Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Instant On AP22. Всі переваги Wi-Fi 6 для малого бізнесу

2021-11-23
Автор: Телесфера

На початку 2021 року Aruba (торгова марка компанії HPE) представила пристрій Instant On AP22 – першу точку доступу сімейства Instant On за допомогою протоколу 802.11ax (стандарт Wi-Fi 6). Устаткування цієї серії призначене для організації бездротової мережі Інтернет за технологією Wi-Fi в компанії SMB-сегменту або окремій філії. Нова точка доступу дозволить із відносно невисокими витратами забезпечити співробітників невеликого офісу, кафе, бібліотеки та інших установ якісним бездротовим інтернет-з'єднанням з усіма перевагами нового стандарту – наприклад, вищою швидкістю передачі даних та стабільнішим сигналом. 

Wi-Fi 6 у сегменті SMB як вимога часу

Кількість підключених до мережі пристроїв ще кілька років тому перевищила чисельність населення Землі, при тому, що генерований ними трафік постійно зростає. Концепція IoT трансформується в IoE – Internet of Everything, доступ до мережі сьогодні потрібен не тільки для комунікацій між людьми, але й для керування пристроями Розумного дому, побутовими приладами, офісною технікою. У комерційній організації ситуація ускладнюється тим, що навіть короткочасний збій бездротової мережі загрожує компанії неможливістю надання послуги, втратою лояльності клієнтів чи зривом угоди. Таке трапляється, зокрема, з вини роутера, який не може обробити запити від усіх підключених пристроїв або доставити сигнал у всі необхідні приміщення.

Тому поява корпоративних точок доступу, що підтримують стандарт Wi-Fi 6, виявилася своєчасною та затребуваною. Перевагами цієї технології називаються збільшення швидкості передачі даних та ємності мережі, підтримка більшої кількості пристроїв, покращена стабільність сигналу, який завдяки двом діапазонам частот, що підтримуються (2,4 ГГц і 5 ГГц) може бути налаштований більш гнучко. Точки доступу Wi-Fi 6 дозволяють ефективніше застосовувати такі технології, як OFDMA (мультиплексування з ортогональним частотним поділом, поділ бездротового каналу на велику кількість підканалів та одночасне обслуговування кількох клієнтів незалежно від їх типу та виду трафіку), MU-MIMO (Multiple Input Multiple Output, використання кількох антен для одночасного обслуговування кількох пристроїв без втрати швидкості) або Target Wake Time (TWT, функція цільового часу очікування для підвищення енергоефективності при взаємодії смартфонів або пристроїв IoT з роутером).

Бізнесу використання цих переваг Wi-Fi 6 дозволяє тестувати нові сервіси та послуги, для яких необхідний якісний бездротовий Інтернет – від стабільного безкоштовного Wi-Fi в кафе до керування промисловими безпілотними IoT-пристроями. В офісі або в умовах дистанційної роботи можна підвищити мобільність співробітників, надавши їм, наприклад, можливість спілкуватися по ВКЗ не з ПК через провідну мережу, а з планшетів, підключених до Wi-Fi – і бути впевненим у стабільному сигналі. Те саме можна сказати про сферу шкільної та додаткової освіти, де сьогодні фіксується велика частка дистанційної взаємодії.

Aruba Instant On AP22: зовнішній вигляд, комплектація та підключення

За формою та зовнішнім виглядом точка доступу Aruba Instant On AP22 не дуже відрізняється від інших аналогічних круглих пристроїв – наприклад, від моделі Aruba Instant On AP15. (Варто згадати, що до появи тестованої моделі в лінійці Aruba Instant On було п'ять пристроїв, всі вони підтримували Wi-Fi 5.) Це біла квадратна "тарілка" зі сторонами 16 см і висотою 3,7 см, з сильно заокругленими кутами. Передня кришка пристрою виконана з приємного на дотик матового пластику, а основа металева. У комплекті з точкою доступу – короткий мануал, комбіноване кріплення на стелю або стіну (відзначимо можливість монтажу навіть на навісну стелю), кабель Ethernet. Опціонально – адаптер для прямого підключення пристрою до електромережі, а також декоративна панель, що приховує кріплення.

Живлення Aruba Instant On AP22 відбувається за технологією PoE (відповідно, необхідний комутатор із підтримкою цієї технології або інжектор PoE) або через блок живлення 12 В. Як було зазначено вище, адаптер у комплект не входить, але може бути придбаний додатково. Тим, хто стикається з таким уперше, необхідно врахувати цю особливість, щоб мати можливість встановлення обладнання одразу після його постачання.

На нижньому торці пристрою (відносно логотипу Aruba Instant On) розташовані індикатори стану системи («System»: вимкнена, готова до роботи, початок запуску, проблема тощо) та готовності точки доступу для підключення клієнтів до Wi-Fi («Radio»). Інші елементи традиційно розташовані на задній металевій панелі: порт для патч-корду (RJ45 з підтримкою гігабітного кабелю), гніздо блоку живлення, втоплена кнопка скидання, порт microUSB для технічного обслуговування, отвір для Кенсингтонського замку, наклейка з даними пристрою (там можна дізнатися, в тому числі, серійний номер та IP-адресу пристрою, логін-пароль для реєстрації клієнта).

