Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Чому важливо регулярно проводити аудит захисту інформації та безпеки мережі

2018-03-16
Автор: Телесфера

Важливою частиною будь-якого сучасного підприємства є локальна мережа. Найчастіше це складна і неоднорідна система, яка об'єднує різні програмно-апаратні компоненти з точками виходу в Інтернет. Саме мережа дозволяє користувачам працювати з корпоративними і зовнішніми ресурсами. Але, на жаль, далеко не завжди штатний адміністратор може встежити за всіма ланками мережевої інфраструктури. Та й саме по собі різноманіття програм, додатків та даних збільшує ризик виникнення системних помилок і, що особливо важливо, зовнішніх загроз. Рано чи пізно в будь-якій мережі з'являються «слабкі місця» - зони максимальної вразливості, своєрідні «щілини» для хакерських атак і інших несанкціонованих зовнішніх впливів. Наслідки таких нападів досить сумні - це втрата або компрометація конфіденційних даних, що веде до фінансових втрат і підриву іміджу компанії. Єдиний спосіб вберегтися від подібних неприємностей - регулярно проводити аудит захисту інформації і безпеки мережі. Про те, як і для чого це робиться, і піде мова далі.

ЯК ПРОВОДЯТЬ АУДИТ

Зрозуміло, що самі по собі «слабкі місця» не виникають. Найчастіше їх поява пов'язана з недоробками або помилками в базовому програмному забезпеченні. Певну роль відіграє і людський фактор - наприклад, нескладні паролі, неправильне налаштування обладнання і тд. По суті, всі аудиторські заходи зводяться до виявлення й аналізу виявлених вразливостей: звідки вони взялися, як впливають на систему, які ризики несуть і т.д. Наступний крок - складання рекомендацій по їх усуненню. На практиці аудит являє собою набір з професійних тестів і перевірок, спрямованих на аналіз певних компонентів мережі. Тобто аудит захисту інформації - це перевірка системи на предмет витоку інформації і збереження даних. А аудит безпеки націлений на вивчення існуючих механізмів захисту від впливів ззовні (хакерських атак, зломів і ін.). Стандартна процедура аудиту включає кілька етапів:

 • збір інформації та аналіз системи;
 • оцінка поточного рівня захищеності;
 • виявлення та розміщення об'єктів "слабких місць”;
 • аналіз ризиків, пов'язаних з можливістю зовнішніх атак;
 • емуляція зовнішньої атаки;
 • розробка рекомендацій щодо підвищення інформаційної безпеки.

ЩО ЦЕ ДАЄ

За визначенням аудит являє собою незалежну експертизу тієї чи іншої сфери діяльності компанії. Іншими словами, він покликаний оцінити стан справ з боку, тобто неупереджено і об'єктивно. Не дивно, що більшість великих компаній регулярно користуються послугами професійного аудиту. В цьому плані аудит захисту інформації і безпеки мережі не став винятком. Навпаки - його актуальність тільки зростає, і на це є ряд підстав. Перш за все, помітно збільшилася залежність організацій від інформаційних систем. Крім того, самі системи постійно ускладнюються, а розробники впроваджують все нові технології зберігання і передачі даних. Щоб залишатися на плаву, компаніям доводиться активно використовувати глобальні мережі і підлаштовуватися під нові реалії. Останні дають масу переваг для бізнесу, але в той же час пов'язані з ризиками, які вже не можна ігнорувати. Йдеться про те, що у відкритому інформаційному полі компанії постійно підставляються під удар. Саме тому все більшої актуальності набуває аудит.

Експертна оцінка дає відповіді на ключові питання бізнесу:

 • Чи достатньо захищена корпоративна мережа?
 • У чому її найбільша уразливість? Де розташовані «слабкі місця»?
 • Яким чином вирішити виявлені проблеми?
 • Як мінімізувати ризики при розміщенні та передачі інформації?
 • Як збільшити рівень захисту інформації та безпеки мережі?

Звісно, ні на одне з цих питань не можна отримати миттєву відповідь. Тільки регулярний аудит дає можливість отримувати достовірну інформацію про стан системи, аналізувати параметри поточної безпеки мережі, оцінювати ризики і шукати шляхи їх мінімізації. Простіше кажучи, аудит виступає базовим інструментом для забезпечення максимальної безпеки інформаційних ресурсів, а значить і бізнесу в цілому.

Джерело: https://itsource.com.ua/blog...


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco представила нові рішення в області мереж на основі намірів

Cisco представила нові рішення в області мереж на основі намірів
Cisco,Cisco Wi-Fi,Cisco Network,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,Послуги Телесфера Інтеграція

В ході конференції Cisco Live, яка вперше пройшла в онлайн форматі, компанія Cisco представила нові рішення в області мереж на основі намірів (IBN, Intent Based Networks). Ці продукти призначені для оптимізації мережевих і бізнес-операцій, вони спрямовані на автоматизацію різних процесів і надання аналітики, яка допоможе ІТ-службам підвищити гнучкість і краще координувати свою діяльність з бізнес-цілями компаній.

Aruba Edge Services Platform (ESP)

Aruba Edge Services Platform (ESP)
Aruba Networks,IoT,Налаштування Aruba,Налаштування,Налаштування Aruba Instant,новини

10 червня 2020 року стало відомо, що компанія Hewlett Packard Enterprise представила хмарну платформу на основі технологій штучного інтелекту - Aruba ESP (Edge Services Platform), яка прогнозує і вирішує проблеми на кордоні мережі до того, як вони виникнуть. Aruba ESP являє собою автоматизовану платформу, яка побудована на базі AIOps (штучний інтелект для управління ІТ) і реалізує модель «нульової довіри» (Zero Trust) для забезпечення мережевої безпеки.

Лінійка Aruba Instant On поповнилася новими комутаторами для малого бізнесу

Лінійка Aruba Instant On поповнилася новими комутаторами для малого бізнесу
Aruba Networks,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,новини

Aruba, компанія Hewlett Packard Enterprise, оголосила про розширення лінійки продуктів Aruba Instant On за рахунок включення в нього комутаторів нової серії, які дозволяють малим підприємствам розгорнути єдину високошвидкісну мережу, просту в налаштуванні, управлінні і обслуговуванні. Нові комутатори Aruba Instant On 1930 легко інтегруються з існуючими точками доступу Aruba Instant On і можуть централізовано управлятися за допомогою мобільного додатку Instant On, незалежно від того, чи будуть вони розгорнуті для забезпечення безперервності ведення бізнесу або проекту по модернізації мережі.