НОВИНИ

Aruba: в авангарді Wi-Fi 6. Кому і для чого потрібні точки доступу нового покоління

2020-10-12
Автор: Телесфера

Нещодавно компанія Aruba випустила на ринок лінійку пристроїв, що підтримують новий стандарт бездротової передачі даних - Wi-Fi 6. Точки доступу Aruba Wi-Fi 6, різноманітність серій і моделей в якій може задовольнити найрізноманітніші запити - від побудови бюджетної до самої вимогливої інфраструктури, - вже доступні у офіційних дистриб'юторів Aruba. ICT-Online.ru з'ясовує, чим нова технологія краща за попередню, якими конкурентними перевагами і ноу-хау володіє вендор, а також в яких випадках безконтролерна мережева архітектура може стати альтернативою контролерній.

Чи настав час Wi-Fi 6?

Розвиток мереж зв'язку може відбуватися по-різному, часто навіть в темпі, набагато випереджаючому ринок: багато в чому так сталося з технологією 5G, яку спочатку сильно розпіарили, а потім почали думати про те, як її розгорнути і в яких сценаріях застосовувати. З Wi-Fi 6 - інша історія: ця технологія з'явилася у відповідь на реальні потреби користувачів і недоліки попередніх поколінь. Незважаючи на відомі обмеження у використанні сьогодні - наприклад, на відсутність критичної маси гаджетів, які підтримують цю технологію, а також неготовність компаній разом оновлювати звичну мережеву інфраструктуру - в перспективі 2-3 років Wi-Fi 6 безперечно стане найбільш затребуваною серед стандартів серії 802.11.

Причин цьому багато. Найбільш очевидні з них - суттєве скорочення швидкості передачі даних на користувацький пристрій при великому скупченні таких пристроїв - наприклад, в офісі, торговому центрі або вестибюлі метро, а також конфлікти між сусідніми точками доступу. Такі проблеми існували як на Wi-Fi 4 (до речі, цей стандарт як і раніше єдиний, який підтримується більшістю бюджетних смартфонів і планшетів), так і на Wi-Fi 5. Серед достоїнств Wi-Fi шостого покоління - ряд технологій, які прискорюють передачу і прийом даних в подібних сценаріях, а також роблять сигнал стабільніше.

Наприклад, OFDMA (orthogonal frequency-division multiplexing, множинний доступ з ортогональним частотним поділом) - технологія поділу бездротового каналу на безліч підканалів (підчастот), кожен з яких передає через роутер інформацію, призначену для конкретного пристрою. Така схема позбавить пристрої, підключені до однієї точки доступу, від «черг» за своїм пакетом даних. Відповідно, відбудеться збільшення ефективності і ємності мережі, а також зменшення затримок, що особливо критично для пристроїв Інтернету речей, які обмінюються короткими фрагментами даних з великою частотою.

Інші інновації Wi-Fi 6 - це, наприклад, поліпшена розрахована на багато користувачів технологія MU-MIMO, яка тепер працює не тільки на downlink (як це було реалізовано в Wi-Fi 5), але і на uplink. Це важливо для передачі ресурсоємних додатків, таких, як відео в форматі HD і вище або «важкі» файли. Або - технологія «розцвічування» спектра (BSS Coloring), своєрідний електронний підпис або кодування мережі, який дозволяє клієнтському пристрою набагато швидше розпізнати пакет даних, отриманий від «своєї» точки доступу в оточенні безлічі мереж, що працюють в тому ж діапазоні. Нарешті, технологія Target Wake Time (TWT), при якій точка доступу може планувати «сон» станцій в залежності від очікуваного трафіку і їх включення тільки в тому випадку, коли клієнтський пристрій готовий прийняти дані: це також підвищує енергоефективність смартфонів або IoT-пристроїв в мережі.

У Wi-Fi 6 знову доступний діапазон 2,4 ГГц, який був виключений в п'ятому поколінні через дефіцит спектра в цьому діапазоні. Зрозуміло, що 2,4 ГГц, навіть при своїй «перевантаженості», в порівнянні з 5 ГГц має низку переваг, від яких в різних сценаріях відмовлятися не варто.

