Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Підемо іншим шляхом: як прямо зараз змінюється напрямок потоків даних

2021-11-26
Автор: Телесфера

Сучасний бізнес не може обійтися без постійного надходження свіжої інформації. Але отримати інформацію недостатньо, її необхідно опрацювати та проаналізувати. Причому зробити це потрібно у максимально короткі терміни. Як і вода, інформація не повинна застоюватись. Вона повинна постійно перетікати від джерел на периферію та локальні дата-центри, а потім у хмару і іноді повертатися назад.

Що змінилося у потоках даних?

Підприємства регулярно переносять дані між різними пунктами зберігання, але їх обсяги зростають набагато швидше за ємність мережі, і звичний спосіб переміщення інформації по мережних каналах стає все менш ефективним. На це, зокрема, вказує звіт Mass Data on the Go, що нещодавно вийшов, від компанії Seagate.

Для ілюстрації все більш колосальних обсягів корпоративних даних там наводиться приклад активних систем сприяння водієві (ADAS). На початковому етапі розвитку ADAS їх можливості обмежувалися запобіганням блокування гальм та регулювання тягового зусилля для протидії пробуксовці. Вже зараз ці системи в змозі самостійно паркуватися і запобігати зіткненням з використанням радара, але для переходу до повністю автономного автомобіля знадобляться багато років і незліченні петабайти даних.

Чим більше рівень автономії, на який націлюються проектувальники, тим більше інформації їм потрібно. Для повної автономії може знадобитися до 20 ТБ на годину з розрахунку на автомобіль, який використовується для запису даних ШІ. А загальний обсяг набору навчальних даних, отриманих від групи таких автомобілів, складе щонайменше 20 ПБ на годину. Обробка всієї цієї інформації відбувається у гіпермасштабних дата-центрах, але як перенести у них потрібну інформацію? На пересилання всього 1,5 ПБ даних, створених 10–20 дослідницькими автомобілями, по гігабітному з'єднанню корпоративного класу знадобиться понад 150 діб. За цей час інформація повністю втратить свою актуальність і стане практично марною.

Але це лише один, найяскравіший приклад проблеми. Крім нього з аналогічними проблемами стикається додаток для мультимедіа та розваг, обробки даних систем відеоспостереження, охорони здоров'я та розумного виробництва. Фахівці Cisco вважають головною рушійною силою нинішнього зростання обсягу даних системи міжмашинного зв'язку (M2M), а в IDC прогнозують різке зростання загальносвітового обсягу створених даних: якщо в 2020 році він склав 64 ЗБ, то в 2025 досягне вже 180 ЗБ. Головним же «винуватцем» цього, за словами аналітиків, стане інтернет речей, особливо камери та автоматизовані M2M-взаємодії за участю цифрових приладів обліку споживання комунальних послуг, систем управління медичним обладнанням тощо.

Чому без периферії не обійтися

Десять років тому перед підприємствами стояв простий вибір – зберігати дані у публічній чи приватній хмарі. Але сьогодні цей вибір помітно розширився, а для оптимізації доступу до даних, їх розміщення, розподілу та використання організації все частіше вдаються до мультихмарної та гібридної моделей. Аналітики IDC Storage Systems & Infrastructure Trends Survey з'ясували, що нині централізовану архітектуру хмарного сховища використовує 47% підприємств, але вже за два роки їхня частка впаде до 22%. Навпаки, частка гібридної архітектури сховища з централізованих і периферійних систем поки не така велика – 25%, проте через ті ж два роки ця цифра зросте до 47%.

Як видно зі звіту IDC, безперервне зростання корпоративних даних призводить до поступового зміщення акцентів у бік хмарного ядра та периферії, і якщо у 2015 році там зберігалося лише 30% даних, то у 2020 році їхня частка збільшилася до 50%, а у 2025-му, згідно з прогнозом, досягне вже 70%.

Обмежених можливостей мережевих каналів недостатньо для оперативного переміщення зростаючих масивів даних. Але крім обмежень, пов'язаних із мережевими характеристиками та затримкою, є ще кілька бар'єрів, що ускладнюють доступ до даних та їх переміщення – нестача волоконно-оптичних каналів та сукупна вартість таких послуг. Причому, як свідчать опитування, найбільший вплив на вибір рішення для транспортування чи міграції даних підприємства надає саме останній чинник. Ну а вибір на користь фізичних засобів міграції даних у 78% випадків пояснюється недостатніми характеристиками мережі передачі необхідних обсягів інформації.

