НОВИНИ

Тренди 2021 - штучний інтелект і бездротові інтерфейси

2021-01-29
Автор: Телесфера

Апаратний ШІ консолідується

Тема ШІ останнім часом є однією з найпопулярніших, так як ця технологія продемонструвала величезний потенціал в різних додатках у всіх галузях. Тож не дивно, що в даному напрямку триває активна робота венчурного капіталу. Досить згадати угоди Nvidia-ARM і AMD-Xilinx. На думку аналітиків ABI Reserch, такий тренд тільки посилиться в 2021 році, так як найближчим часом ще більше активізується перехід до повноцінних гетерогенних обчислень. Вони дозволять ефективно обробляти навантаження мереж ШІ-покоління, що стрімко збільшуються. Причому особливу увагу привертає сектор TinyML, де визнані постачальники ШІ-чіпів прагнуть розширити свої можливості в напрямку сверхмалого енергоспоживання.

Розподілені обчислення і 5G
При всіх перевагах розподіленої архітектури, де обчислювальні навантаження можна винести з центральної системи на велике число кінцевих вузлів, реалізувати їх на практиці не дозволяли обмеження пропускної здатності каналів зв'язку і відчутні затримки. Але з широким впровадженням 5G, завдяки високій пропускній здатності і малій латентності, що підключаються до хмари граничні ШІ-пристрої дозволять успішно впроваджувати комплексні розподілені рішення. Це усуне проблеми конфіденційності, безпеки і захисту даних, дозволяючи при цьому оновлювати і оптимізувати всю систему. Аналітики ABI Reserch вважають, що вже в 2021 році на ринок вийдуть пропозиції, які об'єднують 5G-каналами ресурси гіперскейлеров і апаратні ШІ-платформи, причому як на споживчому, так і на корпоративному ринках.

Чорний ящик ШІ
Заснований на глибокому навчанні ШІ залишається чорним ящиком. Хоча такі гравці цього напрямку, як Google, H2O і Element AI і запропонували інструменти розробки і фреймворки на основі зрозумілого ШІ, створені з їх допомогою рішення все ще недостатньо зрілі для масової комерціалізації.
На даний момент більшість моделей ШІ не призначені для забезпечення прозорості, не кажучи вже про пояснюваність. Отже, не чекайте, що зрозумілий ШІ стане масовим в 2021 році. А непрозорі моделі глибокого навчання залишаються неприйнятними для багатьох компаній.

AR vs VR
В умовах пандемії COVID-19 технологія доповненої реальності (AR) отримала новий імпульс розвитку завдяки наданої нею можливості віддаленої взаємодії для навчання і залучення експертів.

При цьому пропозиція апаратних засобів для корпоративного AR не зазнає кардинальних змін, оскільки поточні рішення цілком підходять для наявних варіантів використання. Однак ринок споживчого AR-обладнання в 2021 році буде більш динамічним. Так очікується, що Facebook випустить свої розумні AR-окуляри в рамках ініціативи Reality Labs. І не виключено, що такі дії змусять активізуватися в цій сфері Google. Серед факторів які позитивно впливають на розвиток AR варто згадати і віддалену підтримку через правила соціального дистанціювання.

Віртуальна реальність (VR) також буде активно розвиватися в 2021 році, але на думку аналітиків ABI Reserch, число власників таких рішень буде не настільки велике, щоб технологія VR стала справді масовою і могла скласти конкуренцію традиційним ТБ, дисплеям або смартфонам. Причиною тому є все ще досить висока ціна самих пристроїв і обмеженість контенту. Так лише деякі видавці AAA-ігор пропонують свої продукти в VR-форматі. Варто відзначити і такий чинник, як обмеженість вільного домашнього простору для розгортання VR.

У той же час досить успішно оцінюються перспективи VR в корпоративному середовищі, де ця технологія використовується в першу чергу для навчання і симуляцій. Під час пандемії і після неї віддалене навчання і підтримка співробітників за допомогою віртуальної реальності дозволяє їм залишатися залученими з обмеженим порушенням робочого процесу в більшості випадків. Але тим не менш, споживач як і раніше являє собою найбільшу потенційну призначену для користувача базу VR. Тому на цю технологію найбільше орієнтується контент в сфері ЗМІ та розваг. Проте, творці контенту в основному чекають більш доступної бази користувачів, а ця база користувачів чекає контенту. І хоча цього не станеться до 2021 року, але VR-імпульс зростає як в споживчих, так і в корпоративних сферах.

