НОВИНИ

Cisco: ІТ-лідери готові до впровадження ШІ (штучний інтелект) і інтенційно-орієнтованих мереж

2019-11-12
Автор: Телесфера

 

Компанія Cisco опублікувала результати опитування, в якому взяли участь більше 2 тис. ІТ-лідерів і розробників мережевих стратегій.

Дослідження показало, що головним пріоритетом для ІТ-галузі є максимізація бізнес-цінності, що відображає прагнення до розвитку інновацій і більш тісної координації з бізнес-стратегією.

Для досягнення цих цілей організації переходять до інтенціоно-орієнтованих мереж і інвестують в технології штучного інтелекту.

ІТ-лідери вважають, що в найближчі п'ять років головними факторами, що змінюють вигляд мереж, стануть бездротові технології, штучний інтелект та Інтернет речей.

«Сьогодні ІТ-відділи експлуатують складні, життєво важливі мережі, які надають все більше і більше найрізноманітніших даних. Але щоб використовувати ці дані з метою вдосконалення операцій, зміцнення інформаційної безпеки або поліпшення бізнес-результатів, необхідний новий інструментарій для роботи з мережею. ІТ-відділи впроваджують мережі, засновані на намірах (інтенціоно-орієнтовані мережі), штучний інтелект (ШІ) і машинне навчання, тому що цього вимагає бізнес, - заявив Скотт Харрелл (Scott Harrell), старший віце-президент і генеральний менеджер компанії Cisco по продуктам для корпоративних мереж. - ШІ допоможе ІТ-підрозділам піти від практики підтримки статус-кво. Використовуючи прогнозний аналіз і операції на основі ШІ, ІТ-відділи зможуть покінчити з роллю обслуговуючих підрозділів, основне завдання яких - підтримка працездатності технічних засобів, і стати фактором розвитку бізнес-інновацій».

На думку опитаних, в найближчі п'ять років найбільший вплив на формування стратегії розвитку мереж нададуть: нові бездротові технології, Інтернет речей і застосування ШІ в експлуатаційних процесах, засоби виявлення і відображення загроз.

Майже 40% ІТ-лідерів поставили на перше місце максимізацію бізнес-цінності ІТ, після неї йдуть спрощення операцій, оптимізація продуктивності праці і мінімізація інцидентів безпеки.

Головним фактором для досягнення цієї мети респонденти вважають інвестиції в ШІ-технології. Майже 50% фахівців зі стратегічного розвитку вважають, що посилення ролі аналітики і штучного інтелекту сприятиме побудові ідеальної мережі.

Настає час інтенціоно-орієнтованих (заснованих на намірах) мереж, для побудови яких організації можуть використовувати в якості фундаменту наявні програмно-визначені мережі (software-defined networking, SDN).

Майже 41% заявили про наявність хоча б однієї SDN-мережі хоча б в одному зі своїх мережевих доменів.

Тільки 4% респондентів вважають, що їх мережі переросли фазу програмно-визначених і сьогодні стали інтенціоно-орієнтованими. При цьому 35% заявили, що їх мережі стануть такими протягом двох років.

Позначаючи поточний стан своїх мереж на шкалі цифрової зрілості мережі (Cisco's Digital Network Readiness Model), лише 28% вказали досягнення фази сервісно-визначної (service-driven) або інтенційно-орієнтованої мережі. У той же час, відповідаючи на питання про те, на якому етапі їх мережі виявляться через два роки, 78% респондентів заявили, що вони перейдуть від програмно-визначених до сервісно-обумовлених і інтенціоно-орієнтованим мереж.

Тільки 18% ІТ-лідерів розглядають недостатню зрілість ШІ як перешкоду на шляху до модернізації мережі, ця проблема отримала мінімальний рівень важливості у відповідях респондентів.

З усіх опитаних 72% планують протягом двох найближчих років впровадити ШІ-технології прогнозного аналізу та рекомендованих відновлювальних заходів (prescriptive remediation).

94% респондентів вважають, що через два роки будуть володіти програмно-визначеною мережею WAN (SD-WAN). При цьому 47% власників SD-WAN планують через два роки експлуатувати ШІ-оптимізовану мережу WAN.

Експлуатаційні ІТ-підрозділи відчувають труднощі з переходом від моделі реагування за фактом до превентивної моделі, що погіршує їх можливості координації з бізнес-цілями.

Більше 75% ІТ-лідерів і розробників мережевих стратегій вважають, що їх організації ще не досягли рівня прогнозної або бізнес-оптимізованої моделі.

Одним з факторів, що пояснюють, чому ІТ-підрозділи не переходять до превентивної моделі, є час, що витрачається на підтримання статус-кво діючої мережі. 73% підрозділів витрачають на це більше половини робочого часу.

Ще однією перешкодою на шляху до превентивних і бізнес-оптимізованим операціям є структурна роз'єднаність. 29% організацій вказали, що найбільше часу у них йде на процеси узгодження з іншими ІТ-підрозділами. Ще 27% зазначили, що модернізації мереж перешкоджає ізольованість структур і операційних процесів в окремих мережевих доменах.

Респонденти висловили впевненість в тому, що професійні якості їх колективів достатні для вирішення можливих проблем з мережею в майбутньому. Третина ІТ-лідерів вважають, що їхні фахівці виключно добре підготовлені для вирішення всіх завдань, пов'язаних з продвинутими мережами, 40% - що вони добре підготовлені, і всього 7% - що вони зовсім не підготовлені.

У той же час недолік кваліфікації залишається проблемою більш ніж для чверті ІТ-колективів. 27% ІТ-лідерів відзначили відсутність необхідної кваліфікації як головної перешкода на шляху до переходу до просунутої мережі.

22% ІТ-лідерів вважають головним пріоритетом у вирішенні цієї проблеми перекваліфікацію та підвищення кваліфікації фахівців.

Джерело: https://ko.com.ua/cisco_it-lidery_gotovy_k_vnedreniyu_ii_i_intencionno-orientirovannyh_setej_130757


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

MSA QSFP-DD800 прокладає шлях для каналів 800G в дата-центрах

MSA QSFP-DD800 прокладає шлях для каналів 800G в дата-центрах

Мережевий трафік центру обробки даних продовжує зростати, і, як завжди, Cisco готова надати найкращі в галузі варіанти інфраструктури. Згідно з прогнозом Cisco VNI Global IP Traffic Forecast, зростання трафіку з 2017 по 2022 рік становитиме 26% на рік. Кількість пристроїв, підключених до IP-мереж, збільшиться до більш ніж yf 28 мільярдів. Це більше 3,5 на душу населення в усьому світі!

Cisco зробить мережі розумнішими і безпечнішими

Cisco зробить мережі розумнішими і безпечнішими

Програмне забезпечення, анонсоване на конференції Cisco Live 2019, завдяки елементам штучного інтелекту допоможе вибудовувати однакові мультидоменні мережі і політики безпеки.

Aruba представила універсальну лінійку комутаторів для корпоративних мереж, філій і Цодів

Aruba представила універсальну лінійку комутаторів для корпоративних мереж, філій і Цодів

Aruba, компанія Hewlett Packard Enterprise, представила оновлені версії комутаторів і програмного забезпечення, що відповідають потребам сучасної корпоративної мережі і центрів обробки даних (ЦОД).