Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Що потрібно знати перед розгортанням функції автоматичного розташування Aruba

2022-06-26
Автор: Телесфера

 

На виставці Atmosphere 2022 компанія Aruba анонсувала свої автономні точки доступу (AP). Aruba передбачає автоматичне позиціонування самовизначаємих точок доступу в приміщенні з точністю до одного метра. Ця точність досягається за рахунок того, що спочатку обчислюються контрольні точки, які використовуються для накладання всіх інших точок доступу на будь-який план поверху.

Дивно було почути, як технічний директор Aruba Чак Лукашевський заявив, що 80% точок доступу не нанесені на карту, а 20% нанесених на карту точок доступу мають точність від п'яти до десяти метрів. Чак також прокоментував, що «для розгортання на рівні розташування потрібно від 10 до 15 хвилин на кожну точку доступу. Це становить близько 150 годин на розгортання однієї тисячі точок доступу.

Точне відображення точок доступу на плані поверху життєво важливе з кількох причин. Ці причини включають підвищення точності визначення розташування пристроїв щодо точки доступу, підвищення ефективності адміністратора в моніторингу та вирішення проблем, а також забезпечення більш точної візуалізації покриття бездротової мережі для усунення несправностей.

Чак Лукашевський, технічний директор Wireless в Aruba, повідомив, що «з точки зору доступності програмного забезпечення ми дуже очікуємо кінця 2022 або початку 2023». Але це більше, ніж рішення Aruba. Aruba прагне підштовхнути галузь до точного розміщення точок доступу за допомогою ініціативи Open Locate. Гейл Левін, спеціаліст з маркетингу продуктів в Aruba, пояснила: «Open Locate - це стандарт, що розвивається, який використовує Wi-Fi Location Wi-Fi Alliance і дозволяє точкам доступу передавати інформацію про місцезнаходження по бездротовій мережі або через хмарні API».

Однак, якщо ви зараз плануєте перейти на свою мережу Aruba або оновити її, вам необхідно розглянути кілька моментів.

Не всі точки доступу Aruba визначають своє місцезнаходження

Обидві точки доступу серії Aruba 500 і 600 включають можливість виконання точних вимірювань часу (FTM). Але тільки точки доступу Aruba серії 600 мають GPS-приймачі.

Служба самовизначення розташування Aruba вимагає, щоб принаймні чотири точки доступу по периметру кожного поверху мали координати розташування. Ці чотири точки доступу діють як якоря для розрахунку опорних точок та розміщення інших точок доступу на підлозі.

У вас є два варіанти реалізації можливості самовизначення Aruba. Спочатку розгорніть точки доступу серії 600 з приймачем GPS. Ці точки є реальними точками доступу, що «самовизначаються», оскільки вони не вимагають ручного втручання. По-друге, розгорніть точки доступу серії 500 і вручну введіть інформацію про місцезнаходження не менше ніж для чотирьох точок доступу на поверсі. Для клієнтів, які розгортають точки доступу серії 500, Гейл Левін, спеціаліст з маркетингу продуктів в Aruba, заявила, що Aruba «надасть інструмент та рекомендації, які допоможуть клієнтам встановити чотири точки прив'язки в універсальній системі відліку».

Якірні точки доступу повинні мати можливість взаємодіяти одна з одною.

Служба самовизначення Aruba вимагає, щоб точки доступу використовували точний вимір часу (FTM) для підвищення точності місцезнаходження. Іншими словами, точки доступу прив'язки повинні мати можливість зв'язуватися між собою через Wi-Fi. Це означає, що вони повинні мати можливість формувати надійний канал Wi-Fi, що, у свою чергу, означає, що точки доступу прив'язки повинні бути в межах досяжності.

Точки доступу Aruba періодично перемикаються на загальний канал виконання цих вимірювань часу. Aruba Central запускає алгоритми для пошуку кращих точок доступу, тому вам не потрібно проводити аналіз бюджету каналу між потенційними точками доступу прив'язки. Тим не менш, цікаво провести аналіз бюджету.

Наведені нижче діаграми були створені з використанням логарифмічної моделі втрат на шляху розповсюдження, що часто називається моделлю ступеневого закону, де показник ступеня варіюється в залежності від конкретного середовища розповсюдження. Це звичайна модель поширення для використання у приміщенні.

  • Захаращений склад або фабрика зазвичай мають показник ступеня від 2 до 3. Діаграми A та B передбачають показник ступеня 2,5. На діаграмі A обчислюються втрати на трасі під час використання каналу 36 на частоті 5,18 ГГц, але в діаграмі B — під час використання каналу 97 на частоті 6,435 ГГц.
  • Середовище з перешкодами у приміщенні має показник ступеня від 4 до 6.

