Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Aruba HPE CX 6100. Надійна і керована мережа для SMB. Тест комутатора

2021-09-17
Автор: Телесфера

Організація доступу співробітників і корпоративних пристроїв до провідної мережі, а також зручне управління мережевою інфраструктурою - першочергове завдання для бізнесу будь-якого масштабу. В кінці 2020 року Aruba випустила серію комутаторів доступу початкового рівня (L2) CX 6100, які також позиціонуються як заміна серії комутаторів Aruba 2540, яка знімається з виробництва . П'ять пристроїв, різних по конфігурації, призначені для компаній малого і середнього бізнесу та філій територіально розподілених компаній. Їх головні особливості - нова операційна система AOS-CX, високошвидкісні 10-гігабітні висхідні підключення, можливість живлення пристроїв за технологією PoE, інтелектуальні функції управління і моніторингу. На тестовому стенді ICT-Online.ru - молодша модель цієї серії Aruba HPE 6100 12G CL4 2SFP+ (JL679A).

 

Aruba CX 6100: нова лінійка пристроїв для SMB

Серія Aruba CX 6100 складається з п'яти моделей комутаторів. Дві з них (JL667A і JL668A) обладнані 24-ма гігабітними портами і функціонально розрізняються наявністю/відсутністю можливості живлення через Ethernet-кабель (IEEE 802.3at Class 4 PoE), що відповідно позначається на потужності стаціонарного джерела живлення і дає різницю між ними в 6,5 см по глибині (довжина і висота однакові). Дві моделі з 48-а гігабітними портами (JL675A і JL676A) розрізняються за тим же принципом. Нарешті, модель JL679A з 12 портами підтримує технологію PoE і безшумну роботу за рахунок відсутності кольорів.

Більшість інших основних технічних характеристик у пристроїв серії CX 6100 схожі: uplink-порти 10 Гбіт/с, операційна система AOS-CX на базі OC Linux, двоядерний процесор ARM Cortex A9 з частотою 1016 МГц. Всі комутатори мають вбудовані інструменти захисту трафіку, підтримують технології та протоколи пріоритетності трафіку Quality of Service (QoS), контролю доступу ACL (Access Control List), відстеження мережевих пристроїв SNMP (Simple Network Management Protocol), віддзеркалення портів, статична dual stack IPv4 і IPv6 маршрутизація та інші.

Висота комутаторів 1U передбачає установку в серверну шафу, а модель з 12 портами завдяки більшій компактності може бути зручно розміщена і поза ним - там, де це необхідно. Підтримка живлення по стандарту PoE з бюджетом до 370 Вт дозволяє використовувати їх для зручної установки периферійних пристроїв - наприклад, IP-відеокамер, різноманітних датчиків або точок доступу - без додаткового проведення силового кабелю.

Гнучкість управління пристроями забезпечується налаштуванням устаткування за допомогою ПЗ Aruba NetEdit, а також класичного інтерфейсу веб-GUI або командного рядка CLI. Важливою особливістю є підтримка REST API. Для більших інсталяцій є також сенс підключити пристрої до хмарної екосистеми Aruba Central. Правда, останній сервіс надається на умовах платної підписки.

Вендор позиціонує ці пристрої як комутатори доступу початкового рівня для сегмента SMB, а також розподілених офісів і філій компаній. Перш за все - в якості заміни пристроїв серій 2540, реалізація яких, згідно з офіційним анонсом, припиниться восени 2021 року.

Додамо, що виробник надає обмежену довічну гарантію на всі компоненти комутатора (в тому числі вентилятори і блок живлення), яка після зняття пристроїв з виробництва буде діяти ще протягом 5 років. Додатково існує можливість придбання розширеного сервісу виробника, відкриває користувачам пріоритетний цілодобовий доступ до інженерів центру техпідтримки вендора, поставки обладнання на заміну, виїзд інженерів на майданчик замовника.

Aruba HPE 6100 12G: обов'язковий мінімум комплектації

У розпорядженні ICT-Online.ru виявився комутатор HPE Aruba 6100, модель JL679A, з 12 гігабітними портами для передачі сигналу, висхідні порти представлені двома портами SFP+ і двома портами 1000BASE-T, комутатор підтримує живлення пристроїв по PoE сумарною потужністю 139W. У комплекті з пристроєм - кабель електроживлення, фурнітура для кріплення в стійку, гумові ніжки для настільного розміщення, гарантійний лист і брошура з вступною інформацією - на вибір англійська, французька, іспанська мова; документації російською мовою в комплекті поставки немає. Додаткові керівництва, схеми підключення та аксесуари на зразок патч-кодів також відсутні.

Зовнішній вигляд комутатора - класичний чорний металевий корпус, за габаритами відповідний розмірам вузької телекомунікаційної шафи: (ДГВ) 254x254x44 мм. Варіантів розташування, втім, у нього більше: за допомогою досить високих ніжок він може бути встановлений на робочому столі, також на дні корпусу є отвори для кріплення комутатора до стіни. При використанні кожного з цих варіантів варто звернути увагу на те, що відведення теплого повітря з пристрою здійснюється пасивною системою охолодження, без вентиляторів. При виборі місця для монтажу необхідно виділити йому достатній простір зверху і по краях.

