Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Рішення Cisco для малого бізнесу: хороша мережа - це не обов'язково дорого

2019-08-02
Автор: Телесфера

Ні для кого не секрет, що в даний момент всім сучасним організаціям необхідна внутрішня мережа передачі даних. При цьому переважна більшість адміністраторів подібних мереж вважають, що якісна мережа, побудована на базі рішень А-вендорів, таких як Cisco - це прерогатива середніх і великих компаній. Невеликі ж організації звикли використовувати або обладнання і програмне забезпечення виробників рівня нижче, або використовувати обладнання для домашнього використання. Недоліки цього підходу очевидні: відсутність якісної підтримки, неоднорідність мережевої інфраструктури, складне управління і моніторинг і багато іншого.

Для того, щоб розвіяти міф про те, що якісну мережу можуть дозволити собі тільки компанії з великим бюджетом на ІТ, Cisco окремо пропрацювала лінійку продукції з оптимальною вартістю для невеликих компаній, яка носить назву Cisco Small Business. При розробці цих продуктів Cisco прагнула досягти не тільки невисокої вартості і простоти, які властиві для невеликих мереж, але і надійності і керованості, властивих мережам середніх і великих організацій.

Рішення для малого бізнесу

Small Business-рішення Cisco можна розділити на наступні категорії продуктів:

  • Комутатори
  • Бездротові мережі
  • Маршрутизатор
  • Керуючий програмне забезпечення

Всі ці рішення об'єднують традиційна надійність і якісна підтримка рішень компанії Cisco, невисока ціна, а також простота експлуатації і централізоване управління. Тепер розглянемо кожну категорію більш докладно.

Рішення для комутації

Лінійка комутаторів для малого бізнесу починається з некерованих комутаторів серії 95/110 для невеликих робочих груп, які працюють за принципом Plug and Play, тобто включили і приступили до роботи. Ніяких особливих налаштувань не потрібно, що ідеально підходить для компаній до 30 співробітників, де немає специфічних вимог до мережі передачі даних, а потрібно лише просто, недорого і швидко об'єднати співробітників в невелику корпоративну мережу.

Якщо ж ми говоримо про організацію, якій потрібне повноцінне управління мережею, то в хід йдуть керовані комутатори рівня доступу Smart і Smart-Plus, а також рівня агрегації серії 300/350, які мають всі необхідні функції для безпечного розподілу корпоративного трафіку всередині мережі.

А якщо у невеликій компанії є серйозна серверна інфраструктура і потрібно організувати повноцінну мережу Enterprise-рівня з ядром мережі і серверною комутацією, то в цьому випадку підійдуть комутатори серій 500/550X/350X для з'єднань Gigabit Ethernet і 350XG/550XG для з'єднань 10G Ethernet. При цьому дані комутатори підтримують повноцінне стекування, тобто роботу двох фізичних пристроїв, як одного для збільшення надійності критичного компонента корпоративної мережі.

Бездротові мережі

У портфель бездротових рішень Cisco для малого бізнесу входять чотири моделі точок доступу, що підтримують один або два радіоканали, 11а і 11n, а також можливість роботи поза приміщеннями.

У всіх моделях передбачені функції Power over Ethernet, підтримка VLAN-ів, поліпшеного захисту, планувальника з'єднань, гостьового доступу, а також важлива функція визначення чужих точок доступу для підвищення рівня безпеки бездротової мережі.

Окремо слід виділити управління. По-перше, на відміну від рішень для великих компаній, Wi-Fi контролери не потрібні, управління всіма точками доступу здійснюється з будь-якої точки доступу, до якої підключився адміністратор. По-друге, для спрощення налаштування передбачений майстер налаштування, який дозволяє виконати конфігурування точки доступу за лічені хвилини.

Різниця між моделями визначається форм-фактором, типом розміщення (настільний або настінне) і, звичайно ж, продуктивністю і кількістю підключень).

WAP 150 є ідеальним рішенням для невеликих робочих груп до 30 осіб і підтримує кластеризацію з чотирьох точок доступу.

WAP 361 - це рішення для готелів, освітніх установ або конференц-залів, де важлива економія енергії. Також окремим плюсом є використання WAP 361 в якості невеликого некерованого комутатора на чотири порти Gigabit Ethernet.

