, MiWi, ISA100.11. В якості шлюзу для IoT точки доступу Aruba можуть бути використані для відстеження переміщень і навігації, організації «розумних» замків і датчиків, електронних цінників.

Wi-Fi з контролером і без

Точки доступу Aruba Wi-Fi 6, як і більш ранні серії, - це так звані unified-пристрої, які можуть працювати в декількох режимах: як окремий пристрій (автономна точка доступу), в структурі Instant AP (коли одна з точок виступає контролером, об'єднуючи інші пристрої в єдину мережу) або в класичній інфраструктурі під керуванням виділеного контролера точок доступу.

Для організації мережі Wi-Fi без виділеного контролера використовується функціональне масштабується, Aruba Instant. Важливо, що при цьому адміністратор зберігає можливість централізованого управління мережею і налаштувань політик доступу і роумінгу через веб-інтерфейс. Такій мережі також властиві інтелектуальна Wi-Fi оптимізація і високий рівень безпеки.

При першому запуску точки доступу в режимі Instant пристрій активується за допомогою SSID, далі адміністратор проходить процедуру авторизації і потрапляє в особистий кабінет віртуального контролера, де і виробляються всі налаштування системи, такі, як політики доступу, обмеження певного типу контенту та інші, а також зібрана статистика роботи мережі.

Область застосування Aruba Instant - різноманітні кампуси, філії та віддалені площадки організацій, які необхідно пов'язати мережею передачі даних з єдиним центром управління. Рішення Aruba відрізняють висока доступність і відмовостійкість, підтримка платформ моніторингу/управління в ЦОД і хмарі, а також відсутність додаткового ліцензування обладнання.

Що стосується контролерної архітектури - мережеве обладнання Aruba дозволяє організувати таку інфраструктуру будь-якої складності, з можливістю автоматичного балансування навантаження користувачів і точок доступу в кластері, а також оновлення системи ArubaOS і функціоналу без переривання обслуговування. Для оптимізації каналів, регулювання потужності і настройки ширини каналу застосовується адаптивне управління радіо (ARM) з AirMatch - технологією, в основі якої лежить динамічний навчаємий машинний інтелект, який створює оптимальну радіомодель всій мережі WLAN.

Джерело: https://spbit.ru/it_class/cl187122/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: портфоліо промислових 5G-маршрутизаторів для IoT

Cisco: портфоліо промислових 5G-маршрутизаторів для IoT

Cisco представила нове портфоліо промислових граничних маршрутизаторів Catalyst, завдяки яким весь функціонал корпоративних мереж реалізується на кордоні гнучко, безпечно і масштабовано, що необхідно для успішного впровадження Інтернету речей (IoT).

Нові функції Cisco Webex націлені на проведення гібридних заходів

Нові функції Cisco Webex націлені на проведення гібридних заходів

Компанія Cisco представила Webex Suite з нововведеннями, які повинні послужити фундаментом для гібридної роботи і різних заходів. За прогнозами Cisco, 98% нарад будуть включати як мінімум одного віддаленого учасника. Нові вимоги, що пред'являються до гібридних подій і гібридного персоналу, зажадають розширення інвестицій, які не повинні обмежуватися оснащенням традиційної переговорної кімнати.

Cisco робить акцент на розвитку рішень для гібридних хмар

Cisco робить акцент на розвитку рішень для гібридних хмар

Світ, в якому ми живемо, гіперпідключений і розподілений, все більше покладається на хмарні технології. При цьому ІТ-службам стає все складніше забезпечувати оптимальні параметри цифрової взаємодії для користувачів, яким потрібен доступ в будь-якому місці і в будь-який час. Щоб впоратися зі зростаючою розподіленістю додатків, користувачів і технічного персоналу, бізнес переходить на хмарні операційні моделі, які забезпечують швидкість, аналітику і контроль.