Картинка

БЛОГ про

все цікаве у світі телекомунікацій

Актуальні інновації: чого чекати від ринку ЦОД в 2019 році?

2019-04-16
Автор: Телесфера

Будівництво центрів обробки даних вважається однією з галузей, що найбільш динамічно розвиваються. Прогрес в цій області колосальний, але чи з'являться найближчим часом на ринку якісь проривні технологічні рішення - велике питання. Сьогодні ми спробуємо розглянути головні інноваційні тенденції розвитку світового ЦОДодобудування, щоб на нього відповісти.

Курс на Hyperscale

Розвиток інформаційних технологій призвів до необхідності будувати дуже великі центри обробки даних. В основному гіпермаштабована інфраструктура потрібна постачальникам хмарних послуг і соціальних мереж: Amazon, Microsoft, IBM, Google і іншим великим гравцям. У квітні 2017 року світі налічувалося 320 таких ЦОД, а в грудні їх стало вже 390. До 2020 року кількість гіпермаштабованих дата-центрів має зрости до 500, якщо вірити прогнозам фахівців Synergy Research. Велика частина таких ЦОД розташована в США, і ця тенденція поки зберігається, незважаючи на швидкий темп будівництва в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, зазначений аналітиками Cisco Systems.

Усі гіпермаштабовані дата-центри відносяться до корпоративних і місця в стійках не здають. Їх використовують для створення публічних хмар, пов'язаних з інтернетом речей і технологіями штучного інтелекту сервісів, а також в інших нішах, де потрібна обробка величезних обсягів даних. Власники активно експериментують зі збільшенням щільності потужності на стійку, безкорпусними серверами, рідинним охолодженням, підвищенням температури в машинних залах і різноманітними спеціалізованими рішеннями. З урахуванням збільшення популярності хмарних послуг, Hyperscale в доступному для огляду майбутньому стане основним драйвером зростання галузі: тут можна очікувати появи цікавих технологічних рішень від провідних виробників ІТ-обладнання та інженерних систем.

Граничні обчислення

Інша помітна тенденція прямо протилежна: в останні роки будується величезна кількість мікро-ЦОД. За прогнозами Research and Markets цей ринок виросте з 2 мільярдів доларів в 2017 році до 8 мільярдів до 2022 року. Пов'язують це з розвитком інтернету речей і промислового інтернету речей. Великі дата-центри розташовані занадто далеко від систем автоматизації виробничих процесів на місцях. Вони займаються завданнями, для яких не потрібні показання кожного з мільйонів датчиків. Первинну обробку даних найкраще проводити там, де вони генеруються, а вже потім відправляти корисну інформацію по довгих маршрутах в хмару. Для позначення цього явища придумали спеціальний термін - граничні обчислення або Edge computing. На наш погляд, це другий за важливістю тренд розвитку ЦОДобудування, який призводить до появи на ринку інноваційних продуктів.

Битва за PUE

Великі центри обробки даних споживають величезну кількість електроенергії і виділяють тепло, яке необхідно якось утилізувати. На частку традиційних систем охолодження доводиться до 40% енергоспоживання об'єкта, і в боротьбі за зниження енерговитрат головним ворогом вважаються компресори холодильних машин. Набирають популярність рішення з так званим фрінкулінгом, які дозволяють повністю або частково відмовитися від їх використання. У класичній схемі застосовуються чиллерні системи з водою або водними розчинами багатоатомних спиртів (гликолей) в якості теплоносія. У холодну пору року компресорно-конденсаторний блок чиллера не включається, що істотно знижує енерговитрати. Більш цікаві рішення засновані на двухконтурній схемі повітря-повітря з роторними теплообмінниками і секцією адіабатичного охолодження або без неї. Ведуться експерименти і з прямим охолодженням зовнішнім повітрям, але ці рішення важко назвати інноваційними. Як і класичні системи, вони припускають повітряне охолодження ІТ-обладнання, і технологічна межа ефективності такої схеми вже практично досягнута.

Подальше зниження PUE (співвідношення загального енергоспоживання до енергоспоживання ІТ-обладнання) буде йти за рахунок схем рідинного охолодження, що набирають популярність. Тут варто згадати запущений корпорацією Microsoft проект зі створення модульних підводних ЦОД, а також концепцію плавучих ЦОД Google. Ідеям технологічних гігантів поки далеко до промислового втілення, але менш фантастичні системи рідинного охолодження вже працюють на різних об'єктах від суперкомп'ютерів з Top500 до мікро-ЦОД.

