Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Cisco Hyperflex для високонавантажених СУБД

2019-06-10
Автор: Телесфера

Ми продовжуємо цикл статей про Cisco Hyperflex. Цього разу ми познайомимо вас з роботою Cisco Hyperflex в умовах високонавантажених СУБД Oracle і Microsoft SQL, а також порівняємо отримані показники з конкурентними рішеннями.

Гіперконвергентні рішення до недавнього часу були не надто підходящим рішенням для СУБД, тим більше з високим навантаженням. Однак, завдяки використанню в якості апаратної платформи для Cisco Hyperflex фабрики UCS, за 10 років довела свою надійність і продуктивність, вже сьогодні ця ситуація змінилася.

На поточний момент є два підходи до організації гіперконвергентних рішень. Перший підхід заснований на Software-defined рішеннях, які поставляються як програмне забезпечення, а обладнання замовники підбирають самостійно. Другий підхід заснований на рішеннях «під ключ», тобто містять і ПЗ, і обладнання, і технічну підтримку. Ми в компанії Cisco дотримуємося другого підходу і поставляємо вже готові рішення нашим замовникам, оскільки тільки таким чином можна гарантувати стабільну поведінку системи, якісну технічну підтримку від одного виробника і високу продуктивність.

Саме висока продуктивність системи є одним з ключових чинників при ухваленні рішення про використання того чи іншого продукту в mission-critical завданнях.

Сьогодні організації, як правило, розміщують критично важливі завдання на класичних рішеннях трирівневої архітектури (СГД> мережу зберігання> сервери). При цьому більшість організацій прагне спростити і здешевити ІТ-інфраструктуру, не знизивши при цьому її стабільність і продуктивність. З цієї причини, все частіше і частіше замовники звертають увагу на гіперконвергентние рішення.

В рамках цієї статті ми розповімо про останні тести (лютий 2019 року) які виконувала незалежна лабораторія ESG (Enterprise Strategy Group). При тестуванні емулюватися робота високонавантажених СУБД Oracle і MS SQL (OLTP тести), що є одним з найбільш критичних компонентів ІТ-інфраструктури в реальному продуктивному оточенні.
Дане навантаження виконувалося на трьох рішеннях: Cisco Hyperflex, а також двох software-defined рішеннях, які встановлювалися на ті ж сервери, що використовуються в Hyperflex, тобто на сервери Cisco UCS.

Тестові конфігурації

Рішення

Кількість нод у кластері

CPU на ноді

RAM на ноді

Кеш на ноді

Диски на ноді

Гипервизор

Cisco Hyperflex

4

2x ES-2680

512GB

800GB

6x 960 GB SSD

VMware vSphere 6.5

Програмне рішення вендору А на серверах Cisco UCS

4

2x ES-2680

512GB

нет

6x 1,6TB SSD

VMware vSphere 6.5

Програмне рішення вендору B на серверах Cisco UCS

4

2x ES-2680

512GB

800GB

6x 960 GB SSD

VMware vSphere 6.5

В системі вендора А не використовується кеш, оскільки конфігурація з кешем не підтримується розробником рішення. З цієї причини були використані диски для зберігання більшого обсягу.

Методологія тестування

OLTP тести виконувалися з чотирма віртуальними машинами і робочим набором даних в 3,2 ТБ. Перед виконанням кожного тесту кожна ОМ заповнювалася записаними даними за допомогою інструменту тестування. Це гарантує, що тест зчитує «реальні» дані і записує їх в існуючі блоки, а не просто повертає нульові блоки або нульові значення безпосередньо з пам'яті. Це відбувається, коли дані не заповнені, тому було важливо переконатися, що тест точно відображає, як дані зчитуються і записуються в середовищі програми. Заповнення цього великого робочого комплекту зайняло тривалий час, але на наш погляд - це продуктивне вкладення часу, оскільки дозволяє отримати більш точні дані про продуктивність.

Тестування проводилося з використанням інструменту HCI Bench (на основі Oracle Vdbench) і профілів введення-виведення, призначених для емуляції складних критично важливих робочих навантажень OLTP з використанням бекенда Oracle і SQL Server. Розміри блоків були призначені у відповідності до емульованих додатків зі 100% випадковим доступом до даних (full random).

