Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Навіщо Штучний Інтелект при впровадженні Wi-Fi 6?

2020-05-17
Автор: Телесфера

Плануючи перехід до Wi-Fi 6 важливо почати з тих зон, де можливості Wi-Fi 6 істотно поліпшать продуктивність мережі і якість підключення користувача. У цьому нам допоможе Штучний Інтелект/Машинне Навчання (ШІ/МН), впроваджені в Cisco DNA Center - центр управління мережею. ПЗ ШІ/МН спостерігає за конфігураціями, збирає телеметрію і дозволяє робити цікаві вимірювання за користувачами, пристроями і додатками. Алгоритми МН роблять складну кореляцію подій і дозволяють оцінити ситуацію з урахуванням контексту, допомагаючи вирішити конкретні завдання.

Які проблеми в існуючій бездротової мережі допоможе вирішити Wi-Fi 6?

  • Низька продуктивність мережі в перевантажених зонах
  • Низька продуктивність мобільних пристроїв в висхідному каналі (uplink)
  • Високий рівень радіоперешкод
  • Перевантаження мережі трафіком IoT

Визначити проблемні зони в бездротовій мережі нам допоможе ШІ/МН в Cisco DNA Center.

Перевантажені зони

802.11ac/Wi-Fi 5 з MU-MIMO непогано працюють в перевантажених зонах. Нам треба замінити точки доступу на Wi-Fi 6 тільки в тих зонах, де перевантаження викликає зниження продуктивності і погіршення якості підключення користувача. В меню Assurance Cisco DNA Center в розділі "Trends and Insights" за допомогою ШІ/МН можна порівняти практично все з усім у вашій кампусової мережі - наприклад, продуктивність бездротової мережі між будинками, поверхами і конкретними точками доступу. Графік утилізації радіоканалу ранжує точки доступу від найбільшої утилізації до найменшої. При високій утилізації радіоканалу радіоресурс практично постійно зайнятий і точка доступу працює неефективно. Подивимося рівень втрат пакетів на точках з високою утилізацією каналу. В результаті отримаємо ті точки доступу, які мають високі рівні (1) утилізації каналу і (2) ретрансляцій. Замінити ці точки доступу на Wi-Fi 6 - хороша ідея. Cisco DNA Center, до речі, дозволяє відмотати картинку в типовий для кампусу день і взяти статистику звідти.

Зони, в яких мобільним пристроям нелегко

Мобільні пристрої передають в Wi-Fi інтерфейсі з меншою потужністю, ніж це роблять точки доступу (зазвичай 15мВт проти 100МВт). Через це виникають ситуації асиметричного каналу, коли мобільні пристрої не можуть відправити дані в аплінки при хорошому рівні сигналу від точки доступу. Користувач дивується - у мене хороший Wi-Fi, 4 палки на індикаторі! Хороший рівень сигналу вимірюється від точки доступу (downlink), при існуючій проблемі в аплінку. Така проблема проявляє себе по-різному, тому що інтерференційна картина (перешкоди) в кожному приміщенні своя, конструкції з бетону та металу підсилюють проблему в аплінку. OFDMA в Wi-Fi 6 дозволяє мобільному пристрою концентрувати передачу в більш вузькому каналі для підвищення потужності. Це працює приблизно як насадка для поливу на дачі, яка підсилює натиск струменя води. В результаті Wi-Fi 6 дозволяє малопотужним пристроям досягти кращого рівня сигналу і підвищити SNR (співвідношення сигнал-шум) в аплінку, що важливо в середовищах з множинними перевідбиваннями. Як визначити зони, де клієнти Wi-Fi мають проблеми з якістю передачі в аплінку?

За допомогою ШІ/МН в меню "Trends and Insights" подивимося середній RSSI (Received Signal Strength Indicator) клієнтських пристроїв для всіх точок доступу в кампусі. Отримаємо картину того, як точки чують своїх бездротових клієнтів. Точки доступу з RSSI нижче середнього має сенс замінити на Wi-Fi 6.

Зони з високим рівнем перешкод

Користувачі можуть відчувати тривале підключення до мережі, поганий відгук додатків і складності з підключенням до хмари через високий рівень перешкод в бездротовій мережі. Функціонал ШІ "AI Network Analytics" в Cisco DNA Center автоматично визначає перешкоду і видає алерт в вікні "Top 10 Issues" на головній панелі управління. В меню ШІ/МН "Trends and Insights" можна впорядкувати точки доступу за рівнем перешкод.

Клікнемо на точку доступу і подивимося на інструмент "Intelligent Capture". Він виконує складний аналіз пакетів, фреймів і радіосереди. Клікнемо на аналіз спектру. Хвилі показують канали, на яких присутні перешкоди і вплив цих перешкод на роботу даної точки доступу. Intelligent Capture дозволяє виявити і проаналізувати перешкоду навіть якщо її джерело не відноситься до Wi-Fi.

