Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Якісний Wi-Fi - основа сучасної гостинності і двигун бізнесу

2019-03-29
Автор: Телесфера

Високошвидкісний Wi-Fi - одна з основ гостинності готелів. Вирушаючи в подорож і вибираючи готель, кожен з нас бере до уваги наявність Wi-Fi. Своєчасне отримання необхідної або бажаної інформації - категорія надзвичайно значуща, і про те, що сучасний готель повинен мати в активі своїх послуг доступ в інтернет через Wi-Fi, і говорити не доводиться, а його відсутність цілком може стати приводом для відмови від розміщення. При цьому зовсім не важливо, великий це чи мережевий готель або бутіковий, оскільки організація WI-FI в готелі - обов'язкова міра для забезпечення зручності відвідувачів і один з основних критеріїв вибору тимчасового місця проживання.

Побудова будь-якої бездротової мережі починається з самої базової задачі - як не дивно, побудувати саму мережу. Як спростити весь процес і домогтися максимального результату?

В першу чергу, розберемося з вимогами до точок доступу і рішеннями, за допомогою яких Cisco виконує ці вимоги. Що потрібно від бездротової мережі?

1. Віртуалізація та зменшення кількості використовуваного обладнання - в ідеалі, звичайно, відмова від дорогих апаратних контролерів із збереженням всіх зручностей і переваг використання віртуального контролера.  

Рішення Cisco Mobility Express не вимагає наявності фізичного контролера WLAN. Функції контролера виконує центральна точка доступу, при цьому Mobility Express підтримує останні досягнення технології Wi-Fi - 802.11ac Wave 2 для локального або місцевого (on-premises) управління.

2. Стійкість до перешкод і високу якість сигналу - в готелях на якість сигналу дуже сильно впливає навколишній простір: стіни, предмети інтер'єру, труби, інженерні споруди.

У точках доступу Cisco використовуються інноваційні технології Cisco CleanAir і ClientLink, які дозволяють забезпечити найкращу продуктивність мережі Wi-Fi в будь-який момент часу. CleanAir - це проактивний захист від радіоперешкод. Цей функціонал виявляє і ідентифікує джерела перешкод, оцінює ступінь їх впливу на продуктивність мережі і, потім, переналаштовує мережу для досягнення найкращої ефективності в поточних умовах.

ClientLink дозволяє направляти сигнал в сторону підключених по Wi-Fi клієнтів. Технологія дозволяє вирішувати проблеми мереж, в яких одночасно працюють різні клієнтські пристрої, одночасно підвищуючи швидкість передачі для клієнтів 802.11a / g, 802.11n і 802.11ac.

3. Безшовний роумінг - набила оскому, але не втратила актуальності тема. Безшовний роумінг дає можливість зберігати підключення гостей при їх переміщенні по готелю. Також він дозволяє зберегти за гостем одну і ту ж IP-адресу протягом усього часу перебування. Завдяки цьому гостю досить один раз авторизуватися в мережі готелю і далі користуватися Інтернетом в будь-якому приміщенні готелю: лобі, ресторан або власний номер.

Всі точки доступу Cisco дозволяють створювати безшовний роумінг без установки виділеного Wi-Fi контролера, що дозволяє істотно скоротити витрати на побудову Wi-Fi мережі в готелі будь-якого розміру.

4. Підтримка великої кількості клієнтів і високої швидкості передачі даних - для оптимального розподілу навантаження необхідно грамотно управляти радіодіапазонами 2,4 ГГц і 5 ГГц.

У точках доступу Cisco використовується технологія Cisco BandSelect, яка дозволяє диференціювати клієнтські пристрої по частоті. Якщо пристрій може підключитися до точки доступу на частоті 5 ГГц, то він буде працювати саме на цій частоті, що дозволяє розвантажити більш часто використовуваний радіодіапазон 2,4 ГГц.

Крім цього, в точках доступу Cisco використовується алгоритм управління радіоресурсами (RRM), який дозволяє автоматично скоригувати радіочастотний канал, його ширину, потужність випромінювання сигналу і усунути прогалини в покритті в умовах динамічно мінливого радіоефіру.

5. Живлення точок по технології PoE - позбавляє від необхідності встановлювати електричні розетки там, де це незручно, і використовувати громіздкі блоки живлення, а також прокладати додаткову електропроводку.

Комутатори Cisco підтримують забезпечення віддаленого живлення точок доступу за технологією PoE.

