Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Cisco Hyperflex для високонавантажених СУБД

2019-06-10
Автор: Телесфера

Ми продовжуємо цикл статей про Cisco Hyperflex. Цього разу ми познайомимо вас з роботою Cisco Hyperflex в умовах високонавантажених СУБД Oracle і Microsoft SQL, а також порівняємо отримані показники з конкурентними рішеннями.

Гіперконвергентні рішення до недавнього часу були не надто підходящим рішенням для СУБД, тим більше з високим навантаженням. Однак, завдяки використанню в якості апаратної платформи для Cisco Hyperflex фабрики UCS, за 10 років довела свою надійність і продуктивність, вже сьогодні ця ситуація змінилася.

На поточний момент є два підходи до організації гіперконвергентних рішень. Перший підхід заснований на Software-defined рішеннях, які поставляються як програмне забезпечення, а обладнання замовники підбирають самостійно. Другий підхід заснований на рішеннях «під ключ», тобто містять і ПЗ, і обладнання, і технічну підтримку. Ми в компанії Cisco дотримуємося другого підходу і поставляємо вже готові рішення нашим замовникам, оскільки тільки таким чином можна гарантувати стабільну поведінку системи, якісну технічну підтримку від одного виробника і високу продуктивність.

Саме висока продуктивність системи є одним з ключових чинників при ухваленні рішення про використання того чи іншого продукту в mission-critical завданнях.

Сьогодні організації, як правило, розміщують критично важливі завдання на класичних рішеннях трирівневої архітектури (СГД> мережу зберігання> сервери). При цьому більшість організацій прагне спростити і здешевити ІТ-інфраструктуру, не знизивши при цьому її стабільність і продуктивність. З цієї причини, все частіше і частіше замовники звертають увагу на гіперконвергентние рішення.

В рамках цієї статті ми розповімо про останні тести (лютий 2019 року) які виконувала незалежна лабораторія ESG (Enterprise Strategy Group). При тестуванні емулюватися робота високонавантажених СУБД Oracle і MS SQL (OLTP тести), що є одним з найбільш критичних компонентів ІТ-інфраструктури в реальному продуктивному оточенні.
Дане навантаження виконувалося на трьох рішеннях: Cisco Hyperflex, а також двох software-defined рішеннях, які встановлювалися на ті ж сервери, що використовуються в Hyperflex, тобто на сервери Cisco UCS.

Тестові конфігурації

Рішення

Кількість нод у кластері

CPU на ноді

RAM на ноді

Кеш на ноді

Диски на ноді

Гипервизор

Cisco Hyperflex

4

2x ES-2680

512GB

800GB

6x 960 GB SSD

VMware vSphere 6.5

Програмне рішення вендору А на серверах Cisco UCS

4

2x ES-2680

512GB

нет

6x 1,6TB SSD

VMware vSphere 6.5

Програмне рішення вендору B на серверах Cisco UCS

4

2x ES-2680

512GB

800GB

6x 960 GB SSD

VMware vSphere 6.5

В системі вендора А не використовується кеш, оскільки конфігурація з кешем не підтримується розробником рішення. З цієї причини були використані диски для зберігання більшого обсягу.

Методологія тестування

OLTP тести виконувалися з чотирма віртуальними машинами і робочим набором даних в 3,2 ТБ. Перед виконанням кожного тесту кожна ОМ заповнювалася записаними даними за допомогою інструменту тестування. Це гарантує, що тест зчитує «реальні» дані і записує їх в існуючі блоки, а не просто повертає нульові блоки або нульові значення безпосередньо з пам'яті. Це відбувається, коли дані не заповнені, тому було важливо переконатися, що тест точно відображає, як дані зчитуються і записуються в середовищі програми. Заповнення цього великого робочого комплекту зайняло тривалий час, але на наш погляд - це продуктивне вкладення часу, оскільки дозволяє отримати більш точні дані про продуктивність.

Тестування проводилося з використанням інструменту HCI Bench (на основі Oracle Vdbench) і профілів введення-виведення, призначених для емуляції складних критично важливих робочих навантажень OLTP з використанням бекенда Oracle і SQL Server. Розміри блоків були призначені у відповідності до емульованих додатків зі 100% випадковим доступом до даних (full random).

Робоче навантаження Oracle Database

Першим був виконаний OLTP тест, розроблений для емуляції середовища Oracle. Vdbench використовувався для створення робочого навантаження з різними співвідношеннями читання і запису. Тест проводився на чотирьох віртуальних машинах. Протягом чотиригодинного тесту HyperFlex вдалося показати більше 420 000 IOPS із затримкою всього 4.4 мілісекунди. Програмні рішення A і B змогли показати тільки 238 000 і 251 000 IOPS відповідно.