WAP 571 і 571E підійде для організацій, в яких використання бездротової мережі є обов'язковою частиною робочого процесу. Одна точка доступу підтримує до 128 одночасних з'єднань, а в режимі кластера підтримується до 16 точок доступу. Також корисною функцією цих точок доступу є можливість аналізу радіочастотного спектру, для визначення оптимального розташування точки доступу.

Маршрутизатор

У цій категорії основним рішенням є маршрутизатори Cisco Small Business Router RV-серії.

Cisco Small Business Router об'єднує функції маршрутизатора і корпоративного брандмауера для безпечного підключення користувачів до Інтернету. Недорогі, але дуже функціональні пристрої підтримують різні варіанти відмовостійкості.

Молодша модель RV130/131W дозволяє в якості резервного каналу використовувати USB-модем з підтримкою 3G/4G, що дозволяє невеликим організаціям економити на другому виділеному Інтернет-з'єднанні і в якості резервного каналу використовувати мережі мобільних операторів. Окремою перевагою моделі є можливість її використання в якості точки доступу Wi-Fi.

Більш старші моделі (RV серії 300), крім підтримки резервування за допомогою USB-модема, дозволяють підключити повноцінний резервний канал і використовувати схему Dual WAN для максимальної доступності доступу в Інтернет або інші зовнішні мережі. Також старші моделі можуть бути використані в якості комутаторів на 4 або 16 портів Gigabit Ethernet, що також підвищує їх привабливість для невеликих організацій.

Важливою і корисною властивістю всіх маршрутизаторів RV-серії є підтримка VPN-з'єднань. Всі моделі підтримують IPSec, що означає можливість налаштування захищеної корпоративної мережі, що складається з декількох офісів навіть на найдорожчих моделях серії Small business router RV. Додатково моделі RV серії 300 підтримують налаштування безпечного віддаленого доступу корпоративної мережі, використовуючи SSL VPN.

І, нарешті, одним з головних переваг старших моделей є динамічна фільтрація веб-трафіку для організації безпечного Інтернет-серфінгу.

Спочатку маршрутизатор, підключений до мережі Інтернет, перевіряє URL-адреси в хмарі Cisco Cloud. По ходу роботи маршрутизатор автоматично створює локальний кеш з URL-адрес, щоб покращувати час відгуку при доступі до сайтів.

База системи класифікації Cisco Cloud містить більше 300 мільйонів URL-адрес, понад 80 категорій контенту і оновлюється в реальному часі.

Для зручності роботи маршрутизатори RV серії 300 підтримують конфігурування фільтрації трафіку за розкладом (тобто, коли фільтрація вмикається і вимикається), а також по окремих вже існуючих категорій трафіку або індивідуально налаштованим категоріям. Також передбачені статичні настройки білих і чорних списків URL-адрес.

Керуюче ПЗ Cisco FindIT

Програмне забезпечення Cisco FindIT Network Manager є головною точкою управління корпоративної мережі для невеликих організацій. FindIT вже має інтеграцію з практично усіма моделями обладнання Cisco серій від 100 до 500. Це ПЗ дозволяє об'єднати розрізнені мережеві компоненти в декількох офісах (комутатори, маршрутизатори і точки доступу) в єдину керовану середу з можливістю централізованої конфігурації, автовизначення нових компонентів мережі, моніторингу та звітності.

Принцип дії FindIT заснований на двох компонентах: керуючому ПЗ FindIT Network manager і датчиках, які збирають інформацію з обладнання. Датчики можуть бути інтегровані в обладнання Cisco або встановлюватися окремо.

Окремо встановлювати датчики слід, якщо в мережі є обладнання Cisco, якого немає в списку. В цьому випадку датчики (по одному на одну підмережу) встановлюються або у вигляді віртуальної машини, або на робочу станцію (ноутбук) адміністратора.

Саме керуюче ПЗ FindIT Network Manager може встановлюватися як локально на віртуальну машину або сервер, так і в хмару на будь-яку IaaS-платформу. Само собою, якщо ви встановлюєте Network manager на віртуальну машину в IaaS-хмарі, то попередньо потрібно налаштувати статичне і безпечне з'єднання (наприклад, IPsec VPN) між хмарою і вашими офісами.

