Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось

2022-08-24
Автор: Телесфера

Коли справа доходить до WAN (глобальної мережі), літера «S» відіграє ключову роль.

По-перше, загадка: що спільного між хмарними глобальними мережами (WAN) і зміями? Вони обидві шиплять: sssSASE, ssssSD-WAN і sssssSSE. Гаразд, я визнаю, що це було досить погано, але може виникнути велика плутанина, оскільки дуже багато абревіатур WAN починаються з літери «S».

Трохи історії

SD-WAN: вірте чи ні, але термін "програмно-визначена глобальна мережа" (SD-WAN) був введений ще в 2014 році. Зараз він добре відомий і широко використовується як перший хмарний спосіб перетворенняи архітектури глобальної мережі, покращення продуктивності додатків, забезпечення більш ефективного підключення та зменшення складності мережі.

SASE: ще влітку 2019 року компанія Gartner ввела термін SASE або Secure Access Service Edge [1].

SASE описує сучасну хмарну архітектуру як для WAN, так і для функцій безпеки, які постачаються та керуються в хмарі. SASE — це поєднання безпеки SD-WAN і хмари.

SSE: третя абревіатура «S» — це SSE, що означає Security Service Edge. Термін вперше з’явився влітку 2021 року, а Gartner опублікував перший магічний квадрант для SSE у лютому 2022 року.[2] Згідно з визначенням Gartner, послуги SSE включають — як мінімум — безпечний веб-шлюз (SWG), брокер безпеки доступу до хмари (CASB) і доступ до мережі з нульовою довірою (ZTNA). Також можуть підтримуватися додаткові служби  безпеки, включаючи брандмауер як послугу (FWaaS), антивірус (A/V), запобігання втраті даних (DLP), виявлення та запобігання вторгнень (IDS/IPS), пісочницю та багато іншого.

А тепер трохи математики

Фактично SASE — це поєднання SD-WAN, що підтримує розширені функції периферійних мереж WAN і розширені служби безпеки, які в основному надаються в хмарі.

Якщо ми подивимося на SASE як на математичне рівняння, воно виглядатиме так:

SASE = SD-WAN + SSE

Для отримання більш детальної інформації ті ясності про те, як ці абревіатури «S» пов’язані між собою, перегляньте коротке відео SASE, SD-WAN і SSE Untangled.

Чому SASE, SD-WAN і SSE?

Навіщо нам взагалі SSE? SD-WAN? SASE? Все просто: трансформація архітектур мережі та безпеки може сприяти відчутним бізнес-результатам. Допомогаючи сотням клієнтів з переходом на SASE, Aruba може підтвердити, що дадаткові переваги для бізнесу можуть бути реалізовані за допомогою SD-WAN і SSE для створення архітектури SASE.

Архітектура SASE пропонує такі переваги:

  • Забезпечує найкращу якість хмарних додатків для користувачів, підвищуючи продуктивність, задоволеність клієнтів і, зрештою, прибутковості бізнесу.
  • Забезпечує більш послідовне використання політик безпеки на підприємстві, щоб зменшити бізнес-ризики та захистити імідж бренду.
  • Зменшує капітальні та операційні витрати за рахунок спрощення архітектури WAN, централізації керування мережею та безпекою, а також усунення транзитного хмарного трафіку, через дорогі виділені лінії зв’язку.
  • Дозволяє підприємствам отримати максимальну віддачу від існуючих і поточних інвестицій у хмарні технології

 

[1] «Майбутнє мережевої безпеки — у хмарі», Gartner, 13 вересня 2019 року, https://www.gartner.com/en/documents/3957375

[2] «Магічний квадрант Gartner для периферійних служб безпеки», Gartner, 15 лютого 2022 року, https://www.gartner.com/en/documents/4011551

Джерело: https://blogs.arubanetworks.com/solutions/sd-wan/sase-sd-wan-and-sse-untangled/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba

Був час, коли рішення SD-WAN були орієнтовані лише на віртуалізацію WAN без особливих міркувань безпеки. Щоб заповнити цю прогалину в безпеці, з'явилися передові безпечні рішення SD-WAN, які включають найвищі можливості захисту від загроз. Фактично розширені функції безпеки, які тепер підтримуються на передових платформах SD-WAN, дозволяють клієнтам повністю відмовитися від виділених міжмережевих екранів філій і ще більше спростити інфраструктуру філій WAN.

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Програми SaaS, робочі навантаження IaaS, розповсюдження пристроїв IoT і гібридна робоча сила продовжують спонукати підприємства переглядати свої глобальні мережі та архітектури безпеки. Традиційні технології WAN, які базувалися на жорсткій архітектурі WAN, орієнтованій на маршрутизатор, повільно реагували на потреби бізнесу, пропонували непостійну якість роботи та були складними в управлінні. SD-WAN забезпечує кращу та стабільнішу продуктивність хмарних додатків, консолідує функціональні можливості глобальної мережі та підтримує нульову довіру та структуру SASE. Минулого року IDC дослідила Північну Америку та виявила, що 72% підприємств планують перейти на SD-WAN у 2021–2023 роках (1).

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось
Aruba Networks,Налаштування Aruba Instant,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Коли справа доходить до WAN (глобальної мережі), літера «S» відіграє ключову роль По-перше, загадка: що спільного між хмарними глобальними мережами (WAN) і зміями? Вони обидві шиплять: sssSASE, ssssSD-WAN і sssssSSE. Гаразд, я визнаю, що це було досить погано, але може виникнути велика плутанина, оскільки дуже багато абревіатур WAN починаються з літери «S».