НОВИНИ

Новий захист IoT від бездротових атак використовує теорію ігор

2019-08-13
Автор: Телесфера

З кожним днем все більше пристроїв підключаються в мережу для збору, відправки та отримання даних. Приклади по-справжньому масштабних реалізацій Інтернету Речей (IoT) поки ще рідкісні, проте незабаром вони можуть набути широкого поширення. Це створить значні ризики для підприємств і державних служб, оскільки зловмисники зможуть атакувати не тільки комп'ютери і смартфони, але і безліч інших пристроїв, таких як планшети, розумні годинники, системи розумного будинку, транспортні системи і так далі.

Поставивши перед собою завдання мінімізувати ці нові ризики, двоє дослідників з китайського Університету наук і мистецтв недавно розробили метод захисту пристроїв середовища IoT від нападів через бездротові мережі.

Про це рішення, що комбінує нейронні мережі глибокого навчання з моделлю теорії ігор, розповідається в статті, яка була опублікована в International Journal of Wireless Information Networks видавництва Springer.

Приступаючи до роботи їх алгоритм на підставі інформації про топологію і уразливості мережі будує карту всіх можливих шляхів атаки і захисту. Потім він вираховує ймовірність успіху кожного з цих «шляхів атаки», індекси небезпеки і застосовності різних атак, а також стратегії захисту, які використовуються при досягненні мережею певних станів безпеки.

Крім того, взаємодія між атакою і захистом абстрагується в некооперативну, ненульову і гібридну модель теорії ігор, яка застосовується до завдань, пов'язаних з суперництвом між декількома гравцями, в тому числі до проблем нападу і захисту.

Така оптимальна модель нападу і захисту включає в себе заходи щодо запобігання і контролю вразливих точок. Нечітка система потім кількісно оцінює фактор ризику інформаційної безпеки і передає його в нейронну мережу з радіальною базисною функцією (RBF). Для навчання нейромережі дослідники використовували оптимізаційний алгоритм рою частинок.

В остаточному підсумку всі ці кроки дозволили отримати оптимізовану модель захисту. Вона добре показала себе в серії перевірочних симуляцій: середня помилка не перевищувала 2%.

Джерело: https://ko.com.ua/novaya_zashhita_iot_ot_besprovodnyh_atak_ispolzuet_teoriyu_igr_128925


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»

Наступного тижня на конференції CiscoLive!, яка вперше проведиться в онлайн форматі, Cisco представить нові продукти для портфоліо Cisco Designed, покликані допомогти в рішенні п'яти ключових технологічних проблем малого бізнесу та допомогти повернутися до нормального функціонування після зняття карантинних заходів.

Засоби Cisco для безпечної віддаленої роботи

Засоби Cisco для безпечної віддаленої роботи

На тлі пандемії помітно зріс інтерес до засобів для віддаленої роботи. Однак не всі вони, як з'ясувалося, забезпечують належний рівень безпеки і конфіденційності. Саме на забезпечення цих функцій робить ставку Cisco в своїх рішеннях для комунікацій. Компанія провела серію вебінарів, присвячених таким системам

«Тримай удар з Cisco MSLA!»

«Тримай удар з Cisco MSLA!»

В рамках онлайн-конференції Cisco Tech Talks компанія «Мегатрейд» познайомила з рішеннями з лінійки Cisco MSLA, що просуваються нею, які дозволяють розвивати ІТ-інфраструктуру підприємств в умовах карантину.