Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Вибір найкращого комутатора HPE Aruba для мережі підприємства малого або середнього бізнесу

2017-08-29
Автор: Телесфера

Підприємствам малого та середнього бізнесу (СМБ), які планують придбання нових комутаторів, потрібна гарантія відповідності обладнання не тільки поточним, а й майбутнім вимогам. Розглянемо фактори, які слід враховувати при виборі найкращого комутатора для вашого бізнесу.

Від домашнього до мобільного офісу - в будь-якому місці і в будь-який час доступ до основних програм та інформації є абсолютною необхідністю. Нові програми та послуги підвищують якість взаємодії з клієнтами і продуктивність роботи співробітників, сьогоднішні користувачі очікують надійного підключення незалежно від того, де вони знаходяться. Поганий зв'язок не просто викликає роздратування, він призводить до переривання бізнес-процесів і втрати продуктивності.
Мережі підприємств малого та середнього бізнесу (СМБ) швидко змінюються в зв'язку з ростом числа мобільних пристроїв, збільшенням кількості хмарних сервісів і активним використанням користувачами додатків для уніфікованих комунікацій і спільної роботи (UCC). Високошвидкісні підключення в бездротових мережах і підвищені вимоги до смуги пропускання для хмарних сервісів і додатків UCC накладають обмеження - ваші комутатори повинні відповідати рівню продуктивності нових пристроїв і додатків.

Доступ або агрегація

Чи буде комутатор використовуватися для підключення кінцевих пристроїв або ж для агрегації трафіку з рівня доступу? Комутатори забезпечують основу для підключення користувачів і обладнання до мережі, необхідно визначити число кінцевих пристроїв, а також типи додатків і обсяги трафіку в ній. Функціонал комутаторів може варіювати від базового L2 до розширеного L3. Нижче наведені ключові характеристики, які слід враховувати при виборі комутатора.

  • Масштабованість: кількість портів і бюджету PoE + для підключення користувачів, точок доступу та інших IP пристроїв
  • Продуктивність: обсяги трафіку, типи додатків і швидкість передачі даних визначають необхідну пропускну здатність вашого комутатора
  • Відмовостійкість мережі: чи потрібне вам стекування і/або резервування блоків живлення
  • Маршрутизація: чи вистачить вам L2 комутатора без маршрутизації, чи базовий L3 з підтримкою статичної та динамічної маршрутизації, або необхідний просунутий L3 функціонал
  • Керованість: визначте, чи потрібні вашій мережі моніторинг і дистанційне керування з хмари або потрібна мультивендорна система управління, яка працює локально

ПРОДУКТИВНІСТЬ І ШВИДКІСТЬ ПОРТІВ

Ви повинні визначити швидкості підключення кінцевих пристроїв і висхідних з'єднань. Більшість підприємств СМБ використовують гігабітні комутатори для підключення користувачів, тоді як сервери і висхідні з'єднання можуть зажадати можливості об'єднання декількох портів в один логічний і підтримку швидкостей 10/40 GbE для обробки зростаючого трафіку. Візьміть до уваги, які точки бездротового доступу використовуються і наскільки вимогливі до продуктивності додатки, що використовуються вами (наприклад, голос і відео). Нові точки бездротового доступу з підтримкою 802.11ac Wave 2 можуть обслуговувати клієнтів на швидкостях понад 1 Гбіт/с, через що стандартне дротове підключення по Gigabit Ethernet може стати стримуючим фактором. Щоб уникнути потенційних проблем, вам слід розглянути комутатори, з мультігігабітними портами HPE Smart Rate, які дозволяють збільшити швидкість до 2,5 Гбіт/с, 5 Гбіт/с і навіть 10 Гбіт/с з використанням існуючих дротових з'єднань.

Щільність розміщення портів

Оцініть необхідну кількість портів виходячи з числа користувачів і пристроїв, а також типу їх підключення (дротового або бездротового). VoIP і розвиток Інтернету речей (IoT) зажадають більшої кількості портів.

ЖИВЛЕННЯ ПО МЕРЕЖІ ETHERNET (POE)

Багато пристроїв, що підключаються до комутаторів доступу, такі як VoIP-телефони, точки доступу Wi-Fi і IP-відеокамери, можуть живитися за технологією PoE. Для нових поколінь пристроїв, таких як точки доступу з підтримкою 802.11ac, необхідна наявність в комутаторі портів з підтримкою PoE +, що забезпечують більш високу номінальну потужність для кожного пристрою. Важливо знати споживчу потужність ваших пристроїв, щоб вибрати комутатор з достатнім бюджетом PoE.

СТЕКУВАННЯ І РЕЗЕРВУВАННЯ

Комутатори з можливістю стекування кращі там, де особливо важливі відмовостійкість і пропускна здатність мережі. Будь то віртуальне або модульне стекування, при відмові одного комутатора ваша мережа зможе швидко відновитися. Стекування дозволяє декільком комутаторам підключатися один до одного через Ethernet з'єднання або виділені модулі і працювати як один логічний пристрій. Це зменшує кількість керованих пристроїв, одночасно підвищуючи відмовостійкість мережі для досягнення оптимальної продуктивності. Також врахуйте вимоги до доступності мережі. Резервні блоки живлення з можливістю «гарячої» заміни і додаткові модулі управління зможуть забезпечити захист важливих комутаторів рівня агрегації.

ГОТОВНІСТЬ ДО ПІДТРИМКИ IOT І SDN

Одне з найважливіших технологічних перетворень сучасності - готовність до loT і програмно-визначеним мережам (SDN) з підтримкою OpenFlow v.1.3.

