Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

SD-WAN - тенденції останнього часу і прогноз на 2020

2019-12-06
Автор: Телесфера

Будь-яка компанія, велика чи мала, використовує в своїй роботі зв'язок. Це може бути стільниковий телефон, інтернет, мережа для зв'язку з регіональними підрозділами, супутник і т.п. Якщо компанія досить велика, а її підрозділи знаходяться в різних регіонах однієї країни або різних країнах, то сума, яку вона витрачає на послуги зв'язку, може бути вельми солідною.

Проблема в тому, що комбіновані методи зв'язку, по-перше, не дуже ефективні (якщо мова йде просто про суміші різних типів зв'язку), по-друге, вони дорого обходяться. Рішення цієї проблеми є, і одне з них - програмно-визначені мережі, SDN. Вони стають все більш затребуваною технологією: за прогнозами фахівців, середньорічне зростання ринку SDN становить близько 55%.

SDN-технології дають можливість підтримувати саме різнорідне обладнання зв'язку і ПЗ, управляючи всім цим зоопарком як єдиним цілим. Перенастроювання мережі в цьому випадку займає мінімум часу - лічені години замість днів або навіть тижнів.

Ну а найбільш перспективний напрямок тут - SD-WAN, це динамічні гібридні мережі, які включають в себе кілька методів мережевих з'єднань, включаючи широкосмуговий доступ, 3G, LTE. Центр SD-WAN - контролер, який дозволяє швидко і гнучко управляти настройками мережі, включаючи політики інформаційної безпеки.

Навіщо все це потрібно?

SD-WAN стає все більш популярним напрямком розвитку мережевих технологій по ряду причин:

  • По-перше, SD-WAN дають можливість працювати з гібридними складовими хмарами;
  • По-друге, вони дозволяють компанії гнучко і швидко управляти мережевими з'єднаннями, про що вже говорилося вище.

Ця технологія дозволяє знизити операційні витрати на підтримку в робочому стані телекомунікаційної інфраструктури компанії на 48% в рік. Капітальні витрати знижуються на 52%.

Крім того, SD-WAN дозволяє оптимізувати завантаження мережі, стандартизувати вимоги кібербезпеки, швидко інтегрувати нову технологію з існуючими, і, нарешті, поліпшити автоматизацію і самостійне виділення ресурсів.

Використовують SD-WAN не тільки в бізнесі, але і в інших сферах. Так, відносно недавно у одного з телеканалів виникла проблема з підтримкою потрібної пропускної здатності каналу для проведення трансляції з «Формули-1». Крім того ця ж технологія дала можливість збирати і аналізувати дані, що генеруються гоночним болідом, в режимі реального часу. А даних багато - за пару днів один болід передає близько 400 ГБ інформації. Це сукупність даних, зібраних IoT-сенсорами, які встановлені по всьому боліду, включаючи двигун.

Аналіз даних в real-time режимі дозволяє прогнозувати проблеми і вирішувати їх ще до того, як вони стануть критичними. У минулому році AT&T та Red Bull Racing уклали контракт, згідно з яким оператор зв'язку забезпечив команду мережевою інфраструктурою на основі SD-WAN.

Чого чекати від SD-WAN в 2020 році?

Зараз помітні чотири тренда:

Технологія SD-WAN дозволить компаніям вести моніторинг якості роботи додатків і сервісів в мережі. Так, зараз вже далеко не достатньо контролювати мережу і отримувати апдейти стану обладнання та каналів зв'язку. В результаті оператор отримує повну картину статусу системи і розуміє, чому якісь додатки або сервіси працюють не дуже стабільно. У результаті мережа компанії стане більш «прозорою» для всіх, так що працювати з нею стане простіше.

Крім того, в цей же тренд входить автоматичне формування аналітичних звітів. У них відображається інформація про те, як працювала мережа компанії, які проблеми і коли виникали. Якщо проблеми ще не з'явилися, то звіти допомагають побачити відхилення від норми в роботі обладнання, що дає можливість вирішувати проблеми ще «на підході».