Варто сказати і про саму очевидну річ - швидкість з'єднання. У порівнянні з Wi-Fi 4 (150 Мбіт/с) і Wi-Fi 5 (867 Мбіт/с), максимальна швидкість на мережі Wi-Fi 6 може досягати революційних 1,2 Гбіт/с на один канал шириною 160 МГц.

«В умовах зростаючого числа мобільних пристроїв і IoT-пристроїв ключовим фактором успіху стає підвищення ефективності бездротової мережі, а також те, як вона справляється з перевантаженням і постійно зростаючими вимогами до її пропускної здатності», - говорить менеджер по роботі з партнерами та дистриб'юторами Aruba в Росії Наталія Зеніна. Новітній стандарт вирішує найактуальніші проблеми Wi-Fi мережі: продуктивність, збільшення щільності пристроїв і різноманітність програм. Крім того, він дозволяє підвищити енергоефективність клієнтських пристроїв за рахунок економії заряду акумуляторів і безпеку Wi-Fi мереж.

«Технологія буде корисна при розгортанні Wi-Fi мереж з високою щільністю. Окремі рішення, наприклад, MU-MIMO і OFDMA поліпшать якість зв'язку в громадському транспорті, корпоративному середовищі, торгових залах, готелях або на стадіонах», - додає Наталія Зеніна.

Помітимо ще й те, що одночасно з появою стандарту Wi-Fi 6, восени 2018 року, відбулося перейменування попередніх технологій Wi-Fi: версія 802.11n стала називатися Wi-Fi 4, а 802.11ac - Wi-Fi 5. Відповідно, Wi- Fi 6 має іншу назву - 802.11ax. Сьогодні ці позначення часто можна зустріти разом. Варто також згадати, що точки доступу з Wi-Fi 6 підтримують всі попередні покоління бездротового зв'язку.

Aruba: інновації в останньому поколінні

Aruba - один з лідерів на ринку дротового і бездротового обладнання для корпоративних мереж передачі даних. Компанія 14 років знаходиться в зоні Лідерів «магічного квадранта» Gartner, також вона лідер рейтингів Forrester New Wave і IDC MarketScape. Ідеї Aruba - один з драйверів розвитку протоколів WPA3 і Enhanced Open. Лінійки продуктів Aruba включають найрізноманітніші рішення для зовнішньої і внутрішньої установки, від бюджетних до преміальних, вибухозахищені пристрої, а також додаткове обладнання - комутатори, маршрутизатори, контролери бездротової мережі, сенсори і систему управління, рішення гостьового доступу, рішення для інтеграції з мобільними пристроями, рішення для управління BYOD/IoT.

Зрозуміло, в продуктовому портфелі Aruba також з'явилися точки доступу, що підтримують технологію Wi-Fi 6 - йдеться про нову лінійку Aruba Wi-Fi 6, що включає серії indoor 500, 510, 530, 550, 500 Н, 518 і outdoor 560, 570, різні за характеристиками. Так, найдоступніші з них - Aruba AP-505 (з вбудованими антенами) і AP-504 (з зовнішніми антенами). Незважаючи на бюджетний статус пристроїв, в них реалізовано більшість перерахованих вище нововведень Wi-Fi 6: OFDMA, MU-MIMO, TWT. Моделі AP-505 і AP-504 з двома антенами (2x2 MIMO) здатні передавати дані зі швидкістю до 1,2 Гбіт/с в діапазоні 5 ГГц і до 575 Мбіт/с в діапазоні 2,4 ГГц і забезпечити зв'язком до 512 клієнтів.

Старші моделі володіють більш вражаючими характеристиками. Наприклад, флагманська модель Aruba AP-555 має 8 антен (8x8 MIMO), працює на швидкості до 5,37 Гбіт/с і підтримує до 1024 клієнтів в мережі. Вона максимально навантажена корисними технологіями - такими, як режим сну deep-sleep mode або вдосконалене керування живленням hitless failover (Smart POE).

Додатково клієнтам Aruba доступні повноцінна DPI (Deep Packet Inspection, перевірка мережевих пакетів) фільтрація на рівні L4-L7, категоріювання додатків і URL для можливості фільтрації даних, IPS, L2/L3 роумінг клієнтів, функція Captive portal, можливість швидко перевести будь-яку точку під управління фізичного контролера або управління з хмари і багато іншого.