КЕРОВАНІСТЬ

При виборі системи управління враховуйте, які моделі обладнання використовуються у вашій мережі. Для інтуїтивно зрозумілого управління дротяними і бездротовими мережами Aruba розгляньте хмарні рішення з використанням Aruba Central. Для дротових і бездротових мультивендорної мереж ви можете вибрати локальний варіант системи управління Aruba AirWave.

ВПРОВАДЖЕННЯ МЕРЕЖ ДОСТУПУ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ СМБ

Приклад структурної схеми мережі підприємства СМБ представлений на малюнку нижче:

ВПРОВАДЖЕННЯ МЕРЕЖ ДОСТУПУ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ СМБ

КЕРІВНИЦТВО ПО ВИБОРУ КОМУТАТОРА ARUBA

Для полегшення вибору відповідної моделі пропонуємо вам скористатися наступною таблицею:

Комутатори Aruba серії 2530 - економічні, надійні і безпечні L2 комутатори початкового рівня для кампусних мереж Mobile First з можливістю централізованого управління через Aruba AirWave.

Комутатори Aruba серії 2540 - надійні і прості в розгортанні комутатори доступу L2 +, оптимізовані для користувачів мобільних пристроїв. Ця серія підтримує розширений захист і висхідні з'єднання 10GbE, RIP і статичну маршрутизацію. Гнучкі варіанти управління: локально через Aruba AirWave або в хмарі через Aruba Central.

Комутатори Aruba серії 2930F - високопродуктивні і економічні комутатори доступу базового L3 з віртуальним стекуванням (VSF), яке дозволяє підвищити продуктивність і відмовостійкість для підтримки мобільного доступу в кампусній мережі. Комутатори цієї серії мають вбудовані порти для висхідних з'єднань 1GbE або 10GbE, підтримують статичну і динамічну маршрутизацію - RIP і Access OSPF, а також OpenFlow для інноваційних програм SDN. Гнучкі варіанти управління: локально через Aruba AirWave або в хмарі через Aruba Central.

Комутатори Aruba серії 2930M - масштабовані комутатори доступу базового L3 з можливістю стекування з використанням спеціальних модулів, що забезпечують високу продуктивність і відмовостійкість для кампусової мережі Mobile First. Комутатори цієї серії можуть оснащуватися додатковими мультігігабітнимі Ethernet-портами HPE Smart Rate, підтримують статичну і динамічну маршрутизацію - RIP і Access OSPF, IPv6, ACL, sFlow і OpenFlow для інноваційних програм SDN. Гнучкі варіанти управління: локально через Aruba AirWave або в хмарі через Aruba Central.

Комутатори Aruba серії 3810 - високопродуктивні комутатори з підтримкою розширеного L3 функціоналу, що не потребує додаткового ліцензування програмного забезпечення, з можливістю стекування з використанням спеціальних модулів, мають низьку затримку і високу стійкість до відмов. Підтримують мультігігабітное Ethernet-підключення HPE Smart Rate, живлення PoE + на 48 портах, OpenFlow і інтерфейси 40GbE для підвищеної пропускної здатності висхідних з'єднань. Набір розширених функцій 2-го і 3-го рівня включає в себе OSPF, IPv6, IPv4 BGP, Tunneled Node, QoS і маршрутизацію на основі політик (PBR). Гнучкі варіанти управління: локально через Aruba AirWave або в хмарі через Aruba Central.

Комутатори Aruba серії 5400R - масштабовані і універсальні модульні комутатори агрегації і ядра з підтримкою розширеного L3 функціоналу, віртуальним стекуванням (VSF), низькою затримкою і відмовостійкістю корпоративного класу. Підтримують мультігігабітне Ethernet-підключення HPE Smart Rate, повнобюджетне PoE + до 288 портів, швидке оновлення ПЗ, OpenFlow і інтерфейси 40GbE для достатньої пропускної спроможності висхідних з'єднань, централізоване управління за допомогою Aruba AirWave. Набір розширених функцій 2-го і 3-го рівня включає в себе OSPF, IPv6, IPv4 BGP, Tunneled Node, QoS і маршрутизацію на основі політик (PBR) і не вимагає додаткового ліцензування програмного забезпечення.

Джерело: https://habrahabr.ru/company/hpe/blog/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі
Cisco,cisco,cisco безпека,новини,Налаштування,Налаштування Cisco

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Повна узгодженість у всіх сферах завдяки Aruba EdgeConnect SD-WAN

Повна узгодженість у всіх сферах завдяки Aruba EdgeConnect SD-WAN
Aruba Networks,Продуктивність,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba,Налаштування

Користувачі непостійні. Вони хочуть швидко. Вони хочуть веселощів. Найголовніше те, що вони хочуть, щоб все було послідовним. Це може здатися нерозумним, але більшість користувачів погодилися б на зниження швидкості, якби це означало більш послідовний досвід. Коли справа доходить до таких речей, як спілкування в режимі реального часу чи використання додатків, ключовим є те, що користувачі отримують однакове обслуговування та набір функцій щоразу, коли вони входять, незалежно від того звідки входять в цей час та який пристрій використовують.

Як дізнатися топологію вашої мережі

Як дізнатися топологію вашої мережі
Блог Телесфера,Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba

Топологія мережі – це розташування різних елементів мережі зв’язку, зазвичай зображується за допомогою графіка Це застосування теорії графів, де різні мережеві пристрої моделюються як вузли, а зв’язки між пристроями моделюються як зв’язки або лінії між вузлами.