Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Як розгорнути хотспот за 30 хвилин за допомогою Aruba Instant On

2020-07-31
Автор: Телесфера

Серія бездротових пристроїв Aruba Instant On була запущена в червні 2019 року. За словами її творців, вона розроблена «для забезпечення безпеки і бездротового зв'язку на високій швидкості з нескладною установкою і управлінням». Подивимося, чи вийшло у них це реалізувати.

Куди б нас не занесла доля, насамперед ми запитуємо: а як тут у вас з інтернетом? Але одна справа, коли ви приходите в кафе або заселяєтеся в готель. І зовсім інше, коли ви самі - господар бутіка або барбершопу. Як можна швидко і, головне, недорого розгорнути бездротову мережу? У більшості випадків для цього буде достатньо ось такої невеликої коробочки:

Aruba Instan On AP11D - базова точка з кріпленням для установки на стіл або стіну

Aruba Instant On - це серія пристроїв для бездротового доступу до мережі від Hewlett Packard Enterprise. У лінійку входять п'ять точок доступу: чотири пристрої для розміщення всередині приміщень і одна для зовнішнього використання.

Якщо коротко, технічні характеристики пристроїв Aruba Instant On - найсерйозніші. Всі вони підтримують стандарт 802.11ac, працюють в діапазонах 2,4 і 5 ГГц, оснащуються декількома антенами (від 2 до 4) і вміють працювати з технологією багатокористувацької передачі даних MU-MIMO.

Точка доступу у нас є. Що далі? Можна, звичайно, звернутися за допомогою до фахівців. Але необхідності в цьому немає. Для початку підключаємо точку доступу до маршрутизатора або модему - в залежності від того, що надав провайдер. Півтораметровий кабель Ethernet входить в комплект. Живити точку доступу можна двома способами: якщо мережевий пристрій підтримує технологію Power over Ethernet, то точка Aruba включиться автоматично; в іншому випадку потрібно докупити блок живлення. Залежно від моделі, точку доступу можна поставити на стіл, повісити на стіну або розмістити на стелі - кріплення входять у комплект поставки.

Поки пристрій ініціалізується (це може зайняти кілька хвилин), встановлюємо з Google Play або App Store одноіменний мобільний додаток Aruba Instant On. Реєструємося в сервісі Aruba і створюємо бездротову локальну мережу. Тут же включаємо виявлення точки доступу - і наш хотспот готовий. Якщо ми хочемо розділити трафік на робочий і гостьовий - не проблема, просто додаємо мережу з окремим доступом. Ну а щоб надати нашій мережі солідності в очах клієнтів, можна активувати гостьовий портал.

За допомогою програми є можливість віддалено контролювати стан нашої Wi-Fi-мережі, змінювати рівень безпеки, налаштовувати її в режимі реального часу і багато іншого. Якщо незручно робити це на мобільному пристрої, є хмарний інтернет-портал. Бізнес пішов в гору і потрібно збільшити зону покриття Wi-Fi? Просто докуповуємо необхідну кількість точок доступу. Завдяки технології Smart Mesh розширити мережу навіть простіше, ніж її створити. Розміщуємо нову точку доступу в потрібному місці, підключаємо живлення і додаємо новий пристрій після його виявлення. На цьому все, наша мережа стала ще масштабніше. Кав'ярня, міні-готель, аптека, булочна, невеликий магазин або, навпаки, великий будинок - швидкий і стабільний Wi-Fi потрібен скрізь. За допомогою точок доступу Aruba Instant On створити хотспот буквально на рівному місці можна протягом 20-30 хвилин.

Особливості точок доступу

Детальніше розглянемо моделі Aruba Instant On AP11D і AP12. Перша поставляється з ніжкою, яку можна поставити на стіл, також є кріплення для установки на стіну. Модель AP12 відразу призначена для установки безпосередньо на стіні.

Обидві моделі пропонують з'єднання Wi-Fi, що відповідає стандартам IEEE 802.11ac Wave 2. Крім того, вони сумісні з попередніми стандартами (802.11a/b/g/n), так що ми можемо підключити до них практично будь-який пристрій. Модель AP11D додатково оснащена трьома виходами Ethernet для дротового підключення пристроїв.

Лінійка точок доступу Instant On для використання всередині приміщень

Пристрої Aruba Instant On пропонують підключення MU-MIMO. У моделі AP11D підключення MU-MIMO становить 2×2, а в моделі AP12 - 3×3. Нагадаємо, MU-MIMO - це технологія бездротової передачі даних, яка дозволяє обробляти кілька Wi-Fi з'єднань одночасно (а не по черзі, як у звичайному підключенні). Маршрутизатор 2×2 MIMO має дві антени для двох одночасних потоків даних, 3×3 MIMO - відповідно три антени для трьох потоків.

