Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Так, цьому можна запобігати. Великі аварії в ЦОДах за останні роки

2021-07-15
Автор: Телесфера

Як відомо, значення дата-центрів для всіх типів компаній і звичайних користувачів неухильно зростає. При цьому лише одна хвилина простою великого ЦОД може спровокувати мільйонні збитки для клієнтів оператора. Ми вже не говоримо про збитки від багатогодинних і багатоденних простоїв. Однак аварії в ЦОДах продовжують регулярно відбуватися, і вони зовсім не обов'язково пов'язані з пожежею - за даними Uptime Institute пожежі трапляються рідше ніж раз на рік. Ми розглянемо найбільші аварії в дата-центрах за останній час і проаналізуємо їх причини.

Найгучніша аварія - пожежа в одному з дата-центрів одного з найбільших європейських хостинг-провайдерів OVH в березні 2021 року. Там загорілася система безперебійного живлення з внутрішнім порядковим номером UPS7, яка незадовго до цього пройшла технічне обслуговування, в ході якого в системі замінили безліч компонентів. І хоча після повторного запуску робота системи була штатною, пожежа все одно відбулася. Наслідки: майже повністю знищений дата-центр, а 3,6 млн веб-сайтів зіткнулися з перебоями в роботі.

Проведена після аварії експертиза показала, що у пожежі могли бути додаткові причини. По-перше, баштовий тип конструкції дата-центру, в якому застосовується конвекційна схема охолодження. «Вежа» в центрі будівлі, призначена для виведення теплого повітря, стала шляхом поширення для вогню, який швидко розійшовся по об'єкту. І це баштовий тип конструкції, який ми в цілому вважаємо надійним. По-друге, відсутність в згорілому дата-центрі системи надраннього виявлення пожежі, а також газового і водяного пожежогасіння. Для забезпечення безпеки на об'єкті були встановлені тільки димові датчики і вогнегасники. Притому що на ринку представлені тисячі продуктів безпеки для ЦОД.

Назвемо хоча б датчик моніторингу навколишнього середовища Eaton EMP002, який відстежує температуру і вологість і здійснює моніторинг роботи парних пристроїв, наприклад, датчиків задимленості і детектора відкритих дверей. Крім цього існують сучасні системи безпеки, які здатні розпізнавати зміну температури в якісь долі градусу. Коли виникає проблема, такі пристрої посилають повідомлення оператору служби техпідтримки і включають тривожний сигнал.

Інший серйозний випадок - пожежа в дата-центрі Ogden американської компанії WebNX в квітні 2021 року. Ситуацію спровокувало відключення міського електропостачання. У дата-центрі включилися автономні енергогенератори, один з яких виявився несправним і загорівся. Пожежа поширилася на кілька прилеглих приміщень, енергопостачання дата-центру повністю припинилося на кілька годин. В результаті кілька найбільш сильно обгорілих серверів не підлягають відновленню, плюс велика кількість обладнання постраждало від води, якою гасили пожежу. Відновлення роботи систем зайняло близько 20 годин, і збитки оператора перевищили $ 25 млн. До речі кажучи, в цьому дата-центрі розміщувалися і сервери компанії Gorilla Servers. Хоча їх власне обладнання не постраждало, через відключення електроенергії тривалий час не працювали сервіси та сайти їх клієнтів.

Ще один великий інцидент стався у вересні 2018 року в британському банку TSB. Банк запланував велику міграцію IT-обладнання. Однак перед міграцією їх постачальник IT-послуг Sabis не протестував один з порушених дата-центрів, приховавши цей факт від керівництва. В результаті близько двох мільйонів клієнтів банку на якийсь час втратили доступ до своїх рахунків. На усунення наслідків аварії банку довелося витратити $ 480 млн., і ще $ 35 млн. - на розслідуванні аварії.

У серпні 2020 року відбулася пожежа в центрі обробки даних телекомунікаційної компанії Telstra в Лондоні. Повідомляється, що пожежа торкнулася простору загальною площею близько 11 тис. кв. метрів, через що довелося знеструмити 1 800 серверних стійок. На щастя, ніхто з персоналу не постраждав, а серйозно пошкоджена була лише невелика частина складського приміщення. Однак загальні збитки компанії перевищили $ 10 млн - не рахуючи репутаційних втрат. За непідтвердженими даними, причиною пожежі знову став несправний ДБЖ.

Також в серпні 2020 року відбувся інцидент в дата-центрі Equinix LD8. Коли в ЦОДі позаштатно відключилася мережева електроенергія, один з ДБЖ відмовив і знеструмив головний кластер маршрутизаторів Juniper MX і Cisco LNS, який забезпечував роботу більшої частини обладнання дата-центру. Хоча співробітники підтримки відразу ж виявили проблему, її рішення зайняло кілька годин, протягом яких не працювали сервіси ряду великих компаній-клієнтів Equinix: EX Networks, Fast2Host, Epsilon, SiPalto, ICUK.net і Evoke Telecom.

У якості підсумку скажемо, що аварії різних масштабів відбуваються в дата-центрах досить часто. При цьому несправні ДБЖ, відключення електроживлення, людський фактор - всі ці (і навіть складніші) загрози можна компенсувати своєчасним встановленням обладнання для безпеки. 

 https://habr.com/ru/company/eaton/blog/567774/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Aruba HPE CX 6100. Надійна і керована мережа для SMB. Тест комутатора

Aruba HPE CX 6100. Надійна і керована мережа для SMB. Тест комутатора
Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba,Блог Телесфера

Серія Aruba CX 6100 складається з п'яти моделей комутаторів. Дві з них (JL667A і JL668A) обладнані 24-ма гігабітними портами і функціонально розрізняються наявністю/відсутністю можливості живлення через Ethernet-кабель (IEEE 802.3at Class 4 PoE), що відповідно позначається на потужності стаціонарного джерела живлення і дає різницю між ними в 6,5 см по глибині (довжина і висота однакові). Дві моделі з 48-а гігабітними портами (JL675A і JL676A) розрізняються за тим же принципом. Нарешті, модель JL679A з 12 портами підтримує технологію PoE і безшумну роботу за рахунок відсутності кольорів.

Наскільки все погано з інформаційною безпекою в світі? (Спойлер: дуже і дуже)

Наскільки все погано з інформаційною безпекою в світі? (Спойлер: дуже і дуже)
Блог Телесфера,Продуктивність,cisco безпека

Як думаєте, люди в більшості своїй надійно захищені від кібератак? За даними Positive Technologies, їх кількість зростає щороку. При цьому більше 70% з них мають конкретну мету. Незважаючи на те, що інциденти за участю фізичних осіб складають близько 12%, це не означає, що до питання особистої інформаційної безпеки можна підходити легковажно. Якщо хтось вкраде ваші дані, він точно знайде спосіб їх монетизувати.

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?

Aruba Instant On або Aruba Instant: що з них підходить саме вам?
Aruba Networks,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,Продуктивність,новини

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), менше року тому випустила Instant On - рішення для точок доступу all-in-one. Воно обіцяє спростити, оптимізувати і забезпечити безпеку як дротових, так і бездротових мереж для бізнесу. Проте, це звучить підозріло схоже на Aruba Instant, який також пропонує рішення все-в-одному для підприємств зі складними мережевими потребами. Дуже легко заплутатися в цих схожих назвах, що багато хто і робить. У чому ж різниця і які пристрої підходять саме вашому бізнесу?