На діаграмах C і D показник ступеня дорівнює 5. На діаграмі A обчислюються втрати шляху поширення при використанні каналу 1 на частоті 2,412 ГГц, але в діаграмі B — під час використання каналу 36 на частоті 5,18 ГГц.

Діаграма A: 5,18 ГГц закритий склад/завод

Діаграма B: 6,435 ГГц закритий склад/завод

Діаграма C: 2,412 ГГц закрите середовище у приміщенні

Діаграма D: Внутрішнє середовище із перешкодами на частоті 5,18 ГГц

Приклад аналізу бюджету каналу наведено у виносці * і показує, що максимальні втрати на шляху становлять 109 дБ.

  • У разі складу/заводу з перешкодами, якщо використовується канал 36 5,18 ГГц, максимальні втрати шляху передачі 109 дБ становлять 311 метрів. При використанні каналу 79 6,435 ГГц відстань повинна бути менше 261 метра.
  • У захаращеному приміщенні, якщо використовується канал 1 на частоті 2,412 ГГц, максимальна відстань становить 24 метри. Загальний канал на частоті 5,18 ГГц має максимальну відстань 18 метрів.

Висновки

Грунтуючись на цих розрахунках, ми можемо очікувати, що послуга самовизначення Aruba буде добре працювати у відкритих середовищах, таких як конференц-центри та спортивні стадіони завдяки відсутності перешкод на шляху між якірними точками доступу. Ми також можемо очікувати, що він добре працюватиме на великих складах/фабриках з перешкодами. Однак у великих закритих будинках з такими перешкодами, як офісні стіни, сходові клітки та ліфтові шахти, існує потенційна проблема, пов'язана з тим, що якірні точки доступу не зможуть обмінюватися даними.

Існує кілька варіантів, які алгоритм Aruba може використовувати для збільшення дальності двоточкових з'єднань між точками доступу прив'язки в захаращених приміщеннях. Ці варіанти включають вибір низькочастотного каналу з невеликими перешкодами, зниження швидкості передачі даних до 1 Мбіт/с і більш високу потужність передачі. Зокрема, ці розрахунки підкреслюють важливість формування променів для забезпечення успіху служби самовизначення розташування Aruba у великих захаращених приміщеннях, таких як лікарні та готелі.

Функція самовизначення Aruba повинна працювати у всіх радіочастотних середовищах, окрім найбільш захаращених. Стюарт Стрикленд, співробітник HPE, добре підсумував ситуацію, сказавши: «Поки що ми розгорнули це в обмеженій кількості середовищ, і збиратимемо більше даних, щоб з'ясувати, як це оптимізувати для конкретних типів середовищ».

[*] Мається на увазі, що потужність Tx 21 дБм, посилення антени 3 дБі, чутливість Rx -82 дБм (мається на увазі, 802.11ax MCS 0, канал 20 МГц), без запасу на згасання, тоді MAPL становить 109 дБ (21 + 3+82).

Джерело: https://blogs.arubanetworks.com/corporate/events/what-you-should-know-before-deploying-arubas-self-locating-feature/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba

Був час, коли рішення SD-WAN були орієнтовані лише на віртуалізацію WAN без особливих міркувань безпеки. Щоб заповнити цю прогалину в безпеці, з'явилися передові безпечні рішення SD-WAN, які включають найвищі можливості захисту від загроз. Фактично розширені функції безпеки, які тепер підтримуються на передових платформах SD-WAN, дозволяють клієнтам повністю відмовитися від виділених міжмережевих екранів філій і ще більше спростити інфраструктуру філій WAN.

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Програми SaaS, робочі навантаження IaaS, розповсюдження пристроїв IoT і гібридна робоча сила продовжують спонукати підприємства переглядати свої глобальні мережі та архітектури безпеки. Традиційні технології WAN, які базувалися на жорсткій архітектурі WAN, орієнтованій на маршрутизатор, повільно реагували на потреби бізнесу, пропонували непостійну якість роботи та були складними в управлінні. SD-WAN забезпечує кращу та стабільнішу продуктивність хмарних додатків, консолідує функціональні можливості глобальної мережі та підтримує нульову довіру та структуру SASE. Минулого року IDC дослідила Північну Америку та виявила, що 72% підприємств планують перейти на SD-WAN у 2021–2023 роках (1).

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось
Aruba Networks,Налаштування Aruba Instant,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Коли справа доходить до WAN (глобальної мережі), літера «S» відіграє ключову роль По-перше, загадка: що спільного між хмарними глобальними мережами (WAN) і зміями? Вони обидві шиплять: sssSASE, ssssSD-WAN і sssssSSE. Гаразд, я визнаю, що це було досить погано, але може виникнути велика плутанина, оскільки дуже багато абревіатур WAN починаються з літери «S».