Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Якісний Wi-Fi - основа сучасної гостинності і двигун бізнесу

2019-03-29
Автор: Телесфера

Високошвидкісний Wi-Fi - одна з основ гостинності готелів. Вирушаючи в подорож і вибираючи готель, кожен з нас бере до уваги наявність Wi-Fi. Своєчасне отримання необхідної або бажаної інформації - категорія надзвичайно значуща, і про те, що сучасний готель повинен мати в активі своїх послуг доступ в інтернет через Wi-Fi, і говорити не доводиться, а його відсутність цілком може стати приводом для відмови від розміщення. При цьому зовсім не важливо, великий це чи мережевий готель або бутіковий, оскільки організація WI-FI в готелі - обов'язкова міра для забезпечення зручності відвідувачів і один з основних критеріїв вибору тимчасового місця проживання.

Побудова будь-якої бездротової мережі починається з самої базової задачі - як не дивно, побудувати саму мережу. Як спростити весь процес і домогтися максимального результату?

В першу чергу, розберемося з вимогами до точок доступу і рішеннями, за допомогою яких Cisco виконує ці вимоги. Що потрібно від бездротової мережі?

1. Віртуалізація та зменшення кількості використовуваного обладнання - в ідеалі, звичайно, відмова від дорогих апаратних контролерів із збереженням всіх зручностей і переваг використання віртуального контролера.  

Рішення Cisco Mobility Express не вимагає наявності фізичного контролера WLAN. Функції контролера виконує центральна точка доступу, при цьому Mobility Express підтримує останні досягнення технології Wi-Fi - 802.11ac Wave 2 для локального або місцевого (on-premises) управління.

2. Стійкість до перешкод і високу якість сигналу - в готелях на якість сигналу дуже сильно впливає навколишній простір: стіни, предмети інтер'єру, труби, інженерні споруди.

У точках доступу Cisco використовуються інноваційні технології Cisco CleanAir і ClientLink, які дозволяють забезпечити найкращу продуктивність мережі Wi-Fi в будь-який момент часу. CleanAir - це проактивний захист від радіоперешкод. Цей функціонал виявляє і ідентифікує джерела перешкод, оцінює ступінь їх впливу на продуктивність мережі і, потім, переналаштовує мережу для досягнення найкращої ефективності в поточних умовах.

ClientLink дозволяє направляти сигнал в сторону підключених по Wi-Fi клієнтів. Технологія дозволяє вирішувати проблеми мереж, в яких одночасно працюють різні клієнтські пристрої, одночасно підвищуючи швидкість передачі для клієнтів 802.11a / g, 802.11n і 802.11ac.

3. Безшовний роумінг - набила оскому, але не втратила актуальності тема. Безшовний роумінг дає можливість зберігати підключення гостей при їх переміщенні по готелю. Також він дозволяє зберегти за гостем одну і ту ж IP-адресу протягом усього часу перебування. Завдяки цьому гостю досить один раз авторизуватися в мережі готелю і далі користуватися Інтернетом в будь-якому приміщенні готелю: лобі, ресторан або власний номер.

Всі точки доступу Cisco дозволяють створювати безшовний роумінг без установки виділеного Wi-Fi контролера, що дозволяє істотно скоротити витрати на побудову Wi-Fi мережі в готелі будь-якого розміру.

4. Підтримка великої кількості клієнтів і високої швидкості передачі даних - для оптимального розподілу навантаження необхідно грамотно управляти радіодіапазонами 2,4 ГГц і 5 ГГц.

У точках доступу Cisco використовується технологія Cisco BandSelect, яка дозволяє диференціювати клієнтські пристрої по частоті. Якщо пристрій може підключитися до точки доступу на частоті 5 ГГц, то він буде працювати саме на цій частоті, що дозволяє розвантажити більш часто використовуваний радіодіапазон 2,4 ГГц.

Крім цього, в точках доступу Cisco використовується алгоритм управління радіоресурсами (RRM), який дозволяє автоматично скоригувати радіочастотний канал, його ширину, потужність випромінювання сигналу і усунути прогалини в покритті в умовах динамічно мінливого радіоефіру.

