Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Aruba Mobile First Networks: що нам потрібно знати про це?

2019-03-04
Автор: Телесфера

Ми знаходимося на етапі масового переходу від класичних мережевих технологій, які були розроблені в (і для) XX столітті, коли не було: ні мобільного доступу, ні інтернету речей, ні, тим більше, хмар, - до мереж нового покоління. Вибухове зростання числа смартфонів, планшетів, хмарних додатків і інтернету речей змінило  характер роботи підприємств. Це нове мобільне середовище, в основному, хороше для структур малого і середнього бізнесу. Forbes вважає, що завдяки цьому такі підприємства мають подвійне зростання доходів і створюють у вісім разів більше робочих місць, ніж їх менш мобільні колеги.

Що таке Aruba Mobile First?

СМБ-сегмент економить понад $ 67 млрд на рік, використовуючи мобільні додатки, планшети і смартфони. Але занадто часто мережі, навіть якщо їм всього кілька років, просто недостатньо надійні або гнучкі, щоб відповідати вимогам мобільного середовища. Мережі Aruba Mobile First оптимізовані для сучасних корпоративних та СМБ-середовищ, де мобільність і інтернет речей широко поширені.

Багато компаній, особливо малі підприємства, які обмежені в бюджеті і внутрішніх ресурсах, хто не наважується інвестувати в нову мережу, побоюючись, що це виявиться занадто дорого або вийде за рамки можливостей їх технічного персоналу.

Бренд Aruba, що належить компанії Hewlett Packard Enterprise, анонсував платформу Mobile First в 2016 р. Вона являє собою програмний рівень між мережевою інфраструктурою Aruba і різними ІТ-додатками для бізнес- і кінцевих користувачів.


Aruba Mobile First - програмний рівень між мережевою інфраструктурою та додатками

Aruba Mobile First дозволяє користувачам або пристроям підключатися до мережі і отримувати однакові політики та дозволи, незалежно від того, як вони підключаються (дротові або бездротові), що робить їх справді мобільними. Aruba Mobile First забезпечує безперервний мережевий обмін для середовищ, де мобільний доступ, інтернет речей і «хмари» є критично важливими.

Від домашнього до мобільного офісу, в будь-якому місці і в будь-який час, доступ до основних програм та інформації є абсолютною необхідністю. Нові програми та послуги підвищують якість взаємодії з клієнтами, продуктивність співробітників і сприяють підвищенню конкурентоспроможності та розвитку бізнесу.

Aruba Mobile First Network: Архітектура

На думку фахівців компанії Aruba, в майбутньому в інфраструктурі кампусних мереж підприємств не буде єдиної мережі - їх будуть тисячі, і Aruba забезпечить будівництво будь-якої необхідної інфраструктури, виходячи зі складності і різноманітності програмно-визначених мереж (SDN) наступного покоління.


Архітектура програмно-визначаємої мережі

Завдяки цьому, у замовників в програмно-визначаємому підприємстві з'являється можливість управляти інфраструктурою опорної мережі (underlay) і надавати користувачам і бізнесу можливість самостійно створювати накладені мережі (overlay) будь-якої конфігурації.

Underlay

У період міграції корпоративні мережі повинні підтримувати поточний кінцеве обладнання, включаючи багато застарілих систем, в той час, як вони переходять в програмно-визначаєму модель (SDN). Проекти, що вимагають повної реорганізації мережі, включаючи апаратне забезпечення і стек мережевих протоколів, можуть привести до серйозни ризиків, збоїв і проблем сумісності, особливо в застарілих системах. Aruba Mobile First дозволяє підтримувати існуючу маршрутизуєму мережу, використовуючи стандартні протоколи, наприклад, IGP і OSPF. Це дасть можливість працювати з існуючим обладнанням, поки нова мережа розгортається. Застарілі моделі можуть продовжувати взаємодіяти на рівні underlay, а оновлені політики дозволять забезпечити додаткову безпеку і контроль над накладеною мережею, які зазвичай не використовувалися в традиційних мережах.

