Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Що в чорному ящику: з чого складаються витрати на віртуальну і фізичну інфраструктуру

2017-09-19
Автор: Телесфера

Аналітики Gartner в квітні повідомили, що світові витрати на дата-центри в порівнянні з минулим роком зростуть і перевалять за $ 170 млрд. У стільки Forbes оцінює бренд Apple, і саме така сума проходить через всі магазини найбільшого ритейлера в США Walmart. У цій статті ми розглянемо, куди йдуть такі гроші в контексті ЦОД, і поговоримо про те, з чого складаються витрати на віртуальну і фізичну інфраструктури.
 

Витрати на корпоративні сервери

Неважливо, чи ми говоримо про хмарне рішення або про «залізо», розрахунок повинен враховувати прямі, непрямі і приховані витрати. Всі ці групи витрат укладаються в показник сукупної вартості володіння (TCO). Існує думка, що більшу частину витрат на фізичну інфраструктуру становить обладнання. Однак, за даними Intel, вартість «заліза» складає 15% від загальних витрат на IT-активи.


Крім апаратного забезпечення, прямі витрати включають вартість програмного забезпечення, використану електрику і допоміжні системи: опалювальні, охолоджувальні, вентиляційні. Непрямі витрати пов'язані з виплатою ЗП системному адміністратору або іншим співробітникам.

Що стосується обладнання, компанії буде потрібно придбати сам сервер і продумати майбутню архітектуру Цода - чи буде це масштабована, модульна система, що володіє декількома блоками, або традиційні стійки. Необхідно продумати стратегію подальшого розширення.

Вартість сервера варіюється в залежності від продуктивності. У цей момент для бізнесу відкривається простір для економії, адже рішення на користь конкретного пристрою приймається самостійно. Однак, більш дешевий, але низькопродуктивний сервер - це не завжди вигідно. Важливо звернути увагу на енергоефективність, яка як раз і забезпечує економію в довгостроковій перспективі.

Серверне приміщення обладнується електричними системами, які включають основну та проміжні розподільні пристрої, освітлення, ДБЖ, опалення, вентиляцію і кондиціонування, систему протипожежного захисту, моніторингу та безпеки.

Наступна зупинка - програмне забезпечення. Серверу потрібна операційна система, наприклад Windows Server 2016, яку доведеться придбати. Підприємству можуть знадобитися і інші інструменти для вирішення корпоративних завдань: Microsoft SQL Server, Citrix Presentation Server і ін. Також потрібно організувати мережу.

Нарешті, ми дісталися до електроенергії, вартість якої досить велика. Вельми показовою є історія Марко Пончіеллі (Marco Ponchielli) з Rackspace. Він наводить дані, згідно з якими раніше вартість електроенергії в загальних витратах була настільки незначна, що було потрібно від 30 до 50 років, щоб вона наблизилася до вартості обчислень.

Тепер же, в районах з високими тарифами, цей період скоротився до двох років, а в середньому - до чотирьох. Марко також розповів про IT-відділі, який витратив $ 22 млн на блейд-сервери. Витрати на їх обслуговування за три роки вилилися в $ 30 млн, а модернізація інфраструктури для їх установки - в $ 54 млн.

Є і ще одна стаття витрат - приміщення. Тут розкид цін повністю залежить від того, чи знаходиться офіс у володінні компанії, побудований чи машинний зал і яку площу він займає.

Крім цього, слід враховувати кадри. Навіть в разі віддаленого розміщення сервера підприємству потрібен адміністратор, середній рівень заробітної плати якого досить значний. Розмір штату буде залежати від розмірів інфраструктури, тому розрахунки тут індивідуальні для кожного конкретного випадку.

Протягом 2-4 років витрати як на локальні, так і на хмарні рішення обмежуються обслуговуванням і підтримкою. Однак приблизно через п'ять років, на думку мережевих адміністраторів, компанія стикається з необхідністю оновлення корпоративних серверних рішень.

В життєвому циклі фізичних серверів за цим слідують нові капітальні витрати - це основна стаття прихованих витрат в довгостроковій перспективі. Крім того, ефективність нового фізичного обладнання набагато вище, ніж старого. Тому між застарілими технологіями і зростанням витрат енергії часто можна поставити знак рівності.

Не варто забувати про те, що ці інвестиції на значний термін ще й знецінюються з плином часу через інфляцію. Ціни на обладнання збільшуються, оскільки попит з часом зростає.

В умовний кошторис для складання цілісної картини також слід закласти нематеріальні витрати: витрати на перенесення програмного забезпечення та баз даних на нову платформу і витрати на рішення, що знижують ризик міграції.

Таким чином, вартість підтримки локальної інфраструктури збільшується з року в рік, причому замкнута вона на короткий життєвий цикл апаратних засобів.Витрати на віртуальні сервери

З точки зору споживача, хмарна економіка дуже проста: вибираєш необхідну конфігурацію і оплачуєш оренду. Досить врахувати деякі аспекти. Наприклад, потрібно навчити персонал, щоб співробітники могли ефективно керувати хмарною інфраструктурою. До того ж, до статті прихованих витрат варто записати вартість міграції в хмару. Часом вона включає в себе і невдалі спроби роботи з різними провайдерами. Все це в кінцевому рахунку коштує грошей.

Розрахунки витрат для клієнта у випадку з хмарою досить прозорі, але з чого вони складаються для самого провайдера? За великим рахунком, ситуація аналогічна корпоративній інфраструктурі, але, звичайно, масштаби куди більше.

