НОВИНИ

Cisco: ІТ-лідери готові до впровадження ШІ (штучний інтелект) і інтенційно-орієнтованих мереж

2019-11-12
Автор: Телесфера

 

Компанія Cisco опублікувала результати опитування, в якому взяли участь більше 2 тис. ІТ-лідерів і розробників мережевих стратегій.

Дослідження показало, що головним пріоритетом для ІТ-галузі є максимізація бізнес-цінності, що відображає прагнення до розвитку інновацій і більш тісної координації з бізнес-стратегією.

Для досягнення цих цілей організації переходять до інтенціоно-орієнтованих мереж і інвестують в технології штучного інтелекту.

ІТ-лідери вважають, що в найближчі п'ять років головними факторами, що змінюють вигляд мереж, стануть бездротові технології, штучний інтелект та Інтернет речей.

«Сьогодні ІТ-відділи експлуатують складні, життєво важливі мережі, які надають все більше і більше найрізноманітніших даних. Але щоб використовувати ці дані з метою вдосконалення операцій, зміцнення інформаційної безпеки або поліпшення бізнес-результатів, необхідний новий інструментарій для роботи з мережею. ІТ-відділи впроваджують мережі, засновані на намірах (інтенціоно-орієнтовані мережі), штучний інтелект (ШІ) і машинне навчання, тому що цього вимагає бізнес, - заявив Скотт Харрелл (Scott Harrell), старший віце-президент і генеральний менеджер компанії Cisco по продуктам для корпоративних мереж. - ШІ допоможе ІТ-підрозділам піти від практики підтримки статус-кво. Використовуючи прогнозний аналіз і операції на основі ШІ, ІТ-відділи зможуть покінчити з роллю обслуговуючих підрозділів, основне завдання яких - підтримка працездатності технічних засобів, і стати фактором розвитку бізнес-інновацій».

На думку опитаних, в найближчі п'ять років найбільший вплив на формування стратегії розвитку мереж нададуть: нові бездротові технології, Інтернет речей і застосування ШІ в експлуатаційних процесах, засоби виявлення і відображення загроз.

Майже 40% ІТ-лідерів поставили на перше місце максимізацію бізнес-цінності ІТ, після неї йдуть спрощення операцій, оптимізація продуктивності праці і мінімізація інцидентів безпеки.

Головним фактором для досягнення цієї мети респонденти вважають інвестиції в ШІ-технології. Майже 50% фахівців зі стратегічного розвитку вважають, що посилення ролі аналітики і штучного інтелекту сприятиме побудові ідеальної мережі.

Настає час інтенціоно-орієнтованих (заснованих на намірах) мереж, для побудови яких організації можуть використовувати в якості фундаменту наявні програмно-визначені мережі (software-defined networking, SDN).

Майже 41% заявили про наявність хоча б однієї SDN-мережі хоча б в одному зі своїх мережевих доменів.

Тільки 4% респондентів вважають, що їх мережі переросли фазу програмно-визначених і сьогодні стали інтенціоно-орієнтованими. При цьому 35% заявили, що їх мережі стануть такими протягом двох років.

Позначаючи поточний стан своїх мереж на шкалі цифрової зрілості мережі (Cisco's Digital Network Readiness Model), лише 28% вказали досягнення фази сервісно-визначної (service-driven) або інтенційно-орієнтованої мережі. У той же час, відповідаючи на питання про те, на якому етапі їх мережі виявляться через два роки, 78% респондентів заявили, що вони перейдуть від програмно-визначених до сервісно-обумовлених і інтенціоно-орієнтованим мереж.

Тільки 18% ІТ-лідерів розглядають недостатню зрілість ШІ як перешкоду на шляху до модернізації мережі, ця проблема отримала мінімальний рівень важливості у відповідях респондентів.

З усіх опитаних 72% планують протягом двох найближчих років впровадити ШІ-технології прогнозного аналізу та рекомендованих відновлювальних заходів (prescriptive remediation).

94% респондентів вважають, що через два роки будуть володіти програмно-визначеною мережею WAN (SD-WAN). При цьому 47% власників SD-WAN планують через два роки експлуатувати ШІ-оптимізовану мережу WAN.

Експлуатаційні ІТ-підрозділи відчувають труднощі з переходом від моделі реагування за фактом до превентивної моделі, що погіршує їх можливості координації з бізнес-цілями.

Більше 75% ІТ-лідерів і розробників мережевих стратегій вважають, що їх організації ще не досягли рівня прогнозної або бізнес-оптимізованої моделі.

Одним з факторів, що пояснюють, чому ІТ-підрозділи не переходять до превентивної моделі, є час, що витрачається на підтримання статус-кво діючої мережі. 73% підрозділів витрачають на це більше половини робочого часу.

Ще однією перешкодою на шляху до превентивних і бізнес-оптимізованим операціям є структурна роз'єднаність. 29% організацій вказали, що найбільше часу у них йде на процеси узгодження з іншими ІТ-підрозділами. Ще 27% зазначили, що модернізації мереж перешкоджає ізольованість структур і операційних процесів в окремих мережевих доменах.

Респонденти висловили впевненість в тому, що професійні якості їх колективів достатні для вирішення можливих проблем з мережею в майбутньому. Третина ІТ-лідерів вважають, що їхні фахівці виключно добре підготовлені для вирішення всіх завдань, пов'язаних з продвинутими мережами, 40% - що вони добре підготовлені, і всього 7% - що вони зовсім не підготовлені.

У той же час недолік кваліфікації залишається проблемою більш ніж для чверті ІТ-колективів. 27% ІТ-лідерів відзначили відсутність необхідної кваліфікації як головної перешкода на шляху до переходу до просунутої мережі.

22% ІТ-лідерів вважають головним пріоритетом у вирішенні цієї проблеми перекваліфікацію та підвищення кваліфікації фахівців.

Джерело: https://ko.com.ua/cisco_it-lidery_gotovy_k_vnedreniyu_ii_i_intencionno-orientirovannyh_setej_130757


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence

Сервіс Business Insider Intelligence представив звіт The Internet of Things 2020 про поточний стан і майбутнє галузі інтернету речей. В рамках підготовки використовувалися власні оцінки, а також думки 400 експертів з галузі.

Нові комутатори Aruba підвищать якість мережевої інфраструктури

Нові комутатори Aruba підвищать якість мережевої інфраструктури

Мережева інфраструктура стала важливою частиною сучасних офісів і підприємств. Від її якості залежать багато бізнес-процесів, рівень послуг, що надаються, продуктивність, взаємодія співробітників між собою і з клієнтами. Разом зі зростанням кількості пристроїв і обсягу мережевого трафіку, з розвитком хмарних сервісів, з появою потреби в спільній роботі або в автоматизації, зростає увага до функціоналу обладнання для створення мережевої інфраструктури.

Aruba представила новий пакет рішень для робочих місць

Aruba представила новий пакет рішень для робочих місць

Aruba, компанія Hewlett Packard Enterprise, представила пакет рішень для робочих місць і нове бачення трьох сценаріїв повернення до роботи - повернення в офіс, робота з дому і новий підхід до організації офісного простору. В основі кожного сценарію лежать хмарні мережеві рішення Aruba з технологіями штучного інтелекту. Кожен сценарій передбачає конкретні кроки, які організації можуть зробити вже сьогодні для прискорення процесів відновлення бізнесу, а також впровадження механізмів відстеження контактів і безконтактних рішень, що поліпшують самопочуття співробітників і відвідувачів.