Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Mobility Express - новий підхід до невеликих мереж Wi-Fi

2016-05-30
Автор: Телесфера

Cisco Aironet 1800

Не так давно  портфоліо безпровідних точок доступу компанії Cisco Systems поповнилось новими безпровідними точками доступу Cisco Aironet серії 1850. Це перша точка доступу з підтримкою стандарту 802.11ac 2-й хвилі, випущена компанією. Крім високих швидкостей передачі даних, точки доступу Cisco Aironet серії 1850 підтримують функціонал Mobility Express, який робить їх застосування особливо зручним у сегменті малого і середнього бізнесу. 

Mobility Express - це функціонал бездротового контролера, доступний на точці і дають можливість аналізувати взяти під своє управління до 25 точок доступу Cisco. Даний функціонал принципово змінює можливості, продуктивність і надійність невеликих мереж Wi-Fi без управління виділеним контроллером (точки доступу в режимі standalone). Mobility Express - це останній крок Cisco у впровадженні функціоналу бездротового контролера в усі елементи мережі. 

Часто для невеликих бездротових мереж приймається рішення не купувати контролер бездротової мережі з метою економії коштів. Зазвичай в таких організаціях немає виділеного ІТ-фахівця для підтримки мережі. В результаті встановлюється 10-20 точок доступу в режимі standalone без управління контролером. У такій мережі Wi-Fi знижена продуктивність: 

 • не робиться регулярне управління радіо ресурсом (RRM), точки доступу працюють на радіоканалах і потужностях, присвоєних їм при установці мережі, часто вже не оптимальних,
 • не збирається інформація про наявність перешкод в ефірі і не проводиться підстроювання мережі до найбільш ефективного стану,
 • при переміщенні користувачів по приміщенню їх сесії можуть розриватися через відсутність роумінгу,
 • мережа не балансує свою навантаження і не може забезпечити користувачеві оптимальне підключення - одні точки доступу перевантажені, при цьому не задіяні сусідні; отримуємо ефект «Липкі клієнта» (sticky client), коли клієнт відійшов від точки доступу, підключений на мінімальній швидкості, знижуючи загальну продуктивність мережі, але не перемикається на найближчу точку доступу, тому що все ще «чує» ту, до якої він уже підключений ,
 • мережу не керує використанням свого ресурсу додатками - не може розпізнати їх, не пріорітізірует, не забороняє.


Однак сьогодні мережа Wi-Fi використовується нарівні з провідний для критично важливих операцій, що не допускають збоїв - підключення платіжних терміналів, доступу до баз даних, систем ERP, CRM, доступу до каталогів, навчальних матеріалів. При існуючому рівні цифровізації бізнес-процесів потреби в якості і продуктивності Wi-Fi у великого і малого бізнесу практично зрівнялися. 

Mobility Express може з успіхом застосовуватися в наступних сценаріях: 

 • Невеликі мережі, що не перевищують 25 точок доступу і 500 клієнтських пристроїв
 • Впровадження стандарту 802.11ас в уже існуючі мережі з декількох точок доступу стандарту 802.11n
 • Виділена мережа гостьового доступу для великих підприємствах
 • Організація тимчасового Wi-Fi для заходів

Monitoring 1850


Mobility Express забезпечить: 
Phone

 • управління радіо ресурсом, т. е. призначення кожної точки доступу оптимальної випромінюваної потужності, радіоканалу і ширини радіоканалу в діапазоні 5ГГц,
 • роумінг сесії користувачів між точками доступу по L2,
 • надійність мережі завдяки механізму HA (Hot Availability), де одну точку доступу можна визначити як основний контролер, а іншу - як резервний,
 • управління додатками,
 • простий запуск мережі за допомогою налагоджувальника (Wizard), розробленого з урахуванням передового досвіду з налаштування бездротових мереж Cisco, таким чином, вибравши параметри за замовчуванням, налаштування мережі проводиться оптимальним чином,
 • просте управління - мережею можна управляти з мобільного пристрою через додаток Cisco Wireless, доступне в Apple Store і Google Play.Mobility Express не вимагає додаткових витрат, функціонал активується при запуску мережі. При впровадженні в уже побудовані мережі на точках доступу попередніх серій Mobility Express може забезпечити управління і ними (перевірити список підтримуваних моделей можна в Release notes на cisco.com). 

У режимі Mobility Express трафік обробляється подібно режиму FlexConnect, в якому весь корисний трафік комутується безпосередньо в точці доступу, а з контролером йде обмін лише керуючої інформацією. 

Рішення не обмежує клієнта в подальшому розвитку - надалі, для розширення мережі Wi-Fi за межі 25 точок, точка доступу з Mobility Express може бути налаштована під управління зовнішнім бездротовим контролером, наприклад WLC 2504 або віртуальним Virtual Wireless Controller. 

Точки доступу Cisco Aironet серії 1850 працюють за стандартом 802.11ac 2-й хвилі і підтримують 4 просторових потоку, досягаючи швидкостей до 1,7Гб / с. Підтримка Multi-user MIMO дозволяє передавати інформацію на 3 смартфона одночасно. Mobility Express підтримується точками доступу Cisco Aironet серії 1850 1830 а також подальшими в лінійці. 


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

 

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Мікрофілія EdgeConnect від Aruba покликана спростити віддалену роботу в мережі

Мікрофілія EdgeConnect від Aruba покликана спростити віддалену роботу в мережі
Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba,новини,Продуктивність

Компанія Aruba Networks, дочірня компанія Hewlett Packard Enterprise (HPE), анонсувала нову пропозицію під назвою EdgeConnect Microbranch, призначену для спрощення складної мережевої роботи вдома для підприємств. COVID-19 змусив підприємства змінити спосіб використання своїх мереж, оскільки їм доводилося підтримувати зростання кількості користувачів та пристроїв, що підключаються з віддалених місць.

Тенденції ІБ: платформений підхід, аналітика та NaaS

Тенденції ІБ: платформений підхід, аналітика та NaaS
Cisco,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини

Cisco розповіла, як захистити хмарних користувачів, чим корисний "інженерний хаос" і чого чекати від 2022 року. 20 грудня компанія Cisco організувала для журналістів онлайн-брифінг, присвячений підсумкам 2021 та перспективам 2022 року. Сisco регулярно проводить опитування замовників та на основі отриманих результатів готує аналітичні матеріали. Нещодавно компанія випустила два нові великі звіти: Security Outcomes Study Volume 2 і 2021 Global Networking Trends. У першому аналізується те, що відбувалося протягом 2021 року в області ІБ, другий описує глобальні тренди у мережах.

CISCO – Mikrotik — FLEXVPN

CISCO – Mikrotik — FLEXVPN
Cisco,Cisco Network,cisco,Блог Телесфера,Налаштування Cisco,Продуктивність

У даній документації розглядається приклад робочої конфігурації з'єднання роутера CISCO з роутером Mikrotik через тунель GRE з IPSec шифруванням в транспортному режимі. У побудові IPsec буде використовуватися IKEv2 та аутентифікація за PSK. Усередині тунелю буде піднято протокол динамічної маршрутизації OSPF для обміну маршрутами про мережі, що знаходяться за peer-ами.