НОВИНИ

Cisco VNI: в найближчі п'ять років інтернет-трафік продемонструє вибухове зростання

2018-12-07
Автор: Телесфера


У компанії Cisco пророкують, що в найближчі п'ять років через IP буде передано більше даних, ніж за всю попередню історію інтернету.

Інтернет складається з тисяч відкритих і приватних мереж, які охопили весь світ. І з моменту зародження інтернету в 1984 році через нього було передано понад 4.7 зетабайтів IP-трафіку. Цей обсяг можна порівняти з передачею за хвилину через світові IP-мережі всіх кінофільмів, знятих за історію людства.

Однак автори доповіді «Visual Networking Index (VNI)», виданої компанією Cisco, вважають, що це лише початок. До 2026 року через глобальні мережі буде передано більшу кількість IP-трафіку, ніж за всі роки від моменту зародження інтернету і до 2016. Іншими словами, у 2022 році обсяги інтернет-трафіку перевищать його ж обсяги за перші 32 роки існування інтернету. Звідки буде приходити цей трафік? Від нас, наших машин і від того, як ми використовуємо інтернет. До 2022 року користувачі інтернету будуть складати 60% населення планети. Більш 28 мільярдів пристроїв і підключень будуть зареєстровані в мережі. А на частку відео припадатиме до 82% всього інтернет-трафіку.

«Розміри і складність інтернету продовжують рости так, як цього собі ніхто не міг навіть уявити. З 2005 року, коли ми вперше представили прогноз VNI, трафік виріс в 56 разів, зібравши 36% CAGR від більшої кількості пристроїв і додатків, що мають доступ до IP-мереж, - каже Джонатан Девідсон, старший віце-президент і генеральний менеджер в Service Provider Business, Cisco. - Провайдери послуг по всьому світу зосереджені на питаннях трансформації своїх мереж з метою кращого управління і маршрутизації трафіку для надання послуг преміум-класу. Дослідження, які ми продовжуємо, допомагають нам отримувати неймовірний за своїм значенням досвід в області технологій і архітектурних рішень, які повинні будуть зробити наші клієнти для досягнення успіху, а також ділитися даними досвідом».

Ключові передбачення на 2022 рік

У звіті VNI від Cisco аналізується той вплив, який користувачі, пристрої та тенденції нададуть на IP-мережі по всьому світу в найближчі п'ять років. Отже, в Cisco прогнозують, що в період з 2017 по 2022 рік нас очікують такі зміни.

1. Глобальний IP-трафік зросте більш ніж в три рази

 • Прогнозується, що до 2022 року загальні обсяги IP-трафіку досягнуто 396 екзабайт на місяць - при 122 екзабайт на місяць за станом на 2017 рік. Це по 4.8 зеттабайт в рік.
 • До 2022 року в саму завантажену годину інтернет-трафік буде в шість разів інтенсивніше середніх показників. У період з 2017 по 2022 інтернет-трафік в години пік виросте майже в п'ять разів (37% CAGR), досягнувши до 2022 року 7.2 петабайт в секунду. Для порівняння, середній інтернет-трафік за той же період зросте майже в чотири рази (30% CAGR), досягнувши до 2022 року позначки в 1 петабайт.

2. Частка користувачів інтернету досягне позначки в 60% населення планети

 • До 2022 року в світі буде 4.8 мільярда користувачів інтернету. У 2017 в світі налічувалося 3.4 мільярда таких користувачів - або ж 45% населення планети.

3. Кількість мережевих пристроїв і підключень досягне позначки в 28,5 мільярда

 • До 2022 року в світі буде 28.5 мільярда персональних пристроїв і підключень для фіксованого та мобільного зв'язку, або ж 3.6 на людину; в 2017 таких налічувалося 18 мільярдів або ж 2.4 на людину.
 • Більше половини всіх пристроїв і підключень до 2022 року будуть виду «машина-до-машині» (M2M), в 2017 таких налічувалося 34%. Це 14.6 мільярда підключень від смарт-колонок, гаджетів, світильників і інших пристроїв; в 2017 таких було 6.1 мільярда.

4. Швидкість широкосмугових мереж, Wi-Fi і мобільного зв'язку виросте в два і більше рази

 • Середні показники швидкості фіксованого широкосмугового зв'язку зростуть майже в два рази - з 39,0 до 75,4 Мбіт/сек.
 • Середні швидкості Wi-Fi по всьому світу виростуть більш ніж в два рази - з 24.4 до 54.0 Мбіт/сек.
 • Середні швидкості мобільного зв'язку зростуть більш ніж в три рази - з 8.7 до 28.5 Мбіт/сек.

5. На частку відео, ігор і мультимедіа буде припадати більше 85% всього трафіку

 • Відео-трафік в IP-мережах до 2022 року збільшиться в чотири рази. В результаті його частка в загальному обсязі трафіку ще більш зросте - з 75% до 82%.
 • Ігровий трафік за прогнозами зросте в дев'ять разів в період з 2017 по 2022 рік. У 2022 році його частка досягне 4% від загальних обсягів IP трафіку.
 • Трафік пристроїв віртуальної і доповненої реальності продемонструє стрімке зростання у міру того, як все більша кількість споживачів і підприємств почне використовувати цю технологію. До 2022 року частка трафіку пристроїв віртуальної і доповненої реальності досягне позначки в 4.02 екзабайт на місяць - при 0.33 екзабайт на місяць в 2017 році.

Зростання IP трафіку в розрізі регіонів (2017-2022)

 • Азіатсько-Тихоокеанський регіон: 173 екзабайт на місяць до 2022 року, CAGR - 32%, зростання в чотири рази.
 • Північна Америка: 108 екзабайт на місяць до 2022 року, CAGR - 21%, зростання в три рази.
 • Західна Європа: 50 екзабайт на місяць до 2022 року, CAGR - 22%, зростання в три рази.
 • Центральна і Східна Європа: 22 екзабайт на місяць до 2022 року, CAGR - 26%, зростання в три рази.
 • Близький Схід і Африка: 21 екзабайт на місяць до 2022 року, CAGR - 41%, зростання в шість разів.
 • Латинська Америка: 19 екзабайт на місяць до 2022 року, CAGR - 21%, зростання в три рази.

Джерело: http://mediasat.info/2018/11/30/cisco-vni-more-ip-traffic-in-the-history-of-the-internet/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

 • Побудова локальних обчислювальних мереж;
 • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
 • Продаж телекомунікаційного обладнання;
 • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Сфера Інтернету речей стала останнім часом одним із найдинамічніших напрямків ІТ-ринку. Тож не дивно, що провідні виробники електроніки активно працюють над перспективними ідеями, які дозволять розширити цей сегмент. Одна з них – Zero-Power Communication. Одним із найскладніших викликів напрямку IoT є енергоефективність, оскільки найчастіше розумні пристрої можуть отримувати енергопостачання лише від вбудованих акумуляторів. А обмежені ресурси останніх значно обмежують термін життя. Виходом могла б стати технологія нульового енергоспоживання (Zero-Power Communication), яка дозволяє відмовитися від батарейок, а використовувати для енергопостачання радіовипромінювання, що перетворюються в електрику, такі як сигнали Bluetooth, Wi-Fi та мобільного зв'язку. Присвячений цьому питанню документ "Zero-Power Communication white paper" опублікував дослідний інститут OPPO.