НОВИНИ

Десять прогнозів на ринку IoT на 2019 рік

2019-09-12
Автор: Телесфера

Згідно із прогнозом аналітиків ринку, в 2019 році світові витрати на Інтернет речей досягнуть 745 млрд дол., з'являться нові можливості для розробки додатків з штучним інтелектом на кордоні IoT-мережі, для вирішення конкретних проблем і використання нових досягнень в області датчиків. Це лише деякі з прогнозів розвитку ринку IoT в новому році виходячи з того, що говорять керівники компаній і технічні фахівці, з якими спілкувався CRN, а також останні звіти про дослідження.

CRN/США публікує десять головних прогнозів для цього ринку на поточний рік.

Впровадження ШІ безпосередньо на пристроях

З кожним днем все більше пристроїв підключаються до мережі, тому буде рости потреба у використанні штучного інтелекту на кордоні, де мережа зустрічається зі світом пристроїв, каже Стін Грем (Steen Graham), генеральний директор, IoT Ecosystem/Channels, IoT Group в Intel. Це означає, що функції ШІ, такі як глибоке навчання і машинний зір, будуть реалізовуватися на кінцевих пристроях, де відбуваються самі дії, замість пересилання всіх даних на сервери хмари для обробки.

Реалізація ШІ на периферії створить нові джерела доходу для компаній і дозволить їм по-новому підійти до вирішення проблем, каже Грем. «Я думаю, впровадження ШІ на периферії це одне з найцінніших пропозицій, які можна зробити в області IoT», - сказав він.

Нові вимоги законодавчих актів

Нові законодавчі ініціативи також будуть підштовхувати до більш широкого впровадження Інтернету речей, говорить Аджай Рейн (Ajay Rane), віце-президент з розвитку бізнесу операторів мереж мобільного зв'язку компанії Sigfox, глобального постачальника послуг зв'язку для IoT.

Він привів у приклад постанову, прийняту в минулому році в Чикаго, яка зобов'язує власників готелів встановити в кожному номері кнопку екстреного виклику для покоївок на випадок, якщо клієнт, який проживає, буде їх домагатися або спробує застосувати силу. «З огляду на прийняту постанову власники шукають готові рішення, які підходять їм не тільки з точки зору самих пристроїв, але і в плані підписки [на послуги] і часу автономної роботи», - пояснив Рейн.

Ресторанний бізнес - ще одна вертикаль, яка може виграти від IoT завдяки пристроям, що допомагає контролювати якість продуктів, які використовуються на кухні.

Широкий вибір аналітики для IoT

Все більше компаній розробляють аналітику для Інтернету речей, і багато які з цих продуктів отримають широке поширення, говорить Рей Мічек (Ray Miciek), виконавчий віце-президент з продажу компанії Aquitas Solutions. Завдяки цьому у компаній, які впроваджують IoT, буде більш широкий вибір таких рішень для різних вимог і конкретних застосувань. «Мені бачиться, що можна буде вибагливіше вибрати те, що тобі подобається, а не так, що єдиний лідер ринку заявляє: ось в цьому ми на сто відсотків відрізняємося від усього, що є на ринку», - говорить Мічек.

Прискориться здійснення проектів цифровий трансформації

Багато проектів цифровий трансформації могли застрягти на стадії випробування, але в цьому році замовники будуть переходити до їх реалізації, говорить Баррі Лінч (Barry Lynch), головний керуючий компанії Factora, постачальника рішень промислового IoT, який співпрацює з PTC і GE Digital. «Що я спостерігаю, спілкуючись з різними компаніями, це помітне прискорення», - сказав він. І викликає це прискорення реалізації планів цифрової трансформації, що включають рішення IoT, зміна умонастроїв у замовників, говорить Лінч. «Вони починають бачити ..., де це може принести виграш», - сказав він.

Нові можливості керованих послуг

Зростаюче прийняття продуктів і послуг Інтернету речей в корпоративному секторі відкриває новий ринок для постачальників керованих послуг, вказує Forrester Research. У цих провайдерів з'являться нові можливості доходу - «допомогти в управлінні, моніторингу та супроводі розрізненого масиву IoT-пристроїв, мереж і активів», і це включає інтелектуальні продукти, мережі і платформи, пише Forrester. Аналітики фірми вважають, що компанії «у виробничій сфері, охороні здоров'я, ритейлі й у сфері комунальних послуг [в США] укладуть кілька контрактів на суму понад 100 млн дол. з аутсорсерами», що пропонують такі послуги.

