Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Cisco Hyperflex для високонавантажених СУБД

2019-06-10
Автор: Телесфера

Ми продовжуємо цикл статей про Cisco Hyperflex. Цього разу ми познайомимо вас з роботою Cisco Hyperflex в умовах високонавантажених СУБД Oracle і Microsoft SQL, а також порівняємо отримані показники з конкурентними рішеннями.

Гіперконвергентні рішення до недавнього часу були не надто підходящим рішенням для СУБД, тим більше з високим навантаженням. Однак, завдяки використанню в якості апаратної платформи для Cisco Hyperflex фабрики UCS, за 10 років довела свою надійність і продуктивність, вже сьогодні ця ситуація змінилася.

На поточний момент є два підходи до організації гіперконвергентних рішень. Перший підхід заснований на Software-defined рішеннях, які поставляються як програмне забезпечення, а обладнання замовники підбирають самостійно. Другий підхід заснований на рішеннях «під ключ», тобто містять і ПЗ, і обладнання, і технічну підтримку. Ми в компанії Cisco дотримуємося другого підходу і поставляємо вже готові рішення нашим замовникам, оскільки тільки таким чином можна гарантувати стабільну поведінку системи, якісну технічну підтримку від одного виробника і високу продуктивність.

Саме висока продуктивність системи є одним з ключових чинників при ухваленні рішення про використання того чи іншого продукту в mission-critical завданнях.

Сьогодні організації, як правило, розміщують критично важливі завдання на класичних рішеннях трирівневої архітектури (СГД> мережу зберігання> сервери). При цьому більшість організацій прагне спростити і здешевити ІТ-інфраструктуру, не знизивши при цьому її стабільність і продуктивність. З цієї причини, все частіше і частіше замовники звертають увагу на гіперконвергентние рішення.

В рамках цієї статті ми розповімо про останні тести (лютий 2019 року) які виконувала незалежна лабораторія ESG (Enterprise Strategy Group). При тестуванні емулюватися робота високонавантажених СУБД Oracle і MS SQL (OLTP тести), що є одним з найбільш критичних компонентів ІТ-інфраструктури в реальному продуктивному оточенні.
Дане навантаження виконувалося на трьох рішеннях: Cisco Hyperflex, а також двох software-defined рішеннях, які встановлювалися на ті ж сервери, що використовуються в Hyperflex, тобто на сервери Cisco UCS.

Тестові конфігурації

Рішення

Кількість нод у кластері

CPU на ноді

RAM на ноді

Кеш на ноді

Диски на ноді

Гипервизор

Cisco Hyperflex

4

2x ES-2680

512GB

800GB

6x 960 GB SSD

VMware vSphere 6.5

Програмне рішення вендору А на серверах Cisco UCS

4

2x ES-2680

512GB

нет

6x 1,6TB SSD

VMware vSphere 6.5

Програмне рішення вендору B на серверах Cisco UCS

4

2x ES-2680

512GB

800GB

6x 960 GB SSD

VMware vSphere 6.5

В системі вендора А не використовується кеш, оскільки конфігурація з кешем не підтримується розробником рішення. З цієї причини були використані диски для зберігання більшого обсягу.

Методологія тестування

OLTP тести виконувалися з чотирма віртуальними машинами і робочим набором даних в 3,2 ТБ. Перед виконанням кожного тесту кожна ОМ заповнювалася записаними даними за допомогою інструменту тестування. Це гарантує, що тест зчитує «реальні» дані і записує їх в існуючі блоки, а не просто повертає нульові блоки або нульові значення безпосередньо з пам'яті. Це відбувається, коли дані не заповнені, тому було важливо переконатися, що тест точно відображає, як дані зчитуються і записуються в середовищі програми. Заповнення цього великого робочого комплекту зайняло тривалий час, але на наш погляд - це продуктивне вкладення часу, оскільки дозволяє отримати більш точні дані про продуктивність.

Тестування проводилося з використанням інструменту HCI Bench (на основі Oracle Vdbench) і профілів введення-виведення, призначених для емуляції складних критично важливих робочих навантажень OLTP з використанням бекенда Oracle і SQL Server. Розміри блоків були призначені у відповідності до емульованих додатків зі 100% випадковим доступом до даних (full random).

Робоче навантаження Oracle Database

Першим був виконаний OLTP тест, розроблений для емуляції середовища Oracle. Vdbench використовувався для створення робочого навантаження з різними співвідношеннями читання і запису. Тест проводився на чотирьох віртуальних машинах. Протягом чотиригодинного тесту HyperFlex вдалося показати більше 420 000 IOPS із затримкою всього 4.4 мілісекунди. Програмні рішення A і B змогли показати тільки 238 000 і 251 000 IOPS відповідно.


Рівень затримок в різних системах був приблизно однаковий, за винятком затримки запису для вендора B, яке в середньому становило 26,49 мс, при дуже хороших показниках затримок на читання в 2,9 мс. Стиснення і дедуплікація були активні в усіх системах.