6. Безпечний поділ гостьової і корпоративної мережі - тому що мережею, швидше за все, будуть користуватися як відвідувачі готелю, так і працюючий в ній персонал! У точках доступу Cisco використовується механізм класифікації політик (Policy Classification Engine), який дозволяє реалізувати детальні політики доступу в мережу з урахуванням ролі користувача (гість готелю, співробітник, відвідувач), способу доступу в мережу, типу пристрою, що використовується додатком.

Політики визначають право доступу в різні сегменти мережі, швидкість підключення, обмеження і пріоритетність використовуваних додатків (Application Visibility & Control). Це дає можливість всім співробітникам і гостям готелю використовувати для підключення власні пристрої без ризику порушення інформаційної безпеки корпоративної мережі.

З витрат - в доходи!

Монетизація Wi-Fi мереж - як і раніше широко обговорювана тема, а для готельного бізнесу ця тема важлива подвійно. Як монетизувати бездротові мережі в готелі?

Рішення Cisco CMX (Cisco Connected Mobile Experiences) допомагає на базі Wi-Fi отримувати корисну аналітику, яка дозволяє готельєрам приймати більш ефективні бізнес-рішення.

Теплові карти, що надають інформацію про те, в якій зоні або на якому майданчику цільова аудиторія проводить більше часу протягом дня або тижня, де розташовані точки найбільшої концентрації, який відсоток відвідувачів тут вперше, і скільки тих, хто повернувся знову. Це та найцінніша бізнес-аналітика, яка необхідна для розвитку бізнесу і яку обладнання Cisco може зібрати і обробити.

Найпростіший варіант як для адміністраторів, так і для самих відвідувачів - це додаток для мобільних пристроїв, що дає всі «плюшки» в одному вікні:

  • Індивідуальне вітання постійних гостей - мережа розпізнає гостя і при вході в фойє вітає його. Якщо це постійний клієнт, то можна провести автоматичний check-in, повідомити номер і перетворити мобільний пристрій в ключ;
  • Повідомлення про послуги та акції в залежності від дій і місця розташування - використовуючи дані про місце розташування, можна відправляти пуш-повідомлення на мобільний пристрій гостя з певними рекламними пропозиціями (наприклад, якщо гість перебуває в басейні, то йому приходить пропозиція спробувати коктейлі в барі зі знижкою, або гість, проходячи повз магазин, отримує повідомлення, що йому пропонуються знижки ...);
  • Навігація по готелю - по використовуваним точкам доступу визначається місце розташування гостя і показує шлях до необхідного місця (магазин, басейн, ресторан, конференц-зал і т.д);
  • Автоматизація бізнесу і бізнес-аналітика - використовуючи мобільні пристрої співробітників і знаючи їх розташування - можна оперативно реагувати на всі побажання гостей, знаючи місце розташування гостей та відстежуючи гостьовий потік, можна перенаправляти персонал на проблемні місця.

Ось як про це розповідає сама компанія Cisco:

Джерело: https://habr.com/ru/company/comptek/blog


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco Hyperflex для високонавантажених СУБД

Cisco Hyperflex для високонавантажених СУБД
Cisco,Cisco Network,Налаштування Cisco,wi-fi,cisco,cisco безпека,Блог Телесфера

Ми продовжуємо цикл статей про Cisco Hyperflex. Цього разу ми познайомимо вас з роботою Cisco Hyperflex в умовах високонавантажених СУБД Oracle і Microsoft SQL, а також порівняємо отримані показники з конкурентними рішеннями.

Що потрібно знати про останній патч Cisco для маршрутизаторів

Що потрібно знати про останній патч Cisco для маршрутизаторів
Cisco,Cisco Network,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини

Не так давно IT-гігант оголосив про критичну уразливість в системі ASR 9000. Розповімо, в чому суть бага і як його «залатати».

Aruba спрощує впровадження корпоративного Інтернету речей

Aruba спрощує впровадження корпоративного Інтернету речей
Aruba Networks,IoT,Wi-Fi,wi-fi,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,новини

Aruba оголосила про випуск двох продуктів, які допоможуть корпоративним клієнтам спростити впровадження Інтернету речей (IoT). Перший - Aruba ClearPass Device Insight - надає клієнтам єдиний інструмент прозорого моніторингу, включаючи автоматичне виявлення пристроїв, збір інформації про пристрій і ідентифікацію на основі машинного навчання. Крім того, Aruba представила точки доступу серій Aruba 530 і 550 на додаток до найбільш передового в галузі сімейства точок доступу IoT, що підтримує стандарт 802.11ax (Wi-Fi 6). Ці рішення дозволяють підприємствам усувати проблеми безпеки і підключень IoT-пристроїв до мережі, одночасно знижуючи пов'язані з цим експлуатаційні витрати і складності.