Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

SD-WAN - тенденції останнього часу і прогноз на 2020

2019-12-06
Автор: Телесфера

Будь-яка компанія, велика чи мала, використовує в своїй роботі зв'язок. Це може бути стільниковий телефон, інтернет, мережа для зв'язку з регіональними підрозділами, супутник і т.п. Якщо компанія досить велика, а її підрозділи знаходяться в різних регіонах однієї країни або різних країнах, то сума, яку вона витрачає на послуги зв'язку, може бути вельми солідною.

Проблема в тому, що комбіновані методи зв'язку, по-перше, не дуже ефективні (якщо мова йде просто про суміші різних типів зв'язку), по-друге, вони дорого обходяться. Рішення цієї проблеми є, і одне з них - програмно-визначені мережі, SDN. Вони стають все більш затребуваною технологією: за прогнозами фахівців, середньорічне зростання ринку SDN становить близько 55%.

SDN-технології дають можливість підтримувати саме різнорідне обладнання зв'язку і ПЗ, управляючи всім цим зоопарком як єдиним цілим. Перенастроювання мережі в цьому випадку займає мінімум часу - лічені години замість днів або навіть тижнів.

Ну а найбільш перспективний напрямок тут - SD-WAN, це динамічні гібридні мережі, які включають в себе кілька методів мережевих з'єднань, включаючи широкосмуговий доступ, 3G, LTE. Центр SD-WAN - контролер, який дозволяє швидко і гнучко управляти настройками мережі, включаючи політики інформаційної безпеки.

Навіщо все це потрібно?

SD-WAN стає все більш популярним напрямком розвитку мережевих технологій по ряду причин:

  • По-перше, SD-WAN дають можливість працювати з гібридними складовими хмарами;
  • По-друге, вони дозволяють компанії гнучко і швидко управляти мережевими з'єднаннями, про що вже говорилося вище.

Ця технологія дозволяє знизити операційні витрати на підтримку в робочому стані телекомунікаційної інфраструктури компанії на 48% в рік. Капітальні витрати знижуються на 52%.

Крім того, SD-WAN дозволяє оптимізувати завантаження мережі, стандартизувати вимоги кібербезпеки, швидко інтегрувати нову технологію з існуючими, і, нарешті, поліпшити автоматизацію і самостійне виділення ресурсів.

Використовують SD-WAN не тільки в бізнесі, але і в інших сферах. Так, відносно недавно у одного з телеканалів виникла проблема з підтримкою потрібної пропускної здатності каналу для проведення трансляції з «Формули-1». Крім того ця ж технологія дала можливість збирати і аналізувати дані, що генеруються гоночним болідом, в режимі реального часу. А даних багато - за пару днів один болід передає близько 400 ГБ інформації. Це сукупність даних, зібраних IoT-сенсорами, які встановлені по всьому боліду, включаючи двигун.

Аналіз даних в real-time режимі дозволяє прогнозувати проблеми і вирішувати їх ще до того, як вони стануть критичними. У минулому році AT&T та Red Bull Racing уклали контракт, згідно з яким оператор зв'язку забезпечив команду мережевою інфраструктурою на основі SD-WAN.

Чого чекати від SD-WAN в 2020 році?

Зараз помітні чотири тренда:

Технологія SD-WAN дозволить компаніям вести моніторинг якості роботи додатків і сервісів в мережі. Так, зараз вже далеко не достатньо контролювати мережу і отримувати апдейти стану обладнання та каналів зв'язку. В результаті оператор отримує повну картину статусу системи і розуміє, чому якісь додатки або сервіси працюють не дуже стабільно. У результаті мережа компанії стане більш «прозорою» для всіх, так що працювати з нею стане простіше.

Крім того, в цей же тренд входить автоматичне формування аналітичних звітів. У них відображається інформація про те, як працювала мережа компанії, які проблеми і коли виникали. Якщо проблеми ще не з'явилися, то звіти допомагають побачити відхилення від норми в роботі обладнання, що дає можливість вирішувати проблеми ще «на підході».