Overlay

Накладені мережі дозволять організаціям безпечно тунелювати трафік рівня Layer2 і Layer3 поверх існуючої мережі. Рішення від Aruba для бездротових мереж з самого початку поставляються з накладеною моделлю, що дозволяє ІТ-фахівцям надавати послуги, які не були б безпечними або стабільними в інших мережах. Aruba поширює цю функціональність і до дротових мереж, дозволяючи комутатору рівня доступу діяти в якості «провідної точки доступу». Таким чином, мережевий трафік від провідних і бездротових користувачів і пристроїв направляється в централізовані кластери контролерів мобільності (Mobility controller). Всі політики рівня користувача і пристрою, а також QoS і формування трафіку, можуть бути застосовані на рівні накладеної (overlay) мережі. Існуючі структури VLAN і IP-адрес можна зберегти, так як політики застосовуються на рівні користувачів і груп, а VLAN і IP-адреси не прив'язані до політик.

Архітектура Aruba Mobile First не використовує статичні конфігурації портів, VLAN або листів доступу на точках доступу або комутаторах доступу в мережі, політики застосовуються безпосередньо до користувачів і пристроїв.

Aruba Mobile-First Network: продуктовий портфель

Сьогодні користувачі очікують надійного підключення незалежно від того, де вони знаходяться. Поганий зв'язок не просто викликає роздратування, він  призводить до порушення бізнес-процесів і втрати продуктивності. Незавершені транзакції в продажах - це недоотриманий прибуток і незадоволені клієнти, які можуть піти до ваших конкурентів.

Продуктовий портфель Aruba Mobile Fist - це не просто набір необхідних пристроїв для побудови мереж будь-якого масштабу і складності; це, в першу чергу, екосистема, яка дозволяє створювати автоматизовані інтелектуальні мережі з повністю інтегрованою архітектурою.


Екосистема Aruba Mobile First

Екосистему Aruba Mobile First можна розділити на дві складові частини: інфраструктура та програмне забезпечення.

Network controls: Aruba OS

Найбільш важливою частиною платформи Aruba Mobile First є ArubaOS 8.0. Ця операційна система перш за все призначена для підтримки бездротових підключень в кампусних мережах підприємств з відмовостійкістю, оновленням в процесі експлуатації і багатьом іншим. ПЗ можна розгорнути як віртуальну машину (VM) на сервері, або на основі контролера. ArubaOS 8.0 - операційна система з відкритим API для розробників.


ArubaOS - відкритий API для розробників

Network management: Aruba Airwave

Мультивендорна система управління і моніторингу дротовими і бездротовими мережами корпоративного класу. Включає в себе детальну аналітику по розбору додатків і роботі радіомережі з достатньою глибиною, що дозволяє спростити і централізовано контролювати процес усунення неполадок і засоби управління. Доступно на апаратних або віртуальних пристроях. Завдяки детальному відображенню працездатності мобільних пристроїв і додатків AirWave дозволяє ІТ-фахівцям зосередитися на оптимізації продуктивності і усунення проблем ще до їх виникнення.

Policy management: Aruba ClearPass

Управління політиками для мобільних пристроїв і інтернету речей здійснюється за допомогою Aruba ClearPass через будь-яку дротову або бездротову мультивендорну мережу. Aruba ClearPass замінює застарілі «AAA» на контекстно-визначаємі політики, дозволяючи підприємствам враховувати весь набір сценаріїв доступу в мережу: для дротових і бездротових пристроїв, гостьового доступу, впровадження BYOD і змін на основі політик і реагування на атаки.


Cloud networking: Aruba Central

Location-based Services: Aruba Meridian

За допомогою Aruba Meridian у вас з'являється можливість надавати послуги позиціонування на основі Aruba Beacon (маяків). Завдяки цьому рішенню ви можете будувати маршрути усередині приміщень для своїх гостей, покупців через мобільний додаток в режимі реального часу.

Крім того Aruba Meridian дозволяє отримати доступ до аналітики присутності на основі маячків (beacons) і успішності досягнення заздалегідь визначених цілей. За допомогою Aruba Meridian забезпечується більш високий рівень розуміння взаємодії з користувачами, виходячи за рамки простого моніторингу та аналітики за певний період часу. Поліпшене розуміння для розробників означає підвищену зручність використання для мобільних користувачів і більш ефективні кампанії по залученню потенційних клієнтів.

Точки доступу

Бездротові точки доступу Aruba 802.11ac забезпечують чудові характеристики Wi-Fi для задоволення потреб вашої мережі по щільності і продуктивності - вони можуть бути розгорнуті як під управлінням контролера (ArubaOS), так і без нього (InstantOS) в залежності від дизайну, охоплення і масштабу бездротової мережі.


