Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

9 рекомендацій щоб збільшити швидкість Wi-Fi

2016-06-02
Автор: Телесфера

 

speed

Нерідко трапляється ситуація, коли ви підписали з Інтернет провайдером догорів де вам обіцяють швидкість 300 Мб/с, а в реальності ситуація виявляється дещо іншою. Швидкість ледь дотягує до 25 Мб/с і і ваша Duna тормозить при перегляді Full HD фільмів з онлайну.

Цілком можливо покращити ситуацію з швидкістю Wi-Fi самостійно, і це може бути просте переміщення маршрутизатора по будинку, або ж прискіпливий вибір частоти на якій Wi-Fi буде працювати з найбільшою швидкістю.

Відстань між Wi-Fi маршрутизатором та підключеними пристроями, а також кількість стін та перекриттів між ними мають величезне значення. У той час як сигнал Wi-Fi може переміщатись на десятки метрів у відкритому просторі, стіни, перекриття та підлоги можуть скоротити цю відстань в рази.

Також швидкість Wi-Fi залежить від того на скільки років вашому безпровідному маршрутизатору, наскільки добре працює його процесор та радіомодуль, на скільки якісні та потужні антени використовуються.

Так що ж можна зробити щоб збільшити швидкість Wi-Fi?

1. Перевірте Wi-Fi маршрутизатор

Старий добрий ребут ніхто не відміняв, особливо коли у вас вдома стоїть недорогий маршрутизатор, який вже давно припав сантиметровим шаром пилюки. ІР з’єднання між вашим пристроєм і маршрутизатором або маршрутизатором та Інтернет провайдером може підвиснути. Перезавантаження маршрутизатор перезапускає всі його системи, в тому числі центральний процесора і безпровідні радіомодулі.

Інколи доходить до того, що скидання налаштувань залишається єдиними виходом з ситуації. Якщо ваш маршрутизатор має кнопку Reset – натисніть на неї та потримайте 10 – 20 секунд. Це скине пристрій в дефолтні налаштування та дозволить почати все з чистого листка(звичайно перед цим зателефонуйте вашому провайдеру та запишіть на листочок всі налаштування які потрібно зробити для підключення до Інтернет).

Також більшість виробників регулярно випускають оновлені прошивки для своїх пристроїв. Зазвичай нові версії прошивок включають виправлення помилок та часто можуть містити кращий код по роботі Wi-Fi модуля та після перепрошивки покращити швидкість підключення та уникнути зависань.

2. Перенесіть маршрутизатор

Більшість хороший безпровідних маршрутизаторів мають антени, які призначені створити Wi-Fi покриття у вигляді симетричного пончика, так що, якщо це можливо розташуйте маршрутизатор на відкритому просторі у центрі вашого дому на однаковій відстані від всіх зовнішніх стін.

Матеріали, які оточують маршрутизатор також мають величезне значення. Метал гасить Wi-Fi сигнал, в той час як деревина – ні. Також розташування антени маршрутизатора вертикально покращує сигнал Wi-Fi у порівнянні з її горизонтальним розташуванням.

3. Перевірте чи хтось качає торенти або дивиться потокове відео.

Потокове відео високої чіткості та торенти вижерають швидкість Wi-Fi. Маршрутизатори можуть підтримувати сотні підключених пристроїв, але на продуктивність найбільше впливає те, що ці підключені користувачі роблять в онлайні. Наприклад, якщо хтось використовує торенти, або всі одночасно дивляться потокове Full HD відео, це може призвести до загального падіння швидкості Wi-Fi. Відстань від маршрутизатор також важлива. Якщо чотири людини дивляться потокове відео, але вони всі близько знаходяться до маршрутизатора, ви можете і не відчувати жодних проблем зі швидкість. Тому, чим ближче ви знаходитесь до маршрутизатора, тим краща швидкість у вас буде, у порівнянні з тими, хто знаходиться далі.

4. Перевірте чи провайдер не дурить вас.

Одним з вузьких місць може бути інтернет провайдер. Більшість інтернет провайдерів використовують для домашніх користувачів поняття перепідписки – це коли вам пообіцяли 100 Мб/с, але насправді цих 100 Мб/с роздаються ще 10 клієнтам з розрахунку, що ніхто з вас не буде користуватись Інтернетом одночасно. Але бувають моменти, коли всі одночасно підключаються і починають активно користуватись мережевим підключенням.

Для того щоб перевірити швидкість Інтернет підключіться кабель Інтернет напряму у ноутбук і запустіть тест швидкості на одному з сайтів з перевіркою швидкості, наприклад SpeedTest.net. Швидкість повинна бути 80 – 90 % того, що вам пообіцяв провайдер.