Людина залишається ключовою ланкою

За останні пару років сформувався термін «заводи без світла» (dark factories), що означає виробництво, де вже не потрібні люди, а працюють тільки роботи. Втім, Мічек з Aquitas Solutions вважає, що ця ідея дуже роздута, так як люди будуть і далі грати важливу роль в системах Інтернету речей, хоча і зі зростаючою автоматизацією певних процесів. «Слід розуміти, що навіть з приходом аналітики завжди буде потрібна людина, яка має вирішити, що ж з усім цим робити», - каже він.

Перехід до вирішення конкретних завдань

Компанії будуть відмовлятися від спроб осягнути неосяжне при впровадженні Інтернету речей і замість цього використовувати IoT для вирішення конкретних проблем, дає свій прогноз Мічек з Aquitas Solutions.

Спочатку багато хто думав, що зможуть виявити і вирішити відразу безліч проблем, використовуючи аналітику IoT, але цей підхід не приніс бажаного результату. «Так що все знову повернуться до питання" Яка у мене проблема, і як я можу її вирішити за допомогою IoT? "І не вестимуться на продажу диво-аналітики, яка сама виявить проблему, про яку я навіть не підозрював», - говорить Мічек.

Інновації в області датчиків IoT

Інновації в технології датчиків і зниження їх вартості сприятимуть зростанню інтересу до Інтернету речей і зростаючому прийняттю ринком, каже Мічек. Рік тому його компанія насилу знайшла багатопараметричні датчики з великим часом автономної роботи за досить низькою ціною. А «до кінця року їх раптом з'явилося два, потім три і навіть чотири», сказав він.

Рішення, що спрощують впровадження IoT

Вендори будуть випускати все нові продукти, що спрощують процес розгортання і обслуговування рішень Інтернету речей, в тому числі інструменти для тих, хто практично не має досвіду програмування, - на кшталт платформи Mendix з мінімальним обсягом кодування, яку купила Siemens в минулому році.

Дірк Дидаскалу (Dirk Didascalou), віце-президент підрозділу AWS IoT, додає, що такі інструменти допомагають також прискорити впровадження повторюваних операцій. «Це спрощує завдання наскільки можливо, так що за нього може взятися будь-який замовник, як той, хто вміє писати код, так і той, хто не вміє», - сказав він.

Системи «розумного міста» піддадуться кібератакам

На тлі реалізації проектів «розумного міста» по всьому світу ймовірність кібератак, націлених на цю інфраструктуру, буде тільки зростати, попереджає Forrester Research. Зрозуміло, що мета таких проектів - підвищити якість обслуговування і ефективність експлуатації міських систем, однак вони збільшують також уразливість у зв'язку з нестачею заходів безпеки.

«У 2019 зростаюча кількість цілеспрямованих атак програм-вимагачів на вразливі компоненти інфраструктури розумного міста будуть викликати порушення в наданні громадянам послуг і змусять міську владу вкладати кошти в технології кібербезпеки, щоб звести до мінімуму ризик подальших атак», - дає прогноз Forrester.

Джерело: https://www.crn.ru/news/detail.php?ID=133637


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Сфера Інтернету речей стала останнім часом одним із найдинамічніших напрямків ІТ-ринку. Тож не дивно, що провідні виробники електроніки активно працюють над перспективними ідеями, які дозволять розширити цей сегмент. Одна з них – Zero-Power Communication. Одним із найскладніших викликів напрямку IoT є енергоефективність, оскільки найчастіше розумні пристрої можуть отримувати енергопостачання лише від вбудованих акумуляторів. А обмежені ресурси останніх значно обмежують термін життя. Виходом могла б стати технологія нульового енергоспоживання (Zero-Power Communication), яка дозволяє відмовитися від батарейок, а використовувати для енергопостачання радіовипромінювання, що перетворюються в електрику, такі як сигнали Bluetooth, Wi-Fi та мобільного зв'язку. Присвячений цьому питанню документ "Zero-Power Communication white paper" опублікував дослідний інститут OPPO.