При контактному охолодженні в обладнання встановлюють спеціальні теплоз’ємники, усередині яких циркулює рідина. Системи заглибного охолодження використовують діелектричне робоче тіло (зазвичай мінеральне масло) і можуть бути виконані або у вигляді загального герметичного контейнера, або у вигляді індивідуальних корпусів для обчислювальних модулів. Киплячі (двофазні) системи на перший погляд схожі на заглибні. У них також застосовують контактуючі з електронікою діелектричні рідини, але є і принципова відмінність - робоче тіло починає кипіти при температурах близько 34 ° C (або трохи вище). З курсу фізики ми знаємо, що процес йде з поглинанням енергії, температура перестає рости і при подальшому нагріванні рідина випаровується, тобто відбувається фазовий перехід. У верхній частині герметичного контейнера пари стикаються з радіатором і конденсуються, а краплі повертаються в загальний резервуар. Системи рідинного охолодження дозволяють досягти фантастичних значень PUE (в районі 1,03), але вимагають серйозних модифікацій обчислювального обладнання і кооперації виробників. Сьогодні вони вважаються найбільш інноваційними та перспективними.

Підсумки

Для створення сучасних дата-центрів придумали безліч цікавих технологічних підходів. Виробники пропонують інтегровані гіперконвергентні рішення, будуються програмно-визначені мережі, і навіть самі ЦОД стають програмно-визначеними. Для підвищення ефективності об'єктів встановлюють не тільки інноваційні системи охолодження, але і апаратно-програмні рішення класу DCIM, які дозволяють оптимізувати роботу інженерної інфраструктури на основі даних з безлічі датчиків. Деякі інновації не виправдовують покладених на них надій. Модульні контейнерні рішення, наприклад, не змогли замінити традиційні дата-центри з бетону або швидкомонтованих металоконструкцій, хоча активно використовуються там, де обчислювальні потужності потрібно розгорнути оперативно. При цьому традиційні ЦОД самі стають модульними, але на зовсім іншому рівні. Прогрес в галузі йде дуже швидко, хоч і без технологічних стрибків - згадані нами інновації вперше з'явилися на ринку кілька років тому. 2019 рік у цьому сенсі не стане винятком і явних проривів не принесе. В епоху цифри навіть самий фантастичний винахід швидко стає звичайним технічним рішенням.

Джерело: https://habr.com/ru/company/delta/blog/447906/


Про компанію Телесфера Інтеграція.

Телесфера Інтеграція заснована в 2012 році та являється інтегратором новітніх технологічних рішень для бізнесу.  Ми розробляємо рішення, що роблять Ваш бізнес успішним.

Основні напрямки роботи компанії:

  • Побудова локальних обчислювальних мереж;
  • Налаштування мережевого обладнання передових виробників (Cisco Systems, Aruba Networks та інших);
  • Продаж телекомунікаційного обладнання;
  • Аудит локальних обчислювальних мереж;

e-mail: office@telesphera.net
Телефон: (093) 198-11-82

КОММЕНТАРІ ДО СТАТТІ

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»

Нові рішення Cisco допоможуть малому бізнесу в умовах «нової нормальності»
Cisco,cisco,cisco безпека,новини,Продуктивність,Послуги Телесфера Інтеграція,Налаштування Cisco

Наступного тижня на конференції CiscoLive!, яка вперше проведиться в онлайн форматі, Cisco представить нові продукти для портфоліо Cisco Designed, покликані допомогти в рішенні п'яти ключових технологічних проблем малого бізнесу та допомогти повернутися до нормального функціонування після зняття карантинних заходів.

Ієрархічна модель мережі від Cisco

Ієрархічна модель мережі від Cisco
Cisco,Cisco Network,cisco,Блог Телесфера,Налаштування Cisco,Продуктивність

3-рівнева ієрархічна модель Cisco націлена на побудову надійної, масштабованої і високопродуктивної мережевої конструкції. Цей високоефективний мережевий ієрархічний підхід забезпечує економічний, модульний, структурований і простий метод (забезпечує нескладний і однаковий проект) для задоволення існуючих і майбутніх потреб зростання мережі. Кожен з рівнів має свої особливості і функціональність, що ще більше спрощує мережі.

Навіщо Штучний Інтелект при впровадженні Wi-Fi 6?

Навіщо Штучний Інтелект при впровадженні Wi-Fi 6?
Cisco,cisco,cisco безпека,Налаштування Cisco,Cisco Network,Wi-Fi,Блог Телесфера

Плануючи перехід до Wi-Fi6 важливо почати з тих зон, де можливості Wi-Fi 6 істотно поліпшать продуктивність мережі і якість підключення користувача. У цьому нам допоможе Штучний Інтелект/Машинне Навчання (ШІ/МН), впроваджені в Cisco DNA Center - центр управління мережею. ПЗ ШІ/МН спостерігає за конфігураціями, збирає телеметрію і дозволяє робити цікаві вимірювання за користувачами, пристроями і додатками. Алгоритми МН роблять складну кореляцію подій і дозволяють оцінити ситуацію з урахуванням контексту, допомагаючи вирішити конкретні завдання.