Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Aruba HPE CX 6100. Надійна і керована мережа для SMB. Тест комутатора

2021-09-17
Автор: Телесфера

Організація доступу співробітників і корпоративних пристроїв до провідної мережі, а також зручне управління мережевою інфраструктурою - першочергове завдання для бізнесу будь-якого масштабу. В кінці 2020 року Aruba випустила серію комутаторів доступу початкового рівня (L2) CX 6100, які також позиціонуються як заміна серії комутаторів Aruba 2540, яка знімається з виробництва . П'ять пристроїв, різних по конфігурації, призначені для компаній малого і середнього бізнесу та філій територіально розподілених компаній. Їх головні особливості - нова операційна система AOS-CX, високошвидкісні 10-гігабітні висхідні підключення, можливість живлення пристроїв за технологією PoE, інтелектуальні функції управління і моніторингу. На тестовому стенді ICT-Online.ru - молодша модель цієї серії Aruba HPE 6100 12G CL4 2SFP+ (JL679A).

 

Aruba CX 6100: нова лінійка пристроїв для SMB

Серія Aruba CX 6100 складається з п'яти моделей комутаторів. Дві з них (JL667A і JL668A) обладнані 24-ма гігабітними портами і функціонально розрізняються наявністю/відсутністю можливості живлення через Ethernet-кабель (IEEE 802.3at Class 4 PoE), що відповідно позначається на потужності стаціонарного джерела живлення і дає різницю між ними в 6,5 см по глибині (довжина і висота однакові). Дві моделі з 48-а гігабітними портами (JL675A і JL676A) розрізняються за тим же принципом. Нарешті, модель JL679A з 12 портами підтримує технологію PoE і безшумну роботу за рахунок відсутності кольорів.

Більшість інших основних технічних характеристик у пристроїв серії CX 6100 схожі: uplink-порти 10 Гбіт/с, операційна система AOS-CX на базі OC Linux, двоядерний процесор ARM Cortex A9 з частотою 1016 МГц. Всі комутатори мають вбудовані інструменти захисту трафіку, підтримують технології та протоколи пріоритетності трафіку Quality of Service (QoS), контролю доступу ACL (Access Control List), відстеження мережевих пристроїв SNMP (Simple Network Management Protocol), віддзеркалення портів, статична dual stack IPv4 і IPv6 маршрутизація та інші.

Висота комутаторів 1U передбачає установку в серверну шафу, а модель з 12 портами завдяки більшій компактності може бути зручно розміщена і поза ним - там, де це необхідно. Підтримка живлення по стандарту PoE з бюджетом до 370 Вт дозволяє використовувати їх для зручної установки периферійних пристроїв - наприклад, IP-відеокамер, різноманітних датчиків або точок доступу - без додаткового проведення силового кабелю.

Гнучкість управління пристроями забезпечується налаштуванням устаткування за допомогою ПЗ Aruba NetEdit, а також класичного інтерфейсу веб-GUI або командного рядка CLI. Важливою особливістю є підтримка REST API. Для більших інсталяцій є також сенс підключити пристрої до хмарної екосистеми Aruba Central. Правда, останній сервіс надається на умовах платної підписки.

Вендор позиціонує ці пристрої як комутатори доступу початкового рівня для сегмента SMB, а також розподілених офісів і філій компаній. Перш за все - в якості заміни пристроїв серій 2540, реалізація яких, згідно з офіційним анонсом, припиниться восени 2021 року.

Додамо, що виробник надає обмежену довічну гарантію на всі компоненти комутатора (в тому числі вентилятори і блок живлення), яка після зняття пристроїв з виробництва буде діяти ще протягом 5 років. Додатково існує можливість придбання розширеного сервісу виробника, відкриває користувачам пріоритетний цілодобовий доступ до інженерів центру техпідтримки вендора, поставки обладнання на заміну, виїзд інженерів на майданчик замовника.

Aruba HPE 6100 12G: обов'язковий мінімум комплектації

У розпорядженні ICT-Online.ru виявився комутатор HPE Aruba 6100, модель JL679A, з 12 гігабітними портами для передачі сигналу, висхідні порти представлені двома портами SFP+ і двома портами 1000BASE-T, комутатор підтримує живлення пристроїв по PoE сумарною потужністю 139W. У комплекті з пристроєм - кабель електроживлення, фурнітура для кріплення в стійку, гумові ніжки для настільного розміщення, гарантійний лист і брошура з вступною інформацією - на вибір англійська, французька, іспанська мова; документації російською мовою в комплекті поставки немає. Додаткові керівництва, схеми підключення та аксесуари на зразок патч-кодів також відсутні.

Зовнішній вигляд комутатора - класичний чорний металевий корпус, за габаритами відповідний розмірам вузької телекомунікаційної шафи: (ДГВ) 254x254x44 мм. Варіантів розташування, втім, у нього більше: за допомогою досить високих ніжок він може бути встановлений на робочому столі, також на дні корпусу є отвори для кріплення комутатора до стіни. При використанні кожного з цих варіантів варто звернути увагу на те, що відведення теплого повітря з пристрою здійснюється пасивною системою охолодження, без вентиляторів. При виборі місця для монтажу необхідно виділити йому достатній простір зверху і по краях.

