Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Навіщо Штучний Інтелект при впровадженні Wi-Fi 6?

2020-05-17
Автор: Телесфера

Плануючи перехід до Wi-Fi 6 важливо почати з тих зон, де можливості Wi-Fi 6 істотно поліпшать продуктивність мережі і якість підключення користувача. У цьому нам допоможе Штучний Інтелект/Машинне Навчання (ШІ/МН), впроваджені в Cisco DNA Center - центр управління мережею. ПЗ ШІ/МН спостерігає за конфігураціями, збирає телеметрію і дозволяє робити цікаві вимірювання за користувачами, пристроями і додатками. Алгоритми МН роблять складну кореляцію подій і дозволяють оцінити ситуацію з урахуванням контексту, допомагаючи вирішити конкретні завдання.

Які проблеми в існуючій бездротової мережі допоможе вирішити Wi-Fi 6?

  • Низька продуктивність мережі в перевантажених зонах
  • Низька продуктивність мобільних пристроїв в висхідному каналі (uplink)
  • Високий рівень радіоперешкод
  • Перевантаження мережі трафіком IoT

Визначити проблемні зони в бездротовій мережі нам допоможе ШІ/МН в Cisco DNA Center.

Перевантажені зони

802.11ac/Wi-Fi 5 з MU-MIMO непогано працюють в перевантажених зонах. Нам треба замінити точки доступу на Wi-Fi 6 тільки в тих зонах, де перевантаження викликає зниження продуктивності і погіршення якості підключення користувача. В меню Assurance Cisco DNA Center в розділі "Trends and Insights" за допомогою ШІ/МН можна порівняти практично все з усім у вашій кампусової мережі - наприклад, продуктивність бездротової мережі між будинками, поверхами і конкретними точками доступу. Графік утилізації радіоканалу ранжує точки доступу від найбільшої утилізації до найменшої. При високій утилізації радіоканалу радіоресурс практично постійно зайнятий і точка доступу працює неефективно. Подивимося рівень втрат пакетів на точках з високою утилізацією каналу. В результаті отримаємо ті точки доступу, які мають високі рівні (1) утилізації каналу і (2) ретрансляцій. Замінити ці точки доступу на Wi-Fi 6 - хороша ідея. Cisco DNA Center, до речі, дозволяє відмотати картинку в типовий для кампусу день і взяти статистику звідти.

Зони, в яких мобільним пристроям нелегко

Мобільні пристрої передають в Wi-Fi інтерфейсі з меншою потужністю, ніж це роблять точки доступу (зазвичай 15мВт проти 100МВт). Через це виникають ситуації асиметричного каналу, коли мобільні пристрої не можуть відправити дані в аплінки при хорошому рівні сигналу від точки доступу. Користувач дивується - у мене хороший Wi-Fi, 4 палки на індикаторі! Хороший рівень сигналу вимірюється від точки доступу (downlink), при існуючій проблемі в аплінку. Така проблема проявляє себе по-різному, тому що інтерференційна картина (перешкоди) в кожному приміщенні своя, конструкції з бетону та металу підсилюють проблему в аплінку. OFDMA в Wi-Fi 6 дозволяє мобільному пристрою концентрувати передачу в більш вузькому каналі для підвищення потужності. Це працює приблизно як насадка для поливу на дачі, яка підсилює натиск струменя води. В результаті Wi-Fi 6 дозволяє малопотужним пристроям досягти кращого рівня сигналу і підвищити SNR (співвідношення сигнал-шум) в аплінку, що важливо в середовищах з множинними перевідбиваннями. Як визначити зони, де клієнти Wi-Fi мають проблеми з якістю передачі в аплінку?

За допомогою ШІ/МН в меню "Trends and Insights" подивимося середній RSSI (Received Signal Strength Indicator) клієнтських пристроїв для всіх точок доступу в кампусі. Отримаємо картину того, як точки чують своїх бездротових клієнтів. Точки доступу з RSSI нижче середнього має сенс замінити на Wi-Fi 6.

Зони з високим рівнем перешкод

Користувачі можуть відчувати тривале підключення до мережі, поганий відгук додатків і складності з підключенням до хмари через високий рівень перешкод в бездротовій мережі. Функціонал ШІ "AI Network Analytics" в Cisco DNA Center автоматично визначає перешкоду і видає алерт в вікні "Top 10 Issues" на головній панелі управління. В меню ШІ/МН "Trends and Insights" можна впорядкувати точки доступу за рівнем перешкод.

Клікнемо на точку доступу і подивимося на інструмент "Intelligent Capture". Він виконує складний аналіз пакетів, фреймів і радіосереди. Клікнемо на аналіз спектру. Хвилі показують канали, на яких присутні перешкоди і вплив цих перешкод на роботу даної точки доступу. Intelligent Capture дозволяє виявити і проаналізувати перешкоду навіть якщо її джерело не відноситься до Wi-Fi.