Рівень затримок в різних системах був приблизно однаковий, за винятком затримки запису для вендора B, яке в середньому становило 26,49 мс, при дуже хороших показниках затримок на читання в 2,9 мс. Стиснення і дедуплікація були активні в усіх системах.

Робоче навантаження Microsoft SQL Server

Потім була розглянуте робоче навантаження OLTP, призначене для емуляції СУБД Microsoft SQL Server.

В результаті даного тесту кластер Cisco HyperFlex приблизно в два рази перевершив обох конкурентів А і B. 490 000 IOPS у Cisco проти 200 000 і 260 000 у виробників A і B.

Результат по затримках в Cisco HyperFlex не сильно відрізнявся від тесту Oracle, тобто він був на хорошому рівні 4,4 мс. При цьому виробники A і B показали результати значно гірше, ніж в тесті для Oracle. Єдиний позитивний момент для конкурентного рішення B - це стабільно низький рівень затримок при читанні на рівні 2,9 мс, за всіма іншими показниками Hyperflex випередив конкурентні рішення в два рази і більше.

Висновки

Тестування, проведене незалежною лабораторією ESG не тільки в черговий раз підтвердило гідний рівень продуктивності рішення Cisco Hyperflex, а й довело, що гіперконвергентні системи вже готові для повсюдного використання в задачах рівня mission-critical.

Гіперконвергентні системи довгий час вважалися більш придатними для некритичних навантажень. У 2016 році ESG провело опитування серед великих компаній. Їх запитали, чому вони вважали за краще традиційну інфраструктуру, а не гіперконвергентну. 54% опитаних відповіли, що причина в продуктивності.

Перенесемося в 2018 рік. Картина змінилася: повторне опитування ESG виявило вже тільки 24% опитаних, які до сих пір вважають, що традиційні підходи все ще краще з точки зору продуктивності.

Коли еволюція технологій змінює критерії вибору рішення в галузі, часто виникає невідповідність між тим, що хочуть замовники, і тим, що вони можуть отримати. Виробники, які можуть побачити, чого не вистачає і заповнити цю порожнечу - отримують перевагу. Cisco пропонує гіперконвергентне рішення, яке забезпечує простоту і економічність, а також стабільно високу продуктивність, якої не вистачає і яка необхідна замовникам для критично важливих робочих навантажень.

Компанія Cisco поступово рухається вперед в області гіперконвергентних систем, що підтверджується не тільки відмінними характеристиками рішення Cisco Hyperflex, а й присутністю на ринку. Тому восени 2018 року компанія Cisco заслужено увійшла в групу лідерів ринку HCI за версією Gartner.

Джерело: https://www.securitylab.ru/blog/company/cisco/346352.php


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Мікрофілія EdgeConnect від Aruba покликана спростити віддалену роботу в мережі

Мікрофілія EdgeConnect від Aruba покликана спростити віддалену роботу в мережі
Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba,новини,Продуктивність

Компанія Aruba Networks, дочірня компанія Hewlett Packard Enterprise (HPE), анонсувала нову пропозицію під назвою EdgeConnect Microbranch, призначену для спрощення складної мережевої роботи вдома для підприємств. COVID-19 змусив підприємства змінити спосіб використання своїх мереж, оскільки їм доводилося підтримувати зростання кількості користувачів та пристроїв, що підключаються з віддалених місць.

Тенденції ІБ: платформений підхід, аналітика та NaaS

Тенденції ІБ: платформений підхід, аналітика та NaaS
Cisco,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини

Cisco розповіла, як захистити хмарних користувачів, чим корисний "інженерний хаос" і чого чекати від 2022 року. 20 грудня компанія Cisco організувала для журналістів онлайн-брифінг, присвячений підсумкам 2021 та перспективам 2022 року. Сisco регулярно проводить опитування замовників та на основі отриманих результатів готує аналітичні матеріали. Нещодавно компанія випустила два нові великі звіти: Security Outcomes Study Volume 2 і 2021 Global Networking Trends. У першому аналізується те, що відбувалося протягом 2021 року в області ІБ, другий описує глобальні тренди у мережах.

CISCO – Mikrotik — FLEXVPN

CISCO – Mikrotik — FLEXVPN
Cisco,Cisco Network,cisco,Блог Телесфера,Налаштування Cisco,Продуктивність

У даній документації розглядається приклад робочої конфігурації з'єднання роутера CISCO з роутером Mikrotik через тунель GRE з IPSec шифруванням в транспортному режимі. У побудові IPsec буде використовуватися IKEv2 та аутентифікація за PSK. Усередині тунелю буде піднято протокол динамічної маршрутизації OSPF для обміну маршрутами про мережі, що знаходяться за peer-ами.