На передній панелі комутатора зосереджені всі його головні елементи. Окремими блоками виділені два uplink-порти 10G SFP+ для 10-гігабітних підключень, два гігабітних мережевих uplink-порти 1000BASE-T для мідного кабелю (крученої пари), 12 гігабітних downlink-портів з підтримкою PoE. У правій частині панелі також присутні інтерфейси для налаштування обладнання: порт AUX, консольний порт USB Type C, кнопка LED mode (для двох режимів індикаторів) і отвір Reset для перезавантаження. На задній панелі - гніздо для підключення живлення і отвір для знайомого офісного захисного пристрою kensington lock. Роботу кожного порту супроводжує індикація. Також присутні чотири індикатори, які доповідають про поточний стан пристрою: статус підключення/живлення, лампочка для пошуку потрібного пристрою в стійці (UID), активний режим індикації портів Spd/PoE.

Підключення комутатора і периферії. Управління мережею

Підключення комутатора до електрики і мережі не повинно викликати проблем. Окремо варто ще раз звернути увагу на технологію PoE, яка дозволяє передавати живлення для підключених до комутатора пристроїв прямо по стандартній крученій парі.

Керування комутатором або декількома пристроями найпростіше робити через веб-інтерфейс користувача, попередньо отримавши адресу DHCP. Веб-інтерфейс не має україномовної версії, однак всі категорії меню повинні бути знайомі фахівцю. Це загальний огляд і моніторинг основних параметрів пристрою, включаючи дані про систему, що настроюються під користувача плитки звітів; статуси портів з можливістю гнучких налаштувань (наприклад, відключення порту за розкладом); управління PoE (наприклад, налаштування розподілу живлення по портам); різна діагностична інформація; конфігурація системи; налаштування безпеки і багато іншого.

Як ми вже відзначали, для більш великих мережевих інфраструктур з великою кількістю комутаторів і підключених пристроїв призначений комерційний хмарний сервіс Aruba Central, який компанія може протестувати безкоштовно, надіславши заявку на сайті виробника і створивши тимчасовий рахунок у хмарі Aruba. Крім того, ПЗ для конфігурації комутаторів Aruba NetEdit для невеликих компаній надається безкоштовно.

Aruba HPE 6100: висновки

До переваг комутаторів Aruba HPE 6100, варто безумовно віднести просте, автоматизоване і в той же час максимально захищене управління мережевою інфраструктурою, широку функціональність, зручність підключення IoT-пристроїв (IP-камер, датчиків та ін.) до системи за рахунок живлення PoE, наявність високошвидкісних uplink-портів 10 Гбіт/с, відсутність додаткових ліцензій, що дозволяє оптимізувати вартість володіння обладнанням.

Джерело: https://spbit.ru/test/o199094/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Підемо іншим шляхом: як прямо зараз змінюється напрямок потоків даних

Підемо іншим шляхом: як прямо зараз змінюється напрямок потоків даних
Блог Телесфера,Налаштування,Налаштування Cisco,Налаштування Aruba,Продуктивність,ЦОД

Сучасний бізнес не може обійтися без постійного надходження свіжої інформації. Але отримати інформацію недостатньо, її необхідно опрацювати та проаналізувати. Причому зробити це потрібно у максимально короткі терміни. Як і вода, інформація не повинна застоюватись. Вона повинна постійно перетікати від джерел на периферію та локальні дата-центри, а потім у хмару і іноді повертатися назад.

Instant On AP22. Всі переваги Wi-Fi 6 для малого бізнесу

Instant On AP22. Всі переваги Wi-Fi 6 для малого бізнесу
Aruba Networks,Налаштування,Налаштування Aruba,Блог Телесфера

На початку 2021 року Aruba (торгова марка компанії HPE) представила пристрій Instant On AP22 – першу точку доступу сімейства Instant On за допомогою протоколу 802.11ax (стандарт Wi-Fi 6). Устаткування цієї серії призначене для організації бездротової мережі Інтернет за технологією Wi-Fi в компанії SMB-сегменту або окремій філії. Нова точка доступу дозволить із відносно невисокими витратами забезпечити співробітників невеликого офісу, кафе, бібліотеки та інших установ якісним бездротовим інтернет-з'єднанням з усіма перевагами нового стандарту – наприклад, вищою швидкістю передачі даних та стабільнішим сигналом.

Саміт партнерів Cisco: у каналу та замовників з'явилося безліч нових можливостей

Саміт партнерів Cisco: у каналу та замовників з'явилося безліч нових можливостей
Cisco,новини,Налаштування Cisco,Типові рішення,cisco

Розпочала роботу 26-а щорічна конференція партнерів Cisco. Цього року вона проходить у гібридному форматі: глобальна цифрова трансляція всіх ключових виступів та семінарів доповнена невеликою кількістю очних зустрічей та заходів. Незмінним залишився головний порядок денний форуму — обговорення стратегії каналів збуту, анонс нових технологій, зміцнення лідерських позицій на ринку ІТ. Незважаючи на те, що пандемія COVID-19 продовжує впливати на бізнес компанії та її партнерську екосистему, основним пріоритетом для вендора залишається відданість каналу та клієнтам. Як відзначають керівники Cisco, продовжуючи адаптуватися до мінливих умов, компанія працює, зберігаючи стійкість та оптимізм