Бездротові точки доступу Aruba 802.11ac

Продуктовий портфель Wi-Fi точок доступу включає в себе моделі, як для розміщення в приміщеннях, так і точки доступу: для роботи в складних умовах (промислові високопродуктивні), для роботи поза приміщеннями, для готельного бізнесу і філій підприємств, віддалені точки доступу і радіомости .

Комутатори

Комутатори Aruba для кампусних мереж готові до вирішення проблем епохи мобільних клієнтів, хмарних платформ та інтернету речей, коли наочність, автоматизація і безпека стали обов'язковими умовами для виживання; сучасні програмовані комутатори Aruba легко інтегруються з рішеннями з управління мережами. Ці комутатори поставляються з функціоналом в області безпеки і можуть інтегруватися з рішенням Aruba ClearPass для поліпшеного управління політиками безпеки.


Портфоліо комутаторів Aruba для кампусних мереж

Комутатори Aruba для ядра і агрегації кампусової мережі пропонують гнучкий та інноваційний підхід до роботи з новими програмами, вимогами до безпеки і масштабованості для епохи мобільних клієнтів, хмарних платформ та інтернету речей. В основі лежить нова Aruba AOS-CX, сучасна операційна система для ядра, яка автоматизує і спрощує мережеві завдання з використанням вбудованого інтерпретатора Python і інтерфейсу REST API. Ці провідні в галузі комутатори забезпечують інтелектуальність і автоматизацію на рівні ядра мережі з повною можливістю програмування і вбудованим Aruba Network Analytics Engine, що надає адміністратору мережі можливість бачити більше, знати більше і діяти швидше.

Комутатори доступу Aruba забезпечують основу для інтегрованої кампусової бездротової/дротової мережі з масштабністю, безпекою і високою продуктивністю. Програмовані мікросхеми Aruba ProVision ASIC і програмне забезпечення Aruba OS-Switch забезпечують тісну інтеграцію з бездротовими системами і простоту з уніфікованим рольовим доступом.

Мобільні контролери

Aruba Mobility Controller можуть не тільки виконувати банальну функцію з управління точками доступу Wi-Fi, але і забезпечувати ряд додаткового, розширеного функціоналу. Наприклад, бути шлюзом в віддаленому офісі, виконувати функції з безпеки і формування політик в мережі. На додаток до мережевого управління, їх можна задіяти в якості концентраторів VPN, WIPS/WIDS і моніторингу спектра, а також брандмауера мережі з інтегрованим фільтром вмісту контента (DPI).


Контролери точок доступу Aruba

Модельний ряд включає в себе великий спектр пристроїв, як апаратних, так і програмних контролерів.

Контролери серії 7200 оптимізовані для роботи з мобільними додатками для забезпечення їх найкращої роботи  через Wi-Fi. Вони підтримують до 32 тис. пристроїв і реалізують політику брандмауера (МСЕ) з відстеженням стану з'єднань на швидкості до 100 Гбіт/с.

Контролери серії Aruba 7000 оптимізують хмарні сервіси і захищають корпоративні додатки для гібридних мереж WAN в філіях, одночасно знижуючи витрати і складність розгортання і управління мережею.

Віртуальний контролер Aruba, розгорнутий як віртуальний пристрій (VA), працює на ArubaOS 8 і забезпечує гнучку альтернативу апаратним контролерам (72xx і 7xxx). Контролер у вигляді віртуального пристрою (VA) дозволяє легко динамічно розширювати мережу для підтримки потреб швидко зростаючого підприємства і ефективно використовувати ресурси.

Aruba Mobility Master - це «оркестратор» контролерів, який працює на ArubaOS 8 і може бути розгорнутий як віртуальний пристрій (VA) або в апаратному виконанні. Mobility Master забезпечує високу доступність з швидким відновленням сервісів в разі виходу контролера з ладу і оновлення операційної системи всієї мережі без переривання сервісів. Він також забезпечує автоматичну оптимізацію параметрів радіомережі навіть в мережах з високою щільністю.

Wi-Fi 6: Швидше і надійніше?

Попит на бездротовий доступ з боку користувачів змістився від «приємного» до необхідного. Через це продуктивність мереж стала критично важливою вимогою для бізнесу. Як працівники, так і клієнти очікують надійного Wi-Fi з'єднання, відсутність якого може вплинути на їх рішення увійти до закладу або покинути його. Крім того, з ростом числа мобільних і пристроїв інтернету речей ключовим фактором успіху стає підвищення ефективності бездротової мережі, а також те, як вона справляється з перевантаженням і постійно зростаючими вимогами до її пропускної здатності.