На передній панелі комутатора зосереджені всі його головні елементи. Окремими блоками виділені два uplink-порти 10G SFP+ для 10-гігабітних підключень, два гігабітних мережевих uplink-порти 1000BASE-T для мідного кабелю (крученої пари), 12 гігабітних downlink-портів з підтримкою PoE. У правій частині панелі також присутні інтерфейси для налаштування обладнання: порт AUX, консольний порт USB Type C, кнопка LED mode (для двох режимів індикаторів) і отвір Reset для перезавантаження. На задній панелі - гніздо для підключення живлення і отвір для знайомого офісного захисного пристрою kensington lock. Роботу кожного порту супроводжує індикація. Також присутні чотири індикатори, які доповідають про поточний стан пристрою: статус підключення/живлення, лампочка для пошуку потрібного пристрою в стійці (UID), активний режим індикації портів Spd/PoE.

Підключення комутатора і периферії. Управління мережею

Підключення комутатора до електрики і мережі не повинно викликати проблем. Окремо варто ще раз звернути увагу на технологію PoE, яка дозволяє передавати живлення для підключених до комутатора пристроїв прямо по стандартній крученій парі.

Керування комутатором або декількома пристроями найпростіше робити через веб-інтерфейс користувача, попередньо отримавши адресу DHCP. Веб-інтерфейс не має україномовної версії, однак всі категорії меню повинні бути знайомі фахівцю. Це загальний огляд і моніторинг основних параметрів пристрою, включаючи дані про систему, що настроюються під користувача плитки звітів; статуси портів з можливістю гнучких налаштувань (наприклад, відключення порту за розкладом); управління PoE (наприклад, налаштування розподілу живлення по портам); різна діагностична інформація; конфігурація системи; налаштування безпеки і багато іншого.

Як ми вже відзначали, для більш великих мережевих інфраструктур з великою кількістю комутаторів і підключених пристроїв призначений комерційний хмарний сервіс Aruba Central, який компанія може протестувати безкоштовно, надіславши заявку на сайті виробника і створивши тимчасовий рахунок у хмарі Aruba. Крім того, ПЗ для конфігурації комутаторів Aruba NetEdit для невеликих компаній надається безкоштовно.

Aruba HPE 6100: висновки

До переваг комутаторів Aruba HPE 6100, варто безумовно віднести просте, автоматизоване і в той же час максимально захищене управління мережевою інфраструктурою, широку функціональність, зручність підключення IoT-пристроїв (IP-камер, датчиків та ін.) до системи за рахунок живлення PoE, наявність високошвидкісних uplink-портів 10 Гбіт/с, відсутність додаткових ліцензій, що дозволяє оптимізувати вартість володіння обладнанням.

Джерело: https://spbit.ru/test/o199094/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN

Чотири причини замінити брандмауер вашої філії удосконаленою захищеною SD-WAN
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba Instant,Налаштування Aruba

Був час, коли рішення SD-WAN були орієнтовані лише на віртуалізацію WAN без особливих міркувань безпеки. Щоб заповнити цю прогалину в безпеці, з'явилися передові безпечні рішення SD-WAN, які включають найвищі можливості захисту від загроз. Фактично розширені функції безпеки, які тепер підтримуються на передових платформах SD-WAN, дозволяють клієнтам повністю відмовитися від виділених міжмережевих екранів філій і ще більше спростити інфраструктуру філій WAN.

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE

Безкомпромісна SASE: Aruba Secure SD-WAN і Netskope SSE
Aruba Networks,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Програми SaaS, робочі навантаження IaaS, розповсюдження пристроїв IoT і гібридна робоча сила продовжують спонукати підприємства переглядати свої глобальні мережі та архітектури безпеки. Традиційні технології WAN, які базувалися на жорсткій архітектурі WAN, орієнтованій на маршрутизатор, повільно реагували на потреби бізнесу, пропонували непостійну якість роботи та були складними в управлінні. SD-WAN забезпечує кращу та стабільнішу продуктивність хмарних додатків, консолідує функціональні можливості глобальної мережі та підтримує нульову довіру та структуру SASE. Минулого року IDC дослідила Північну Америку та виявила, що 72% підприємств планують перейти на SD-WAN у 2021–2023 роках (1).

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось

SASE, SD-WAN і SSE розбираємось
Aruba Networks,Налаштування Aruba Instant,Блог Телесфера,Налаштування Aruba

Коли справа доходить до WAN (глобальної мережі), літера «S» відіграє ключову роль По-перше, загадка: що спільного між хмарними глобальними мережами (WAN) і зміями? Вони обидві шиплять: sssSASE, ssssSD-WAN і sssssSSE. Гаразд, я визнаю, що це було досить погано, але може виникнути велика плутанина, оскільки дуже багато абревіатур WAN починаються з літери «S».