SDN-WAN поступово здешевлює зв'язок для компаній. Про це йшлося вище, і це дійсно так. Наприклад, в корпоративній мережі основне значення надають якості основного і альтернативного інтернет-з'єднання. SD-WAN дозволяє відстежувати якість роботи мережі, вивантажуючи на широкий канал частину "важкого" трафіку додатків - наприклад, месенджери. Бізнесу це вигідно тому, що подібний підхід дає можливість заощадити гроші за рахунок відмови від апгрейда дорогого каналу зв'язку.

Підвищення відмовостійкості. Незважаючи на те, що мережі і SD-WAN технології стають з часом все більш поширеними, проблеми в цій сфері є. Так, основний канал зв'язку може іноді працювати не дуже добре через самих різних причин. Зараз фахівці пропонують використовувати альтернативний канал зв'язку, причому перекидати в нього лише критично важливі програми. Так, якщо основний канал працює не дуже, можна розвантажити його, скориставшись альтернативою - запасним каналом зв'язку. І проблеми зі зв'язком це не все, в цілому ми говоримо про можливість перемикання трафіку додатків з одного каналу на інший. Це дозволить ефективно використовувати існуючі канали зв'язку.

Спрощення і збільшення швидкості перенастроювання існуючої мережі. Тут мова йде про Zero-Touch Provisioning (ZTP), тобто можливості установки і настройки кінцевого пристрою без виїзду фахівця «в поле». Пристрій головне підключити до мережевих кабелів і живленню, а далі він вже все зробить сам в автоматичному режимі. Адміністратору-людині залишається лише відшліфувати деякі моменти і провести фінальне налаштування обладнання та програмного забезпечення.

З чого краще почати знайомство з SD-WAN?

C малого - протестувати SD-WAN на окремій, невеликій, ділянці. Правда, в цьому випадку доведеться витратити час на обмін даними з внутрішньокорпоративною мережею, що може бути не так і просто. Ну а якщо усі тести показали високий результат, то можна впроваджувати технологію і на інші ділянки.

В цілому, для багатьох галузей бізнесу самого різного масштабу SD-WAN справжній порятунок. Ця технологія дає можливість поліпшити загальну ефективність роботи всієї мережі. Вона прогнозує і вирішує ряд технологічних проблем, збільшувати інформаційну безпеку і взагалі робить все, щоб мережа нормально працювала.

Джерело: https://habr.com/ru/company/zyxel/blog/478856/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»
Cisco,cisco,cisco безпека,новини,Продуктивність,Послуги Телесфера Інтеграція,Налаштування Cisco

Наступного тижня на конференції CiscoLive!, яка вперше проведиться в онлайн форматі, Cisco представить нові продукти для портфоліо Cisco Designed, покликані допомогти в рішенні п'яти ключових технологічних проблем малого бізнесу та допомогти повернутися до нормального функціонування після зняття карантинних заходів.

Ієрархічна модель мережі від Cisco

Ієрархічна модель мережі від Cisco
Cisco,Cisco Network,cisco,Блог Телесфера,Налаштування Cisco,Продуктивність

3-рівнева ієрархічна модель Cisco націлена на побудову надійної, масштабованої і високопродуктивної мережевої конструкції. Цей високоефективний мережевий ієрархічний підхід забезпечує економічний, модульний, структурований і простий метод (забезпечує нескладний і однаковий проект) для задоволення існуючих і майбутніх потреб зростання мережі. Кожен з рівнів має свої особливості і функціональність, що ще більше спрощує мережі.

Навіщо Штучний Інтелект при впровадженні Wi-Fi 6?

Навіщо Штучний Інтелект при впровадженні Wi-Fi 6?
Cisco,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,Cisco Network,Wi-Fi,Блог Телесфера

Плануючи перехід до Wi-Fi6 важливо почати з тих зон, де можливості Wi-Fi 6 істотно поліпшать продуктивність мережі і якість підключення користувача. У цьому нам допоможе Штучний Інтелект/Машинне Навчання (ШІ/МН), впроваджені в Cisco DNA Center - центр управління мережею. ПЗ ШІ/МН спостерігає за конфігураціями, збирає телеметрію і дозволяє робити цікаві вимірювання за користувачами, пристроями і додатками. Алгоритми МН роблять складну кореляцію подій і дозволяють оцінити ситуацію з урахуванням контексту, допомагаючи вирішити конкретні завдання.