Точки доступу Aruba Instant On автоматично оновлюють прошивку, як тільки свіжа версія з'являється на хмарному сервері. Є можливість контролювати бажаний час установки нового образу (день тижня і години) - через додаток Instant On Mobile або браузер.

Управління з програми на смартфоні

Зазвичай, щоб взаємодіяти з маршрутизаторами і точками доступу, ми заходимо на них через браузер за IP-адресою з правами адміністратора і отримуємо доступ до параметрів конфігурації. У разі Aruba Instant On можна управляти всіма пристроями через портал Instant On за допомогою облікових даних, які ми створили під час установки. Головна перевага порталу - він доступний через Інтернет, тому ми можемо управляти мережею віддалено, не перебуваючи в приміщенні, де ми встановили точку доступу.

Також сильною стороною Aruba Instant On є управління через мобільний додаток для iPhone або Android. З цього додатку ми побачимо все необхідне: загальну інформацію про підключення, налаштовані мережі, підключенні до них пристрої, використання смуги пропускання та ін.

Мобільний додаток Aruba Instant On дозволяє управляти мережею, в тому числі і віддалено

Натиснувши на кожен елемент, ми отримуємо повну інформацію в режимі реального часу. Створення нових мереж, створення персональної гостьової мережі, обмеження доступу по днях і годинах або обмеження пропускної здатності, постійне спостереження за якістю сигналу, розширення мережі шляхом підключення додаткових точок доступу Aruba Instant On - все це робиться через мобільний додаток або веб-портал і не вимагає високої кваліфікації.

Контроль і безпека

Безпека є другим стовпом Аруба Instant On, поряд з простотою установки і налаштування. Можна створювати безпечні підключення до Wi-Fi за допомогою використання WPA2 або новітнього WPA3, також для Instant On існують численні варіанти обмеження з'єднань для оптимального використання інтернет-каналу.

За замовчуванням створені підключення не мають ніяких обмежень. Але ми можемо ввести обмеження смуги пропускання (1, 2, 5, 10, 25 Мбіт/с) або обмежити час доступу конкретного підключення певними днями тижня.

Точки доступу Aruba Instant On показують в реальному часі статистику використання інтернет-з'єднання, завантаження і вивантаження даних, як для кожного з'єднання або мережі, так і для кожного підключеного пристрою. Крім того, в додатку Instant On ми побачимо, як використовується пропускна здатність і до якого типу контенту звертаються користувачі: відео-сервіси, месенджери, ігри і т.п. Вся ця інформація дозволяє приймати рішення про обмеження певного контенту без необхідності блокувати програми на підключених комп'ютерах або пристроях. Всі люблять потокове відео, але перегляд YouTube може гальмувати роботу інших користувачів. Так що при необхідності ми можемо обмежити смугу пропускання, виділену під сервіси онлайн-відео.

Висновок

Точки доступу типу Instant On готові покривати великі площі бездротовим зв'язком - в приватних будинках, приміських садибах, ресторанах і кафе, торгівельних приміщеннях і фітнес-залах. Ці розумні пристрої пропонують простий спосіб створити комунікаційний простір для гостей і співробітників. Незалежно від масштабів мережі вони готові надати персоналізований перегляд всіх підключень, а завдяки автоматичним оновленням програмного забезпечення інфраструктура завжди буде актуальною і безпечною.

Джерело: https://ain.ua/2020/05/28/kak-razvernut-xotspot-za-30-minut-s-pomoshhyu-aruba-instant-on/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі
Cisco,cisco,cisco безпека,новини,Налаштування,Налаштування Cisco

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Повна узгодженість у всіх сферах завдяки Aruba EdgeConnect SD-WAN

Повна узгодженість у всіх сферах завдяки Aruba EdgeConnect SD-WAN
Aruba Networks,Продуктивність,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba,Налаштування

Користувачі непостійні. Вони хочуть швидко. Вони хочуть веселощів. Найголовніше те, що вони хочуть, щоб все було послідовним. Це може здатися нерозумним, але більшість користувачів погодилися б на зниження швидкості, якби це означало більш послідовний досвід. Коли справа доходить до таких речей, як спілкування в режимі реального часу чи використання додатків, ключовим є те, що користувачі отримують однакове обслуговування та набір функцій щоразу, коли вони входять, незалежно від того звідки входять в цей час та який пристрій використовують.

Як дізнатися топологію вашої мережі

Як дізнатися топологію вашої мережі
Блог Телесфера,Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba

Топологія мережі – це розташування різних елементів мережі зв’язку, зазвичай зображується за допомогою графіка Це застосування теорії графів, де різні мережеві пристрої моделюються як вузли, а зв’язки між пристроями моделюються як зв’язки або лінії між вузлами.