SDN-WAN поступово здешевлює зв'язок для компаній. Про це йшлося вище, і це дійсно так. Наприклад, в корпоративній мережі основне значення надають якості основного і альтернативного інтернет-з'єднання. SD-WAN дозволяє відстежувати якість роботи мережі, вивантажуючи на широкий канал частину "важкого" трафіку додатків - наприклад, месенджери. Бізнесу це вигідно тому, що подібний підхід дає можливість заощадити гроші за рахунок відмови від апгрейда дорогого каналу зв'язку.

Підвищення відмовостійкості. Незважаючи на те, що мережі і SD-WAN технології стають з часом все більш поширеними, проблеми в цій сфері є. Так, основний канал зв'язку може іноді працювати не дуже добре через самих різних причин. Зараз фахівці пропонують використовувати альтернативний канал зв'язку, причому перекидати в нього лише критично важливі програми. Так, якщо основний канал працює не дуже, можна розвантажити його, скориставшись альтернативою - запасним каналом зв'язку. І проблеми зі зв'язком це не все, в цілому ми говоримо про можливість перемикання трафіку додатків з одного каналу на інший. Це дозволить ефективно використовувати існуючі канали зв'язку.

Спрощення і збільшення швидкості перенастроювання існуючої мережі. Тут мова йде про Zero-Touch Provisioning (ZTP), тобто можливості установки і настройки кінцевого пристрою без виїзду фахівця «в поле». Пристрій головне підключити до мережевих кабелів і живленню, а далі він вже все зробить сам в автоматичному режимі. Адміністратору-людині залишається лише відшліфувати деякі моменти і провести фінальне налаштування обладнання та програмного забезпечення.

З чого краще почати знайомство з SD-WAN?

C малого - протестувати SD-WAN на окремій, невеликій, ділянці. Правда, в цьому випадку доведеться витратити час на обмін даними з внутрішньокорпоративною мережею, що може бути не так і просто. Ну а якщо усі тести показали високий результат, то можна впроваджувати технологію і на інші ділянки.

В цілому, для багатьох галузей бізнесу самого різного масштабу SD-WAN справжній порятунок. Ця технологія дає можливість поліпшити загальну ефективність роботи всієї мережі. Вона прогнозує і вирішує ряд технологічних проблем, збільшувати інформаційну безпеку і взагалі робить все, щоб мережа нормально працювала.

Джерело: https://habr.com/ru/company/zyxel/blog/478856/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

MSA QSFP-DD800 прокладає шлях для каналів 800G в дата-центрах

MSA QSFP-DD800 прокладає шлях для каналів 800G в дата-центрах
Cisco,Cisco Network,cisco,Налаштування Cisco,новини

Мережевий трафік центру обробки даних продовжує зростати, і, як завжди, Cisco готова надати найкращі в галузі варіанти інфраструктури. Згідно з прогнозом Cisco VNI Global IP Traffic Forecast, зростання трафіку з 2017 по 2022 рік становитиме 26% на рік. Кількість пристроїв, підключених до IP-мереж, збільшиться до більш ніж yf 28 мільярдів. Це більше 3,5 на душу населення в усьому світі!

Cisco зробить мережі розумнішими і безпечнішими

Cisco зробить мережі розумнішими і безпечнішими
Cisco,cisco,cisco безпека,Локальні Обчислювальні Мережі,Налаштування Cisco,Послуги Телесфера Інтеграція,новини

Програмне забезпечення, анонсоване на конференції Cisco Live 2019, завдяки елементам штучного інтелекту допоможе вибудовувати однакові мультидоменні мережі і політики безпеки.

Aruba представила універсальну лінійку комутаторів для корпоративних мереж, філій і Цодів

Aruba представила універсальну лінійку комутаторів для корпоративних мереж, філій і Цодів
Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba,Налаштування Aruba Instant,Телесфера Інтеграція,новини,ЦОД

Aruba, компанія Hewlett Packard Enterprise, представила оновлені версії комутаторів і програмного забезпечення, що відповідають потребам сучасної корпоративної мережі і центрів обробки даних (ЦОД).