Пропускна здатність Wi-Fi мереж нового покоління

Щоб вирішити ці проблеми, бездротові мережі повинні забезпечити більш ефективний спосіб обробки цього зростаючого і різноманітного обсягу трафіку, а також потреб у пропускній здатності.

Міжнародний інститут електрозв'язку (IEEE) і Wi-Fi-альянс спільно працювали над визначенням областей, в яких необхідно вдосконалити існуючий стандарт (802.11ac). Новий стандарт під назвою 802.11ax був опублікований на початку 2018 року і нещодавно був перейменований в Wi-Fi 6.

Цей новітній стандарт вирішує найсучасніші проблеми з Wi-Fi: продуктивність, збільшення щільності пристроїв і різноманітність програм. Для вирішення цих проблем 802.11ax забезпечує підвищену пропускну здатність (до чотирьох разів), в порівнянні з 802.11ac. Додаткові поліпшення включають в себе можливість використання діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц для ряду випадків використання.


Переваги стандарту 802.11ax

Компанія Aruba активно бере участь в розробці нового стандарту. Перші точки доступу нового стандарту 802.11ax - серія Aruba 510, - вже доступні для замовлення.

Точки доступу серії Aruba 510 з підтримкою 802.11ax (Wi-Fi 6), в поєднанні з інноваційними програмними рішеннями Aruba, призначені для забезпечення високопродуктивного підключення для мобільних і ІВ-пристроїв в будь-якому середовищі.


Aruba 510

Серія Aruba 510 призначена для одночасного обслуговування декількох клієнтів і різних типів трафіку в щільних середовищах, підвищуючи при цьому загальну продуктивність мережі в 4 рази, в порівнянні з точками доступу 802.11ac.

Сьогодні багато компаній переглядають свої стратегії, прагнучи підвищити швидкість роботи, мобільність і ефективність взаємодії з клієнтами, що безпосередньо впливає на конкурентоспроможність бізнесу. Рішення Aruba Mobile First дозволить компаніям малого і середнього бізнесу створювати сучасні і безпечні робочі простори, що допоможе їм вийти на якісно новий рівень. У даній статті ми постаралися докладно розповісти, за рахунок чого саме це стає можливим.

Джерело: http://www.cnews.ru/articles/2019-02-04_aruba_mobile_first_networks_chto_nam_nuzhno_znat_ob_etom


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи

Cisco допоможе підприємствам активізувати перехід на гібридну модель роботи
Cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,новини,cisco

Сьогодні всі підприємства змушені адаптуватися до масштабних цифрових трансформацій, що відбулися за останні два роки і докорінно змінили їх технологічні стратегії та характер діяльності, включаючи гібридні хмарні середовища для об'єднання приватних та публічних хмар, штучний інтелект та машинне навчання для прискорення впровадження IoT-рішень, гібридну модель роботи для захищеного підключення всіх працівників та всіх цифрових активів. Успішна організація гібридної роботи не обмежується лише ефективною підтримкою віддалених працівників. Необхідно мати можливість адаптуватися до змін у міру їх виникнення, і це насамперед стосується корпоративних мереж.

Багатофакторна аутентифікація важлива для кіберзахисту як ніколи

Багатофакторна аутентифікація важлива для кіберзахисту як ніколи
Cisco,cisco,cisco безпека,Блог Телесфера,Продуктивність

Група боротьби з кіберзагрозами Cisco Talos Incident Response (CTIR) розповіла про головні події на ринку кібербезпеки в 2021 році. На тлі пандемії, яка спричинила за собою низку специфічних проблем ІБ, фахівцям з ІБ довелося мати справу зі зростаючим колом зловмисників, що промишляють програмами-вимагачами, займаючись при цьому великими інцидентами безпеки, які торкнулися організації по всьому світу.

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур

Cisco розширює можливості комутаторів корпоративного класу для модернізації та захисту критично важливих інфраструктур
Cisco,Cisco Network,cisco,новини,Налаштування Cisco,Продуктивність

Cisco оголосила про розширення асортименту рішень Cisco Catalyst 9000. Вони створені на базі Cisco Unified Access Data Plane (UADP) ASIC, що дозволить урізноманітнити функціональні можливості для комутації корпоративного рівня в промислових граничних середовищах для галузей, що працюють у складних погодних умовах та підтримують критично важливі інфраструктури, включаючи комунальні служби, нафтогазову промисловість, автомобільний та залізничний транспорт.