Підключивши точку доступу до електромережі (використовували адаптер) та мережі передачі даних (звичайний патч-корд, протягнутий провайдером), ми дочекалися, поки на пристрої не загоряться два зелені сигнали: в цілому вже зараз воно на 100% готове до роботи. Але основні налаштування, опції, керування користувачами та пристроями, політики доступу та статистику ми отримаємо, увійшовши до особистого кабінету хмарного сервісу Instant On Portal за адресою portal.arubainstanton.com. Доступний також додаток Aruba Instant On для Android та iOS.

Керування та налаштування

Сервіс Instant On є повноцінним і багатофункціональним інструментом для управління мережевими пристроями Aruba – точками доступу та комутаторами. Для початку роботи з ним необхідно зареєструватися в системі та створити обліковий запис користувача (стандартно – пошта в якості логіну, пароль), після чого майстер налаштування допоможе зареєструвати мережу та пристрій (за серійним номером), вибрати тип підключення, зробити первинні налаштування.

Надалі Instant On допоможе користувачеві контролювати стан точки доступу та підключених до неї клієнтів, відстежувати та усувати несправності, здійснювати адміністрування мережі (у тому числі керувати кількома майданчиками) та налаштовувати її конфігурацію, отримувати повідомлення у будь-якому місці, де є мережа Інтернет. Розширені функції моніторингу трафіку доповнюються опціями блокування небажаних програм та сайтів.

Завдяки нескладній та інтуїтивно зрозумілій структурі порталу адміністратор швидко отримує навички виконання необхідних дій, у тому числі – управління доступом та перегляду аналітичної статистики, зміни імен точок доступу та клієнтських пристроїв, налаштування режиму захисту, графіку роботи та багато іншого.

Можливості Aruba Instant On AP22

Продуктивність Instant On AP22 та забезпечення якісного підключення пристроїв до Wi-Fi мережі обумовлено рядом основних характеристик пристрою. Дана модель з підтримкою Wi-Fi 6 (протокол 802.11ax) призначена для монтажу всередині приміщень і містить два радіомодулі для одночасної роботи пристрою в діапазонах 2,4 та 5 ГГц (MIMO 2x2) з максимальними швидкостями 574 Мбіт/с та 1,2 Гбіт/с відповідно.

Aruba Instant On AP22 з вбудованими маршрутизатором, шлюзом і функціями міжмережевого екрану підтримує такі функції, реалізовані на стандарті Wi-Fi 6, як ортогональний множинний доступ з частотним поділом (OFDMA), двонаправлений розрахований на багато користувачів режим MIMO (MU-MIMO), BSS , TX Beamforming, 1024-квадратурна амплітудна модуляція. У пристрої також використовується вбудований фільтр для автоматичного скорочення перешкод від мережі, розподілених антенних систем та обладнання для комерційних малих сот або фемтосот. Функція Smart Mesh дозволяє швидко організувати Mesh-з'єднання (кілька точок доступу під єдиним керуванням) як між моделями точок Instant On для приміщень, так і для зовнішньої установки.

У точках доступу Aruba Instant On AP22 реалізовано стандарт безпеки Wi-Fi Alliance WPA2/WPA3 та підтримка Enhanced Open для організації захищеного бездротового доступу.

Indoor-точка доступу Aruba Instant On AP22: Технічні характеристики

Габарити (ГxШxВ без урахування кріплення, мм): 160x160x37.

Вага: 500 гр.

Два радіомодулі для одночасної роботи у двох діапазонах:

5 ГГц 802.11ax 2x2 MIMO, передача даних зі швидкістю до 1,2 Гб/с, за допомогою MU-MIMO (Wi-Fi 6)

2,4 ГГц 802.11ах 2x2 MIMO, передача даних зі швидкістю до 574 Мб/с (Wi-Fi 6)

Електроживлення: PоE: 802.3af (class 3) або адаптер 12 В

Потужність, макс: 10,1Вт (PoE), 8.8Вт (від адаптера)

Сертифікації: стандарти EN 60601-1-1 та EN 60601-1-2 (для розгортання у медичних закладах), сертифікація Wi-Fi Alliance (WFA) 802.11ax з підтримкою (Wi-Fi 6), WPA2, WPA3

Порт: Gigabit Ethernet з підтримкою POE-входу (802.3af)

Гарантія: 1 рік з підтримкою 24x7 по телефону протягом перших 90 днів володіння та підтримкою в чаті протягом гарантійного періоду. Підтримка спільнотою надається протягом усього терміну володіння товаром.

 Джерело: https://spbit.ru/test/o195249/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Wi-Fi,wi-fi,Продуктивність

На виставці Atmosphere 2022 компанія Aruba анонсувала свої автономні точки доступу (AP). Aruba передбачає автоматичне позиціонування самовизначаємих точок доступу в приміщенні з точністю до одного метра. Ця точність досягається за рахунок того, що спочатку обчислюються контрольні точки, які використовуються для накладання всіх інших точок доступу на будь-який план поверху.

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Продуктивність

Серія продуктів Aruba Instant On орієнтована на малий та середній бізнес та включає рішення для швидкого розгортання дротової та бездротової мережі без зайвих витрат – як матеріальних, так і тимчасових чи розумових. Але чи є підводне каміння? Сама назва Instant On прямо натякає на простоту встановлення та налаштування обладнання. При цьому простота в даому випадку зовсім не означає примітивність з погляду можливостей. Навпаки, Aruba Instant On це рішення корпоративного класу початкового рівня, орієнтовані на сегмент малого та середнього бізнесу (SMB). А наймолодші варіанти перетинаються вже з SOHO-сегментом та підійдуть для організації віддалених робочих місць.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.