UWB досягне порога 300 млн пристроїв
Аналітики ABI Reserch пророкують технології UWB велике майбутнє в 2021 році, який повинен стати критичним етапом в її розгортанні. Запорукою тому стало оголошення про офіційну взаємодію UWB Alliance і FiRa Consortium, зроблену ще в червні 2020 р. А у вересні 2020 року Консорціум FiRa додав в свою швидко зростаючу мережу ще 21 учасника, серед яких Thales, Cisco Systems і STMicroelectronics. Але найпомітнішою новиною стало рішення Apple розробити і використовувати власну технологію UWB в iPhone 11, iPhone 12 і iPhone SE. Крім того, Samsung підтримує цю технологію в своєму Galaxy Note 20, а Xiaomi додала її в смартфон Mi 10. Apple також інтегрувала цю технологію в свої останні години Apple Watch Series 6 разом з динаміком HomePod Mini

Після впровадження в значну встановлену базу смартфонів стає ясно, що нові можливості з'являться в просторі мобільних аксесуарів, поряд з більш широкими додатками побутової електроніки. Хоча важко передбачити, які саме будуть найбільші ринки, ясно, що з'являється сильна екосистема UWB-пристроїв. У 2021 році це зростання прискориться і виросте до поставки майже 300 мільйонів.

60 ГГц: з Wi-Fi в фіксований доступ
Сфера споживчої електроніки показала не дуже високий інтерес до технології 60 ГГц Wi-Fi. Серед провідних виробників лише ASUS спочатку реалізувала її підтримку в смартфонах, але незабаром відмовилася. Тому такі активно працюючі у цьому сегменті гравці, як Peraso, Qualcomm, Cambium Networks, Blu Wireless, Radwin і Facebook вирішили переключити цей бездротової інтерфейс, що не вимагає ліцензування, на використання для фіксованого бездротового доступу, а також в транзитних і пористих мережах. Тут ця технологія пропонує оптоволоконну швидкість до 7 Гбіт/с, можливість створення з'єднань прямої видимості з малою затримкою в незавантаженому спектрі, що підходить і в домашніх, і в корпоративних умовах. При цьому не потрібно нести високі витрати на ліцензування та зв'язуватися з властивим оптоволокну повільним розгортанням.

Джерело: https://ko.com.ua/trendy_2021_iskusstvennyj_intellekt_i_besprovodnye_interfejsy_135873


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Саміт партнерів Cisco: у каналу та замовників з'явилося безліч нових можливостей

Саміт партнерів Cisco: у каналу та замовників з'явилося безліч нових можливостей

Розпочала роботу 26-а щорічна конференція партнерів Cisco. Цього року вона проходить у гібридному форматі: глобальна цифрова трансляція всіх ключових виступів та семінарів доповнена невеликою кількістю очних зустрічей та заходів. Незмінним залишився головний порядок денний форуму — обговорення стратегії каналів збуту, анонс нових технологій, зміцнення лідерських позицій на ринку ІТ. Незважаючи на те, що пандемія COVID-19 продовжує впливати на бізнес компанії та її партнерську екосистему, основним пріоритетом для вендора залишається відданість каналу та клієнтам. Як відзначають керівники Cisco, продовжуючи адаптуватися до мінливих умов, компанія працює, зберігаючи стійкість та оптимізм

Майбутнє вже тут. Як виграти сьогодні, інвестуючи в софт

Майбутнє вже тут. Як виграти сьогодні, інвестуючи в софт

Світ уже відійшов від моделі покупки «софту з коробки» — набагато вигідніше виявилася передплатна модель: як фінансово, так і щодо технічної підтримки рішення. Як бізнесу безпечно використати всі переваги нової технологічної реальності?

Cisco представила новий функціонал Webex

Cisco представила новий функціонал Webex

Cisco допомагає підприємствам по-новому організувати дистанційне спілкування за умов гібридної роботи на рівні переговорних, операторських центрів, домашніх офісів та мобільних викликів. Так, Cisco анонсує нові функції Webex Calling і Webex Customer Experience, а також нову платформу комунікацій як послугу (Communications Platform as a Service, CPaaS). Ці вдосконалення мають допомогти підприємствам адаптуватися до роботи у гібридному режимі.