5. Запустіть Ping тест

В той час, як SpeedTest вимірює швидкість на основі доступної пропускної ємності каналу зв’язку з Інтернет провайдером, ping тест вимірює затримку в обміні даними між вашим комп’ютером та певним веб сайтом в Інтернеті. Він може підказати вам на скільки хороша якість інтернет підключення.

Провести таке тестування можна на сайті PingTest.net, де ви отримаєте результат у вигляді картинки з показниками в мілісекундах. Чим менші показники, тим краще. Фактично це час який проходять дані з точки А в точку Б. Затримки мають величезне значення для онлайн ігр.

6. Перевірте завантаженість каналів Wi-Fi

Низька швидкість Wi-Fi може бути результатом перешкод від Wi-Fi мереж ваших сусідів, які використовують один і той же канал, що й ви.

Всі Wi-Fi маршрутизатори підтримують частоту 2,4 ГГц, яка розподіляє трафік між каналами – невеликими шматочками радіопростору. Дводіапазонні маршрутизатори додатково підтримують частоту 5 ГГц. Ця частота зазвичай менш завантажена, і тому, як правило, забезпечує кращу якість з’єднання.

Ви можете збільшити швидкість Wi-Fi за рахунок переходу на менш зайнятий канал, не залежно від того, на якій частоті працює ваш маршрутизатор. Є безкоштовні аналізатори каналу, такі як  WiFi Analyzer для Android або  NirSoft's Wi-FiInfoView for Windows, комп'ютери Mac мають вбудовані інструменти для перевірки завантаженості каналу.

7. Переключіться на інший канал

Якщо ви виявите, що працюєте на особливо переповненому каналі, його можна змінити вручну. Введіть ІР адресу Wi-Fi маршрутизатора в адресний рядок браузера. Вам буде запропоновано ввести ім’я користувача та пароль, після чого ви можете перейти до налаштування Wi-Fi та вибрати канал, рекомендований вашою програмною аналізатором Wi-Fi.

8. Перевірте, можливо перешкоди йдуть від сусіднього бездротового пристрою.

Дитячі монітори, старі бездротові телефони, мікрохвильові печі та бездротові колонки – це лише частина пристроїв, що використовують частоту 2,4 ГГц. Вони можуть створювати перешкоди Wi-Fi сигналу від маршрутизатора.

Щоб вирішити конфлікт між вашою мікрохвильовою піччю та безпровідним маршрутизатором варто рознести їх подалі один від одного і таким чином мінімізувати перешкоди. Найкраще щоб жоден з побудових пристроїв, що використовує частоту 2,4 ГГц не стояв на шляху між маршрутизатором Wi-Fi та клієнтським пристроєм.

9. Встановіть підсилювач сигналу Wi-Fi

Якщо ви живете у будинку більш-ніж 250 м2 то варто купити Wi-Fi підсилювач сигнал. Зазвичай потужності радіомодуля та антен безпровідного маршрутизатора не вистачає для покриття багатокімнатних квартир та великих офісів.

Якщо ви живете у будинку більш-ніж 250 м2 то варто купити Wi-Fi підсилювач сигнал. Зазвичай потужності радіомодуля та антен безпровідного маршрутизатора не вистачає для покриття багатокімнатних квартир та великих офісів.

Перевірити якість покриття у вас в будинку можна склавши карту безпровідного покриття з допомогою програми накшталт Ekahau HeatMapper.


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: Телефон: (093) 198-11-82

 

 

 

 

 

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі
Cisco,cisco,cisco безпека,новини,Налаштування,Налаштування Cisco

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Повна узгодженість у всіх сферах завдяки Aruba EdgeConnect SD-WAN

Повна узгодженість у всіх сферах завдяки Aruba EdgeConnect SD-WAN
Aruba Networks,Продуктивність,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba,Налаштування

Користувачі непостійні. Вони хочуть швидко. Вони хочуть веселощів. Найголовніше те, що вони хочуть, щоб все було послідовним. Це може здатися нерозумним, але більшість користувачів погодилися б на зниження швидкості, якби це означало більш послідовний досвід. Коли справа доходить до таких речей, як спілкування в режимі реального часу чи використання додатків, ключовим є те, що користувачі отримують однакове обслуговування та набір функцій щоразу, коли вони входять, незалежно від того звідки входять в цей час та який пристрій використовують.

Як дізнатися топологію вашої мережі

Як дізнатися топологію вашої мережі
Блог Телесфера,Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba

Топологія мережі – це розташування різних елементів мережі зв’язку, зазвичай зображується за допомогою графіка Це застосування теорії графів, де різні мережеві пристрої моделюються як вузли, а зв’язки між пристроями моделюються як зв’язки або лінії між вузлами.