НОВИНИ

Cisco: ІТ-лідери готові до впровадження ШІ (штучний інтелект) і інтенційно-орієнтованих мереж

2019-11-12
Автор: Телесфера

 

Компанія Cisco опублікувала результати опитування, в якому взяли участь більше 2 тис. ІТ-лідерів і розробників мережевих стратегій.

Дослідження показало, що головним пріоритетом для ІТ-галузі є максимізація бізнес-цінності, що відображає прагнення до розвитку інновацій і більш тісної координації з бізнес-стратегією.

Для досягнення цих цілей організації переходять до інтенціоно-орієнтованих мереж і інвестують в технології штучного інтелекту.

ІТ-лідери вважають, що в найближчі п'ять років головними факторами, що змінюють вигляд мереж, стануть бездротові технології, штучний інтелект та Інтернет речей.

«Сьогодні ІТ-відділи експлуатують складні, життєво важливі мережі, які надають все більше і більше найрізноманітніших даних. Але щоб використовувати ці дані з метою вдосконалення операцій, зміцнення інформаційної безпеки або поліпшення бізнес-результатів, необхідний новий інструментарій для роботи з мережею. ІТ-відділи впроваджують мережі, засновані на намірах (інтенціоно-орієнтовані мережі), штучний інтелект (ШІ) і машинне навчання, тому що цього вимагає бізнес, - заявив Скотт Харрелл (Scott Harrell), старший віце-президент і генеральний менеджер компанії Cisco по продуктам для корпоративних мереж. - ШІ допоможе ІТ-підрозділам піти від практики підтримки статус-кво. Використовуючи прогнозний аналіз і операції на основі ШІ, ІТ-відділи зможуть покінчити з роллю обслуговуючих підрозділів, основне завдання яких - підтримка працездатності технічних засобів, і стати фактором розвитку бізнес-інновацій».

На думку опитаних, в найближчі п'ять років найбільший вплив на формування стратегії розвитку мереж нададуть: нові бездротові технології, Інтернет речей і застосування ШІ в експлуатаційних процесах, засоби виявлення і відображення загроз.

Майже 40% ІТ-лідерів поставили на перше місце максимізацію бізнес-цінності ІТ, після неї йдуть спрощення операцій, оптимізація продуктивності праці і мінімізація інцидентів безпеки.

Головним фактором для досягнення цієї мети респонденти вважають інвестиції в ШІ-технології. Майже 50% фахівців зі стратегічного розвитку вважають, що посилення ролі аналітики і штучного інтелекту сприятиме побудові ідеальної мережі.

Настає час інтенціоно-орієнтованих (заснованих на намірах) мереж, для побудови яких організації можуть використовувати в якості фундаменту наявні програмно-визначені мережі (software-defined networking, SDN).

Майже 41% заявили про наявність хоча б однієї SDN-мережі хоча б в одному зі своїх мережевих доменів.

Тільки 4% респондентів вважають, що їх мережі переросли фазу програмно-визначених і сьогодні стали інтенціоно-орієнтованими. При цьому 35% заявили, що їх мережі стануть такими протягом двох років.

Позначаючи поточний стан своїх мереж на шкалі цифрової зрілості мережі (Cisco's Digital Network Readiness Model), лише 28% вказали досягнення фази сервісно-визначної (service-driven) або інтенційно-орієнтованої мережі. У той же час, відповідаючи на питання про те, на якому етапі їх мережі виявляться через два роки, 78% респондентів заявили, що вони перейдуть від програмно-визначених до сервісно-обумовлених і інтенціоно-орієнтованим мереж.

Тільки 18% ІТ-лідерів розглядають недостатню зрілість ШІ як перешкоду на шляху до модернізації мережі, ця проблема отримала мінімальний рівень важливості у відповідях респондентів.

З усіх опитаних 72% планують протягом двох найближчих років впровадити ШІ-технології прогнозного аналізу та рекомендованих відновлювальних заходів (prescriptive remediation).

94% респондентів вважають, що через два роки будуть володіти програмно-визначеною мережею WAN (SD-WAN). При цьому 47% власників SD-WAN планують через два роки експлуатувати ШІ-оптимізовану мережу WAN.

Експлуатаційні ІТ-підрозділи відчувають труднощі з переходом від моделі реагування за фактом до превентивної моделі, що погіршує їх можливості координації з бізнес-цілями.

Більше 75% ІТ-лідерів і розробників мережевих стратегій вважають, що їх організації ще не досягли рівня прогнозної або бізнес-оптимізованої моделі.

Одним з факторів, що пояснюють, чому ІТ-підрозділи не переходять до превентивної моделі, є час, що витрачається на підтримання статус-кво діючої мережі. 73% підрозділів витрачають на це більше половини робочого часу.

Ще однією перешкодою на шляху до превентивних і бізнес-оптимізованим операціям є структурна роз'єднаність. 29% організацій вказали, що найбільше часу у них йде на процеси узгодження з іншими ІТ-підрозділами. Ще 27% зазначили, що модернізації мереж перешкоджає ізольованість структур і операційних процесів в окремих мережевих доменах.

Респонденти висловили впевненість в тому, що професійні якості їх колективів достатні для вирішення можливих проблем з мережею в майбутньому. Третина ІТ-лідерів вважають, що їхні фахівці виключно добре підготовлені для вирішення всіх завдань, пов'язаних з продвинутими мережами, 40% - що вони добре підготовлені, і всього 7% - що вони зовсім не підготовлені.

У той же час недолік кваліфікації залишається проблемою більш ніж для чверті ІТ-колективів. 27% ІТ-лідерів відзначили відсутність необхідної кваліфікації як головної перешкода на шляху до переходу до просунутої мережі.

22% ІТ-лідерів вважають головним пріоритетом у вирішенні цієї проблеми перекваліфікацію та підвищення кваліфікації фахівців.

Джерело: https://ko.com.ua/cisco_it-lidery_gotovy_k_vnedreniyu_ii_i_intencionno-orientirovannyh_setej_130757


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Перспективи зв'язку з нульовим енергоспоживанням

Сфера Інтернету речей стала останнім часом одним із найдинамічніших напрямків ІТ-ринку. Тож не дивно, що провідні виробники електроніки активно працюють над перспективними ідеями, які дозволять розширити цей сегмент. Одна з них – Zero-Power Communication. Одним із найскладніших викликів напрямку IoT є енергоефективність, оскільки найчастіше розумні пристрої можуть отримувати енергопостачання лише від вбудованих акумуляторів. А обмежені ресурси останніх значно обмежують термін життя. Виходом могла б стати технологія нульового енергоспоживання (Zero-Power Communication), яка дозволяє відмовитися від батарейок, а використовувати для енергопостачання радіовипромінювання, що перетворюються в електрику, такі як сигнали Bluetooth, Wi-Fi та мобільного зв'язку. Присвячений цьому питанню документ "Zero-Power Communication white paper" опублікував дослідний інститут OPPO.