Робоче навантаження Microsoft SQL Server

Потім була розглянуте робоче навантаження OLTP, призначене для емуляції СУБД Microsoft SQL Server.

В результаті даного тесту кластер Cisco HyperFlex приблизно в два рази перевершив обох конкурентів А і B. 490 000 IOPS у Cisco проти 200 000 і 260 000 у виробників A і B.

Результат по затримках в Cisco HyperFlex не сильно відрізнявся від тесту Oracle, тобто він був на хорошому рівні 4,4 мс. При цьому виробники A і B показали результати значно гірше, ніж в тесті для Oracle. Єдиний позитивний момент для конкурентного рішення B - це стабільно низький рівень затримок при читанні на рівні 2,9 мс, за всіма іншими показниками Hyperflex випередив конкурентні рішення в два рази і більше.

Висновки

Тестування, проведене незалежною лабораторією ESG не тільки в черговий раз підтвердило гідний рівень продуктивності рішення Cisco Hyperflex, а й довело, що гіперконвергентні системи вже готові для повсюдного використання в задачах рівня mission-critical.

Гіперконвергентні системи довгий час вважалися більш придатними для некритичних навантажень. У 2016 році ESG провело опитування серед великих компаній. Їх запитали, чому вони вважали за краще традиційну інфраструктуру, а не гіперконвергентну. 54% опитаних відповіли, що причина в продуктивності.

Перенесемося в 2018 рік. Картина змінилася: повторне опитування ESG виявило вже тільки 24% опитаних, які до сих пір вважають, що традиційні підходи все ще краще з точки зору продуктивності.

Коли еволюція технологій змінює критерії вибору рішення в галузі, часто виникає невідповідність між тим, що хочуть замовники, і тим, що вони можуть отримати. Виробники, які можуть побачити, чого не вистачає і заповнити цю порожнечу - отримують перевагу. Cisco пропонує гіперконвергентне рішення, яке забезпечує простоту і економічність, а також стабільно високу продуктивність, якої не вистачає і яка необхідна замовникам для критично важливих робочих навантажень.

Компанія Cisco поступово рухається вперед в області гіперконвергентних систем, що підтверджується не тільки відмінними характеристиками рішення Cisco Hyperflex, а й присутністю на ринку. Тому восени 2018 року компанія Cisco заслужено увійшла в групу лідерів ринку HCI за версією Gartner.

Джерело: https://www.securitylab.ru/blog/company/cisco/346352.php


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Aruba автоматизує підключення філій до AWS

Aruba автоматизує підключення філій до AWS
Aruba Networks,Налаштування Aruba,Налаштування,Налаштування Aruba Instant,Послуги Телесфера Інтеграція,новини

Aruba оголосила про нові можливості свого портфеля SD-WAN, що включає рішення Aruba SD-Branch і недавно придбані рішення Silver Peak Unity EdgeConnect, призначені для централізованого моніторингу, управління і автоматизації підключення філій до Amazon Web Services (AWS). Інтеграція рішень Aruba SD-WAN з новим хмарним рішенням AWS Transit Gateway Connect значно спрощує експлуатацію мережі і управління нею, а також дозволяє клієнтам при підключенні до віртуальних приватних хмар Amazon (Amazon VPC) застосовувати політики забезпечення якості обслуговування і безпеки у всіх філіях. Завдяки цьому, користувачі філій отримують стабільну продуктивність і високу якість обслуговування.

ТОП-3 галузі, в яких буде розвиватися Інтернет речей

ТОП-3 галузі, в яких буде розвиватися Інтернет речей
Cisco,IoT,новини,Послуги Телесфера Інтеграція,Продуктивність,Налаштування

Схоже, 2020 рік ще більше наблизить людство до четвертої промислової революції. Бізнеси і структури різного розміру намагалися автоматизувати якомога більше процесів в своїй діяльності. Але не всім це вдалося в настільки непередбачуваних і шокуючих умовах.

Новинки Aruba: Aruba Fabric Composer і комутатори Aruba CX 8360

Новинки Aruba: Aruba Fabric Composer і комутатори Aruba CX 8360
Aruba Networks,Налаштування Aruba Instant,новини,Послуги Телесфера Інтеграція,Продуктивність

Компанія Aruba Networks, що входить до складу Hewlett Packard Enterprise (HPE), на початку грудня 2020 року анонсувала нові рішення для дата-центрів, покликані спростити ІТ-операції, прискорити надання послуг та оптимізувати розгортання ІТ-інфраструктури. Серед новинок - програмне забезпечення Aruba Fabric Composer для управління комутаторами Aruba CX, а також нові моделі комутаторів Aruba CX. Про них в блозі компанії розповів старший віце-президент з управління продуктами Aruba Майкл Дикман (Michael Dickman).