НОВИНИ

Cisco представила мережевий процесор із швидкістю маршрутизації більше 10 Тб/с

2019-12-13
Автор: Телесфера

Cisco представила подробиці технологічної стратегії, спрямованої на побудову нового інтернету для епохи 5G - не схильного до сьогоднішніх обмеженнь по продуктивності, економічності і споживаної потужності.

У числі представлених Cisco інновацій - мережева мікросхема Cisco Silicon One, заснована на ній лінійка найпотужніших маршрутизаторів операторського класу Cisco серії 8000, а також нові варіанти закупівлі рішень компанії, що дозволяють клієнтам споживати технології в дезагрегованому підході.

У найближче десятиліття цифрова трансформація задіє такі нові технології, як віртуальна і доповнена реальність, потокове відео в форматі 16K, штучний інтелект, 5G, квантові обчислення, адаптивна та прогнозна кібербезпека, інтелектуальний інтернет речей плюс інші, які ще не винайдено. Ці додатки нового покоління зажадають такої складної платформи, яку сьогоднішня інтернет-інфраструктура просто не здатна підтримувати.

Стратегія Cisco ґрунтується на розробках і інвестиціях в трьох основних напрямках: мікропроцесори, оптичні технології та програмне забезпечення.

Новий чіп Cisco Silicon One стане основою портфоліо маршрутизаторів Cisco в майбутньому. У короткостроковій перспективі очікується досягнення продуктивності аж до 25 Тб/с. Відзначається, що це перший в галузі універсальний мережевий чіп, адаптований як для сервіс-провайдерів, так і для великих компаній. Чіп може застосовуватися на фіксованих і модульних платформах, при цьому він відповідає найвищим вимогам з неймовірною ефективністю. Продуктивність маршрутизації першої моделі Cisco Silicon One Q100 перевищує 10 Тб/с без будь-яких погіршень програмованості, буферизації, енергоефективності, масштабованості та функціональної гнучкості.

Зазвичай в мережі і навіть в одному пристрої використовуються різні мікросхеми з різними функціями. Розробка і тестування нових функцій - процес тривалий і витратний. Уніфікований програмований чіп дозволить мережевим операторам істотно зменшити експлуатаційні витрати і скоротити терміни окупності нових сервісів.

Маршрутизатор Cisco серії 8000 - перша платформа, створена на основі Cisco Silicon One Q100. Вона розроблялася з метою допомогти сервіс-провайдерам і великим компаніям скоротити витрати на побудову і експлуатацію широкомасштабних мереж в епоху 5G, штучного інтелекту та інтернету речей.

Серед унікальних особливостей платформи:

  • Оптимізована для швидкостей від 400 Гб/с і вище, одне стійко-місце підтримує від 10,8 Тб/с.
  • Побудована на новій мережевій операційній системі Cisco IOS XR7, адаптованої до роботи з хмарними середовищами і дозволяє спростити експлуатацію і знизити експлуатаційні витрати.
  • Пропонує просунуті засоби кібербезпеки, які в реальному часі дають обізнаність про рівень довіреності критичної інфраструктури замовника.
  • Сервіс-провайдери отримують нові можливості програмування і масштабування смуги пропускання для надання терабітних швидкостей навіть в умовах жорстких обмежень по потужності і простору.

З ростом швидкостей передачі портів з 100 до 400 Гб/с і вище на оптичні технології доводиться все більша частка витрат на побудову та експлуатацію інтернет-інфраструктури. Відповідно, Cisco інвестує, щоб в умовах збільшення швидкості портів комутаторів і маршрутизаторів гарантувати замовникам наявність оптики, відповідної найсуворішим галузевим стандартам надійності і якості.

В рамках внутрішньої програми контролю Cisco забезпечує повну сумісність своєї оптики з галузевими стандартами в будь-яких експлуатаційних умовах практично в усіх вузлах, включаючи веб-сайти третіх виробників. Завдяки цій програмі замовники можуть використовувати оптичні технології Cisco в проектах з встановленими вузлами сторонніх виробників, не сумніваючись у тому, що оптика буде відповідати тим стандартам надійності і якості, до яких вони звикли.

Крім того, у міру розвитку мікроелектроніки і напівпровідникової фотоніки ті функції, які зазвичай виконувалися різними пристроями на окремих шасі, незабаром стануть доступними у вигляді змінних модулів. Це принесе значні переваги мережевим операторам з точки зору простоти експлуатації. Інвестиції Cisco в розвиток напівпровідникової фотоніки спрямовані на такі архітектурні зміни в центрах обробки даних і мережах сервіс-провайдерів, які допоможуть скоротити витрати, зменшити споживану потужність і займаний простір і спростити експлуатацію мереж.

Cisco також оприлюднила плани щодо застосування гнучких варіантів поставки технологій (вперше випробувані на портфоліо Cisco Optics) і дезагрегування програмного забезпечення Cisco IOS-XR, що включає Cisco Silicon One. Нова модель відрізняється високою адаптивністю і дозволяє замовникам для побудови мереж вибирати окремі компоненти, блоки або інтегровані системи.

Джерело: https://ko.com.ua/cisco_predstavila_processornuyu_arhitekturu_dlya_interneta_budushhego_131219


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Cisco Security Cloud, розроблена як найбільш відкрита платформа в галузі

Під час конференції RSA, RSAC 2022, Cisco оприлюднила своє бачення глобальної уніфікованої платформи для наскрізної безпеки в мультихмарних середовищах. Cisco Security Cloud створено як відкриту платформу безпеки без публічного блокування, що забезпечує стійкість безпеки та захищає цілісність усієї ІТ-екосистеми.

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

Cisco SD-WAN з AWS Cloud WAN для глобальної хмарної мережі на вимогу

SD-WAN тепер є основною частиною переходу до хмари для організацій, які впроваджують інфраструктуру як послугу для забезпечення доступності додатків на вимогу. Але цей перехід має тривати постійно. Ручне підключення від філії до хмари або регіон за регіоном більше не є ефективним або масштабованим.

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.