Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Цей небезпечний IoT: загрози бізнесу і способи вирішення проблеми

2019-08-21
Автор: Телесфера

Мережеві технології зробили світ зовсім маленьким, в тому сенсі, що вони дозволили людям, які знаходяться один від одного в тисячах кілометрів спілкуватися в режимі реального часу. Але мережеві технології і пристрої можуть бути і небезпечними, якщо говорити про кібершпіонаж. Особливу небезпеку становлять ботнети, які вражають погано захищені мережні девайси.

Ще одна проблема - IoT в бізнесі і промисловості. За прогнозами фахівців, кількість підключених до мережі пристроїв всіх видів до 2020 року збільшиться до 25-50 млрд, а в 2025 році досягне 75 млрд. Бізнес дуже активно використовує IoT, до 2022 року витрати на цю сферу досягнуть $ 1 трлн. Але в гонитві за функціональністю виробники і споживачі забувають про кібербезпеку.

Наскільки реальною є небезпека?

Якби хтось створив індикатор небезпеки IoT, то цей девайс вже давно ревів би сиреною і блимав червоним світлом. Пару років тому «Лабораторія Касперського» налаштувала IoT-пастки (Honeypot), які імітували різні гаджети під управлінням Linux. Лише через декілька секунд після активації Honeypot вони стали реєструвати перші спроби підключення до відкритого Telnet-порту. За добу кількість унікальних звернень до «пасток» досягло декількох десятків тисяч.

Після аналізу пристроїв, які шукали відкриті з'єднання, виявилося, що серед них чимало промислових систем, які, взагалі-то, повинні бути добре захищені і перебувати «за сімома печатками». Йдеться, перш за все, про зламані системи контролю або керування пристроями в сфері промисловості та безпеки. Тут весь спектр - від касових терміналів магазинів, ресторанів і заправних станцій до систем цифрового телемовлення, екологічного моніторингу, охорони та контролю доступу, управління електроживленням, а також програмованих контролерів, які використовуються в промисловості. Була навіть система моніторингу сейсмічної станції в Бангкоку.

Фахівці іншої компанії - Positive Technologies, виявили, що розумні мережі електропостачання надзвичайно уразливі для злому.

Треба розуміти, що це поверхневі дослідження, які відкривають верхівку айсберга. Якби копнули глибше, ймовірно, були б виявлені і інші сюрпризи.

У чому причина проблеми?

Що стосується побутових пристроїв, то про це вже писали. У світі корпорацій все трохи складніше. Тут причини наступні:

 • Швидке проникнення IoT-рішень і масштабування виробничої інфраструктури. Компанії бачать технологічні нововведення і прагнуть їх швидше використовувати в гонитві за оптимізацією бізнес-процесів і виробництва. Відповідно, різні рішення впроваджуються без належного контролю з точки зору кібербезпеки;
 • Ненадійні системи аутентифікації користувачів. Незважаючи на те, що в бізнесі, особливо великому, використовуються надійні системи аутентифікації, IoT-пристроїв це зазвичай не стосується. Поставили датчики, запустили - і добре. А те, що в таких системах, найчастіше, залишаються дефолтні зв'язки пароль/логін, якось забувається.
 • Різнорідність IoT-рішень. У світі налічується кілька тисяч компаній, які виробляють і поставляють IoT-рішення для бізнесу. У підсумку на одному і тому ж підприємстві можуть бути встановлені системи різних виробників, які могли перевірити на предмет інформаційної безпеки окремо, але комплексної перевірки готової інфраструктури або навіть її частин не було.
 • Для прискорення виведення продукту на ринок багато компаній не створюють пристрій з нуля, а використовують готові компоненти, включаючи чіп, камеру, бездротові модулі зв'язку і т.п. Будь-який з цих елементів може бути підданий злому. В ідеальній ситуації IoT-системи потрібно тестувати кілька тижнів, перш, ніж починати впровадження.

Так що ж робити?

Пропозицій багато, але більшість з них можна звести до такого виду:

 • Сертифікація IoT-систем, введення галузевих і державних стандартів безпеки (можливо, і міжнародних). За вихідну точку для розробки таких стандартів можна взяти АСУ ТП (промислові систем управління);
 • При впровадженні системи на виробництві проводити повноцінний аудит безпеки силами фахівців ІБ-відділу компанії або за допомогою аутсорсних профільних компаній;
 • Відключати налагоджувальні механізми, впроваджувати фізичний захист пристроїв;
 • Відмова від практики створення систем із зоопарку різних рішень. Зараз це зробити складно в силу відсутності сертифікації, але з плином часу ситуація поліпшується;
 • Впровадження надійних систем користувальницької аутентифікації;
 • З боку виробників - відмова від свідомо вразливих технологій, протоколів і програмних платформ;
 • Застосування комплексних програмних засобів безпеки з антивірусом, фаєрволом, засобом виявлення вторгнень, наприклад Kaspersky Internet Security;
 • Застосування сучасних апаратних шлюзів безпеки з усім перерахованим вище плюс технологіями машинного навчання для ефективного захисту від загроз нульового дня, наприклад новітні шлюзи Zyxel ATP.

В цілому, ситуація навряд чи зміниться до тих пір, поки її не захочуть змінити основні споживачі IoT-рішень для бізнесу - тобто, компанії і корпорації різного рівня. Як тільки до IoT-пристроїв стануть пред'являти підвищені вимоги, ситуація на ринку зміниться.

Джерело: https://habr.com/ru/company/zyxel/blog/463835/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence
IoT,Wi-Fi,wi-fi,новини,Налаштування

Сервіс Business Insider Intelligence представив звіт The Internet of Things 2020 про поточний стан і майбутнє галузі інтернету речей. В рамках підготовки використовувалися власні оцінки, а також думки 400 експертів з галузі.

Як розгорнути хотспот за 30 хвилин за допомогою Aruba Instant On

Як розгорнути хотспот за 30 хвилин за допомогою Aruba Instant On
Aruba Networks,Wi-Fi,wi-fi,Блог Телесфера,Налаштування,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,Продуктивність

Серія бездротових пристроїв Aruba Instant On була запущена в червні 2019 року. За словами її творців, вона розроблена «для забезпечення безпеки і бездротового зв'язку на високій швидкості з нескладною установкою і управлінням». Подивимося, чи вийшло у них це реалізувати.

Є контролер - немає проблем: як з легкістю підтримувати роботу бездротової мережі

Є контролер - немає проблем: як з легкістю підтримувати роботу бездротової мережі
Cisco,Cisco Network,Cisco Wi-Fi,cisco,cisco безпека,wi-fi,Блог Телесфера,Налаштування,Налаштування Cisco

У 2019 консалтингова компанія Miercom провела незалежну технологічну оцінку Wi-Fi 6 контролерів Cisco Catalyst серії 9800. Для даного дослідження було зібрано тестовий стенд з контролерів і точок доступу Wi-Fi 6 від Cisco, і була проведена оцінка технічного рішення в наступних категоріях: Доступність; Безпека; Автоматизація.