Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Свіжі фішечки Cisco Wi-Fi 6

2020-06-07
Автор: Телесфера

 

Вже рік як ми слухаємо про переваги революційного з технологічної точки зору стандарту Wi-Fi 6. 

Я сфокусуюся на тому, що крім стандарту пропонує провідний вендор в області корпоративних бездротових мереж, компанія - Cisco. Саме те, що поза рамками стандарту, заслуговує пильної уваги, саме тут виявляються цікаві можливості.

Майбутнє Wi-Fi 6 вже зараз бачиться багатообіцяючим:

 • Wi-Fi - найпопулярніша технологія бездротового доступу за кількістю використовуваних пристроїв. Відносно недорогий чіпсет дозволяє вбудовувати його в мільйони недорогих пристроїв IoT, що сприяє ще більшому його поширенню. На поточний момент вже десятки різних кінцевих пристроїв підтримують Wi-Fi 6.
 • новина про розвиток Wi-Fi 6 в діапазон 6 ГГц є воістину безпрецедентною. FCC виділяє додаткові 1200 МГц для безліцензійного використання, що істотно розширить можливості Wi-Fi 6, а також наступних технологій, наприклад вже обговорюваного Wi-Fi 7. Можливості гарантувати продуктивність додатків, помножена на доступність широкого спектру воістину відкриває величезні перспективи. 
 • в зв'язку з Wi-Fi 6 йде потужна активність по взаємодії з мобільними мережами 5G, наприклад, ініціатива Open Roaming, що обіцяє нові цікаві сервіси, що працюють крізь різні мережі непомітно для користувачів. Підхід до наскрізного надання сервісів у мобільних і Wi-Fi мережах здійснювався багаторазово, проте ніколи ще в цьому напрямку не заходили так далеко.

Точки доступу Cisco Catalyst серії 9100 Wi-Fi 6


Точки доступу нового стандарту відрізняються по дизайну. Вся серія подібна на вигляд, відрізняючись лише за розміром. Точки використовують єдине кріплення, тому їх легко замінити одну на іншу.

Всі точки доступу Cisco Wi-Fi 6 об'єднує:

 • наявність сертифікації Wi-Fi 6
 • підтримка 802.11ax в обох діапазонах - 2.4ГГц і в 5ГГц.
 • підтримка OFDMA в uplink і downlink
 • підтримка MU-MIMO в uplink і downlink для одночасної взаємодії з групою клієнтських пристроїв розділеними просторовими потоками
 • Значення BSS coloring в HD сценаріях складно переоцінити. Ця, давно очікувана технологія, запозичена з мобільних мереж, відмінно показує себе в сценаріях з високою щільністю, коли поруч опиняються радіопристрої, що використовують один і той же радіоканал.

BSS coloring - це здатність точки доступу групувати своїх клієнтів, щоб слухати тільки своїх і ігнорувати чужих. В результаті підвищується ефективність використання ефірного часу, тому що ефір не вважається зайнятим коли його використовують чужі клієнти і точки доступу. Раніше в сценаріях HD використовувалися спрямовані антени і механізм RX-SOP. Однак, BSS coloring істотно перевершує ці методи в ефективності. Поріг колізійного домену на рівні -82dBm може покривати до 100 метрів, а поріг 72dBm, коли комунікація все ще ефективна, значно менше. В результаті клієнти, чуючи інших, замовкають і не передають.

 • Target Wake Time - планування розкладу виходу в ефір з пристроями замість раніше використовуваного колізійного методу Listen-Before-Talk. Пристрій можна помістити в сплячку на тривалий час до декількох років і економити ресурс батареї і ефірний час, яких вимагали раніше регулярні службові комунікації.
 • Технології вбудованої безпеки дозволяють упевнитися, що клієнтський пристрій дійсно є тим, за кого себе видає, що ніхто не підхімічив з його операційною системою і вона не видає себе за іншого з метою проникнення в мережу.
 • Підтримка Сisco Embedded Wireless Controller, ПЗ бездротового контролера, що працює прямо на точці доступу. EWC забезпечує управління точками доступу без необхідності купувати і обслуговувати окремий бездротової контролер. Це рішення ідеально для розподілених мереж і організацій з обмеженим ресурсом ІТ. За допомогою EWC можна запустити мережу всього за кілька кроків прямо з мобільного додатку. Функціонал EWC повторює розширені можливості повноцінного контролера бездротового доступу корпоративного класу.
 • Проактивний пошук несправностей і автоматизація управління мережею забезпечуються при реалізації архітектури Cisco DNA. Точки доступу доставляють в DNA Center глибоку аналітику про стан радіоефіру, мережі і клієнтських пристроїв. У результаті мережа діагностує себе і показує аномалії, дозволяючи проактивний пошук несправностей, до дзвінка незадоволеного клієнта. Управління доступом здійснюється для груп користувачів з урахуванням контексту підключення - тип пристрою, ступінь безпеки підключення, запитуваний додаток, роль користувача і т.д ... сегментуючи таким чином і обмежуючи доступ ми суттєво підвищуємо безпеку бездротової мережі.
 • Оптимізована робота з пристроями Apple і Samsung (і список буде розширено). У минулому Cisco забезпечували оптимізоване Wi-Fi підключення тільки для пристроїв Apple. Оптимізація полягала в узгодженні реалізації Wi-Fi комунікацій між мережевою інфраструктурою та кінцевими пристроями для оптимізації з'єднання з мережею - вибір найближчої і найменш завантаженої точки доступу, швидкий роумінг, пріоритизація додаткиу в бездротовій мережі з моменту постановки в чергу пакетів на передачу в радіо ефір на мобільному пристрої. Зараз це партнерство розширено і пристрої Samsung також користуються перевагами оптимального підключення.