Найактивніше дані створюються на периферії, а периферійні системи все частіше стають найважливішою ділянкою маршруту даних і ключовим елементом стратегії в області зберігання. Вони можуть працювати на периферії будь-якої мережі та, по суті, поділяються на три рівні. Мікропериферія розташована найближче до зовнішньої межі мережі та кінцевих точок. На цьому рівні відбувається збирання найбільшої кількості даних, а затримка не перевищує 5 мс. Пристрої збору даних мікропериферії – зазвичай зовнішні накопичувачі, з'єднані з периферійними серверами чи по бездротовому зв'язку.

Міська периферія працює вже на рівні міста. Час відгуку в такій системі помітно вищий - 5-10 мс, набагато вищий і ємність її сховищ. Об'єктом мережевої периферії може бути невеликий центр обробки даних у будівлі головного офісу компанії або певна кількість стійок у комерційному центрі колокації. Її близькість до джерел даних і велика ємність роблять таку систему хорошим вибором для транзакційних СУБД, систем потокової передачі мультимедіа та інших додатків. Зрештою, третій рівень периферії – макропериферія. Це великомасштабні об'єкти з часом відгуку 10-20 мс, що обслуговують до десяти орендарів і розташовані на відстані 10-150 км від кінцевих точок. Як правило, це центри колокації або повноцінні дата-центри з резервними магістральними каналами, які всього на щабель нижчі від мережевого ядра.

На зростання периферії впливають ті ж рушійні сили, які відповідають за зростання даних. Насамперед, це розвиток технологій штучного інтелекту, Інтернет речей, що набирає популярність, та 5G-мережі. Крім того, далеко не останню роль у цьому відіграє конвергенція ІТ та операційних технологій у виробництві, а необхідність доповнення хмарних потужностей периферійними призвела до появи периферійних ЦОДів.

"Центр тяжкості" даних тепер змінюється

Бурхливий розвиток систем периферійних обчислень призводить до зрушення у сфері зберігання даних, які дедалі більше розподіляються між різними хмарними та периферійними ресурсами. Дані в екосистемі «кінцева точка – ядро» переміщуються більшою кількістю маршрутів, ніж раніше, а це означає, що їх можна розміщувати поблизу додатків, щоб забезпечувати максимальну продуктивність останніх.

У міру накопичення даних вони набувають власної сили тяжіння, що діє на додатки, послуги та нові дані. Причому чим більший обсяг (або так звана маса) даних, тим більша сила тяжіння. На певному етапі дані можуть досягти критичної маси, перетворившись на своєрідну «чорну дірку», що затягує програми, послуги і дані. Для того, щоб уникнути цього, фахівці IDC рекомендують розміщувати дані разом з відповідними програмами, незалежно від їхнього місцезнаходження.

Одним із найефективніших засобів подолання цієї гравітаційної криниці може стати корпоративний автомобіль або захищена вантажівка спеціальної служби, що перевозить петабайти даних. Вони дають змогу виконувати міграцію великих обсягів даних набагато швидше, ніж глобальна мережа. Однак тут потрібно розуміти необхідність вжиття суворих заходів безпеки. Інформація, що перевозиться, повинна бути зашифрованою на всіх етапах транспортування, а організаціям в обов'язковому порядку необхідно враховувати вимоги регуляторів та закони про суверенітет даних.

Джерело: https://habr.com/ru/company/seagate/blog/591597/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Wi-Fi,wi-fi,Продуктивність

На виставці Atmosphere 2022 компанія Aruba анонсувала свої автономні точки доступу (AP). Aruba передбачає автоматичне позиціонування самовизначаємих точок доступу в приміщенні з точністю до одного метра. Ця точність досягається за рахунок того, що спочатку обчислюються контрольні точки, які використовуються для накладання всіх інших точок доступу на будь-який план поверху.

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Продуктивність

Серія продуктів Aruba Instant On орієнтована на малий та середній бізнес та включає рішення для швидкого розгортання дротової та бездротової мережі без зайвих витрат – як матеріальних, так і тимчасових чи розумових. Але чи є підводне каміння? Сама назва Instant On прямо натякає на простоту встановлення та налаштування обладнання. При цьому простота в даому випадку зовсім не означає примітивність з погляду можливостей. Навпаки, Aruba Instant On це рішення корпоративного класу початкового рівня, орієнтовані на сегмент малого та середнього бізнесу (SMB). А наймолодші варіанти перетинаються вже з SOHO-сегментом та підійдуть для організації віддалених робочих місць.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.