5. Живлення точок по технології PoE - позбавляє від необхідності встановлювати електричні розетки там, де це незручно, і використовувати громіздкі блоки живлення, а також прокладати додаткову електропроводку.

Комутатори Cisco підтримують забезпечення віддаленого живлення точок доступу за технологією PoE.

6. Безпечний поділ гостьової і корпоративної мережі - тому що мережею, швидше за все, будуть користуватися як відвідувачі готелю, так і працюючий в ній персонал! У точках доступу Cisco використовується механізм класифікації політик (Policy Classification Engine), який дозволяє реалізувати детальні політики доступу в мережу з урахуванням ролі користувача (гість готелю, співробітник, відвідувач), способу доступу в мережу, типу пристрою, що використовується додатком.

Політики визначають право доступу в різні сегменти мережі, швидкість підключення, обмеження і пріоритетність використовуваних додатків (Application Visibility & Control). Це дає можливість всім співробітникам і гостям готелю використовувати для підключення власні пристрої без ризику порушення інформаційної безпеки корпоративної мережі.

З витрат - в доходи!

Монетизація Wi-Fi мереж - як і раніше широко обговорювана тема, а для готельного бізнесу ця тема важлива подвійно. Як монетизувати бездротові мережі в готелі?

Рішення Cisco CMX (Cisco Connected Mobile Experiences) допомагає на базі Wi-Fi отримувати корисну аналітику, яка дозволяє готельєрам приймати більш ефективні бізнес-рішення.

Теплові карти, що надають інформацію про те, в якій зоні або на якому майданчику цільова аудиторія проводить більше часу протягом дня або тижня, де розташовані точки найбільшої концентрації, який відсоток відвідувачів тут вперше, і скільки тих, хто повернувся знову. Це та найцінніша бізнес-аналітика, яка необхідна для розвитку бізнесу і яку обладнання Cisco може зібрати і обробити.

Найпростіший варіант як для адміністраторів, так і для самих відвідувачів - це додаток для мобільних пристроїв, що дає всі «плюшки» в одному вікні:

  • Індивідуальне вітання постійних гостей - мережа розпізнає гостя і при вході в фойє вітає його. Якщо це постійний клієнт, то можна провести автоматичний check-in, повідомити номер і перетворити мобільний пристрій в ключ;
  • Повідомлення про послуги та акції в залежності від дій і місця розташування - використовуючи дані про місце розташування, можна відправляти пуш-повідомлення на мобільний пристрій гостя з певними рекламними пропозиціями (наприклад, якщо гість перебуває в басейні, то йому приходить пропозиція спробувати коктейлі в барі зі знижкою, або гість, проходячи повз магазин, отримує повідомлення, що йому пропонуються знижки ...);
  • Навігація по готелю - по використовуваним точкам доступу визначається місце розташування гостя і показує шлях до необхідного місця (магазин, басейн, ресторан, конференц-зал і т.д);
  • Автоматизація бізнесу і бізнес-аналітика - використовуючи мобільні пристрої співробітників і знаючи їх розташування - можна оперативно реагувати на всі побажання гостей, знаючи місце розташування гостей та відстежуючи гостьовий потік, можна перенаправляти персонал на проблемні місця.

Ось як про це розповідає сама компанія Cisco:

Джерело: https://habr.com/ru/company/comptek/blog


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Багатофакторна аутентифікація важлива для кіберзахисту як ніколи

Багатофакторна аутентифікація важлива для кіберзахисту як ніколи
Cisco,cisco,cisco безпека,Блог Телесфера,Продуктивність

Група боротьби з кіберзагрозами Cisco Talos Incident Response (CTIR) розповіла про головні події на ринку кібербезпеки в 2021 році. На тлі пандемії, яка спричинила за собою низку специфічних проблем ІБ, фахівцям з ІБ довелося мати справу зі зростаючим колом зловмисників, що промишляють програмами-вимагачами, займаючись при цьому великими інцидентами безпеки, які торкнулися організації по всьому світу.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур
Cisco,Cisco Network,cisco,новини,Налаштування Cisco,Продуктивність

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.