На зображенні результат спектрального аналізу в діапазоні 2.4 ГГц. На каналах 1 і 2 високий рівень перешкод на відміну від каналів 3 і 4. Якщо перешкода обмежена одним або двома каналами Wi-Fi, то можна конфігурувати точку доступу так, щоб не пустити їх. Однак, якщо перешкода присутня на всіх каналах - перед вами хороший кандидат на заміну на Wi-Fi 6. OFDMA в Wi-Fi 6 мінімізує внутрішньоканальні інтерференції, крім того клієнти Wi-Fi 6 можуть передавати інформацію з більшою потужністю в більш вузьких каналах, підвищуючи стійкість проти зовнішніх перешкод.

Проблема маленьких пакетів IoT

Ця проблема відома в Wi-Fi мережах, використовуваних для міжмашиного трафіку (M2M) або відео спостереження. Такий тип комунікацій означає передачу невеликого обсягу даних з високою частотою. Найчастіше M2M енкапсулює дані в 64-байтні UDP пакети, тоді як звичайна передача IP файлів використовує великі пакети в 1,500 байтів. Точка доступу Wi-Fi обмежена в кількості пакетів в секунду (PPS), які може обробити чіпсет. Уявіть чіпсет Wi-Fi, здатний обробляти 30,000 PPS. Для нормальних пакетів в 1,500 байтів цей пристрій передає 360 Мб/с (30,000х1500х8). Але для пакетів в 64 байти максимальна продуктивність падає до 45 Мб/с. Т.ч. 20 Мб/с трафіку M2M займе майже половину продуктивності точки доступу.

Щоб виявити проблему малих пакетів зайдемо в меню ШІ/МН "Trends and Insights" і відсортуємо точки доступу по трафіку ( "Traffic"). Це дозволить визначити саму завантажену точку доступу з передачі пакетів. Використовуємо Intelligent Capture, але в цей раз подивимося на лічильник фреймів і помилки фреймів. Будь-яка точка доступу з великим завантаженням по трафіку, високою кількістю фреймів і помилок фреймів - відмінні кандидати на заміну на Wi-Fi 6.

Cisco розробили цілий ряд технологій щоб обійти обмеження типових чіпсетів Wi-Fi, наприклад HDX і "Turbo Performance" для Cisco Aironet серій 2700 і 3700 для 802.11ac. Технології HDX з 4-ядерними процесорами зараз доступні в нових чіпсетах Wi-Fi 6 і піднімають продуктивність з обробки пакетів на новий рівень.

Джерело: https://www.securitylab.ru/blog/company/cisco/348242.php


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів

Cisco: гібридна робота веде до відмови від паролів
Cisco,новини,Налаштування Cisco,cisco,cisco безпека

Cisco опублікувала новий звіт по ведучому рішенню багатофакторної аутентифікації (MFA) і безпечного доступу Duo Security, який підтвердив, що підприємства відмовляються від використання паролів для захисту гібридних працівників і переходять до природніх (low-friction) методів аутентифікації.

Рекомендації щодо захисту від вірусів-вимагачів

Рекомендації щодо захисту від вірусів-вимагачів
Cisco,Cisco Network,Налаштування Cisco,Блог Телесфера,cisco,cisco безпека

Віруси-вимагачі завдають величезної шкоди. Як від них захиститися? Віруси-вимагачі перестали бути проблемою тільки фахівців з кібербезпеки. Тепер вони всюди: про них говорять у вечірніх новинах і на саміті «Великої сімки». Вони набули масового характеру і стали спільною проблемою, оскільки хакери все частіше атакують системи найважливіших операторів інфраструктури, які не можуть дозволити собі збої або порушення роботи через кібератаки, - від постачальників продуктів харчування і транспортних компаній до енергетики і систем охорони здоров'я.

Актуальні тренди кібербезпеки в 2021 році

Актуальні тренди кібербезпеки в 2021 році
Блог Телесфера,Продуктивність,cisco безпека,Послуги Телесфера Інтеграція

Швидкість розвитку і зміни кіберпростору в останні роки вражають уяву вже не тільки недосвідчених користувачів, а й маститих фахівців в області ІТ та ІБ. Відбувається експоненціальний розвиток навіть не об'єму оброблюваних даних, кількості підключених до інтернету пристроїв або додатків/сервісів, а й самих концепцій і технологій, а всеосяжна цифровизация і перехід більшості бізнесів в онлайн у зв'язку з пандемією лише прискорили цей тренд. Еволюція сучасного кіберпростору і ландшафту кіберзагроз обумовлена в тому числі і розвитком інструментів створення нових, більш досконалих технологій, що, в свою чергу, тягне за собою подальше прискорення створення вже наступних поколінь технологій і інструментів.