Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Чому важливо регулярно проводити аудит захисту інформації та безпеки мережі

2018-03-16
Автор: Телесфера

Важливою частиною будь-якого сучасного підприємства є локальна мережа. Найчастіше це складна і неоднорідна система, яка об'єднує різні програмно-апаратні компоненти з точками виходу в Інтернет. Саме мережа дозволяє користувачам працювати з корпоративними і зовнішніми ресурсами. Але, на жаль, далеко не завжди штатний адміністратор може встежити за всіма ланками мережевої інфраструктури. Та й саме по собі різноманіття програм, додатків та даних збільшує ризик виникнення системних помилок і, що особливо важливо, зовнішніх загроз. Рано чи пізно в будь-якій мережі з'являються «слабкі місця» - зони максимальної вразливості, своєрідні «щілини» для хакерських атак і інших несанкціонованих зовнішніх впливів. Наслідки таких нападів досить сумні - це втрата або компрометація конфіденційних даних, що веде до фінансових втрат і підриву іміджу компанії. Єдиний спосіб вберегтися від подібних неприємностей - регулярно проводити аудит захисту інформації і безпеки мережі. Про те, як і для чого це робиться, і піде мова далі.

ЯК ПРОВОДЯТЬ АУДИТ

Зрозуміло, що самі по собі «слабкі місця» не виникають. Найчастіше їх поява пов'язана з недоробками або помилками в базовому програмному забезпеченні. Певну роль відіграє і людський фактор - наприклад, нескладні паролі, неправильне налаштування обладнання і тд. По суті, всі аудиторські заходи зводяться до виявлення й аналізу виявлених вразливостей: звідки вони взялися, як впливають на систему, які ризики несуть і т.д. Наступний крок - складання рекомендацій по їх усуненню. На практиці аудит являє собою набір з професійних тестів і перевірок, спрямованих на аналіз певних компонентів мережі. Тобто аудит захисту інформації - це перевірка системи на предмет витоку інформації і збереження даних. А аудит безпеки націлений на вивчення існуючих механізмів захисту від впливів ззовні (хакерських атак, зломів і ін.). Стандартна процедура аудиту включає кілька етапів:

 • збір інформації та аналіз системи;
 • оцінка поточного рівня захищеності;
 • виявлення та розміщення об'єктів "слабких місць”;
 • аналіз ризиків, пов'язаних з можливістю зовнішніх атак;
 • емуляція зовнішньої атаки;
 • розробка рекомендацій щодо підвищення інформаційної безпеки.

ЩО ЦЕ ДАЄ

За визначенням аудит являє собою незалежну експертизу тієї чи іншої сфери діяльності компанії. Іншими словами, він покликаний оцінити стан справ з боку, тобто неупереджено і об'єктивно. Не дивно, що більшість великих компаній регулярно користуються послугами професійного аудиту. В цьому плані аудит захисту інформації і безпеки мережі не став винятком. Навпаки - його актуальність тільки зростає, і на це є ряд підстав. Перш за все, помітно збільшилася залежність організацій від інформаційних систем. Крім того, самі системи постійно ускладнюються, а розробники впроваджують все нові технології зберігання і передачі даних. Щоб залишатися на плаву, компаніям доводиться активно використовувати глобальні мережі і підлаштовуватися під нові реалії. Останні дають масу переваг для бізнесу, але в той же час пов'язані з ризиками, які вже не можна ігнорувати. Йдеться про те, що у відкритому інформаційному полі компанії постійно підставляються під удар. Саме тому все більшої актуальності набуває аудит.

Експертна оцінка дає відповіді на ключові питання бізнесу:

 • Чи достатньо захищена корпоративна мережа?
 • У чому її найбільша уразливість? Де розташовані «слабкі місця»?
 • Яким чином вирішити виявлені проблеми?
 • Як мінімізувати ризики при розміщенні та передачі інформації?
 • Як збільшити рівень захисту інформації та безпеки мережі?

Звісно, ні на одне з цих питань не можна отримати миттєву відповідь. Тільки регулярний аудит дає можливість отримувати достовірну інформацію про стан системи, аналізувати параметри поточної безпеки мережі, оцінювати ризики і шукати шляхи їх мінімізації. Простіше кажучи, аудит виступає базовим інструментом для забезпечення максимальної безпеки інформаційних ресурсів, а значить і бізнесу в цілому.

Джерело: https://itsource.com.ua/blog...


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba

Був час, коли рішення SD-WAN були орієнтовані лише на віртуалізацію WAN без особливих міркувань безпеки. Щоб заповнити цю прогалину в безпеці, з'явилися передові безпечні рішення SD-WAN, які включають найвищі можливості захисту від загроз. Фактично розширені функції безпеки, які тепер підтримуються на передових платформах SD-WAN, дозволяють клієнтам повністю відмовитися від виділених міжмережевих екранів філій і ще більше спростити інфраструктуру філій WAN.

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Програми SaaS, робочі навантаження IaaS, розповсюдження пристроїв IoT і гібридна робоча сила продовжують спонукати підприємства переглядати свої глобальні мережі та архітектури безпеки. Традиційні технології WAN, які базувалися на жорсткій архітектурі WAN, орієнтованій на маршрутизатор, повільно реагували на потреби бізнесу, пропонували непостійну якість роботи та були складними в управлінні. SD-WAN забезпечує кращу та стабільнішу продуктивність хмарних додатків, консолідує функціональні можливості глобальної мережі та підтримує нульову довіру та структуру SASE. Минулого року IDC дослідила Північну Америку та виявила, що 72% підприємств планують перейти на SD-WAN у 2021–2023 роках (1).

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось
Aruba Networks,Налаштування Aruba Instant,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Коли справа доходить до WAN (глобальної мережі), літера «S» відіграє ключову роль По-перше, загадка: що спільного між хмарними глобальними мережами (WAN) і зміями? Вони обидві шиплять: sssSASE, ssssSD-WAN і sssssSSE. Гаразд, я визнаю, що це було досить погано, але може виникнути велика плутанина, оскільки дуже багато абревіатур WAN починаються з літери «S».