На зображенні результат спектрального аналізу в діапазоні 2.4 ГГц. На каналах 1 і 2 високий рівень перешкод на відміну від каналів 3 і 4. Якщо перешкода обмежена одним або двома каналами Wi-Fi, то можна конфігурувати точку доступу так, щоб не пустити їх. Однак, якщо перешкода присутня на всіх каналах - перед вами хороший кандидат на заміну на Wi-Fi 6. OFDMA в Wi-Fi 6 мінімізує внутрішньоканальні інтерференції, крім того клієнти Wi-Fi 6 можуть передавати інформацію з більшою потужністю в більш вузьких каналах, підвищуючи стійкість проти зовнішніх перешкод.

Проблема маленьких пакетів IoT

Ця проблема відома в Wi-Fi мережах, використовуваних для міжмашиного трафіку (M2M) або відео спостереження. Такий тип комунікацій означає передачу невеликого обсягу даних з високою частотою. Найчастіше M2M енкапсулює дані в 64-байтні UDP пакети, тоді як звичайна передача IP файлів використовує великі пакети в 1,500 байтів. Точка доступу Wi-Fi обмежена в кількості пакетів в секунду (PPS), які може обробити чіпсет. Уявіть чіпсет Wi-Fi, здатний обробляти 30,000 PPS. Для нормальних пакетів в 1,500 байтів цей пристрій передає 360 Мб/с (30,000х1500х8). Але для пакетів в 64 байти максимальна продуктивність падає до 45 Мб/с. Т.ч. 20 Мб/с трафіку M2M займе майже половину продуктивності точки доступу.

Щоб виявити проблему малих пакетів зайдемо в меню ШІ/МН "Trends and Insights" і відсортуємо точки доступу по трафіку ( "Traffic"). Це дозволить визначити саму завантажену точку доступу з передачі пакетів. Використовуємо Intelligent Capture, але в цей раз подивимося на лічильник фреймів і помилки фреймів. Будь-яка точка доступу з великим завантаженням по трафіку, високою кількістю фреймів і помилок фреймів - відмінні кандидати на заміну на Wi-Fi 6.

Cisco розробили цілий ряд технологій щоб обійти обмеження типових чіпсетів Wi-Fi, наприклад HDX і "Turbo Performance" для Cisco Aironet серій 2700 і 3700 для 802.11ac. Технології HDX з 4-ядерними процесорами зараз доступні в нових чіпсетах Wi-Fi 6 і піднімають продуктивність з обробки пакетів на новий рівень.

Джерело: https://www.securitylab.ru/blog/company/cisco/348242.php


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco представила нові рішення в області мереж на основі намірів

Cisco представила нові рішення в області мереж на основі намірів
Cisco,Cisco Wi-Fi,Cisco Network,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,Послуги Телесфера Інтеграція

В ході конференції Cisco Live, яка вперше пройшла в онлайн форматі, компанія Cisco представила нові рішення в області мереж на основі намірів (IBN, Intent Based Networks). Ці продукти призначені для оптимізації мережевих і бізнес-операцій, вони спрямовані на автоматизацію різних процесів і надання аналітики, яка допоможе ІТ-службам підвищити гнучкість і краще координувати свою діяльність з бізнес-цілями компаній.

Aruba Edge Services Platform (ESP)

Aruba Edge Services Platform (ESP)
Aruba Networks,IoT,Налаштування Aruba,Налаштування,Налаштування Aruba Instant,новини

10 червня 2020 року стало відомо, що компанія Hewlett Packard Enterprise представила хмарну платформу на основі технологій штучного інтелекту - Aruba ESP (Edge Services Platform), яка прогнозує і вирішує проблеми на кордоні мережі до того, як вони виникнуть. Aruba ESP являє собою автоматизовану платформу, яка побудована на базі AIOps (штучний інтелект для управління ІТ) і реалізує модель «нульової довіри» (Zero Trust) для забезпечення мережевої безпеки.

Лінійка Aruba Instant On поповнилася новими комутаторами для малого бізнесу

Лінійка Aruba Instant On поповнилася новими комутаторами для малого бізнесу
Aruba Networks,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,новини

Aruba, компанія Hewlett Packard Enterprise, оголосила про розширення лінійки продуктів Aruba Instant On за рахунок включення в нього комутаторів нової серії, які дозволяють малим підприємствам розгорнути єдину високошвидкісну мережу, просту в налаштуванні, управлінні і обслуговуванні. Нові комутатори Aruba Instant On 1930 легко інтегруються з існуючими точками доступу Aruba Instant On і можуть централізовано управлятися за допомогою мобільного додатку Instant On, незалежно від того, чи будуть вони розгорнуті для забезпечення безперервності ведення бізнесу або проекту по модернізації мережі.