Після установки датчики автоматично збирають інформацію про топологію мережі, конфігурації встановленого обладнання і основну інформацію про працездатність мережі в цілому. Все це зводиться в зручний і зрозумілий інтерфейс.

Нові об'єкти в мережі, покриті FindIT, будуть виявлятися і додаватися в Network manager автоматично.

Після установки FindIT в корпоративну мережу стає можливим централізовано виконувати роботи по експлуатації: налаштувати одноразово всю мережу, а також провести тонке налаштування аж до конкретного порту.

Більшість стандартних операцій, таких як оновлення firmware, резервне копіювання конфігурацій і перезавантаження пристроїв, виконується в один клік.

Підтримується функція моніторингу в реальному часі, яка дозволяє індивідуально налаштовувати параметри відображення стану різних компонентів обладнання корпоративної мережі.

Також додатково передбачена інтеграція з Cisco Active Advisor для управління життєвим циклом пристроїв і моніторингу стану гарантії.

Окремо слід виділити принцип ліцензування. Якщо у вас до 10 пристроїв Cisco, то FindIT можна використовувати безкоштовно з метою оцінки і community-підтримкою. Якщо більше 10, то слід придбати ліцензію, в яку вже входить повноцінна підтримка, в тому числі і телефонна. Ліцензії отримуються бандлами по 15, 25 і 50 обслуговуваних пристроїв з обов'язковою річний підтримкою.

Центр підтримки малого бізнесу Cisco SBSC

Для лінійки продуктів Small Business Cisco організувала окремий центр підтримки, який спеціалізується саме на SMB-продуктах.

На всі продукти лінійки SMB в рамках звичайної гарантії поширюється підтримка російською мовою в робочі дні, а для більш критичних компонентів мережевої інфраструктури можна окремо придбати підтримку в цілодобовому режимі, поки, щоправда, тільки на англійській мові.

Як і в Enterprise-рішеннях доступна заміна обладнання в стандартному варіанті, тобто на основі гарантії, або в розширеному - на наступний робочий день. Заміна на наступний робочий день - послуга платна, і застосовувати її слід для найбільш важливих компонентів корпоративної мережі.

Хороша мережа - це не обов'язково дорого

Лінійка Small business реалізована з низьким для ринку ціновим діапазоном для того, щоб рішення компанії Cisco були максимально конкурентноздатні, в тому числі в порівнянні з виробниками другого ешелону.

Джерело: https://habr.com/ru/company/cisco/blog/461727/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence
IoT,Wi-Fi,wi-fi,новини,Налаштування

Сервіс Business Insider Intelligence представив звіт The Internet of Things 2020 про поточний стан і майбутнє галузі інтернету речей. В рамках підготовки використовувалися власні оцінки, а також думки 400 експертів з галузі.

Як розгорнути хотспот за 30 хвилин за допомогою Aruba Instant On

Як розгорнути хотспот за 30 хвилин за допомогою Aruba Instant On
Aruba Networks,Wi-Fi,wi-fi,Блог Телесфера,Налаштування,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,Продуктивність

Серія бездротових пристроїв Aruba Instant On була запущена в червні 2019 року. За словами її творців, вона розроблена «для забезпечення безпеки і бездротового зв'язку на високій швидкості з нескладною установкою і управлінням». Подивимося, чи вийшло у них це реалізувати.

Є контролер - немає проблем: як з легкістю підтримувати роботу бездротової мережі

Є контролер - немає проблем: як з легкістю підтримувати роботу бездротової мережі
Cisco,Cisco Network,Cisco Wi-Fi,cisco,cisco безпека,wi-fi,Блог Телесфера,Налаштування,Налаштування Cisco

У 2019 консалтингова компанія Miercom провела незалежну технологічну оцінку Wi-Fi 6 контролерів Cisco Catalyst серії 9800. Для даного дослідження було зібрано тестовий стенд з контролерів і точок доступу Wi-Fi 6 від Cisco, і була проведена оцінка технічного рішення в наступних категоріях: Доступність; Безпека; Автоматизація.