Зірка в портфоліо - точка доступу Cisco Catalyst 9130 Series Access Point. Ця точка доступу призначена для великих корпорацій, які активно використовують IoT. Це найбільш надійна, продуктивна, безпечна і інтелектуальна точка доступу.

Cisco Catalyst серії 9130 Wi-Fi 6

C9130 використовує 4 Wi-Fi радіо, які можуть трансформуватися в 5 коли 8х8 радіо в діапазоні 5ГГц використовується в режимі двох радіо 4х4. Такий поділ називається Flexible Radio Assignment (FRA), він дозволяє точці доступу динамічно вирішувати в якому режимі краще працювати з поточними навантаженням і перешкодами. За замовчуванням точка працює в режимі 2х радіо - 8х8 в 5ГГц і 4х4 в 2.4ГГц. Але при підвищенні завантаження мережі або високих перешкодах, коли більш ефективним буде використання вужчих каналів, точка може переналаштувати на режим роботи 3х радіо систем і підвищити продуктивність мережі для підключення більшої кількості пристроїв або адаптуватися до поточної картини перешкод.

Традиційно Cisco розробляє власний чіпсет - Cisco RF ASIC - для топових бездротових рішень. До цієї ідеї прийшли коли завдання з аналізу радіоефіру на загальному радіо, стали від'їдати чимало часу від обслуговування клієнтів. Cisco RF ASIC має додаткове радіо для виявлення перешкод, оптимального радіопланування, завдань IPS - абсолютно необхідних для забезпечення безпеки в великих корпораціях, для визначення місця розташування клієнтів. Коли завдання аналізу спектру переносяться на виділене радіо ми відразу спостерігаємо підвищення продуктивності точки доступу приблизно на 25%.
Мультигігабітний порт з продуктивністю 5 Гб/с дозволяє передати зібраний трафік без пляшкового горла.

Intelligent Capture постійно тестує мережу і передає в Cisco DNA Center результати глибокого аналізу, виявляє понад 200 аномалій, аналізує трафік на рівні пакетів, діючи як вбудований мережевий адміністратор. Це робиться без зниження продуктивності обслуговування клієнтів.

Точка доступу Cisco Catalyst 9130 - перша в галузі працює в режимі 8х8 з зовнішніми антенами. Для підключення такої особливої антени використовується спеціальний інтелектуальний коннектор, саме він прикритий жовтою кришкою на фото. Зовнішня антена дозволяє реалізувати складний радіо дизайн в сценаріях з високою щільністю - на стадіонах, в навчальних аудиторіях і т.д. Звичний для точок доступу світлодіод також є і на зовнішній антені, що дозволяє швидко оцінити статус роботи обладнання на місці. Цікаво, що типова офісна антена в цей раз виконана в тій же естетиці, що і точка - подивіться на фото нижче і спробуйте знайти 3 відмінності!

Підтримуються найширші канали - 160МГц.

5е радіо в точці доступу - це Bluetooth Low Energy (BLE) 5 для використання в історіях з IoT, наприклад, для відстеження переміщень поміченого BLE маячками обладнання і людей або навігації по приміщенню. Точка також підтримує підключення протоколів серії 802.15.4, наприклад Zigbee для, наприклад, роботи з електронними цінниками Imagotag.

На довершення історії IoT підтримується розгортання контейнера під додатки прямо на точці доступу, що буває дуже корисно з тими ж електронними цінниками.

Друга в ряду - точка доступу Cisco Catalyst 9120. Її функціонал - трохи обмежений щодо Cisco Catalyst 9130, адже вона не зірка, а зірочка. Але доступний функціонал - це все, що потрібно середньої великої корпорації. Вона використовує ту ж апаратну платформу, що і Cisco Catalyst 9130 і є найпопулярнішою точкою доступу для використання в корпораціях.

