Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

2020-й: тенденції та прогнози

2020-02-28
Автор: Телесфера

Почався новий рік - саме час будувати плани. Що нас чекає в цьому році? До яких новинок і змін потрібно готуватися? Ми склали свій прогноз основних тенденцій і вірогідних змін в сфері ІТ. А в кінці року цікаво буде згадати і порівняти сьогоднішні очікування і доконаний факт.

Автоматизація процесів реагування на інциденти ІБ

У 2020 році ми очікуємо подальшого розвитку автоматизації ІБ-процесів. В першу чергу вона торкнеться процесів реагування на ІБ-інциденти. Це буде логічним продовженням тенденції до створення Security Operations Center (SOC). У багатьох організаціях вже впроваджені системи збору та кореляції подій (Security Information and Event Management - SIEM), що представляють собою технологічне ядро таких центрів. Тепер же ці системи починають обростати додатковою функціональністю.

Наприклад, для автоматизації реагування на інциденти застосовуються рішення класу SOAR (Security Orchestration, Automation and Response). При їх наскрізній інтеграції з ЗЗІ (засоби захисту інформації) в десятки разів прискорюються типові операції, наприклад, вивантаження/завантаження списку скомпрометованих хостів між різними ЗЗІ.

Безумовно, автоматизувати весь процес реагування неможливо як з технічної точки зору (не у всіх засобів захисту для цього є відповідний API), так і з методологічної (багато операцій вимагають вдумливого осмислення аналітиками), але автоматизація реагування - безумовний тренд в ІБ 2019-2020 роки.

Захист розробки та розвиток засобів захисту середовищ контейнеризації

Продовжать набирати популярність і технології для захисту середовищ контейнеризації. Це пов'язано з тим, що в багатьох організаціях клієнтська розробка ведеться на мікросервісній архітектурі, яка постійно змінюється і вимагає використання накладених засобів захисту, здатних працювати на рівні системи контейнеризації. У сукупності з підходом DevSecOps, що набирає популярність, комплексний захист розробки і засобів розробки - одна з головних тенденцій 2020 року.

Big Data

Останні кілька років Big Data була модною темою - весь бізнес дивився в цю сторону, вивчаючи можливості технології. В результаті починалися проекти впровадження озер даних (Data Lake) з використанням Big Data. Однак практична користь від цього часто виявлялася нижче, ніж очікувалося. Дані потрапляють в озеро неякісні, вони фальсифікуються або не відповідають тим завданням, під які заводилася озеро. І зараз, нарешті, ця проблема стала зрозуміла широким масам.

Можна сказати, що 2020 рік стане роком боротьби за чистоту і якість даних за допомогою ІТ-засобів і організаційних заходів. При цьому сфери застосування Big Data будуть розвиватися і далі, а ставлення до технології стане більш практичним. Її будуть впроваджувати і розвивати для вирішення конкретних завдань, а не тому, що це модно.

Взаємодія з клієнтом в ритейлі

Якщо весь 2019 рік ритейл працював над омніканальністю - взаємодіючи з клієнтом по різних каналах, роблячи його щасливішим, а себе - багатшими, то тепер цей сектор націлений на вибудовування довгострокової стратегії управління клієнтським досвідом (великий CX, Customer Expirience).

Галузь переорієнтувалася на пошук гепів між пропонованими продуктами/сервісами і реальними потребами покупців. Компанії готові розвивати невластиві раніше для рітейлу сервіси і канали комунікації, що веде до оптимізації індексу купівельних зусиль (CES, Customer Effort Score), а в довгостроковій перспективі - до якісної зміни галузі та збільшення LTV покупця.

Розробка

Триває розвиток технологій контейнеризації та мікросервісів. Якщо в попередні роки були лише окремі проекти із застосуванням цих технологій, нехай і досить гучні, то в цьому році це стане мейнстрімом.

Коли мова йде про високонавантажені життєво важливі системи для бізнесу, то вимоги до безпеки, надійності, експлуатації, гнучкості до змін і прискоренню виведення оновлень на ринок будуть все частіше призводити до того, що розробники, експлуатація, фахівці з безпеки, бізнес і QA працюватимуть єдиною командою і в єдиній логіці DevSecOps.

Машинне навчання

Масовому впровадженню машинного навчання найчастіше заважають організаційні заходи, що супроводжують процес впровадження. Тут і будуть відбуватися основні зміни.

Ключовий виклик в технологічному плані - швидка адаптація до даних, що змінюються. Як працювати з моделлю, коли історичні дані застаріли або з'явився новий тип даних? Скажімо, на завод приїхав новий верстат з новими датчиками, ритейл додав нову товарну категорію і т.п. Тому багато зусиль буде докладено до дослідницької роботи в області AutoML і роботі з синтетичними даними.