До зазначених переваг і можливостей компанія додала власні унікальні розробки: AirWave, ClearPass і Meridian. AirWave - це система управління і моніторингу мережі (дротового або бездротового) для моніторингу стану і завантаження компонентів інфраструктури (точок доступу, контролерів, комутаторів), вибору конфігурації існуючих пристроїв і додавання нових.

ClearPass - сервер управління політиками доступу користувачів до мережі і до конкретних мережевих ресурсів, який доступний як дротовим, так і бездротовим користувачам: для останніх контроль доступу завжди особливо актуальний. Meridian - платформа для позиціонування або навігації в приміщеннях, яка дозволяє визначати місце розташування мобільного пристрою користувача на основі даних мережі Wi-Fi, доповненої маячками Bluetooth Low Energy (BLE).

До абсолютно нового функціоналу відноситься Air Slice - технологія, що забезпечує гарантовану смугу пропускання і передбачувану затримку для додатків на основі інтелектуального планувальника. Важливо, що Air Slice в точках доступу Aruba Wi-Fi 6 призначена навіть для тих клієнтів, які не підтримують Wi-Fi 6.

Нарешті, для проектів Промислового інтернету речей Aruba надає універсальне підключення для IoT пристроїв на основі радіоінтерфейсу 802.15.4 - це база для таких технологій, як ZigBee, WirelessHART, MiWi, ISA100.11. В якості шлюзу для IoT точки доступу Aruba можуть бути використані для відстеження переміщень і навігації, організації «розумних» замків і датчиків, електронних цінників.

Wi-Fi з контролером і без

Точки доступу Aruba Wi-Fi 6, як і більш ранні серії, - це так звані unified-пристрої, які можуть працювати в декількох режимах: як окремий пристрій (автономна точка доступу), в структурі Instant AP (коли одна з точок виступає контролером, об'єднуючи інші пристрої в єдину мережу) або в класичній інфраструктурі під керуванням виділеного контролера точок доступу.

Для організації мережі Wi-Fi без виділеного контролера використовується функціональне масштабується, Aruba Instant. Важливо, що при цьому адміністратор зберігає можливість централізованого управління мережею і налаштувань політик доступу і роумінгу через веб-інтерфейс. Такій мережі також властиві інтелектуальна Wi-Fi оптимізація і високий рівень безпеки.

При першому запуску точки доступу в режимі Instant пристрій активується за допомогою SSID, далі адміністратор проходить процедуру авторизації і потрапляє в особистий кабінет віртуального контролера, де і виробляються всі налаштування системи, такі, як політики доступу, обмеження певного типу контенту та інші, а також зібрана статистика роботи мережі.

Область застосування Aruba Instant - різноманітні кампуси, філії та віддалені площадки організацій, які необхідно пов'язати мережею передачі даних з єдиним центром управління. Рішення Aruba відрізняють висока доступність і відмовостійкість, підтримка платформ моніторингу/управління в ЦОД і хмарі, а також відсутність додаткового ліцензування обладнання.

Що стосується контролерної архітектури - мережеве обладнання Aruba дозволяє організувати таку інфраструктуру будь-якої складності, з можливістю автоматичного балансування навантаження користувачів і точок доступу в кластері, а також оновлення системи ArubaOS і функціоналу без переривання обслуговування. Для оптимізації каналів, регулювання потужності і настройки ширини каналу застосовується адаптивне управління радіо (ARM) з AirMatch - технологією, в основі якої лежить динамічний навчаємий машинний інтелект, який створює оптимальну радіомодель всій мережі WLAN.

Джерело: https://spbit.ru/it_class/cl187122/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Як убезпечити оновлення бібліотек локальних IoT-пристроїв

Дослідники безпеки стурбовані наслідками зростаючої популярності у виробників пристроїв Інтернету Речей (IoT) сторонніх бібліотек - готових наборів коду, які ті можуть використовувати в своїх пристроях, замість того, щоб писати код з нуля. При такому підході будь-яка вразливість в часто використовуваних бібліотеках автоматично переноситься на величезну масу пристроїв IoT.