Точка доступу Cisco Catalyst серії 9120 Wi-Fi 6

Радіо точки С9120 працює за схемою 4x4 + 4x4, причому є варіанти включити обидва радіо в 5 ГГц для збільшення продуктивності або працювати в стандартному варіанті - в 5 ГГц і 2.4 ГГц (функціонал FRA). Функціонал FRA вперше був представлений в точках доступу попереднього покоління Cisco Aironet серій 2800 і 3800 і добре показав себе в полях. Точка доступу C9120 формує 4 просторових потоки на радіо.

Є варіанти з внутрішніми і зовнішніми антенами, одна з антен - для професійної установки, це потужна вузьконаправлена антена для спеціальних складних ситуацій, наприклад стадіонів, приміщень з високими стелями.

З функціоналу Cisco Catalyst 9130, описаного вище, Catalyst 9120 підтримує: Cisco RF ASIC, FRA, інтелектуальний коннектор для Smart Antenna, широкі канали в 160МГц, Intelligent Capture, інтегрований BLE 5 (а також Zigbee), підтримку контейнерів.

Відмінності: мультигігабітний порт продуктивністю 2.5 ГГб/с.

Найдемократичніша (поки що!) і все-таки досить цікава з точки зору продуктивності і фіч - точка Cisco Catalyst серії 9115.

Точка доступу Cisco Catalyst серії 9115 Wi-Fi 6

Основна відмінність цієї точки доступу - використання звичайних для галузі чіпсетів.
Схема роботи - 4х4 в 5 ГГц і 4х4 в 2.4 ГГц. Доступні варіанти з внутрішніми та зовнішніми антенами.

З функціоналу, описаного для більш старших моделей в серії Catalyst 9115 підтримує: Intelligent Capture, інтегрований BLE 5, мультігігабітний порт продуктивністю 2.5 ГГб/с.

Колекція нових точок доступу не була б повною без бездротового контролера Cisco Catalyst серії 9800

Cisco Catalyst 9800 Wireless LAN Controllers

Серію контролерів С9800 відрізняє ряд важливих поліпшень:

 • Підвищена доступність - оновлення ПЗ на контролері і точках доступу, підключення нових точок доступу виконуються без переривання мережевого сервісу.
 • Безпека - підтримується функціонал виявлення зловмисного ПЗ в зашифрованому трафіку (ETA), а також цілий ряд функціоналу вбудованої безпеки, що дозволяє засвідчити, що пристрій не зламано і є тим, за кого себе видає.
 • Контролер побудований на операційній системі Cisco IOS XE, яка передбачає набір API для інтеграції з третіми системами і реалізації нових рівнів автоматизації. Автоматизація завдань з управління мережею бачиться зараз вкрай актуальним завданням, тому програмуємість проходить червоною ниткою через усі продукти для корпоративних мереж Cisco. Як приклад використання API можна уявити взаємодію контролера з системою управління IT сервісами (ITSM), в яку контролер відправляє аналітику по клієнтським пристроям і точкам доступу, а назад отримує від неї узгодження тимчасових слотів на проведення оновлення ПЗ. Написанню скриптів сприяє програма Cisco DevNet, що включає описи API, навчання, пісочницю та професійне співтовариство в підтримку тим, хто пише коди для обладнання Cisco.

Доступні моделі:

 • в залізі - це Cisco C9800-80 і C9800-40 з аплінками 80 і 40 Гб/с відповідно, і компактний варіант для невеликих мереж Cisco C9800-L з аплінком 20 Гб/с,
 • програмні варіанти Cisco C9800-CL, що розгортаються в приватній і публічній хмарі, на комутаторі Catalyst 9K або на точці доступу в варіанті C9800 Embedded Wireless Controller.

Для існуючих мереж важливо, що нові контролери підтримують 2 попередніх покоління точок доступу, тому їх можна сміливо впроваджувати і займатися поетапної міграцією.

Джерело: https://habr.com/ru/company/cisco/blog/503326/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Wi-Fi,wi-fi,Продуктивність

На виставці Atmosphere 2022 компанія Aruba анонсувала свої автономні точки доступу (AP). Aruba передбачає автоматичне позиціонування самовизначаємих точок доступу в приміщенні з точністю до одного метра. Ця точність досягається за рахунок того, що спочатку обчислюються контрольні точки, які використовуються для накладання всіх інших точок доступу на будь-який план поверху.

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Продуктивність

Серія продуктів Aruba Instant On орієнтована на малий та середній бізнес та включає рішення для швидкого розгортання дротової та бездротової мережі без зайвих витрат – як матеріальних, так і тимчасових чи розумових. Але чи є підводне каміння? Сама назва Instant On прямо натякає на простоту встановлення та налаштування обладнання. При цьому простота в даому випадку зовсім не означає примітивність з погляду можливостей. Навпаки, Aruba Instant On це рішення корпоративного класу початкового рівня, орієнтовані на сегмент малого та середнього бізнесу (SMB). А наймолодші варіанти перетинаються вже з SOHO-сегментом та підійдуть для організації віддалених робочих місць.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.