Якісний ЦОД рівня Tier III пов'язує багатопроцесорні сервери, розташовані на дискових масивах, з мережею по високошвидкісних каналах. Для цього використовуються кілька взаємозамінних магістральних маршрутизаторів. Хмарна інфраструктура захищається системою глибокого аналізу пакетів. За розподіл мережевого трафіку відповідають комутатори, що формують між собою систему з дубльованими сполуками. Зберігання повинно забезпечуватися надійними апаратними та програмними рішеннями, здатними оперувати фізичними дисками і оновленням ПЗ, а також балансувати навантаження.

Високий рівень доступності досягається дублюючими системами. Для стабільності і оптимізації роботи набір ПО доповнений спеціальними рішеннями: контроль енергоефективності, динамічний розподіл навантаження, панель управління, засоби захисту і так далі.

Як вже було зазначено, людський ресурс є ще однією графою витрат в роботі дата-центру. Залежно від навичок персоналу та географічного положення річні зарплати всього штату, обслуговуючого дата-центр, варіюються від $ 75 тис. До більш ніж $ 125 тис., за словами глави дослідницької компанії Clabby Analytics Джо Клеббі (Joe Clabby). Не варто забувати, що, крім адміністраторів, ЦОД обслуговують і десятки інших співробітників. Наприклад, дата-центри рівня Tier III вимагають фізичної охорони серверів.

Але незважаючи на такі масштаби, в деяких випадках хмарним провайдерам вдається економити гроші клієнтам. Це можливо, тому що масштаб операцій в дата-центрах дозволяє операторам отримувати знижки на обладнання та рішення.

При цьому капітальні витрати на обладнання розподіляються в перерахунку на одну стійку або гігабайт ЗУ. Витрати амортизуються протягом всього життєвого циклу обладнання. До того ж не слід забувати про апаратні засоби, які обслуговують всю інфраструктуру - системи охолодження, ДБЖ, системи захисту. Витрати на них «розподіляються» між серверами.

Екосистема віртуальних провайдерів дозволяє використовувати меншу кількість серверів, що знижує споживання електроенергії. До того ж з урахуванням масштабів і резервних систем з'являється можливість для перерозподілу і відключення серверів без шкоди для системи. За даними Uptime Institute, виведення з експлуатації однієї серверної стійки 1U може щорічно економити понад $ 2 тис.

За результатами дослідження Uptime Institute, в 2015 році близько 30% всіх серверів не використовувалися, тобто вони лежали «мертвим вантажем» на плечах провайдерів. У всьому світі налічувалося близько 10 млн «коматозних» серверів. У грошовому вираженні це не менше $ 30 млрд. Ось чому хмарні провайдери «позбуваються баласту», економлячи тим самим для себе і клієнта пристойні гроші.

Тому компанії все частіше звертають увагу на хмарні сервіси. Недавній звіт показав, що інвестування в приватні ЦОДи втрачає сенс для IT-компаній. Замість цього, керівники намагаються наростити вкладення в розробку бізнес-додатків. Представники 70% опитаних організацій заявили, що планують збільшити витрати на безпеку в 2017 році, 67% віддали пріоритет хмарним додаткам, а ще 52% - хмарній інфраструктурі.

Джерело: https://habrahabr.ru/company/1cloud/blog


 Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

 Основні напрямки роботи компанії:

  •  Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

 e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Підемо іншим шляхом: як прямо зараз змінюється напрямок потоків даних

Підемо іншим шляхом: як прямо зараз змінюється напрямок потоків даних
Блог Телесфера,Налаштування,Налаштування Cisco,Налаштування Aruba,Продуктивність,ЦОД

Сучасний бізнес не може обійтися без постійного надходження свіжої інформації. Але отримати інформацію недостатньо, її необхідно опрацювати та проаналізувати. Причому зробити це потрібно у максимально короткі терміни. Як і вода, інформація не повинна застоюватись. Вона повинна постійно перетікати від джерел на периферію та локальні дата-центри, а потім у хмару і іноді повертатися назад.

Instant On AP22. Всі переваги Wi-Fi 6 для малого бізнесу

Instant On AP22. Всі переваги Wi-Fi 6 для малого бізнесу
Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba,Блог Телесфера

На початку 2021 року Aruba (торгова марка компанії HPE) представила пристрій Instant On AP22 – першу точку доступу сімейства Instant On за допомогою протоколу 802.11ax (стандарт Wi-Fi 6). Устаткування цієї серії призначене для організації бездротової мережі Інтернет за технологією Wi-Fi в компанії SMB-сегменту або окремій філії. Нова точка доступу дозволить із відносно невисокими витратами забезпечити співробітників невеликого офісу, кафе, бібліотеки та інших установ якісним бездротовим інтернет-з'єднанням з усіма перевагами нового стандарту – наприклад, вищою швидкістю передачі даних та стабільнішим сигналом.

Саміт партнерів Cisco: у каналу та замовників з'явилося безліч нових можливостей

Саміт партнерів Cisco: у каналу та замовників з'явилося безліч нових можливостей
Cisco,новини,Налаштування Cisco,Типові рішення,cisco

Розпочала роботу 26-а щорічна конференція партнерів Cisco. Цього року вона проходить у гібридному форматі: глобальна цифрова трансляція всіх ключових виступів та семінарів доповнена невеликою кількістю очних зустрічей та заходів. Незмінним залишився головний порядок денний форуму — обговорення стратегії каналів збуту, анонс нових технологій, зміцнення лідерських позицій на ринку ІТ. Незважаючи на те, що пандемія COVID-19 продовжує впливати на бізнес компанії та її партнерську екосистему, основним пріоритетом для вендора залишається відданість каналу та клієнтам. Як відзначають керівники Cisco, продовжуючи адаптуватися до мінливих умов, компанія працює, зберігаючи стійкість та оптимізм