Робоче навантаження Oracle Database

Першим був виконаний OLTP тест, розроблений для емуляції середовища Oracle. Vdbench використовувався для створення робочого навантаження з різними співвідношеннями читання і запису. Тест проводився на чотирьох віртуальних машинах. Протягом чотиригодинного тесту HyperFlex вдалося показати більше 420 000 IOPS із затримкою всього 4.4 мілісекунди. Програмні рішення A і B змогли показати тільки 238 000 і 251 000 IOPS відповідно.


Рівень затримок в різних системах був приблизно однаковий, за винятком затримки запису для вендора B, яке в середньому становило 26,49 мс, при дуже хороших показниках затримок на читання в 2,9 мс. Стиснення і дедуплікація були активні в усіх системах.

Робоче навантаження Microsoft SQL Server

Потім була розглянуте робоче навантаження OLTP, призначене для емуляції СУБД Microsoft SQL Server.

В результаті даного тесту кластер Cisco HyperFlex приблизно в два рази перевершив обох конкурентів А і B. 490 000 IOPS у Cisco проти 200 000 і 260 000 у виробників A і B.

Результат по затримках в Cisco HyperFlex не сильно відрізнявся від тесту Oracle, тобто він був на хорошому рівні 4,4 мс. При цьому виробники A і B показали результати значно гірше, ніж в тесті для Oracle. Єдиний позитивний момент для конкурентного рішення B - це стабільно низький рівень затримок при читанні на рівні 2,9 мс, за всіма іншими показниками Hyperflex випередив конкурентні рішення в два рази і більше.

Висновки

Тестування, проведене незалежною лабораторією ESG не тільки в черговий раз підтвердило гідний рівень продуктивності рішення Cisco Hyperflex, а й довело, що гіперконвергентні системи вже готові для повсюдного використання в задачах рівня mission-critical.

Гіперконвергентні системи довгий час вважалися більш придатними для некритичних навантажень. У 2016 році ESG провело опитування серед великих компаній. Їх запитали, чому вони вважали за краще традиційну інфраструктуру, а не гіперконвергентну. 54% опитаних відповіли, що причина в продуктивності.

Перенесемося в 2018 рік. Картина змінилася: повторне опитування ESG виявило вже тільки 24% опитаних, які до сих пір вважають, що традиційні підходи все ще краще з точки зору продуктивності.

Коли еволюція технологій змінює критерії вибору рішення в галузі, часто виникає невідповідність між тим, що хочуть замовники, і тим, що вони можуть отримати. Виробники, які можуть побачити, чого не вистачає і заповнити цю порожнечу - отримують перевагу. Cisco пропонує гіперконвергентне рішення, яке забезпечує простоту і економічність, а також стабільно високу продуктивність, якої не вистачає і яка необхідна замовникам для критично важливих робочих навантажень.

Компанія Cisco поступово рухається вперед в області гіперконвергентних систем, що підтверджується не тільки відмінними характеристиками рішення Cisco Hyperflex, а й присутністю на ринку. Тому восени 2018 року компанія Cisco заслужено увійшла в групу лідерів ринку HCI за версією Gartner.

Джерело: https://www.securitylab.ru/blog/company/cisco/346352.php


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Wi-Fi,wi-fi,Продуктивність

На виставці Atmosphere 2022 компанія Aruba анонсувала свої автономні точки доступу (AP). Aruba передбачає автоматичне позиціонування самовизначаємих точок доступу в приміщенні з точністю до одного метра. Ця точність досягається за рахунок того, що спочатку обчислюються контрольні точки, які використовуються для накладання всіх інших точок доступу на будь-який план поверху.

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила

Aruba Instant On AP15 і 1930 8G PoE: простота - страшна сила
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba,Налаштування,Продуктивність

Серія продуктів Aruba Instant On орієнтована на малий та середній бізнес та включає рішення для швидкого розгортання дротової та бездротової мережі без зайвих витрат – як матеріальних, так і тимчасових чи розумових. Але чи є підводне каміння? Сама назва Instant On прямо натякає на простоту встановлення та налаштування обладнання. При цьому простота в даому випадку зовсім не означає примітивність з погляду можливостей. Навпаки, Aruba Instant On це рішення корпоративного класу початкового рівня, орієнтовані на сегмент малого та середнього бізнесу (SMB). А наймолодші варіанти перетинаються вже з SOHO-сегментом та підійдуть для організації віддалених робочих місць.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.