Смартсорсінг

Уже кілька років багато великих організації рухаються до самостійної розробки рішень, залучаючи підрядників тільки в рамках team extention і smartsoursing. У такого підходу крім відомих сильних сторін є і недоліки: виконавець відповідає тільки за якість фахівців, оплачуваних в логіці T&M, а на стороні організації керівна частина команди може відволікатися на інші завдання і не мати якоїсь частини компетенцій. Це знижує ефективність проектів і розмиває відповідальність за результат. Зараз, коли проблеми стали видимими, цю область чекає трансформація. Поступово команди підрядників будуть розділяти, як мінімум, частину відповідальності за підсумковий результат проектів і більше залучатися до бізнес-процесів організації.

5G

Весь світ чекає глобального запуску мереж п'ятого покоління. Вони забезпечать великі швидкості - до десятків Гбіт/с - і мінімальну затримку передачі сигналу, а також підштовхнуть розвиток IoT і міжмашиного спілкування в усьому його прояві.

До речі, перші успішні кейси використання технології були ще в 2018 році, коли «Мегафон» і Huawei продемонстрували технологію віддаленого УЗД і генетичного секвенування в мережах 5G. А в 2019-му пройшов перший 5G-турнір з кіберспорту - і поки що це єдиний пілотний проект з реальним застосуванням технологій 5G і Cloud Gaming в сфері цифрових розваг. Захід пройшов в рамках трансляції супертурніру з Dota2 The International 2019.

Wi-Fi 6

Новий стандарт Wi-Fi 6 відчутно збільшує щільність підключень, тобто кожна точка доступу зможе підтримувати більше абонентів. Це особливо важливо для організації бездротового доступу в великих торгових центрах, аеропортах і містах в цілому. Однак в Росії попит на Wi-Fi 6 буде формуватися повільніше, ніж за кордоном, оскільки рішення на базі Wi-Fi 6 переважно проектують іноземні вендори з далеким горизонтом планування. Можлива перешкода для впровадження нового стандарту - відсутність очевидної переваги для фізичних осіб і деяких сегментів бізнесу. Однак без Wi-Fi 6 не обійтися при реалізації концепцій Smart City і IIoT. Відчутний результат переходу на новий стандарт буде помітний тільки якщо всі пристрої мережі будуть підтримувати Wi-Fi 6 - розвиток цього процесу ми очікуємо в 2020 році.

Інфраструктура як код

«Інфраструктура як код», яку іноді називають «програмованою інфраструктурою», - це модель, за якою процес налаштування інфраструктури аналогічний процесу програмування ПЗ. По суті, вона поклала початок усунення кордонів між написанням додатків і створенням середовищ для цих додатків. Додатки можуть містити скрипти, які створюють свої власні віртуальні машини і керують ними. Це основа хмарних обчислень і невід'ємна частина DevOps.

«Інфраструктура як код» дозволяє управляти віртуальними машинами на програмному рівні. Це виключає необхідність ручного налаштування і оновлень для окремих компонентів обладнання.

Інфраструктура стає надзвичайно еластичною, тобто відтворюваною і масштабованою. Один оператор, використовуючи однаковий набір коду, може виконувати розгортання і управління як однієї, так і тисячею машин. Серед переваг підходу - швидкість, економічність і зменшення ризиків.

Розумне все

Інженерні системи та гаджети наділяються «розумом», а потім починають аналізувати дані, які надходять ззовні. Розумний тостер, розумне відеоспостереження, розумні каски для підприємств - лише деякі приклади поліпшених предметів. Такий підхід підвищує контрольованість і ефективність пристроїв і дозволяє створювати екосистеми машин і речей з офлайн-світу, які можуть спілкуватися онлайн як між собою, так і зі своїм власником.

 Джерело: https://habr.com/ru/company/jetinfosystems/blog/486210/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Багатофакторна аутентифікація важлива для кіберзахисту як ніколи

Багатофакторна аутентифікація важлива для кіберзахисту як ніколи
Cisco,cisco,cisco безпека,Блог Телесфера,Продуктивність

Група боротьби з кіберзагрозами Cisco Talos Incident Response (CTIR) розповіла про головні події на ринку кібербезпеки в 2021 році. На тлі пандемії, яка спричинила за собою низку специфічних проблем ІБ, фахівцям з ІБ довелося мати справу зі зростаючим колом зловмисників, що промишляють програмами-вимагачами, займаючись при цьому великими інцидентами безпеки, які торкнулися організації по всьому світу.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур
Cisco,Cisco Network,cisco,новини,Налаштування Cisco,Продуктивність

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.